Belarus

# Team P W D L +/- Pts.
1 BATE Borisov 7 7 0 0 12-1 21
2 Dinamo Minsk 7 5 2 0 11-3 17
3 FK Slutsk 7 4 2 1 9-4 14
4 Torpedo Zhodino 7 3 3 1 7-4 12
5 Neman Grodno 7 3 3 1 6-5 12
6 FK Vitebsk 7 3 2 2 8-7 11
7 Shakhtyor Soligorsk 7 2 3 2 6-4 9
8 Dnepr Mogilev 8 2 3 3 5-7 9
9 Dinamo Brest 7 2 3 2 10-11 9
10 Smolevichy 8 1 4 3 6-8 7
11 Isloch 7 1 4 2 4-7 7
12 FC Luch Minsk 7 2 1 4 5-10 7
13 FC Torpedo Minsk 8 1 3 4 2-6 6
14 Gomel 7 0 4 3 2-5 4
15 FC Minsk 8 0 4 4 5-11 4
16 FK Gorodeya 7 0 3 4 2-7 3
  • Sunday, 20 May 2018
    • 23:15
      Finished
      FC Torpedo Minsk
      0 - 0
      Smolevichy
    • 21:15
      Finished
      Dnepr Mogilev
      0 - 0
      FC Minsk
    • 21:00
      Cancelled
      Krumkachy Minsk
      0 - 0
      Smolevichy
  • Monday, 14 May 2018
    • 23:30
      Finished
      FC Luch Minsk
      1 - 3
      Dinamo Minsk
  • Sunday, 13 May 2018
    • 23:30
      Finished
      BATE Borisov
      2 - 0
      FC Torpedo Minsk
    • 21:15
      Finished
      Neman Grodno
      1 - 0
      FK Gorodeya
    • 19:00
      Finished
      Shakhtyor Soligorsk
      3 - 0
      Isloch
  • Saturday, 12 May 2018
    • 23:30
      Finished
      Dinamo Brest
      3 - 1
      FK Vitebsk
    • 21:30
      Finished
      Gomel
      0 - 0
      Torpedo Zhodino
    • 19:30
      Finished
      Smolevichy
      2 - 1
      Dnepr Mogilev
  • Friday, 11 May 2018
    • 23:30
      Finished
      FC Minsk
      0 - 2
      FK Slutsk
    • 21:00
      Cancelled
      BATE Borisov
      0 - 0
      Krumkachy Minsk
  • Monday, 07 May 2018
    • 23:30
      Finished
      Dnepr Mogilev
      0 - 1
      BATE Borisov
  • Sunday, 06 May 2018
    • 23:30
      Finished
      Isloch
      1 - 2
      Neman Grodno
    • 21:30
      Finished
      Torpedo Zhodino
      2 - 0
      Dinamo Brest
    • 19:30
      Finished
      Dinamo Minsk
      0 - 0
      Shakhtyor Soligorsk
  • Saturday, 05 May 2018
    • 23:30
      Finished
      FK Gorodeya
      0 - 0
      Gomel
    • 21:30
      Finished
      FC Torpedo Minsk
      0 - 1
      FC Luch Minsk
    • 21:00
      Cancelled
      Krumkachy Minsk
      0 - 0
      FC Luch Minsk
    • 19:30
      Finished
      FK Vitebsk
      1 - 0
      FC Minsk
  • Friday, 04 May 2018
    • 22:30
      Finished
      FK Slutsk
      1 - 0
      Smolevichy
  • Sunday, 29 April 2018
    • 23:30
      Finished
      FK Gorodeya
      1 - 1
      Torpedo Zhodino
    • 21:30
      Finished
      Smolevichy
      1 - 1
      FK Vitebsk
    • 00:45
      Finished
      FC Luch Minsk
      2 - 0
      Dnepr Mogilev
  • Saturday, 28 April 2018
    • 23:00
      Finished
      Neman Grodno
      0 - 2
      Dinamo Minsk
    • 21:00
      Finished
      BATE Borisov
      3 - 1
      FK Slutsk
    • 19:00
      Finished
      Shakhtyor Soligorsk
      1 - 0
      FC Torpedo Minsk
  • Friday, 27 April 2018
    • 23:45
      Finished
      Gomel
      1 - 2
      Isloch
    • 21:30
      Finished
      FC Minsk
      3 - 3
      Dinamo Brest
    • 21:00
      Cancelled
      Shakhtyor Soligorsk
      0 - 0
