Today
  
  • Italy : Serie A
    • 20:00
      Finished
      Cagliari
      2 - 1
      AC Milan
    • 23:00
      Finished
      Roma
      3 - 2
      Genoa
    • 23:00
      Finished
      Sampdoria
      2 - 4
      SSC Napoli
    • 01:45
      Finished
      Torino
      5 - 3
      Sassuolo
    • 01:50
      Finished
      Palermo
      2 - 1
      Empoli
    • 01:50
      Finished
      Crotone
      3 - 1
      Lazio
    • 01:50
      Finished
      Fiorentina
      2 - 2
      Pescara
    • 01:50
      Finished
      Inter
      5 - 2
      Udinese
  • Indonesia : Liga 1
    • 20:30
      Finished
      Arema
      2 - 0
      Mitra Kukar
    • 20:30
      Finished
      Gresik United
      1 - 1
      PSM Makassar
    • 20:30
      Not started
      Semen Padang
      -
      Persiba Balikpapan
    • 20:30
      Not started
      Pusamania Borneo
      -
      Bhayangkara Surabaya United
  • Argentina : Federal A - Promotion - Final Group
    • 22:00
      Finished
      Gimnasia y Tiro
      1 - 0
      Gimnasia Mendoza
    • 02:00
      Finished
      Union de Sunchales
      0 - 0
      Club Atletico Mitre
  • Argentina : Federal A - Relegation - 2nd Stage
    • 01:00
      Finished
      Villa Mitre
      2 - 0
      CA Chaco For Ever
    • 02:00
      Finished AP
      Club Cipolletti
      3 - 1
      Juventud Antoniana
    • 03:00
      Finished
      Sarmiento de Resistencia
      2 - 0
      Altos Hornos Zapla
    • 06:30
      Postponed
      Defensores de Belgrano de Villa Ramallo
      -
      Gutierrez SC
  • Argentina : Primera B Metropolitana
    • 21:00
      Finished
      San Telmo
      2 - 1
      Colegiales
    • 21:00
      Finished
      Almirante Brown
      0 - 0
      Acassuso
    • 23:00
      Finished
      Tristan Suarez
      0 - 1
      Club Atletico Estudiantes
    • 01:30
      Finished
      CD UAI Urquiza
      1 - 0
      Deportivo Espanol
    • 01:30
      Finished
      Club Atletico Platense
      0 - 2
      CA Talleres Remedios de Escalada
  • Argentina : Primera B Nacional
    • 21:00
      Finished
      Santamarina
      2 - 1
      Los Andes
    • 01:00
      Finished
      Central Cordoba de Santiago
      0 - 1
      Argentinos Juniors
    • 01:00
      Finished
      Guillermo Brown
      1 - 0
      Crucero del Norte
    • 01:30
      Finished
      Flandria
      4 - 1
      Juventud Unida Gualeguaychu
    • 02:00
      Finished
      Boca Unidos
      0 - 2
      Nueva Chicago
    • 03:00
      Finished
      Independiente Rivadavia
      1 - 0
      Gimnasia Jujuy
  • Argentina : Primera Division
    • 00:00
      Finished
      Defensa y Justicia
      1 - 0
      Tigre
    • 02:15
      Finished
      Arsenal Sarandi
      0 - 2
      Lanus
    • 03:00
      Finished
      Talleres
      2 - 1
      Atletico Tucuman
    • 04:15
      Finished
      River Plate
      0 - 0
      Rosario Central
    • 04:30
      Finished
      Atletico Rafaela
      1 - 2
      Belgrano
    • 06:50
      Finished
      Patronato de Parana
      0 - 3
      Godoy Cruz
  • Austria : Bundesliga
    • 21:30
      Finished
      Salzburg
      1 - 0
      Altach
    • 21:30
      Finished
      Rapid Wien
      2 - 1
      SKN St. Poelten
    • 21:30
      Finished
      Admira Moedling
      1 - 6
      Austria Wien
    • 21:30
      Finished
      Wolfsberger AC
      1 - 0
      Sturm Graz
    • 21:30
      Finished
      Ried
      2 - 3
      Mattersburg
  • Bolivia : Primera Division - Apertura Adecuacion
    • 02:00
      Finished
      Universitario
      1 - 0
      Jorge Wilstermann
    • 04:15
      Finished
      San Jose
      0 - 1
      The Strongest
    • 06:30
      Finished
      Oriente Petrolero
      1 - 1
      Sport Boys Warnes
  • Bosnia-Herzegovina : Premier League Championship Group
    • 22:00
      Finished
      FK Krupa
      1 - 0
      FK Sarajevo
    • 22:00
      Finished
      Zeljeznicar
      2 - 1
      Radnik Bijeljina
    • 22:00
      Finished
      Zrinjski Mostar
      3 - 0
      Sloboda Tuzla
  • Brazil : Serie A
    • 21:00
      Finished
      Atletico MG
      2 - 2
      Ponte Preta
    • 02:00
      Finished
      Santos FC
      0 - 1
      Cruzeiro
    • 02:00
      Finished
      Atletico PR
      1 - 1
      Flamengo
    • 02:00
      Finished
      Atletico GO
      0 - 1
      Corinthians
    • 04:00
      Finished
      Sport
      4 - 3
      Gremio
    • 05:00
      Finished
      Botafogo RJ
      1 - 0
      Bahia
  • Bulgaria : First Professional League Championship Playoff
    • 22:30
      Finished
      PFC CSKA-Sofia
      3 - 0
      Levski Sofia
    • 01:00
      Finished
      Lokomotiv Plovdiv
      3 - 4
      Dunav Ruse
    • 01:00
      Finished
      Cherno More Varna
      1 - 3
      Ludogorets Razgrad
  • Bulgaria : First Professional League Relegation Playoff
    • 21:30
      Not started
      Lokomotiv Gorna Oryahovitsa
      -
      Montana
  • Colombia : Primera A Apertura
    • 03:15
      Finished
      Tigres FC
      0 - 1
      Atletico Huila
    • 05:30
      Finished
      Deportivo Pasto
      1 - 2
      Atletico Junior
    • 07:30
      Finished
      Independiente Medellin
      4 - 3
      Atletico Nacional
  • Czech Republic : FNL
    • 20:00
      Finished
      FK MAS Taborsko
      1 - 1
      Zizkov
    • 20:00
      Finished
      Pardubice
      2 - 1
      FK Varnsdorf
    • 20:00
      Finished
      FC Vlasim
      0 - 1
      Sokolov
    • 20:00
      Finished
      SK Dynamo Ceske Budejovice
      3 - 0
      Trinec
    • 20:00
      Finished
      Usti nad Labem
      1 - 0
      Frydek-Mistek
    • 20:00
      Finished
      Opava
      2 - 0
      Sigma Olomouc
    • 20:00
      Finished
      SK Prostejov
      0 - 3
      Vitkovice
    • 20:05
      Finished
      Banik Ostrava
      3 - 0
      Znojmo
  • Denmark : 2. Division Promotion Group
    • 20:00
      Finished
      Broenshoej
      2 - 0
      Dalum
    • 20:00
      Finished
      Hvidovre
      0 - 1
      Greve
  • Denmark : Superligaen Championship Playoff
    • 21:00
      Finished
      Broendby IF
      1 - 2
      FC Nordsjaelland
    • 21:00
      Finished
      FC Koebenhavn
      2 - 0
      SoenderjyskE
    • 21:00
      Finished
