Argentina

# Team P W D L +/- Pts.
1 Racing Club 25 17 6 2 43-16 57
2 Defensa y Justicia 25 15 8 2 33-18 53
3 Boca Juniors 25 15 6 4 42-18 51
4 River Plate 25 13 6 6 42-21 45
5 Atletico Tucuman 25 12 6 7 36-29 42
6 Velez Sarsfield 25 11 7 7 34-25 40
7 Independiente 25 10 8 7 35-28 38
8 Union 25 9 9 7 29-24 36
9 Tigre 25 9 9 7 39-42 36
10 Huracan 25 9 8 8 28-28 35
11 Lanus 25 9 7 9 27-32 34
12 Talleres 25 9 6 10 25-24 33
13 Aldosivi 25 9 6 10 21-24 33
14 Godoy Cruz 25 9 5 11 23-30 32
15 Newells Old Boys 25 7 8 10 26-23 29
16 Banfield 25 6 11 8 27-31 29
17 Estudiantes 25 7 8 10 21-25 29
18 Gimnasia LP 25 8 5 12 21-32 29
19 Patronato de Parana 25 7 5 13 29-37 26
20 Rosario Central 25 6 8 11 16-26 26
21 San Martin San Juan 25 6 7 12 24-34 25
22 Belgrano 25 4 12 9 16-23 24
23 San Lorenzo 25 3 14 8 21-30 23
24 Colon 25 4 11 10 21-33 23
25 San Martin de Tucuman 25 4 11 10 25-38 23
26 Argentinos Juniors 25 5 7 13 15-28 22
  • Monday, 08 April 2019
    • 05:30
      Finished
      Racing Club
      1 - 1
      Defensa y Justicia
    • 02:15
      Finished
      Patronato de Parana
      2 - 1
      Argentinos Juniors
    • 02:15
      Finished
      Belgrano
      1 - 0
      Godoy Cruz
    • 02:15
      Finished
      River Plate
      2 - 3
      Tigre
    • 02:15
      Finished
      San Martin San Juan
      2 - 1
      Talleres
    • 00:00
      Finished
      Rosario Central
      1 - 2
      Independiente
  • Sunday, 07 April 2019
    • 22:00
      Finished
      Huracan
      2 - 0
      Atletico Tucuman
    • 07:00
      Finished
      Aldosivi
      1 - 1
      Boca Juniors
    • 04:45
      Finished
      Velez Sarsfield
      4 - 0
      Lanus
    • 02:30
      Finished
      Banfield
      1 - 1
      Newells Old Boys
    • 02:30
      Finished
      Union
      0 - 0
      Estudiantes
    • 00:15
      Finished
      Gimnasia LP
      3 - 2
      Colon
  • Saturday, 06 April 2019
    • 08:10
      Finished
      San Martin de Tucuman
      0 - 0
      San Lorenzo
  • Tuesday, 02 April 2019
    • 08:10
      Finished
      Colon
      0 - 0
      San Martin San Juan
    • 06:05
      Finished
      Estudiantes
      1 - 1
      San Martin de Tucuman
  • Monday, 01 April 2019
    • 05:10
      Finished
      Defensa y Justicia
      1 - 1
      Union
    • 05:10
      Finished
      Tigre
      1 - 1
      Racing Club
    • 00:15
      Finished
      Argentinos Juniors
      0 - 2
      Rosario Central
    • 00:15
      Finished
      Lanus
      3 - 1
      Belgrano
  • Sunday, 31 March 2019
    • 22:05
      Finished
      Atletico Tucuman
      1 - 0
      Aldosivi
    • 06:00
      Finished
      Talleres
      0 - 2
      River Plate
    • 03:50
      Finished
      Independiente
      2 - 1
      Velez Sarsfield
    • 01:30
      Finished
      Godoy Cruz
      2 - 1
      Patronato de Parana
  • Saturday, 30 March 2019
    • 23:15
      Finished
      San Lorenzo
      1 - 1
      Gimnasia LP
    • 07:10
      Finished
      Boca Juniors
      2 - 0
      Banfield
    • 05:00
      Finished
      Newells Old Boys
      3 - 1
      Huracan
  • Sunday, 24 March 2019
    • 06:00
      Finished
      Colon
      1 - 1
      San Lorenzo
  • Tuesday, 19 March 2019
    • 07:10
      Finished
      Huracan
      0 - 1
      Estudiantes
    • 05:00
      Finished
      Banfield
      2 - 2
      Godoy Cruz
  • Monday, 18 March 2019
    • 06:00
      Finished
      San Martin de Tucuman
      1 - 4
      Boca Juniors
    • 03:50
      Finished
      River Plate
      3 - 0
      Independiente
    • 01:30
      Finished
      Rosario Central
      0 - 1
      San Lorenzo
  • Sunday, 17 March 2019
    • 23:15
      Finished
      Talleres
      1 - 3
      Tigre
    • 21:00
      Finished
      Patronato de Parana
      2 - 0
      Defensa y Justicia
    • 06:00
      Finished
      Racing Club
      1 - 0
      Belgrano
    • 03:45
      Finished
      San Martin San Juan
      2 - 3
      Argentinos Juniors
    • 01:30
      Finished
      Union
      3 - 0
      Lanus
  • Saturday, 16 March 2019
    • 23:15
      Finished
      Velez Sarsfield
      2 - 0
      Atletico Tucuman
    • 07:10
      Finished
      Aldosivi
      3 - 0
      Colon
    • 05:00
      Finished
      Gimnasia LP
      1 - 0
      Newells Old Boys
  • Tuesday, 12 March 2019
    • 07:10
      Finished
      Argentinos Juniors
      0 - 0
      Velez Sarsfield
    • 07:10
      Finished
      Defensa y Justicia
      3 - 2
      Banfield
    • 05:00
      Finished
      Tigre
      2 - 2
      Union
  • Monday, 11 March 2019
    • 07:30
      Finished
      Atletico Tucuman
      0 - 1
      River Plate
    • 05:25
      Finished
      Huracan
      1 - 3
      San Martin de Tucuman
    • 05:20
      Finished
      Independiente
      2 - 0
      Aldosivi
    • 03:10
      Finished
      Estudiantes
      1 - 0
      Gimnasia LP
  • Sunday, 10 March 2019
    • 07:30
      Finished
      Boca Juniors
      3 - 0
      San Lorenzo
    • 05:20
      Finished
      Colon
      1 - 1
      Racing Club
    • 03:10
      Finished
      Godoy Cruz
      0 - 0
      Rosario Central
    • 03:10
      Finished
      Newells Old Boys
      1 - 2
      Talleres
  • Saturday, 09 March 2019
    • 07:10
      Finished
      Belgrano
      3 - 0