      Krumkachy Minsk
  • Tuesday, 24 April 2018
    • 00:45
      Finished
      FK Vitebsk
      0 - 1
      BATE Borisov
  • Monday, 23 April 2018
    • 22:45
      Finished
      Dnepr Mogilev
      1 - 1
      Shakhtyor Soligorsk
  • Sunday, 22 April 2018
    • 23:00
      Finished
      Dinamo Brest
      2 - 2
      Smolevichy
    • 21:00
      Finished
      Isloch
      0 - 0
      FK Gorodeya
    • 18:00
      Finished
      FC Torpedo Minsk
      0 - 1
      Neman Grodno
  • Saturday, 21 April 2018
    • 22:00
      Finished
      Torpedo Zhodino
      2 - 1
      FC Minsk
    • 21:00
      Cancelled
      Krumkachy Minsk
      0 - 0
      Neman Grodno
    • 20:00
      Finished
      Dinamo Minsk
      2 - 1
      Gomel
    • 18:00
      Finished
      FC Luch Minsk
      0 - 3
      FK Slutsk
  • Sunday, 15 April 2018
    • 22:00
      Finished
      FK Gorodeya
      0 - 2
      Dinamo Minsk
    • 20:00
      Finished
      Gomel
      0 - 0
      FC Torpedo Minsk
    • 18:00
      Finished
      Smolevichy
      1 - 1
      FC Minsk
  • Saturday, 14 April 2018
    • 23:45
      Finished
      Isloch
      0 - 0
      Torpedo Zhodino
    • 22:00
      Finished
      BATE Borisov
      2 - 0
      Dinamo Brest
    • 20:00
      Finished
      Neman Grodno
      0 - 0
      Dnepr Mogilev
  • Friday, 13 April 2018
    • 23:45
      Finished
      Shakhtyor Soligorsk
      0 - 1
      FK Slutsk
    • 21:45
      Finished
      FC Luch Minsk
      0 - 2
      FK Vitebsk
    • 21:00
      Cancelled
      Gomel
      0 - 0
      Krumkachy Minsk
  • Saturday, 07 April 2018
    • 22:00
      Finished
      Dinamo Minsk
      0 - 0
      Isloch
    • 20:00
      Finished
      FK Vitebsk
      2 - 1
      Shakhtyor Soligorsk
    • 16:00
      Finished
      FC Torpedo Minsk
      1 - 0
      FK Gorodeya
    • 00:45
      Finished
      Dnepr Mogilev
      1 - 0
      Gomel
  • Friday, 06 April 2018
    • 23:00
      Finished
      Torpedo Zhodino
      1 - 0
      Smolevichy
    • 21:00
      Finished
      FC Minsk
      0 - 2
      BATE Borisov
    • 21:00
      Cancelled
      Krumkachy Minsk
      0 - 0
      FK Gorodeya
  • Thursday, 05 April 2018
    • 22:30
      Finished
      FK Slutsk
      1 - 1
      Neman Grodno
    • 20:30
      Finished
      Dinamo Brest
      2 - 1
      FC Luch Minsk
  • Sunday, 01 April 2018
    • 22:00
      Finished
      BATE Borisov
      1 - 0
      Smolevichy
    • 21:00
      Cancelled
      Isloch
      0 - 0
      Krumkachy Minsk
    • 20:00
      Finished
      FK Gorodeya
      1 - 2
      Dnepr Mogilev
    • 18:00
      Finished
      Isloch
      1 - 1
      FC Torpedo Minsk
  • Saturday, 31 March 2018
    • 23:00
      Finished
      Dinamo Minsk
      2 - 1
      Torpedo Zhodino
    • 21:00
      Finished
      Shakhtyor Soligorsk
      0 - 0
      Dinamo Brest
    • 19:00
      Finished
      Gomel
      0 - 0
      FK Slutsk
  • Friday, 30 March 2018
    • 23:30
      Finished
      Neman Grodno
      1 - 1
      FK Vitebsk
    • 21:30
      Finished
      FC Luch Minsk
      0 - 0
      FC Minsk