      FC Midtjylland
      0 - 3
      Lyngby
  • Denmark : Superligaen Relegation Playoff
    • 23:00
      Finished
      AGF
      1 - 0
      Viborg
  • Ecuador : Serie A - Apertura
    • 00:00
      Finished
      CSD Macara
      1 - 2
      Delfin
    • 00:00
      Finished
      Deportivo Cuenca
      2 - 2
      Emelec
  • England : Championship Playoff
    • 21:00
      Not started
      Huddersfield Town
      -
      Reading
  • England : League 2 Playoff
    • 21:00
      Finished
      Blackpool
      2 - 1
      Exeter City
  • Estonia : Meistriliiga
    • 23:00
      Not started
      Flora Tallinn
      -
      JK Sillamae Kalev
  • Finland : Ykkonen
    • 21:00
      Finished
      IF Gnistan
      1 - 1
      EIF
    • 22:30
      Not started
      TPS
      -
      FF Jaro
    • 22:30
      Not started
      AC Oulu
      -
      KPV
    • 22:30
      Not started
      Honka
      -
      GrIFK Grankulla
  • France : Ligue 1 Qualification
    • 02:00
      Finished
      Lorient
      0 - 0
      Troyes
  • France : Ligue 2 Qualification
    • 23:00
      Finished
      Orleans
      1 - 0
      Paris FC
  • Georgia : Erovnuli Liga
    • 20:30
      Finished
      Saburtalo
      1 - 2
      Chikhura
    • 22:30
      Finished
      Torpedo Kutaisi
      2 - 1
      Samtredia
    • 00:00
      Finished
      Dinamo Tbilisi
      4 - 0
      Dinamo Batumi
  • Greece : Football League
    • 21:00
      Finished
      Aris Thessaloniki FC
      1 - 0
      Apollon Smirnis
    • 21:00
      Finished
      Trikala
      6 - 1
      Chania
    • 21:00
      Finished
      Panelefsiniakos
      1 - 3
      Kallithea
    • 21:00
      Finished
      OFI Crete
      6 - 1
      AE Sparti
    • 21:00
      Cancelled
      AEL Kalloni FC
      0 - 0
      Panegialios
    • 21:00
      Finished
      Acharnaikos FC
      1 - 1
      Anagennisi Karditsas
    • 21:00
      Finished
      Kissamikos FC
      2 - 0
      Agrotikos Asteras
    • 21:00
      Finished
      Panserraikos FC
      4 - 5
      Aiginiakos FC
  • Greece : Super League Playoff Group
    • 22:15
      Finished
      Panathinaikos
      1 - 0
      Panionios
    • 00:30
      Finished
      AEK Athens
      1 - 0
      PAOK Thessaloniki FC
  • Honduras : Liga Nacional - Clausura Final Stage
    • 05:00
      Finished
      CD Motagua
      3 - 0
      Honduras Progreso
  • Iceland : Urvalsdeild
    • 01:00
      Finished
      Breidablik
      2 - 1
      Vikingur Olafsvik
    • 02:15
      Finished
      Fjolnir
      1 - 3
      Stjarnan
    • 02:15
      Finished
      Grindavik
      1 - 0
      Valur
    • 03:00
      Finished
      KR Reykjavik
      2 - 2
      FH Hafnarfjordur
  • International : Toulon Tournament Grp. A
    • 22:00
      Not started
      Japan U20
      -
      Cuba U20
  • Italy : Lega Pro Relegation Playoff Grp. A
    • 22:00
      Finished
      Carrarese
      1 - 0
      Lupa Roma
    • 22:00
      Finished
      Prato
      0 - 0
      Tuttocuoio
  • Italy : Lega Pro Relegation Playoff Grp. B
    • 21:30
      Finished
      Teramo
      0 - 0
      Lumezzane
    • 21:30
      Finished
      Alma Juventus Fano
      2 - 0
      Forli
  • Italy : Lega Pro Relegation Playoff Grp. C
    • 21:00
      Finished
      Akragas
      1 - 1
      Melfi
    • 22:00
      Finished
      Vibonese
      1 - 1
      Catanzaro
  • Kazakhstan : Premier League
    • 20:00
      Finished
      Atyrau
      2 - 0
      Akzhaiyk Uralsk
  • Latvia : Virsliga
    • 21:00
      Finished
      RFS
      3 - 2
      FS Metta/LU
  • Macedonia : Prva Liga
    • 21:30
      Finished
      Pelister
      2 - 3
      FK Vardar Skopje
    • 21:30
      Finished
      Renova
      4 - 4
      KF Shkendija
    • 21:30
      Finished
      FK Sileks
      1 - 0
      Shkupi Skopje
    • 21:30
      Finished
      Rabotnicki
      0 - 3
      Pobeda
    • 21:30
      Finished
      Makedonija GjP
      5 - 3
      FK Bregalnica Stip
  • Mexico : Liga MX Clausura Playoff
    • 06:11
      Finished
      CD Guadalajara
      2 - 1
      Tigres
  • Morocco : Botola Pro
    • 05:00
      Finished
      FUS Rabat
      1 - 1
      MAT Tetouan
    • 05:00
      Finished
      KACM
      2 - 3
      Wydad Casablanca
  • Netherlands : Eredivisie Qualification
    • 21:45
      Finished
      NEC Nijmegen
      1 - 4
      NAC Breda
  • Norway : 1. Divisjon
    • 23:00
      Finished
      Bodoe/Glimt
      1 - 0
      Mjoendalen
    • 23:00
      Finished
      Elverum
      0 - 2
      Levanger
    • 23:00
      Finished
      Fredrikstad
      1 - 1
      Arendal Fotball
    • 23:00
      Finished
      Kongsvinger
      2 - 1
      Floroe
    • 23:00
      Finished
      Sandnes
      0 - 0
      Ull/Kisa
    • 23:00
      Finished
      Tromsdalen
      3 - 2
      Ranheim
    • 23:00
      Finished
      Aasane
      2 - 2
      Stroemmen
  • Norway : Eliteserien
    • 23:00
      Finished
      FK Haugesund
      0 - 0
      Sarpsborg 08
    • 23:00
      Finished
      Kristiansund BK
      1 - 1
      Sogndal
    • 23:00
      Finished
      Lillestroem
      4 - 1
      Tromsoe
    • 23:00
      Finished
      Molde
      3 - 1
      Stabaek
    • 23:00
      Finished
      Brann
      1 - 1
      Aalesund
    • 01:00
      Finished
      Vaalerenga
      1 - 1
      Rosenborg
  • Paraguay : Division Profesional - Apertura
    • 04:00
      Finished
      Cerro Porteno
      2 - 1
      Luqueno
    • 06:10
      Finished
      Libertad
      3 - 0
      Sol de America
  • Peru : Primera Division - Apertura
    • 23:15
      Finished
      FBC Melgar
      2 - 3
      Universidad San Martin
    • 01:30
      Finished
      Union Comercio
      1 - 2
      Universitario de Deportes
    • 04:00
      Finished
      Alianza Lima
      2 - 0
      Real Garcilaso
  • Poland : Ekstraklasa Championship Group
    • 23:00
      Finished
      Termalica Nieciecza
      1 - 2
      Jagiellonia Bialystok
    • 23:00
      Finished
      Korona Kielce
      0 - 1
      Legia Warszawa
    • 23:00
      Finished
      Lech Poznan
      2 - 1
      Wisla Krakow
    • 23:00
      Finished
      Lechia Gdansk
      4 - 0
      Pogon Szczecin
  • Portugal : Cup
    • 23:20
      Finished
      Benfica
      2 - 1