      Patronato de Parana
    • 05:00
      Finished
      Lanus
      1 - 1
      San Martin San Juan
  • Tuesday, 05 March 2019
    • 07:30
      Finished
      Aldosivi
      0 - 1
      Defensa y Justicia
    • 05:20
      Finished
      Velez Sarsfield
      1 - 2
      Tigre
    • 03:10
      Finished
      Banfield
      1 - 2
      Atletico Tucuman
  • Monday, 04 March 2019
    • 07:30
      Finished
      Gimnasia LP
      1 - 0
      Independiente
    • 05:20
      Finished
      Racing Club
      1 - 0
      Estudiantes
    • 03:10
      Finished
      Patronato de Parana
      1 - 0
      Huracan
    • 03:10
      Finished
      Talleres
      2 - 0
      Colon
  • Sunday, 03 March 2019
    • 07:30
      Finished
      River Plate
      4 - 2
      Newells Old Boys
    • 05:25
      Finished
      San Martin de Tucuman
      1 - 2
      Lanus
    • 05:20
      Finished
      San Martin San Juan
      0 - 0
      Godoy Cruz
    • 03:10
      Finished
      Rosario Central
      0 - 0
      Belgrano
  • Saturday, 02 March 2019
    • 07:10
      Finished
      Union
      1 - 3
      Boca Juniors
    • 05:15
      Finished
      San Lorenzo
      2 - 3
      Argentinos Juniors
  • Tuesday, 26 February 2019
    • 07:10
      Finished
      Newells Old Boys
      3 - 0
      San Martin San Juan
    • 05:00
      Finished
      Aldosivi
      0 - 0
      Gimnasia LP
  • Monday, 25 February 2019
    • 07:30
      Finished
      Defensa y Justicia
      0 - 1
      Boca Juniors
    • 05:20
      Finished
      Estudiantes
      0 - 1
      Talleres
    • 05:20
      Finished
      Atletico Tucuman
      0 - 0
      Argentinos Juniors
    • 03:10
      Finished
      River Plate
      2 - 1
      San Martin de Tucuman
  • Sunday, 24 February 2019
    • 07:30
      Finished
      Independiente
      1 - 3
      Racing Club
    • 05:25
      Finished
      Belgrano
      0 - 0
      San Lorenzo
    • 03:10
      Finished
      Huracan
      1 - 3
      Union
    • 03:10
      Finished
      Godoy Cruz
      0 - 2
      Velez Sarsfield
  • Saturday, 23 February 2019
    • 07:10
      Finished
      Colon
      0 - 1
      Banfield
    • 07:10
      Finished
      Lanus
      2 - 0
      Rosario Central
    • 05:00
      Finished
      Tigre
      2 - 1
      Patronato de Parana
  • Thursday, 21 February 2019
    • 07:00
      Finished
      Boca Juniors
      1 - 2
      Atletico Tucuman
  • Tuesday, 19 February 2019
    • 07:10
      Finished
      Racing Club
      3 - 0
      Godoy Cruz
    • 05:00
      Finished
      Argentinos Juniors
      2 - 1
      Estudiantes
  • Monday, 18 February 2019
    • 07:30
      Finished
      Banfield
      1 - 1
      River Plate
    • 05:25
      Finished
      Boca Juniors
      2 - 1
      Lanus
    • 03:10
      Finished
      Talleres
      0 - 0
      Huracan
    • 03:10
      Finished
      Rosario Central
      0 - 2
      Tigre
  • Sunday, 17 February 2019
    • 07:35
      Finished
      San Martin San Juan
      1 - 1
      Independiente
    • 05:20
      Finished
      Gimnasia LP
      0 - 1
      Defensa y Justicia
    • 05:20
      Finished
      Patronato de Parana
      0 - 0
      Aldosivi
    • 03:10
      Finished
      San Lorenzo
      1 - 1
      Newells Old Boys
  • Saturday, 16 February 2019
    • 07:10
      Finished
      San Martin de Tucuman
      0 - 0
      Belgrano
    • 05:00
      Finished
      Velez Sarsfield
      1 - 1
      Colon
    • 05:00
      Finished
      Union
      3 - 0
      Atletico Tucuman
  • Friday, 15 February 2019
    • 07:00
      Finished
      Rosario Central
      1 - 1
      River Plate
  • Tuesday, 12 February 2019
    • 07:10
      Finished
      Aldosivi
      1 - 0
      San Martin San Juan
    • 05:00
      Finished
      Defensa y Justicia
      2 - 1
      Argentinos Juniors
  • Monday, 11 February 2019
    • 07:35
      Finished
      Belgrano
      1 - 1
      Boca Juniors
    • 05:25
      Finished
      River Plate
      2 - 0
      Racing Club
    • 03:10
      Finished
      Godoy Cruz
      3 - 2
      San Martin de Tucuman
    • 03:10
      Finished
      Newells Old Boys
      0 - 0
      Rosario Central
  • Sunday, 10 February 2019
    • 05:20
      Finished
      Independiente
      2 - 1
      Union
    • 05:20
      Finished
      Atletico Tucuman
      0 - 0
      Talleres
    • 03:10
      Finished
      Estudiantes
      1 - 0
      Patronato de Parana
  • Saturday, 09 February 2019
    • 07:10
      Finished
      Huracan
      1 - 1
      Velez Sarsfield
    • 07:10
      Finished
      Lanus
      2 - 0
      Gimnasia LP
    • 05:00
      Finished
      Tigre
      4 - 4
      Banfield
  • Tuesday, 05 February 2019
    • 07:10
      Finished
      San Martin San Juan
      3 - 0
      Estudiantes
    • 05:00
      Finished
      Patronato de Parana
      3 - 0
      Atletico Tucuman
  • Monday, 04 February 2019
    • 07:30
      Finished
      Velez Sarsfield
      1 - 2
      River Plate
    • 05:20
      Finished
      Racing Club
      3 - 1
      Huracan
    • 03:10
      Finished
      Boca Juniors
      2 - 0
      Godoy Cruz
    • 03:10
      Finished
      Union
      0 - 0
      Newells Old Boys
  • Sunday, 03 February 2019
    • 07:30
      Finished
      Rosario Central