  • Monday, 21 May 2018
    • 22:45
      Not started
      FK Vitebsk
      -
      Torpedo Zhodino
  • Tuesday, 22 May 2018
    • 00:45
      Not started
      Gomel
      -
      Neman Grodno
    • 22:45
      Not started
      FK Gorodeya
      -
      Shakhtyor Soligorsk
  • Wednesday, 23 May 2018
    • 00:45
      Not started
      Isloch
      -
      FC Luch Minsk
    • 21:15
      Not started
      FK Slutsk
      -
      Dinamo Brest
    • 23:15
      Not started
      Dinamo Minsk
      -
      BATE Borisov
  • Saturday, 26 May 2018
    • 21:30
      Not started
      FC Minsk
      -
      FC Torpedo Minsk
  • Sunday, 27 May 2018
    • 20:00
      Not started
      Smolevichy
      -
      Dinamo Minsk
    • 21:00
      Cancelled
      FC Minsk
      0 - 0
      Krumkachy Minsk
    • 22:00
      Not started
      Shakhtyor Soligorsk
      -
      Gomel
    • 23:45
      Not started
      FC Luch Minsk
      -
      FK Gorodeya
  • Monday, 28 May 2018
    • 22:45
      Not started
      BATE Borisov
      -
      Isloch
  • Tuesday, 29 May 2018
    • 00:45
      Not started
      Neman Grodno
      -
      Torpedo Zhodino
    • 22:45
      Not started
      FK Vitebsk
      -
      FK Slutsk
  • Wednesday, 30 May 2018
    • 00:45
      Not started
      Dinamo Brest
      -
      Dnepr Mogilev
  • Friday, 01 June 2018
    • 21:00
      Cancelled
      Krumkachy Minsk
      0 - 0
      Dinamo Brest
    • 22:45
      Not started
      Dinamo Minsk
      -
      FC Minsk
  • Saturday, 02 June 2018
    • 00:45
      Not started
      Neman Grodno
      -
      Shakhtyor Soligorsk
    • 18:45
      Not started
      FC Torpedo Minsk
      -
      Dinamo Brest
    • 20:45
      Not started
      Dnepr Mogilev
      -
      FK Vitebsk
    • 22:45
      Not started
      Gomel
      -
      FC Luch Minsk
  • Sunday, 03 June 2018
    • 00:45
      Not started
      FK Gorodeya
      -
      BATE Borisov
    • 20:00
      Not started
      Isloch
      -
      Smolevichy
    • 22:00
      Not started
      Torpedo Zhodino
      -
      FK Slutsk
  • Monday, 11 June 2018
    • 21:00
      Cancelled
      FK Vitebsk
      0 - 0
      Krumkachy Minsk
    • 21:45
      Not started
      Smolevichy
      -
      FK Gorodeya
    • 23:45
      Not started
      FC Luch Minsk
      -
      Neman Grodno
  • Tuesday, 12 June 2018
    • 20:45
      Not started
      FK Slutsk
      -
      Dnepr Mogilev
    • 22:45
      Not started
      FC Minsk
      -
      Isloch
    • 22:45
      Not started
      FK Vitebsk
      -
      FC Torpedo Minsk
  • Wednesday, 13 June 2018
    • 20:45
      Not started
      Shakhtyor Soligorsk
      -
      Torpedo Zhodino
    • 22:45
      Not started
      BATE Borisov
      -
      Gomel
  • Thursday, 14 June 2018
    • 00:45
      Not started
      Dinamo Brest
      -
      Dinamo Minsk
  • Saturday, 16 June 2018
    • 21:00
      Cancelled
      Krumkachy Minsk
      0 - 0
      FK Slutsk
    • 21:45
      Not started
      FC Torpedo Minsk
      -
      FK Slutsk
    • 23:45
      Not started
      FK Gorodeya