      Vitoria de Guimaraes
  • Romania : Liga I Relegation Group
    • 00:30
      Finished
      ACS Poli Timisoara
      3 - 1
      Tirgu Mures
  • Russia : PFL Zone South
    • 20:00
      Finished
      Chernomorets Novorossiysk
      3 - 0
      Legion Dynamo
    • 21:00
      Finished
      FC Rotor Volgograd
      2 - 0
      Dinamo Stavropol
    • 21:00
      Finished
      SKA Rostov
      2 - 0
      Angusht Nazran
    • 21:00
      Finished
      Chayka
      1 - 1
      Afips Afipsky
    • 21:00
      Finished
      Biolog Novokubansk
      0 - 1
      Armavir FC
    • 21:00
      Finished
      Druzhba
      1 - 3
      Sochi
  • Russia : PFL Zone West
    • 21:00
      Finished
      Tekstilshchik
      1 - 1
      Torpedo Vladimir
    • 21:00
      Finished
      Strogino
      3 - 5
      FC Dolgoprudny
    • 17:00
      Not started
      Znamya
      -
      Dinamo Moscow II
  • Russia : Premier League Qualification
    • 22:00
      Finished
      Arsenal Tula
      1 - 0
      FC Yenisey Krasnoyarsk
  • Scotland : Premiership Playoff
    • 21:00
      Finished
      Hamilton Academical
      1 - 0
      Dundee United
  • South Korea : K. League Challenge
    • 17:30
      Not started
      Bucheon FC 1995
      -
      Seongnam FC
    • 17:30
      Not started
      Ansan Greeners
      -
      Seoul E-Land FC
  • Spain : Segunda B Promotion Playoff
    • 23:00
      Finished
      Racing Santander
      3 - 0
      Rayo Majadahonda
    • 23:00
      Finished
      Fuenlabrada
      0 - 1
      Villanovense
    • 00:00
      Finished
      Leonesa
      2 - 1
      Barcelona B
    • 00:00
      Finished
      Real Murcia
      1 - 1
      Pontevedra
    • 01:00
      Finished
      Alcoyano
      0 - 2
      Cartagena
  • Spain : Segunda B Relegation Playoff
    • 23:00
      Finished
      Linares Deportivo
      1 - 2
      Burgos CF
    • 23:00
      Finished AP
      San Sebastian de los Reyes
      3 - 1
      Atletico Levante UD
  • Spain : Segunda Division
    • 21:00
      Finished
      Zaragoza
      1 - 1
      Rayo Vallecano
    • 23:00
      Finished
      Elche
      1 - 1
      Reus
    • 23:00
      Finished
      Gimnastic
      3 - 1
      Girona
    • 23:00
      Finished
      Mallorca
      0 - 0
      Numancia
    • 01:30
      Finished
      Cordoba
      4 - 2
      Real Oviedo
  • Sweden : Allsvenskan
    • 20:00
      Finished
      Hammarby
      2 - 2
      Joenkoepings Soedra
    • 22:30
      Finished
      IFK Gothenburg
      1 - 1
      Elfsborg
  • Sweden : Superettan
    • 20:00
      Finished
      Trelleborgs FF
      4 - 1
      Oesters IF
    • 22:00
      Finished
      Gefle
      1 - 3
      Brommapojkarna
  • Switzerland : Super League
    • 21:00
      Finished
      Grasshopper
      1 - 3
      Basel
    • 21:00
      Finished
      Lausanne
      1 - 2
      Lugano
    • 21:00
      Finished
      Luzern
      2 - 2
      FC Vaduz
    • 21:00
      Finished
      St. Gallen
      1 - 1
      Sion
    • 21:00
      Finished
      Thun
      0 - 0
      Young Boys
  • Turkey : 1. Lig Playoff
    • 23:00
      Not started
      Eskisehirspor
      -
      Giresunspor
  • Turkey : Super Lig
    • 20:00
      Finished
      Bursaspor
      1 - 2
      Genclerbirligi
    • 20:00
      Finished
      Osmanlispor FK
      1 - 2
      Rizespor
    • 20:00
      Finished
      Karabukspor
      2 - 2
      Kayserispor
    • 23:00
      Finished
      Gaziantepspor
      0 - 4
      Besiktas
  • Uruguay : Primera Division Intermedio
    • 01:30
      Finished
      Juventud de las Piedras
      0 - 1
      Montevideo Wanderers
    • 01:30
      Finished
      Cerro
      0 - 2
      Racing
    • 01:30
      Finished
      Sud America
      1 - 1
      Danubio
    • 05:00
      Finished
      Nacional
      2 - 1
      River Plate
  • USA : Major League Soccer
    • 04:10
      Finished
      Atlanta United
      3 - 1
      New York City FC
    • 07:15
      Finished
      FC Dallas
      0 - 0
      Houston Dynamo
  • USA : NASL Spring Season
    • 03:00
      Finished
      Jacksonville Armada FC
      2 - 1
      North Carolina FC
  • USA : USL
    • 01:00
      Finished
      New York Red Bulls II
      2 - 1
      Charleston Battery
    • 04:00
      Finished
      Bethlehem Steel FC
      3 - 1
      Harrisburg City Islanders
    • 04:00
      Finished
      Seattle Sounders FC II
      2 - 2
      Sacramento Republic FC
    • 05:00
      Finished
      Vancouver Whitecaps II
      1 - 2
      Real Monarchs SLC
  • Venezuela : Primera Division - Apertura Final Stage
    • 02:00
      Postponed
      Aragua FC
      -
      Carabobo FC
    • 03:00
      Cancelled
      Zulia
      0 - 0
      Deportivo Tachira
  • Indonesia : Liga 1
    • 30/05 18:00
      Not started
      Persipura Jayapura
      -
      Barito Putera
  • Algeria : Ligue 1
    • 30/05 04:30
      Not started
      NA Hussein Dey
      -
      USM Alger
  • Argentina : Primera B Metropolitana
    • 30/05 00:05
      Not started
      Deportivo Riestra
      -
      Atlanta
    • 30/05 01:30
      Not started
      Barracas Central
      -
      Excursionistas
  • Argentina : Primera Division
    • 30/05 05:00
      Not started
      Estudiantes
      -
      Union
    • 30/05 07:15
      Not started
      Velez Sarsfield
      -
      Quilmes
  • Brazil : Serie A
    • 30/05 06:00
      Not started
      Chapecoense AF
      -
      Avai FC
  • Bulgaria : First Professional League Relegation Playoff
    • 30/05 00:00
      Not started
      Slavia Sofia
      -
      Neftochimic Burgas 1962
  • Colombia : Primera A Apertura
    • 30/05 05:30
      Not started
      Cortulua
      -
      Once Caldas
  • Denmark : Superligaen Europa League Playoff
    • 30/05 00:00
      Not started
      Randers FC
      -
      OB
  • Egypt : Premier League
    • 30/05 03:00
      Not started
      Al Ahly
      -
      Misr El-Maqasa
    • 30/05 03:00
      Not started
      Al-Ittihad Al-Sakandary
      -
      Smouha SC
  • Estonia : Meistriliiga
    • 30/05 22:00
      Not started
      FCI Tallinn
      -
      Nomme JK Kalju
    • 30/05 23:00
      Cancelled
      Paernu Linnameeskond
      0 - 0
      Paide Linnameeskond
    • 30/05 23:00