      0 - 0
      Aldosivi
    • 05:20
      Finished
      Argentinos Juniors
      0 - 0
      Belgrano
    • 05:20
      Finished
      Lanus
      1 - 0
      Colon
    • 03:10
      Finished
      San Lorenzo
      0 - 0
      Independiente
  • Saturday, 02 February 2019
    • 07:10
      Finished
      Talleres
      3 - 1
      Banfield
    • 07:10
      Finished
      San Martin de Tucuman
      1 - 2
      Defensa y Justicia
    • 05:00
      Finished
      Gimnasia LP
      3 - 1
      Tigre
  • Friday, 01 February 2019
    • 07:00
      Finished
      San Martin San Juan
      0 - 4
      Boca Juniors
  • Thursday, 31 January 2019
    • 07:00
      Finished
      Godoy Cruz
      0 - 4
      River Plate
  • Tuesday, 29 January 2019
    • 07:10
      Finished
      Estudiantes
      1 - 2
      Velez Sarsfield
    • 05:00
      Finished
      Colon
      2 - 0
      Argentinos Juniors
  • Monday, 28 January 2019
    • 07:30
      Finished
      Newells Old Boys
      1 - 1
      Boca Juniors
    • 05:20
      Finished
      River Plate
      1 - 3
      Patronato de Parana
    • 03:10
      Finished
      Belgrano
      0 - 0
      Union
    • 03:10
      Finished
      Independiente
      1 - 1
      Talleres
  • Sunday, 27 January 2019
    • 07:30
      Finished
      Aldosivi
      1 - 3
      Racing Club
    • 05:20
      Finished
      Atletico Tucuman
      4 - 1
      Gimnasia LP
    • 03:10
      Finished
      Huracan
      2 - 1
      Rosario Central
    • 03:10
      Finished
      Tigre
      2 - 2
      San Martin de Tucuman
  • Saturday, 26 January 2019
    • 07:10
      Finished
      Defensa y Justicia
      1 - 0
      San Lorenzo
    • 05:05
      Finished
      Godoy Cruz
      0 - 2
      Lanus
    • 05:00
      Finished
      Banfield
      1 - 1
      San Martin San Juan
  • Thursday, 24 January 2019
    • 07:00
      Finished
      River Plate
      1 - 2
      Union
  • Monday, 21 January 2019
    • 04:00
      Finished
      San Lorenzo
      0 - 0
      Huracan
  • Sunday, 20 January 2019
    • 06:00
      Finished
      River Plate
      0 - 1
      Defensa y Justicia
  • Friday, 14 December 2018
    • 07:00
      Finished
      Huracan
      0 - 0
      Argentinos Juniors
  • Tuesday, 11 December 2018
    • 07:15
      Finished
      Belgrano
      1 - 2
      Tigre
    • 05:00
      Finished
      Patronato de Parana
      3 - 3
      Velez Sarsfield
  • Monday, 10 December 2018
    • 07:30
      Finished
      Racing Club
      1 - 0
      San Martin San Juan
    • 05:35
      Finished
      Gimnasia LP
      2 - 2
      Huracan
    • 05:20
      Finished
      Argentinos Juniors
      1 - 2
      Aldosivi
  • Sunday, 09 December 2018
    • 07:30
      Finished
      Godoy Cruz
      1 - 1
      Independiente
    • 05:25
      Finished
      Lanus
      2 - 1
      Talleres
    • 05:20
      Finished
      Defensa y Justicia
      3 - 0
      Colon
    • 03:10
      Finished
      Union
      0 - 1
      Banfield
    • 03:10
      Finished
      San Lorenzo
      1 - 1
      Estudiantes
  • Saturday, 08 December 2018
    • 07:05
      Finished
      San Martin de Tucuman
      0 - 3
      Newells Old Boys
  • Tuesday, 04 December 2018
    • 07:30
      Finished
      Talleres
      1 - 3
      Racing Club
    • 07:30
      Finished
      Huracan
      1 - 1
      Defensa y Justicia
    • 05:20
      Finished
      San Martin San Juan
      2 - 0
      Union
    • 05:20
      Finished
      Velez Sarsfield
      2 - 0
      Rosario Central
    • 03:10
      Finished
      Tigre
      1 - 3
      Godoy Cruz
  • Monday, 03 December 2018
    • 07:30
      Finished
      River Plate
      3 - 1
      Gimnasia LP
    • 05:20
      Finished
      Independiente
      0 - 1
      Boca Juniors
    • 03:10
      Finished
      Aldosivi
      2 - 2
      San Lorenzo
  • Sunday, 02 December 2018
    • 07:30
      Finished
      Banfield
      0 - 1
      Argentinos Juniors
    • 05:25
      Finished
      Atletico Tucuman
      2 - 3
      San Martin de Tucuman
    • 03:10
      Finished
      Estudiantes
      1 - 1
      Lanus
  • Saturday, 01 December 2018
    • 07:25
      Finished
      Newells Old Boys
      1 - 0
      Patronato de Parana
    • 05:00
      Finished
      Colon
      1 - 1
      Belgrano
  • Wednesday, 28 November 2018
    • 07:00
      Finished
      Rosario Central
      1 - 0
      San Martin San Juan
  • Tuesday, 27 November 2018
    • 07:15
      Finished
      Lanus
      1 - 0
      Independiente
    • 05:00
      Finished
      Defensa y Justicia
      2 - 1
      Tigre
  • Monday, 26 November 2018
    • 07:30
      Finished
      Racing Club
      0 - 0
      Banfield
    • 05:25
      Finished
      Aldosivi
      1 - 0
      Newells Old Boys
    • 05:20
      Finished
      San Martin de Tucuman
      0 - 0
      Colon
    • 03:10
      Finished
      Union
      0 - 2
      Velez Sarsfield
  • Saturday, 24 November 2018
    • 07:15
      Finished
      Argentinos Juniors
      0 - 2
      Talleres
    • 07:15
      Finished
      Rosario Central
      2 - 1
      Estudiantes
    • 05:00
      Finished
      Belgrano
      1 - 3
      Atletico Tucuman
  • Thursday, 22 November 2018
    • 03:10
      Finished
      Gimnasia LP
      0 - 2