      -
      FC Minsk
  • Sunday, 17 June 2018
    • 20:45
      Not started
      Shakhtyor Soligorsk
      -
      FC Luch Minsk
    • 22:45
      Not started
      Torpedo Zhodino
      -
      Dnepr Mogilev
  • Monday, 18 June 2018
    • 00:45
      Not started
      Neman Grodno
      -
      BATE Borisov
    • 20:45
      Not started
      Dinamo Minsk
      -
      FK Vitebsk
    • 22:45
      Not started
      Gomel
      -
      Smolevichy
  • Tuesday, 19 June 2018
    • 00:45
      Not started
      Isloch
      -
      Dinamo Brest
  • Friday, 22 June 2018
    • 21:00
      Cancelled
      Dnepr Mogilev
      0 - 0
      Krumkachy Minsk
    • 23:00
      Not started
      Dnepr Mogilev
      -
      FC Torpedo Minsk
  • Saturday, 23 June 2018
    • 20:45
      Not started
      Smolevichy
      -
      Neman Grodno
    • 22:45
      Not started
      FC Minsk
      -
      Gomel
  • Sunday, 24 June 2018
    • 00:45
      Not started
      Dinamo Brest
      -
      FK Gorodeya
    • 20:45
      Not started
      FK Slutsk
      -
      Dinamo Minsk
    • 22:45
      Not started
      BATE Borisov
      -
      Shakhtyor Soligorsk
  • Monday, 25 June 2018
    • 00:45
      Not started
      FC Luch Minsk
      -
      Torpedo Zhodino
    • 23:00
      Not started
      FK Vitebsk
      -
      Isloch
  • Friday, 29 June 2018
    • 22:45
      Not started
      FC Luch Minsk
      -
      BATE Borisov
  • Saturday, 30 June 2018
    • 00:45
      Not started
      Gomel
      -
      Dinamo Brest
    • 20:45
      Not started
      Isloch
      -
      FK Slutsk
    • 22:45
      Not started
      Torpedo Zhodino
      -
      FC Torpedo Minsk
  • Sunday, 01 July 2018
    • 00:45
      Not started
      Neman Grodno
      -
      FC Minsk
    • 20:45
      Not started
      FK Gorodeya
      -
      FK Vitebsk
    • 21:00
      Cancelled
      Torpedo Zhodino
      0 - 0
      Krumkachy Minsk
    • 22:45
      Not started
      Dinamo Minsk
      -
      Dnepr Mogilev
  • Monday, 02 July 2018
    • 00:45
      Not started
      Shakhtyor Soligorsk
      -
      Smolevichy
  • Friday, 06 July 2018
    • 21:00
      Not started
      BATE Borisov
      -
      Torpedo Zhodino
    • 21:00
      Not started
      Dnepr Mogilev
      -
      Isloch
    • 21:00
      Not started
      FK Slutsk
      -
      FK Gorodeya
    • 21:00
      Cancelled
      Krumkachy Minsk
      0 - 0
      Dinamo Minsk
    • 21:00
      Not started
      FK Vitebsk
      -
      Gomel
    • 21:00
      Not started
      FC Torpedo Minsk
      -
      Dinamo Minsk
    • 21:00
      Not started
      Dinamo Brest
      -
      Neman Grodno
    • 21:00
      Not started
      FC Minsk
      -
      Shakhtyor Soligorsk
    • 21:00
      Not started
      Smolevichy
      -
      FC Luch Minsk
  • Friday, 13 July 2018
    • 21:00
      Not started
      Dnepr Mogilev
      -
      FK Gorodeya
    • 21:00
      Cancelled
      Krumkachy Minsk
      0 - 0
      Isloch
    • 21:00
      Not started
      Smolevichy
      -
      BATE Borisov
    • 21:00
      Not started