      Not started
      Parnu JK Vaprus
      -
      Paide Linnameeskond
  • Germany : 1. Bundesliga Qualification
    • 30/05 01:30
      Not started
      Eintracht Braunschweig
      -
      Wolfsburg
  • Germany : 2. Bundesliga Qualification
    • 30/05 23:00
      Not started
      1860 Muenchen
      -
      Jahn Regensburg
  • International : AFC Champions League Final Stage
    • 30/05 01:45
      Not started
      Al-Ain
      -
      Esteghlal
    • 30/05 02:00
      Not started
      Al-Ahli
      -
      Al Ahli
    • 30/05 17:00
      Not started
      Kashima Antlers
      -
      Guangzhou Evergrande
    • 30/05 17:00
      Not started
      Kawasaki Frontale
      -
      Muang Thong United
  • International : Club Friendlies
    • 30/05 23:00
      Not started
      SV Lohmar
      -
      FC Cologne
  • International : Toulon Tournament Grp. A
    • 30/05 00:30
      Not started
      England U20
      -
      Angola U20
  • International : Toulon Tournament Grp. B
    • 30/05 22:00
      Not started
      Ivory Coast U20
      -
      Bahrain U20
  • International : World Cup U20 Final Stage
    • 30/05 15:00
      Not started
      Venezuela U20
      -
      Japan U20
    • 30/05 18:00
      Not started
      South Korea U20
      -
      Portugal U20
  • Israel : Leumit League Qualification
    • 30/05 19:00
      Not started
      Hapoel Nazareth Illit
      -
      SC Kfar Kasem
  • Italy : Serie B Promotion Playoff
    • 30/05 01:30
      Not started
      Frosinone
      -
      Carpi
  • Norway : Eliteserien
    • 30/05 00:00
      Not started
      Stroemsgodset
      -
      Viking
  • Paraguay : Division Profesional - Apertura
    • 30/05 04:00
      Not started
      Guarani
      -
      Sportivo Trinidense
    • 30/05 05:30
      Not started
      Deportivo Capiata
      -
      Independiente CG
    • 30/05 06:10
      Not started
      Nacional
      -
      General Diaz
  • Romania : Liga I Relegation Group
    • 30/05 00:30
      Not started
      Concordia Chiajna
      -
      Botosani
  • Russia : PFL Zone Ural-Povolzhye
    • 30/05 20:30
      Not started
      FC Chelyabinsk
      -
      Syzran-2003
    • 30/05 21:00
      Not started
      Volga Ulyanovsk
      -
      KamAZ
    • 30/05 22:00
      Not started
      Dinamo Kirov
      -
      Zenit Izhevsk
    • 30/05 22:30
      Not started
      Olimpiec Nizhny
      -
      NoSta
  • Sweden : Allsvenskan
    • 30/05 00:00
      Not started
      Haecken
      -
      Oestersunds FK
    • 30/05 00:00
      Not started
      AIK
      -
      Malmoe FF
    • 30/05 00:00
      Not started
      Oerebro
      -
      Sirius
  • Sweden : Superettan
    • 30/05 00:00
      Not started
      Helsingborg
      -
      Syrianska
  • Turkey : 1. Lig Playoff
    • 30/05 01:30
      Not started
      Boluspor
      -
      Goztepe
  • Turkey : Super Lig
    • 30/05 00:00
      Not started
      Alanyaspor
      -
      Galatasaray
  • Venezuela : Primera Division - Apertura Final Stage
    • 30/05 06:00
      Not started
      Monagas SC
      -
      Zamora FC
No match for the selected day
  • Italy : Serie A
    • 20:00
      Finished
      Cagliari
      2 - 1
      AC Milan
    • 23:00
      Finished
      Roma
      3 - 2
      Genoa
    • 23:00
      Finished
      Sampdoria
      2 - 4
      SSC Napoli
    • 01:45
      Finished
      Torino
      5 - 3
      Sassuolo
    • 01:50
      Finished
      Palermo
      2 - 1
      Empoli
    • 01:50
      Finished
      Crotone
      3 - 1
      Lazio
    • 01:50
      Finished
      Fiorentina
      2 - 2
      Pescara
    • 01:50
      Finished
      Inter
      5 - 2
      Udinese
  • Indonesia : Liga 1
    • 20:30
      Finished
      Arema
      2 - 0
      Mitra Kukar
    • 20:30
      Finished
      Gresik United
      1 - 1
      PSM Makassar
  • Argentina : Federal A - Promotion - Final Group
    • 22:00
      Finished
      Gimnasia y Tiro
      1 - 0
      Gimnasia Mendoza
    • 02:00
      Finished
      Union de Sunchales
      0 - 0
      Club Atletico Mitre
  • Argentina : Federal A - Relegation - 2nd Stage
    • 01:00
      Finished
      Villa Mitre
      2 - 0
      CA Chaco For Ever
    • 02:00
      Finished AP
      Club Cipolletti
      3 - 1
      Juventud Antoniana
    • 03:00
      Finished
      Sarmiento de Resistencia
      2 - 0
      Altos Hornos Zapla
  • Argentina : Primera B Metropolitana
    • 21:00
      Finished
      San Telmo
      2 - 1
      Colegiales
    • 21:00
      Finished
      Almirante Brown
      0 - 0
      Acassuso
    • 23:00
      Finished
      Tristan Suarez
      0 - 1
      Club Atletico Estudiantes
    • 01:30
      Finished
      CD UAI Urquiza
      1 - 0
      Deportivo Espanol
    • 01:30
      Finished
      Club Atletico Platense
      0 - 2
      CA Talleres Remedios de Escalada
  • Argentina : Primera B Nacional
    • 21:00
      Finished
      Santamarina
      2 - 1
      Los Andes
    • 01:00
      Finished
      Central Cordoba de Santiago
      0 - 1
      Argentinos Juniors
    • 01:00
      Finished
      Guillermo Brown
      1 - 0
      Crucero del Norte
    • 01:30
      Finished
      Flandria
      4 - 1
      Juventud Unida Gualeguaychu
    • 02:00
      Finished
      Boca Unidos
      0 - 2
      Nueva Chicago
    • 03:00
      Finished
      Independiente Rivadavia
      1 - 0
      Gimnasia Jujuy
  • Argentina : Primera Division
    • 00:00
      Finished
      Defensa y Justicia
      1 - 0
      Tigre
    • 02:15
      Finished
      Arsenal Sarandi
      0 - 2
      Lanus
    • 03:00
      Finished
      Talleres
      2 - 1
      Atletico Tucuman
    • 04:15
      Finished
      River Plate
      0 - 0
      Rosario Central
    • 04:30
      Finished
      Atletico Rafaela
      1 - 2
      Belgrano
    • 06:50
      Finished
      Patronato de Parana
      0 - 3
      Godoy Cruz
  • Austria : Bundesliga
    • 21:30
      Finished
      Salzburg
      1 - 0
      Altach
    • 21:30
      Finished
      Rapid Wien
      2 - 1
      SKN St. Poelten
    • 21:30
      Finished
      Admira Moedling
      1 - 6
      Austria Wien
    • 21:30
      Finished
      Wolfsberger AC
      1 - 0
      Sturm Graz
    • 21:30
      Finished
      Ried