      San Martin San Juan
  • Monday, 19 November 2018
    • 05:20
      Finished
      Defensa y Justicia
      1 - 1
      Estudiantes
    • 03:10
      Finished
      San Lorenzo
      0 - 2
      Atletico Tucuman
  • Sunday, 18 November 2018
    • 03:10
      Finished
      Boca Juniors
      1 - 0
      Patronato de Parana
  • Tuesday, 13 November 2018
    • 07:30
      Finished
      Velez Sarsfield
      0 - 0
      San Lorenzo
    • 07:30
      Finished
      Patronato de Parana
      3 - 3
      San Martin de Tucuman
    • 05:15
      Finished
      Newells Old Boys
      0 - 0
      Defensa y Justicia
    • 05:15
      Finished
      Huracan
      2 - 1
      Godoy Cruz
    • 03:00
      Finished
      Tigre
      2 - 1
      Argentinos Juniors
  • Monday, 12 November 2018
    • 03:45
      Finished
      Banfield
      0 - 0
      Lanus
    • 01:30
      Finished
      Gimnasia LP
      0 - 3
      Racing Club
  • Sunday, 11 November 2018
    • 23:15
      Finished
      Independiente
      2 - 1
      Belgrano
    • 06:30
      Finished
      Colon
      1 - 1
      Estudiantes
  • Saturday, 10 November 2018
    • 07:00
      Finished
      Atletico Tucuman
      2 - 1
      Rosario Central
    • 05:00
      Finished
      Talleres
      0 - 0
      Aldosivi
  • Thursday, 08 November 2018
    • 06:15
      Finished
      Independiente
      4 - 0
      San Martin de Tucuman
  • Tuesday, 06 November 2018
    • 07:00
      Finished
      Lanus
      0 - 1
      Huracan
    • 05:00
      Finished
      Defensa y Justicia
      3 - 2
      Velez Sarsfield
  • Monday, 05 November 2018
    • 06:00
      Finished
      San Martin de Tucuman
      2 - 0
      San Martin San Juan
    • 03:50
      Finished
      Racing Club
      1 - 0
      Newells Old Boys
    • 01:30
      Finished
      San Lorenzo
      0 - 1
      Talleres
  • Sunday, 04 November 2018
    • 23:15
      Finished
      Rosario Central
      1 - 1
      Colon
    • 21:00
      Finished
      Argentinos Juniors
      0 - 2
      Independiente
    • 06:05
      Finished
      Boca Juniors
      4 - 1
      Tigre
    • 03:45
      Finished
      Estudiantes
      1 - 0
      River Plate
    • 01:30
      Finished
      Godoy Cruz
      1 - 0
      Atletico Tucuman
  • Saturday, 03 November 2018
    • 23:15
      Finished
      Aldosivi
      1 - 4
      Banfield
    • 07:00
      Finished
      Union
      2 - 2
      Patronato de Parana
    • 05:05
      Finished
      Belgrano
      2 - 0
      Gimnasia LP
  • Tuesday, 30 October 2018
    • 07:00
      Finished
      San Martin San Juan
      0 - 1
      Defensa y Justicia
    • 05:00
      Finished
      Newells Old Boys
      2 - 0
      Argentinos Juniors
  • Monday, 29 October 2018
    • 06:00
      Finished
      Atletico Tucuman
      4 - 2
      Independiente
    • 03:45
      Finished
      Banfield
      0 - 2
      Estudiantes
    • 01:30
      Finished
      Velez Sarsfield
      1 - 0
      Belgrano
  • Sunday, 28 October 2018
    • 23:15
      Finished
      Patronato de Parana
      2 - 1
      Rosario Central
    • 21:00
      Finished
      Racing Club
      2 - 1
      San Lorenzo
    • 07:30
      Finished
      Union
      0 - 3
      Godoy Cruz
    • 07:30
      Finished
      Talleres
      0 - 0
      San Martin de Tucuman
    • 04:15
      Finished
      Gimnasia LP
      2 - 1
      Boca Juniors
    • 02:00
      Finished
      River Plate
      1 - 0
      Aldosivi
  • Saturday, 27 October 2018
    • 08:00
      Finished
      Huracan
      3 - 2
      Colon
    • 06:00
      Finished
      Tigre
      1 - 1
      Lanus
  • Thursday, 25 October 2018
    • 06:30
      Finished
      Estudiantes
      1 - 0
      Newells Old Boys
  • Tuesday, 23 October 2018
    • 08:00
      Finished
      San Lorenzo
      2 - 1
      San Martin San Juan
    • 06:00
      Finished
      Belgrano
      1 - 1
      Banfield
  • Monday, 22 October 2018
    • 07:25
      Finished
      San Martin de Tucuman
      2 - 1
      Racing Club
    • 04:50
      Finished
      Independiente
      3 - 1
      Huracan
    • 02:30
      Finished
      Argentinos Juniors
      0 - 1
      Union
    • 00:15
      Finished
      Estudiantes
      1 - 1
      Atletico Tucuman
  • Sunday, 21 October 2018
    • 07:00
      Finished
      Newells Old Boys
      2 - 0
      Tigre
    • 04:45
      Finished
      Boca Juniors
      0 - 0
      Rosario Central
    • 02:30
      Finished
      Lanus
      3 - 1
      Patronato de Parana
    • 00:15
      Finished
      Godoy Cruz
      2 - 0
      Aldosivi
  • Saturday, 20 October 2018
    • 08:15
      Finished
      Colon
      1 - 0
      River Plate
    • 06:00
      Finished
      Defensa y Justicia
      2 - 0
      Talleres
    • 06:00
      Finished
      Velez Sarsfield
      1 - 0
      Gimnasia LP
  • Tuesday, 09 October 2018
    • 08:05
      Finished
      Colon
      1 - 0
      Newells Old Boys
    • 06:00
      Finished
      Tigre
      1 - 0
      Estudiantes
  • Monday, 08 October 2018
    • 06:05
      Finished
      Racing Club
      2 - 2
      Boca Juniors
    • 04:10
      Finished
      Talleres
      3 - 0
      Belgrano
    • 02:05
      Finished
      Rosario Central
      0 - 4
      Union
    • 00:15
      Finished