      Torpedo Zhodino
      -
      Dinamo Minsk
    • 21:00
      Not started
      FC Minsk
      -
      FC Luch Minsk
    • 21:00
      Not started
      FC Torpedo Minsk
      -
      Isloch
    • 21:00
      Not started
      Dinamo Brest
      -
      Shakhtyor Soligorsk
    • 21:00
      Not started
      FK Vitebsk
      -
      Neman Grodno
    • 21:00
      Not started
      FK Slutsk
      -
      Gomel
  • Friday, 20 July 2018
    • 21:00
      Not started
      Gomel
      -
      Dnepr Mogilev
    • 21:00
      Cancelled
      FK Gorodeya
      0 - 0
      Krumkachy Minsk
    • 21:00
      Not started
      Smolevichy
      -
      Torpedo Zhodino
    • 21:00
      Not started
      Isloch
      -
      Dinamo Minsk
    • 21:00
      Not started
      BATE Borisov
      -
      FC Minsk
    • 21:00
      Not started
      FK Gorodeya
      -
      FC Torpedo Minsk
    • 21:00
      Not started
      FC Luch Minsk
      -
      Dinamo Brest
    • 21:00
      Not started
      Shakhtyor Soligorsk
      -
      FK Vitebsk
    • 21:00
      Not started
      Neman Grodno
      -
      FK Slutsk
  • Saturday, 18 August 2018
    • 21:00
      Not started
      Dnepr Mogilev
      -
      Neman Grodno
    • 21:00
      Not started
      FK Vitebsk
      -
      FC Luch Minsk
    • 21:00
      Not started
      Torpedo Zhodino
      -
      Isloch
    • 21:00
      Not started
      FC Torpedo Minsk
      -
      Gomel
    • 21:00
      Not started
      Dinamo Minsk
      -
      FK Gorodeya
    • 21:00
      Not started
      FC Minsk
      -
      Smolevichy
    • 21:00
      Not started
      Dinamo Brest
      -
      BATE Borisov
    • 21:00
      Not started
      FK Slutsk
      -
      Shakhtyor Soligorsk
  • Saturday, 25 August 2018
    • 21:00
      Not started
      FC Minsk
      -
      Torpedo Zhodino
    • 21:00
      Not started
      Neman Grodno
      -
      FC Torpedo Minsk
    • 21:00
      Not started
      FK Gorodeya
      -
      Isloch
    • 21:00
      Not started
      Gomel
      -
      Dinamo Minsk
    • 21:00
      Not started
      Shakhtyor Soligorsk
      -
      Dnepr Mogilev
    • 21:00
      Not started
      BATE Borisov
      -
      FK Vitebsk
    • 21:00
      Not started
      Smolevichy
      -
      Dinamo Brest
  • Monday, 27 August 2018
    • 21:00
      Not started
      FK Slutsk
      -
      FC Luch Minsk
  • Saturday, 01 September 2018
    • 21:00
      Not started
      FK Vitebsk
      -
      Smolevichy
    • 21:00
      Not started
      Dinamo Brest
      -
      FC Minsk
    • 21:00
      Not started
      Torpedo Zhodino
      -
      FK Gorodeya
    • 21:00
      Not started
      FC Torpedo Minsk
      -
      Shakhtyor Soligorsk
    • 21:00
      Not started
      Isloch
      -
      Gomel
    • 21:00
      Not started
      Dinamo Minsk
      -
      Neman Grodno
    • 21:00
      Not started
      Dnepr Mogilev
      -
      FC Luch Minsk
    • 21:00
      Not started
      FK Slutsk
      -
      BATE Borisov
  • Saturday, 15 September 2018
    • 21:00
      Not started