      2 - 3
      Mattersburg
  • Bolivia : Primera Division - Apertura Adecuacion
    • 02:00
      Finished
      Universitario
      1 - 0
      Jorge Wilstermann
    • 04:15
      Finished
      San Jose
      0 - 1
      The Strongest
    • 06:30
      Finished
      Oriente Petrolero
      1 - 1
      Sport Boys Warnes
  • Bosnia-Herzegovina : Premier League Championship Group
    • 22:00
      Finished
      FK Krupa
      1 - 0
      FK Sarajevo
    • 22:00
      Finished
      Zeljeznicar
      2 - 1
      Radnik Bijeljina
    • 22:00
      Finished
      Zrinjski Mostar
      3 - 0
      Sloboda Tuzla
  • Brazil : Serie A
    • 21:00
      Finished
      Atletico MG
      2 - 2
      Ponte Preta
    • 02:00
      Finished
      Santos FC
      0 - 1
      Cruzeiro
    • 02:00
      Finished
      Atletico PR
      1 - 1
      Flamengo
    • 02:00
      Finished
      Atletico GO
      0 - 1
      Corinthians
    • 04:00
      Finished
      Sport
      4 - 3
      Gremio
    • 05:00
      Finished
      Botafogo RJ
      1 - 0
      Bahia
  • Bulgaria : First Professional League Championship Playoff
    • 22:30
      Finished
      PFC CSKA-Sofia
      3 - 0
      Levski Sofia
    • 01:00
      Finished
      Lokomotiv Plovdiv
      3 - 4
      Dunav Ruse
    • 01:00
      Finished
      Cherno More Varna
      1 - 3
      Ludogorets Razgrad
  • Colombia : Primera A Apertura
    • 03:15
      Finished
      Tigres FC
      0 - 1
      Atletico Huila
    • 05:30
      Finished
      Deportivo Pasto
      1 - 2
      Atletico Junior
    • 07:30
      Finished
      Independiente Medellin
      4 - 3
      Atletico Nacional
  • Czech Republic : FNL
    • 20:00
      Finished
      FK MAS Taborsko
      1 - 1
      Zizkov
    • 20:00
      Finished
      Pardubice
      2 - 1
      FK Varnsdorf
    • 20:00
      Finished
      FC Vlasim
      0 - 1
      Sokolov
    • 20:00
      Finished
      SK Dynamo Ceske Budejovice
      3 - 0
      Trinec
    • 20:00
      Finished
      Usti nad Labem
      1 - 0
      Frydek-Mistek
    • 20:00
      Finished
      Opava
      2 - 0
      Sigma Olomouc
    • 20:00
      Finished
      SK Prostejov
      0 - 3
      Vitkovice
    • 20:05
      Finished
      Banik Ostrava
      3 - 0
      Znojmo
  • Denmark : 2. Division Promotion Group
    • 20:00
      Finished
      Broenshoej
      2 - 0
      Dalum
    • 20:00
      Finished
      Hvidovre
      0 - 1
      Greve
  • Denmark : Superligaen Championship Playoff
    • 21:00
      Finished
      Broendby IF
      1 - 2
      FC Nordsjaelland
    • 21:00
      Finished
      FC Koebenhavn
      2 - 0
      SoenderjyskE
    • 21:00
      Finished
      FC Midtjylland
      0 - 3
      Lyngby
  • Denmark : Superligaen Relegation Playoff
    • 23:00
      Finished
      AGF
      1 - 0
      Viborg
  • Ecuador : Serie A - Apertura
    • 00:00
      Finished
      CSD Macara
      1 - 2
      Delfin
    • 00:00
      Finished
      Deportivo Cuenca
      2 - 2
      Emelec
  • England : League 2 Playoff
    • 21:00
      Finished
      Blackpool
      2 - 1
      Exeter City
  • Finland : Ykkonen
    • 21:00
      Finished
      IF Gnistan
      1 - 1
      EIF
  • France : Ligue 1 Qualification
    • 02:00
      Finished
      Lorient
      0 - 0
      Troyes
  • France : Ligue 2 Qualification
    • 23:00
      Finished
      Orleans
      1 - 0
      Paris FC
  • Georgia : Erovnuli Liga
    • 20:30
      Finished
      Saburtalo
      1 - 2
      Chikhura
    • 22:30
      Finished
      Torpedo Kutaisi
      2 - 1
      Samtredia
    • 00:00
      Finished
      Dinamo Tbilisi
      4 - 0
      Dinamo Batumi
  • Greece : Football League
    • 21:00
      Finished
      Aris Thessaloniki FC
      1 - 0
      Apollon Smirnis
    • 21:00
      Finished
      Trikala
      6 - 1
      Chania
    • 21:00
      Finished
      Panelefsiniakos
      1 - 3
      Kallithea
    • 21:00
      Finished
      OFI Crete
      6 - 1
      AE Sparti
    • 21:00
      Finished
      Acharnaikos FC
      1 - 1
      Anagennisi Karditsas
    • 21:00
      Finished
      Kissamikos FC
      2 - 0
      Agrotikos Asteras
    • 21:00
      Finished
      Panserraikos FC
      4 - 5
      Aiginiakos FC
  • Greece : Super League Playoff Group
    • 22:15
      Finished
      Panathinaikos
      1 - 0
      Panionios
    • 00:30
      Finished
      AEK Athens
      1 - 0
      PAOK Thessaloniki FC
  • Honduras : Liga Nacional - Clausura Final Stage
    • 05:00
      Finished
      CD Motagua
      3 - 0
      Honduras Progreso
  • Iceland : Urvalsdeild
    • 01:00
      Finished
      Breidablik
      2 - 1
      Vikingur Olafsvik
    • 02:15
      Finished
      Fjolnir
      1 - 3
      Stjarnan
    • 02:15
      Finished
      Grindavik
      1 - 0
      Valur
    • 03:00
      Finished
      KR Reykjavik
      2 - 2
      FH Hafnarfjordur
  • Italy : Lega Pro Relegation Playoff Grp. A
    • 22:00
      Finished
      Carrarese
      1 - 0
      Lupa Roma
    • 22:00
      Finished
      Prato
      0 - 0
      Tuttocuoio
  • Italy : Lega Pro Relegation Playoff Grp. B
    • 21:30
      Finished
      Teramo
      0 - 0
      Lumezzane
    • 21:30
      Finished
      Alma Juventus Fano
      2 - 0
      Forli
  • Italy : Lega Pro Relegation Playoff Grp. C
    • 21:00
      Finished
      Akragas
      1 - 1
      Melfi
    • 22:00
      Finished
      Vibonese
      1 - 1
      Catanzaro
  • Kazakhstan : Premier League
    • 20:00
      Finished
      Atyrau
      2 - 0
      Akzhaiyk Uralsk
  • Latvia : Virsliga
    • 21:00
      Finished
      RFS
      3 - 2
      FS Metta/LU
  • Macedonia : Prva Liga
    • 21:30
      Finished
      Pelister
      2 - 3
      FK Vardar Skopje
    • 21:30
      Finished
      Renova
      4 - 4
      KF Shkendija
    • 21:30
      Finished
      FK Sileks
      1 - 0
      Shkupi Skopje
    • 21:30
      Finished
      Rabotnicki
      0 - 3
      Pobeda
    • 21:30
      Finished
      Makedonija GjP
      5 - 3
      FK Bregalnica Stip
  • Mexico : Liga MX Clausura Playoff
    • 06:11
      Finished
      CD Guadalajara
      2 - 1
      Tigres
  • Morocco : Botola Pro
    • 05:00
      Finished
      FUS Rabat
      1 - 1
      MAT Tetouan