      Atletico Tucuman
      0 - 0
      Lanus
  • Sunday, 07 October 2018
    • 22:00
      Finished
      Banfield
      2 - 0
      San Lorenzo
    • 07:00
      Finished
      Patronato de Parana
      1 - 2
      Independiente
    • 04:45
      Finished
      San Martin San Juan
      3 - 1
      Velez Sarsfield
    • 02:30
      Finished
      Gimnasia LP
      1 - 0
      Godoy Cruz
    • 00:15
      Finished
      Aldosivi
      2 - 0
      San Martin de Tucuman
  • Tuesday, 02 October 2018
    • 08:15
      Finished
      Velez Sarsfield
      2 - 0
      Aldosivi
    • 08:15
      Finished
      San Martin de Tucuman
      1 - 1
      Banfield
    • 06:00
      Finished
      Godoy Cruz
      0 - 1
      Defensa y Justicia
  • Monday, 01 October 2018
    • 07:00
      Finished
      Boca Juniors
      3 - 1
      Colon
    • 04:45
      Finished
      Belgrano
      0 - 1
      Huracan
    • 02:30
      Finished
      Union
      1 - 0
      Gimnasia LP
    • 00:15
      Finished
      Patronato de Parana
      2 - 1
      Talleres
  • Sunday, 30 September 2018
    • 07:00
      Finished
      Argentinos Juniors
      0 - 2
      Racing Club
  • Saturday, 29 September 2018
    • 08:15
      Finished
      Lanus
      1 - 5
      River Plate
    • 05:45
      Finished
      Independiente
      0 - 0
      Tigre
  • Tuesday, 25 September 2018
    • 07:00
      Finished
      Racing Club
      1 - 0
      Union
    • 05:00
      Finished
      Aldosivi
      2 - 0
      Belgrano
  • Monday, 24 September 2018
    • 04:50
      Finished
      Boca Juniors
      0 - 2
      River Plate
    • 00:15
      Finished
      Gimnasia LP
      1 - 1
      Rosario Central
    • 00:15
      Finished
      San Martin San Juan
      1 - 3
      Atletico Tucuman
  • Sunday, 23 September 2018
    • 22:00
      Finished
      Tigre
      0 - 2
      Huracan
    • 22:00
      Finished
      San Martin de Tucuman
      0 - 0
      Argentinos Juniors
    • 07:00
      Finished
      Banfield
      1 - 1
      Independiente
    • 02:30
      Finished
      Talleres
      1 - 1
      Velez Sarsfield
    • 00:15
      Finished
      Newells Old Boys
      2 - 0
      Lanus
  • Saturday, 22 September 2018
    • 08:00
      Finished
      Colon
      3 - 1
      Godoy Cruz
    • 06:00
      Finished
      San Lorenzo
      3 - 2
      Patronato de Parana
  • Tuesday, 18 September 2018
    • 08:00
      Finished
      Rosario Central
      0 - 1
      Defensa y Justicia
    • 06:00
      Finished
      Huracan
      3 - 0
      Banfield
  • Monday, 17 September 2018
    • 07:00
      Finished
      Godoy Cruz
      1 - 0
      San Lorenzo
    • 04:45
      Finished
      Lanus
      0 - 1
      Racing Club
    • 02:30
      Finished
      Union
      2 - 1
      Talleres
    • 00:20
      Finished
      Velez Sarsfield
      1 - 0
      San Martin de Tucuman
  • Sunday, 16 September 2018
    • 22:00
      Finished
      Patronato de Parana
      0 - 2
      Gimnasia LP
    • 07:05
      Finished
      Argentinos Juniors
      0 - 1
      Boca Juniors
    • 04:45
      Finished
      Belgrano
      0 - 0
      Newells Old Boys
    • 02:30
      Finished
      River Plate
      4 - 1
      San Martin San Juan
    • 00:15
      Finished
      Independiente
      3 - 0
      Colon
  • Saturday, 15 September 2018
    • 08:00
      Finished
      Atletico Tucuman
      3 - 0
      Tigre
    • 06:00
      Finished
      Estudiantes
      0 - 2
      Aldosivi
  • Tuesday, 04 September 2018
    • 08:00
      Finished
      San Martin de Tucuman
      1 - 1
      Gimnasia LP
    • 06:00
      Finished
      Newells Old Boys
      1 - 2
      Atletico Tucuman
  • Monday, 03 September 2018
    • 07:05
      Finished
      Boca Juniors
      3 - 0
      Velez Sarsfield
    • 04:50
      Finished
      Colon
      0 - 0
      Union
    • 02:30
      Finished
      Aldosivi
      0 - 2
      Tigre
    • 00:20
      Finished
      Estudiantes
      2 - 2
      Independiente
  • Sunday, 02 September 2018
    • 22:00
      Finished
      Racing Club
      2 - 0
      Rosario Central
    • 07:00
      Finished
      San Lorenzo
      1 - 1
      River Plate
    • 04:50
      Finished
      Talleres
      1 - 0
      Godoy Cruz
    • 02:30
      Finished
      Banfield
      1 - 0
      Patronato de Parana
    • 00:15
      Finished
      Defensa y Justicia
      1 - 1
      Belgrano
  • Saturday, 01 September 2018
    • 08:00
      Finished
      San Martin San Juan
      1 - 2
      Huracan
    • 06:00
      Finished
      Argentinos Juniors
      2 - 0
      Lanus
  • Tuesday, 28 August 2018
    • 08:00
      Finished
      Union
      1 - 1
      San Lorenzo
    • 06:00
      Finished
      Godoy Cruz
      2 - 1
      Newells Old Boys
  • Monday, 27 August 2018
    • 07:05
      Finished
      Huracan
      0 - 0
      Boca Juniors
    • 04:45
      Finished
      Rosario Central
      2 - 0
      San Martin de Tucuman
    • 02:30
      Finished
      Lanus
      0 - 1
      Aldosivi
  • Sunday, 26 August 2018
    • 22:00
      Finished
      Velez Sarsfield
      1 - 1
      Banfield
    • 07:00
      Finished
      River Plate
      0 - 0
      Argentinos Juniors
    • 04:45
      Finished
      Tigre
      2 - 2
      San Martin San Juan
    • 02:30