      Neman Grodno
      -
      Isloch
    • 21:00
      Not started
      Gomel
      -
      FK Gorodeya
    • 21:00
      Not started
      Dinamo Brest
      -
      Torpedo Zhodino
    • 21:00
      Not started
      FC Luch Minsk
      -
      FC Torpedo Minsk
    • 21:00
      Not started
      FC Minsk
      -
      FK Vitebsk
    • 21:00
      Not started
      Smolevichy
      -
      FK Slutsk
    • 21:00
      Not started
      BATE Borisov
      -
      Dnepr Mogilev
    • 21:00
      Not started
      Shakhtyor Soligorsk
      -
      Dinamo Minsk
  • Saturday, 22 September 2018
    • 21:00
      Not started
      FK Slutsk
      -
      FC Minsk
    • 21:00
      Not started
      FK Vitebsk
      -
      Dinamo Brest
    • 21:00
      Not started
      Torpedo Zhodino
      -
      Gomel
    • 21:00
      Not started
      FC Torpedo Minsk
      -
      BATE Borisov
    • 21:00
      Not started
      FK Gorodeya
      -
      Neman Grodno
    • 21:00
      Not started
      Isloch
      -
      Shakhtyor Soligorsk
    • 21:00
      Not started
      Dinamo Minsk
      -
      FC Luch Minsk
    • 21:00
      Not started
      Dnepr Mogilev
      -
      Smolevichy
  • Monday, 01 October 2018
    • 21:00
      Not started
      Shakhtyor Soligorsk
      -
      FK Gorodeya
    • 21:00
      Not started
      Neman Grodno
      -
      Gomel
    • 21:00
      Not started
      Torpedo Zhodino
      -
      FK Vitebsk
    • 21:00
      Not started
      FC Luch Minsk
      -
      Isloch
    • 21:00
      Not started
      Dinamo Brest
      -
      FK Slutsk
    • 21:00
      Not started
      Smolevichy
      -
      FC Torpedo Minsk
    • 21:00
      Not started
      FC Minsk
      -
      Dnepr Mogilev
    • 21:00
      Cancelled
      Smolevichy
      0 - 0
      Krumkachy Minsk
    • 21:00
      Not started
      BATE Borisov
      -
      Dinamo Minsk
  • Sunday, 07 October 2018
    • 21:00
      Not started
      FK Gorodeya
      -
      FC Luch Minsk
    • 21:00
      Not started
      Isloch
      -
      BATE Borisov
    • 21:00
      Not started
      FK Slutsk
      -
      FK Vitebsk
    • 21:00
      Not started
      Dinamo Minsk
      -
      Smolevichy
    • 21:00
      Not started
      Dnepr Mogilev
      -
      Dinamo Brest
    • 21:00
      Not started
      FC Torpedo Minsk
      -
      FC Minsk
    • 21:00
      Cancelled
      Krumkachy Minsk
      0 - 0
      FC Minsk
    • 21:00
      Not started
      Torpedo Zhodino
      -
      Neman Grodno
    • 21:00
      Not started
      Gomel
      -
      Shakhtyor Soligorsk
  • Friday, 19 October 2018
    • 21:00
      Not started
      BATE Borisov
      -
      FK Gorodeya
    • 21:00
      Not started
      Shakhtyor Soligorsk
      -
      Neman Grodno
    • 21:00
      Not started
      FK Slutsk
      -
      Torpedo Zhodino
    • 21:00
      Not started
      FC Luch Minsk
      -
      Gomel
    • 21:00
      Not started
      FK Vitebsk
      -
      Dnepr Mogilev
    • 21:00
      Not started
      Dinamo Brest
      -
      FC Torpedo Minsk