    • 05:00
      Finished
      KACM
      2 - 3
      Wydad Casablanca
  • Netherlands : Eredivisie Qualification
    • 21:45
      Finished
      NEC Nijmegen
      1 - 4
      NAC Breda
  • Norway : 1. Divisjon
    • 23:00
      Finished
      Bodoe/Glimt
      1 - 0
      Mjoendalen
    • 23:00
      Finished
      Elverum
      0 - 2
      Levanger
    • 23:00
      Finished
      Fredrikstad
      1 - 1
      Arendal Fotball
    • 23:00
      Finished
      Kongsvinger
      2 - 1
      Floroe
    • 23:00
      Finished
      Sandnes
      0 - 0
      Ull/Kisa
    • 23:00
      Finished
      Tromsdalen
      3 - 2
      Ranheim
    • 23:00
      Finished
      Aasane
      2 - 2
      Stroemmen
  • Norway : Eliteserien
    • 23:00
      Finished
      FK Haugesund
      0 - 0
      Sarpsborg 08
    • 23:00
      Finished
      Kristiansund BK
      1 - 1
      Sogndal
    • 23:00
      Finished
      Lillestroem
      4 - 1
      Tromsoe
    • 23:00
      Finished
      Molde
      3 - 1
      Stabaek
    • 23:00
      Finished
      Brann
      1 - 1
      Aalesund
    • 01:00
      Finished
      Vaalerenga
      1 - 1
      Rosenborg
  • Paraguay : Division Profesional - Apertura
    • 04:00
      Finished
      Cerro Porteno
      2 - 1
      Luqueno
    • 06:10
      Finished
      Libertad
      3 - 0
      Sol de America
  • Peru : Primera Division - Apertura
    • 23:15
      Finished
      FBC Melgar
      2 - 3
      Universidad San Martin
    • 01:30
      Finished
      Union Comercio
      1 - 2
      Universitario de Deportes
    • 04:00
      Finished
      Alianza Lima
      2 - 0
      Real Garcilaso
  • Poland : Ekstraklasa Championship Group
    • 23:00
      Finished
      Termalica Nieciecza
      1 - 2
      Jagiellonia Bialystok
    • 23:00
      Finished
      Korona Kielce
      0 - 1
      Legia Warszawa
    • 23:00
      Finished
      Lech Poznan
      2 - 1
      Wisla Krakow
    • 23:00
      Finished
      Lechia Gdansk
      4 - 0
      Pogon Szczecin
  • Portugal : Cup
    • 23:20
      Finished
      Benfica
      2 - 1
      Vitoria de Guimaraes
  • Romania : Liga I Relegation Group
    • 00:30
      Finished
      ACS Poli Timisoara
      3 - 1
      Tirgu Mures
  • Russia : PFL Zone South
    • 20:00
      Finished
      Chernomorets Novorossiysk
      3 - 0
      Legion Dynamo
    • 21:00
      Finished
      FC Rotor Volgograd
      2 - 0
      Dinamo Stavropol
    • 21:00
      Finished
      SKA Rostov
      2 - 0
      Angusht Nazran
    • 21:00
      Finished
      Chayka
      1 - 1
      Afips Afipsky
    • 21:00
      Finished
      Biolog Novokubansk
      0 - 1
      Armavir FC
    • 21:00
      Finished
      Druzhba
      1 - 3
      Sochi
  • Russia : PFL Zone West
    • 21:00
      Finished
      Tekstilshchik
      1 - 1
      Torpedo Vladimir
    • 21:00
      Finished
      Strogino
      3 - 5
      FC Dolgoprudny
  • Russia : Premier League Qualification
    • 22:00
      Finished
      Arsenal Tula
      1 - 0
      FC Yenisey Krasnoyarsk
  • Scotland : Premiership Playoff
    • 21:00
      Finished
      Hamilton Academical
      1 - 0
      Dundee United
  • Spain : Segunda B Promotion Playoff
    • 23:00
      Finished
      Racing Santander
      3 - 0
      Rayo Majadahonda
    • 23:00
      Finished
      Fuenlabrada
      0 - 1
      Villanovense
    • 00:00
      Finished
      Leonesa
      2 - 1
      Barcelona B
    • 00:00
      Finished
      Real Murcia
      1 - 1
      Pontevedra
    • 01:00
      Finished
      Alcoyano
      0 - 2
      Cartagena
  • Spain : Segunda B Relegation Playoff
    • 23:00
      Finished
      Linares Deportivo
      1 - 2
      Burgos CF
    • 23:00
      Finished AP
      San Sebastian de los Reyes
      3 - 1
      Atletico Levante UD
  • Spain : Segunda Division
    • 21:00
      Finished
      Zaragoza
      1 - 1
      Rayo Vallecano
    • 23:00
      Finished
      Elche
      1 - 1
      Reus
    • 23:00
      Finished
      Gimnastic
      3 - 1
      Girona
    • 23:00
      Finished
      Mallorca
      0 - 0
      Numancia
    • 01:30
      Finished
      Cordoba
      4 - 2
      Real Oviedo
  • Sweden : Allsvenskan
    • 20:00
      Finished
      Hammarby
      2 - 2
      Joenkoepings Soedra
    • 22:30
      Finished
      IFK Gothenburg
      1 - 1
      Elfsborg
  • Sweden : Superettan
    • 20:00
      Finished
      Trelleborgs FF
      4 - 1
      Oesters IF
    • 22:00
      Finished
      Gefle
      1 - 3
      Brommapojkarna
  • Switzerland : Super League
    • 21:00
      Finished
      Grasshopper
      1 - 3
      Basel
    • 21:00
      Finished
      Lausanne
      1 - 2
      Lugano
    • 21:00
      Finished
      Luzern
      2 - 2
      FC Vaduz
    • 21:00
      Finished
      St. Gallen
      1 - 1
      Sion
    • 21:00
      Finished
      Thun
      0 - 0
      Young Boys
  • Turkey : Super Lig
    • 20:00
      Finished
      Bursaspor
      1 - 2
      Genclerbirligi
    • 20:00
      Finished
      Osmanlispor FK
      1 - 2
      Rizespor
    • 20:00
      Finished
      Karabukspor
      2 - 2
      Kayserispor
    • 23:00
      Finished
      Gaziantepspor
      0 - 4
      Besiktas
  • Uruguay : Primera Division Intermedio
    • 01:30
      Finished
      Juventud de las Piedras
      0 - 1
      Montevideo Wanderers
    • 01:30
      Finished
      Cerro
      0 - 2
      Racing
    • 01:30
      Finished
      Sud America
      1 - 1
      Danubio
    • 05:00
      Finished
      Nacional
      2 - 1
      River Plate
  • USA : Major League Soccer
    • 04:10
      Finished
      Atlanta United
      3 - 1
      New York City FC
    • 07:15
      Finished
      FC Dallas
      0 - 0
      Houston Dynamo
  • USA : NASL Spring Season
    • 03:00
      Finished
      Jacksonville Armada FC
      2 - 1
      North Carolina FC
  • USA : USL
    • 01:00
      Finished
      New York Red Bulls II
      2 - 1
      Charleston Battery
    • 04:00
      Finished
      Bethlehem Steel FC
      3 - 1
      Harrisburg City Islanders
    • 04:00
      Finished
      Seattle Sounders FC II
      2 - 2
      Sacramento Republic FC
    • 05:00
      Finished
      Vancouver Whitecaps II
      1 - 2
      Real Monarchs SLC