      Finished
      Gimnasia LP
      0 - 2
      Talleres
  • Saturday, 25 August 2018
    • 08:15
      Finished
      Independiente
      0 - 1
      Defensa y Justicia
    • 08:15
      Finished
      Atletico Tucuman
      2 - 1
      Colon
    • 06:00
      Finished
      Patronato de Parana
      0 - 3
      Racing Club
    • 06:00
      Finished
      Belgrano
      2 - 1
      Estudiantes
  • Tuesday, 21 August 2018
    • 04:45
      Finished
      San Martin de Tucuman
      1 - 1
      Union
    • 02:30
      Finished
      Estudiantes
      2 - 0
      Boca Juniors
  • Monday, 20 August 2018
    • 07:00
      Finished
      Racing Club
      2 - 0
      Velez Sarsfield
    • 04:45
      Finished
      San Lorenzo
      2 - 2
      Lanus
    • 02:30
      Finished
      Aldosivi
      2 - 1
      Huracan
    • 00:15
      Finished
      Colon
      2 - 2
      Tigre
  • Sunday, 19 August 2018
    • 22:00
      Finished
      San Martin San Juan
      1 - 0
      Patronato de Parana
    • 07:00
      Finished
      River Plate
      0 - 0
      Belgrano
    • 04:45
      Finished
      Argentinos Juniors
      0 - 0
      Godoy Cruz
    • 02:30
      Finished
      Banfield
      1 - 0
      Gimnasia LP
    • 00:15
      Finished
      Defensa y Justicia
      1 - 1
      Atletico Tucuman
  • Saturday, 18 August 2018
    • 08:00
      Finished
      Newells Old Boys
      2 - 2
      Independiente
    • 06:00
      Finished
      Talleres
      0 - 1
      Rosario Central
  • Tuesday, 14 August 2018
    • 08:00
      Finished
      Atletico Tucuman
      2 - 2
      Racing Club
  • Monday, 13 August 2018
    • 07:00
      Finished
      Huracan
      0 - 0
      River Plate
    • 04:45
      Finished
      Rosario Central
      1 - 0
      Banfield
    • 02:30
      Finished
      Lanus
      2 - 2
      Defensa y Justicia
    • 00:15
      Finished
      Godoy Cruz
      1 - 0
      Estudiantes
  • Sunday, 12 August 2018
    • 22:00
      Finished
      Boca Juniors
      1 - 0
      Talleres
    • 07:00
      Finished
      Belgrano
      0 - 0
      San Martin San Juan
    • 04:45
      Finished
      Patronato de Parana
      0 - 0
      Colon
    • 02:30
      Finished
      Union
      1 - 0
      Aldosivi
    • 00:15
      Finished
      Gimnasia LP
      1 - 0
      Argentinos Juniors
  • Saturday, 11 August 2018
    • 08:00
      Finished
      Tigre
      2 - 2
      San Lorenzo
    • 06:00
      Finished
      Velez Sarsfield
      2 - 0
      Newells Old Boys
No data for this moment.
# Player Team Goals
1
Lisandro Lopez
Racing Club 17
2
Emmanuel Gigliotti
Independiente 12
3
Federico Gonzalez
Tigre 11
3
Luis Miguel Rodriguez
Colon 11
5
Matias Rojas
Defensa y Justicia 10
6
Cristian Gabriel Chavez
Aldosivi 8
6
Dario Cvitanich
Racing Club 8
6
Nicolas Fernandez
Defensa y Justicia 8
9
Franco Fragapane
Union 7
9
Jose Sand
Lanus 7
9
Nicolas Blandi
San Lorenzo 7
9
Santiago Garcia
Godoy Cruz 7
13
Diego Zabala
Union 6
13
Facundo Barcelo Viera
Patronato de Parana 6
13
Gabriel Avalos
Patronato de Parana 6
13
Gabriel Carabajal
Patronato de Parana 6
13
Juan Quintero
River Plate 6
13
Lucas Emanuel Gamba
Huracan 6
13
Mauro Zarate
Boca Juniors 6
13
Ramon Abila
Boca Juniors 6
# Player Team Assists
1
Walter Montillo
Tigre 9
2
Gabriel Carabajal
Patronato de Parana 6
2
Mauro Zarate
Boca Juniors 6
4
Lucas Pratto
River Plate 5
4
Luis Miguel Rodriguez
Colon 5
4
Ramon Abila
Boca Juniors 5
7
Agustin Bouzat
Velez Sarsfield 4
7
Claudio Mosca
San Martin San Juan 4
7
David Barbona
Atletico Tucuman 4
7
Diego Morales
Tigre 4
7
Diego Zabala
Union 4
7
Exequiel Palacios
River Plate 4
7
Fernando Gaibor
Independiente 4
7
Gabriel Compagnucci
Patronato de Parana 4
7
Guillermo Acosta
Atletico Tucuman 4
7
Gustavo Bou
Racing Club 4
7
Leonardo Gil
Rosario Central 4
7
Lucas Emanuel Gamba
Huracan 4
7
Matias Vargas
Velez Sarsfield 4
7
Mauricio Sperdutti
Patronato de Parana 4
# Player Team
1
Pablo Hernandez
Independiente 2 8
2
Lorenzo Faravelli
Gimnasia LP 2 7
3
Carlos Auzqui
Huracan 2 5
4
Marcelo Herrera
Belgrano 2 4
5
Nestor Ortigoza
Rosario Central 2 3
6
Ignacio Canuto
Tigre 2 2
7
Jorge Figal
Independiente 2 2
8
Fernando Monetti
San Lorenzo 2 -
9
Luciano Andres Abecasis
Godoy Cruz 2 -
10
Damian Alberto Martinez
Union 1 11
11
Adrian Arregui
San Martin de Tucuman 1 10
12
Marcos Gelabert
San Martin San Juan 1 9
13
Lautaro Geminiani
Patronato de Parana 1 7
14
Pablo Javier Perez
Independiente 1 7
15
Sebastian Prediger
Tigre 1 7
16
Alan Ruiz
Aldosivi 1 6
17
Gaston Gil Romero
Patronato de Parana 1 6
18
Gonzalo Piovi
Gimnasia LP 1 6
19
Nicolas Pantaleone
Patronato de Parana 1 6
20
Braian Rivero
Newells Old Boys 1 6
# Team
  • Argentina : Primera B Nacional Promotion Playoff
    • 08:10
      Finished
      Central Cordoba de Santiago
      2 - 1
      Almagro
  • Argentina : Primera B Metropolitana
    • 02:30
      Finished
      Deportivo Riestra
      0 - 1
      Colegiales
    • 02:30
      Finished
      Acassuso
      0 - 0
      Justo Jose de Urquiza
    • 02:30
      Finished
      CD UAI Urquiza
      0 - 1
      Almirante Brown
    • 02:30
      Finished
      San Telmo
      2 - 2
      All Boys
  • Argentina : Federal A - Promotion - Playoff
    • 08:00
      Finished
      CA Alvarado
      1 - 0
      Sol de Mayo