Premier League

Classement
# Team P Pts.
1 Chelsea 38 93
2 Tottenham Hotspur 38 86
3 Manchester City 38 78
4 Liverpool 38 76
5 Arsenal 38 75
6 Manchester United 38 69
7 Everton 38 61
8 Southampton 38 46
9 AFC Bournemouth 38 46
10 West Bromwich Albion 38 45
11 West Ham United 38 45
12 Leicester City 38 44
13 Stoke City 38 44
14 Crystal Palace 38 41
15 Swansea City 38 41
16 Burnley 38 40
17 Watford 38 40
18 Hull City 38 34
19 Middlesbrough 38 28
20 Sunderland 38 24
Top Scorer
# Player Goals
1
Harry Kane Tottenham Hotspur
29
2
Romelu Lukaku Everton
25
3
Alexis Sanchez Arsenal
24
4
Diego Costa Chelsea
20
5
Sergio Aguero Manchester City
20
6
Dele Alli Tottenham Hotspur
18
7
Zlatan Ibrahimovic Manchester United
17
8
Eden Hazard Chelsea
16
9
Joshua King AFC Bournemouth
16
10
Christian Benteke Crystal Palace
15

1. Bundesliga

Classement
# Team P Pts.
1 Bayern Munich 34 82
2 RasenBallsport Leipzig 34 67
3 Borussia Dortmund 34 64
4 Hoffenheim 34 62
5 FC Cologne 34 49
6 Hertha Berlin 34 49
7 Freiburg 34 48
8 Werder Bremen 34 45
9 Borussia Moenchengladbach 34 45
10 Schalke 04 34 43
11 Eintracht Frankfurt 34 42
12 Bayer Leverkusen 34 41
13 Augsburg 34 38
14 Hamburger SV 34 38
15 Mainz 05 34 37
16 Wolfsburg 34 37
17 Ingolstadt 34 32
18 Darmstadt 34 25
Top Scorer
# Player Goals
1
Pierre-Emerick Aubameyang Borussia Dortmund
31
2
Robert Lewandowski Bayern Munich
30
3
Anthony Modeste FC Cologne
25
4
Timo Werner RasenBallsport Leipzig
21
5
Mario Gomez Wolfsburg
16
6
Andrej Kramaric Hoffenheim
15
7
Max Kruse Werder Bremen
15
8
Arjen Robben Bayern Munich
13
9
Vedad Ibisevic Hertha Berlin
12
10
Florian Niederlechner Freiburg
11

Serie A

Classement
# Team P Pts.
1 Juventus 38 91
2 Roma 38 87
3 SSC Napoli 38 86
4 Atalanta 38 72
5 Lazio 38 70
6 AC Milan 38 63
7 Inter 38 62
8 Fiorentina 38 60
9 Torino 38 53
10 Sampdoria 38 48
11 Cagliari 38 47
12 Sassuolo 38 46
13 Udinese 38 45
14 ChievoVerona 38 43
15 Bologna 38 41
16 Genoa 38 36
17 Crotone 38 34
18 Empoli 38 32
19 Palermo 38 26
20 Pescara 38 18
Top Scorer
# Player Goals
1
Edin Dzeko Roma
29
2
Dries Mertens SSC Napoli
28
3
Andrea Belotti Torino
26
4
Gonzalo Higuain Juventus
24
5
Mauro Icardi Inter
24
6
Ciro Immobile Lazio
23
7
Lorenzo Insigne SSC Napoli
18
8
Alejandro Gomez Atalanta
16
9
Balde Diao Keita Lazio
16
10
Marco Borriello Cagliari
16

Ligue 1

Classement
# Team P Pts.
1 Monaco 38 95
2 Paris Saint Germain 38 87
3 Nice 38 78
4 Lyon 38 67
5 Marseille 38 62
6 Bordeaux 38 59
7 Nantes 38 51
8 Saint-Etienne 38 50
9 Rennes 38 50
10 Guingamp 38 50
11 Lille 38 46
12 Angers 38 46
13 Toulouse 38 44
14 Metz 38 43
15 Montpellier 38 39
16 Dijon 38 37
17 Caen 38 37
18 Lorient 38 36
19 Nancy 38 35
20 SC Bastia 38 34
Top Scorer
# Player Goals
1
Edinson Cavani Paris Saint Germain
35
2
Alexandre Lacazette Lyon
28
3
Radamel Falcao Monaco
21
4
Bafetimbi Gomis Marseille
20
5
Florian Thauvin Marseille
15
6
Ivan Santini Caen
15
7
Kylian Mbappe Lottin Monaco
15
8
Mario Balotelli Nice
15
9
Nicolas De Preville Lille
14
10
Steve Mounie Montpellier
14

Primera Division

Classement
# Team P Pts.
1 Real Madrid 38 93
2 Barcelona 38 90
3 Atletico Madrid 38 78
4 Sevilla 38 72
5 Villarreal 38 67
6 Real Sociedad 38 64
7 Athletic Bilbao 38 63
8 Espanyol 38 56
9 Alaves 38 55
10 Eibar 38 54
11 Malaga 38 46
12 Valencia 38 46
13 Celta Vigo 38 45
14 Las Palmas 38 39
15 Real Betis 38 39
16 Deportivo La Coruna 38 36
17 Leganes 38 35
18 Sporting Gijon 38 31
19 Osasuna 38 22
20 Granada 38 20
Top Scorer
# Player Goals
1
Lionel Messi Barcelona
37
2
Luis Suarez Barcelona
29
3
Cristiano Ronaldo Real Madrid
25
4
Iago Aspas Celta Vigo
19
5
Antoine Griezmann Atletico Madrid
16
6
Aritz Aduriz Athletic Bilbao
16
7
Alvaro Morata Real Madrid
15
8
Sandro Ramirez Malaga
14
9
Gerard Moreno Espanyol
13
10
Neymar Barcelona
13

Liga ZON Sagres

Classement
# Team P Pts.
1 Benfica 30 74
2 Sporting CP 30 67
3 FC Porto 30 61
4 Estoril 30 54
5 Nacional 30 45
6 Maritimo 30 41
7 Vitoria de Setubal 30 39
8 Academica 30 37
9 Braga 30 37
10 Vitoria de Guimaraes 30 35
11 Rio Ave 30 32
12 Arouca 30 31
13 Gil Vicente 30 31
14 Belenenses 30 28
15 Pacos de Ferreira 30 24
16 Olhanense 30 24
Top Scorer
# Player Goals
1
Jackson Martinez FC Porto
20
2
Derley Maritimo
16
3
Rafael Martins Vitoria de Setubal
15
4
Lima Benfica
14
5
Fredy Montero Sporting CP
13
6
Mario Rondon Nacional
12
7
Bebe Pacos de Ferreira
11
8
Evandro Goebel Estoril
11
9
Rodrigo Benfica
11
10
Heldon Sporting CP
10

Spor Toto Sueper Lig

Classement
# Team P Pts.
1 Galatasaray 34 71
2 Fenerbahce 34 61
3 Besiktas 34 58
4 Bursaspor 34 55
5 Kayserispor 34 52
6 Kasimpasa 34 50
7 Antalyaspor 34 47
8 Eskisehirspor 34 46
9 Trabzonspor 34 46
10 Gaziantepspor 34 46
11 Genclerbirligi 34 45
12 Sivasspor 34 44
13 Elazigspor 34 43
14 Akhisar Belediye Genclik Ve Spor 34 42
15 Karabukspor 34 40
16 Istanbul Basaksehir 34 36
17 Orduspor 34 29
18 Mersin 34 22
Top Scorer
# Player Goals
1
Burak Yilmaz Galatasaray
24
2
Kalu Uche Kasimpasa
19
3
Bobo Kayserispor
18
4
Pierre Webo Fenerbahce
16
5
Moussa Sow Fenerbahce
15
6
Pablo Martin Batalla Bursaspor
15
7
Lamine Diarra Antalyaspor
13
8
Marcio Nobre Mersin
13
9
Necati Ates Eskisehirspor
12
10
Theofanis Gekas Akhisar Belediye Genclik Ve Spor
12

Super Liga

Classement
# Team P Pts.
1 Persipura Jayapura 34 82
2 Arema 34 69
3 Mitra Kukar 34 65
4 Persib Bandung 34 63
5 Sriwijaya FC 34 57
6 Barito Putera 34 54
7 Bali United Pusam 34 50
8 Persiram 34 45
9 Gresik United 34 45
10 Persepam Madura United 34 43
11 Persija Jakarta 34 42
12 Persela Lamongan 34 41
13 Persiba Balikpapan 34 40
14 Persita 34 38
15 Madura United 34 34
16 Persidafon 34 30
17 Persiwa Wamena 34 30
18 PSPS Pekanbaru 34 17