Premier League

Classement
# Team P Pts.
1 Manchester City 38 98
2 Liverpool 38 97
3 Chelsea 38 72
4 Tottenham Hotspur 38 71
5 Arsenal 38 70
6 Manchester United 38 66
7 Wolverhampton Wanderers 38 57
8 Everton 38 54
9 Leicester City 38 52
10 West Ham United 38 52
11 Watford 38 50
12 Crystal Palace 38 49
13 Newcastle United 38 45
14 AFC Bournemouth 38 45
15 Burnley 38 40
16 Southampton 38 39
17 Brighton & Hove Albion 38 36
18 Cardiff City 38 34
19 Fulham 38 26
20 Huddersfield Town 38 16
Top Scorer
# Player Goals
1
Mohamed Salah Liverpool
22
2
Pierre-Emerick Aubameyang Arsenal
22
3
Sadio Mane Liverpool
22
4
Sergio Aguero Manchester City
21
5
Jamie Vardy Leicester City
18
6
Harry Kane Tottenham Hotspur
17
7
Raheem Sterling Manchester City
17
8
Eden Hazard Chelsea
16
9
Callum Wilson AFC Bournemouth
14
10
Alexandre Lacazette Arsenal
13

1. Bundesliga

Classement
# Team P Pts.
1 Bayern Munich 34 78
2 Borussia Dortmund 34 76
3 RasenBallsport Leipzig 34 66
4 Bayer Leverkusen 34 58
5 Borussia Moenchengladbach 34 55
6 Wolfsburg 34 55
7 Eintracht Frankfurt 34 54
8 Werder Bremen 34 53
9 Hoffenheim 34 51
10 Fortuna Duesseldorf 34 44
11 Hertha Berlin 34 43
12 Mainz 05 34 43
13 Freiburg 34 36
14 Schalke 04 34 33
15 Augsburg 34 32
16 VfB Stuttgart 34 28
17 Hannover 96 34 21
18 Nuernberg 34 19
Top Scorer
# Player Goals
1
Robert Lewandowski Bayern Munich
22
2
Francisco Alcacer Borussia Dortmund
18
3
Andrej Kramaric Hoffenheim
17
4
Kai Havertz Bayer Leverkusen
17
5
Luka Jovic Eintracht Frankfurt
17
6
Marco Reus Borussia Dortmund
17
7
Wout Weghorst Wolfsburg
17
8
Ishak Belfodil Hoffenheim
16
9
Timo Werner RasenBallsport Leipzig
16
10
Sebastien Haller Eintracht Frankfurt
15

Serie A

Classement
# Team P Pts.
1 Juventus 37 90
2 SSC Napoli 37 79
3 Atalanta 37 66
4 Inter 37 66
5 AC Milan 37 65
6 Roma 37 63
7 Torino 37 60
8 Lazio 37 59
9 Sampdoria 37 50
10 Sassuolo 37 43
11 SPAL 2013 37 42
12 Bologna 37 41
13 Cagliari 37 41
14 Parma Calcio 1913 37 41
15 Fiorentina 37 40
16 Udinese 37 40
17 Empoli 37 38
18 Genoa 37 37
19 Frosinone 37 24
20 Chievo Verona 37 16
Top Scorer
# Player Goals
1
Fabio Quagliarella Sampdoria
26
2
Duvan Zapata Atalanta
22
3
Krzysztof Piatek AC Milan
22
4
Cristiano Ronaldo Juventus
21
5
Arkadiusz Milik SSC Napoli
17
6
Andrea Petagna SPAL 2013
16
7
Francesco Caputo Empoli
16
8
Andrea Belotti Torino
15
9
Dries Mertens SSC Napoli
15
10
Leonardo Pavoletti Cagliari
15

Ligue 1

Classement
# Team P Pts.
1 Paris Saint-Germain 37 91
2 Lille 37 75
3 Lyon 37 69
4 Saint-Etienne 37 65
5 Montpellier 37 59
6 Marseille 37 58
7 Nimes 37 53
8 Nice 37 53
9 Reims 37 52
10 Rennes 37 49
11 Nantes 37 48
12 Strasbourg 37 46
13 Angers 37 45
14 Bordeaux 37 38
15 Toulouse 37 38
16 Monaco 37 36
17 Amiens 37 35
18 Caen 37 33
19 Dijon 37 31
20 Guingamp 37 27
Top Scorer
# Player Goals
1
Kylian Mbappe Paris Saint-Germain
32
2
Nicolas Pepe Lille
22
3
Edinson Cavani Paris Saint-Germain
18
4
Florian Thauvin Marseille
15
5
Moussa Dembele Lyon
15
6
Neymar Paris Saint-Germain
15
7
Radamel Falcao Monaco
15
8
Andy Delort Montpellier
14
9
Jonathan Bamba Lille
13
10
Wahbi Khazri Saint-Etienne
13

Primera Division

Classement
# Team P Pts.
1 Barcelona 38 91
2 Real Madrid 38 90
3 Atletico Madrid 38 88
4 Villarreal 38 64
5 Athletic Bilbao 38 62
6 Celta Vigo 38 60
7 Sevilla 38 52
8 Malaga 38 48
9 Real Sociedad 38 48
10 Real Betis 38 45
11 Las Palmas 38 44
12 Valencia 38 44
13 Espanyol 38 43
14 Eibar 38 43
15 Deportivo La Coruna 38 42
16 Granada 38 39
17 Sporting Gijon 38 39
18 Rayo Vallecano 38 38
19 Getafe 38 36
20 Levante 38 32
Top Scorer
# Player Goals
1
Luis Suarez Barcelona
40
2
Cristiano Ronaldo Real Madrid
35
3
Lionel Messi Barcelona
26
4
Karim Benzema Real Madrid
24
5
Neymar Barcelona
24
6
Antoine Griezmann Atletico Madrid
22
7
Aritz Aduriz Athletic Bilbao
20
8
Gareth Bale Real Madrid
19
9
Ruben Castro Real Betis
19
10
Borja Baston Eibar
18

Liga ZON Sagres

Classement
# Team P Pts.
1 Benfica 30 74
2 Sporting CP 30 67
3 FC Porto 30 61
4 Estoril 30 54
5 Nacional 30 45
6 Maritimo 30 41
7 Vitoria de Setubal 30 39
8 Academica 30 37
9 Braga 30 37
10 Vitoria de Guimaraes 30 35
11 Rio Ave 30 32
12 Arouca 30 31
13 Gil Vicente 30 31
14 Belenenses SAD 30 28
15 Pacos de Ferreira 30 24
16 Olhanense 30 24
Top Scorer
# Player Goals
1
Jackson Martinez FC Porto
20
2
Derley Maritimo
16
3
Rafael Martins Vitoria de Setubal
15
4
Lima Benfica
14
5
Fredy Montero Sporting CP
13
6
Mario Rondon Nacional
12
7
Bebe Pacos de Ferreira
11
8
Evandro Goebel Estoril
11
9
Rodrigo Benfica
11
10
Heldon Sporting CP
10

Spor Toto Sueper Lig

Classement
# Team P Pts.
1 Galatasaray 34 71
2 Fenerbahce 34 61
3 Besiktas 34 58
4 Bursaspor 34 55
5 Kayserispor 34 52
6 Kasimpasa 34 50
7 Antalyaspor 34 47
8 Eskisehirspor 34 46
9 Trabzonspor 34 46
10 Gaziantepspor 34 46
11 Genclerbirligi 34 45
12 Sivasspor 34 44
13 Elazigspor 34 43
14 Akhisarspor 34 42
15 Karabukspor 34 40
16 Istanbul Basaksehir 34 36
17 Orduspor 34 29
18 Mersin 34 22
Top Scorer
# Player Goals
1
Burak Yilmaz Galatasaray
24
2
Kalu Uche Kasimpasa
19
3
Bobo Kayserispor
18
4
Pierre Webo Fenerbahce
16
5
Moussa Sow Fenerbahce
15
6
Pablo Martin Batalla Bursaspor
15
7
Lamine Diarra Antalyaspor
13
8
Marcio Nobre Mersin
13
9
Necati Ates Eskisehirspor
12
10
Theofanis Gekas Akhisarspor
12

Super Liga

Classement
# Team P Pts.
1 Persipura Jayapura 34 82
2 Arema 34 69
3 Mitra Kukar 34 65
4 Persib Bandung 34 63
5 Sriwijaya FC 34 57
6 Barito Putera 34 54
7 Bali United Pusam 34 50
8 Persiram 34 45
9 Gresik United 34 45
10 Persepam Madura United 34 43
11 Persija Jakarta 34 42
12 Persela Lamongan 34 41
13 Persiba Balikpapan 34 40
14 Persita 34 38
15 Madura United 34 34
16 Persidafon 34 30
17 Persiwa Wamena 34 30
18 PSPS Pekanbaru 34 17