    • 21:00
      Cancelled
      Dinamo Brest
      0 - 0
      Krumkachy Minsk
    • 21:00
      Not started
      FC Minsk
      -
      Dinamo Minsk
    • 21:00
      Not started
      Smolevichy
      -
      Isloch
  • Friday, 26 October 2018
    • 21:00
      Cancelled
      Krumkachy Minsk
      0 - 0
      FK Vitebsk
    • 21:00
      Not started
      Dnepr Mogilev
      -
      FK Slutsk
    • 21:00
      Not started
      Torpedo Zhodino
      -
      Shakhtyor Soligorsk
    • 21:00
      Not started
      Neman Grodno
      -
      FC Luch Minsk
    • 21:00
      Not started
      Gomel
      -
      BATE Borisov
    • 21:00
      Not started
      FC Torpedo Minsk
      -
      FK Vitebsk
    • 21:00
      Not started
      FK Gorodeya
      -
      Smolevichy
    • 21:00
      Not started
      Isloch
      -
      FC Minsk
    • 21:00
      Not started
      Dinamo Minsk
      -
      Dinamo Brest
  • Saturday, 03 November 2018
    • 21:00
      Not started
      Smolevichy
      -
      Gomel
    • 21:00
      Not started
      BATE Borisov
      -
      Neman Grodno
    • 21:00
      Not started
      Dnepr Mogilev
      -
      Torpedo Zhodino
    • 21:00
      Not started
      FC Luch Minsk
      -
      Shakhtyor Soligorsk
    • 21:00
      Cancelled
      FK Slutsk
      0 - 0
      Krumkachy Minsk
    • 21:00
      Not started
      FK Slutsk
      -
      FC Torpedo Minsk
    • 21:00
      Not started
      FK Vitebsk
      -
      Dinamo Minsk
    • 21:00
      Not started
      Dinamo Brest
      -
      Isloch
    • 21:00
      Not started
      FC Minsk
      -
      FK Gorodeya
  • Friday, 09 November 2018
    • 21:00
      Not started
      Isloch
      -
      FK Vitebsk
    • 21:00
      Not started
      Dinamo Minsk
      -
      FK Slutsk
    • 21:00
      Not started
      Shakhtyor Soligorsk
      -
      BATE Borisov
    • 21:00
      Cancelled
      Krumkachy Minsk
      0 - 0
      Dnepr Mogilev
    • 21:00
      Not started
      Torpedo Zhodino
      -
      FC Luch Minsk
    • 21:00
      Not started
      FC Torpedo Minsk
      -
      Dnepr Mogilev
    • 21:00
      Not started
      Neman Grodno
      -
      Smolevichy
    • 21:00
      Not started
      Gomel
      -
      FC Minsk
    • 21:00
      Not started
      FK Gorodeya
      -
      Dinamo Brest
  • Saturday, 24 November 2018
    • 21:00
      Not started
      Dnepr Mogilev
      -
      Dinamo Minsk
    • 21:00
      Not started
      FK Slutsk
      -
      Isloch
    • 21:00
      Not started
      BATE Borisov
      -
      FC Luch Minsk
    • 21:00
      Not started
      FK Vitebsk
      -
      FK Gorodeya
    • 21:00
      Not started
      Smolevichy
      -
      Shakhtyor Soligorsk
    • 21:00
      Not started
      FC Torpedo Minsk
      -
      Torpedo Zhodino
    • 21:00
      Not started
      FC Minsk
      -
      Neman Grodno
    • 21:00
      Not started
      Dinamo Brest
      -
      Gomel
    • 21:00
      Cancelled
      Krumkachy Minsk
      0 - 0
      Torpedo Zhodino
  • Sunday, 02 December 2018
    • 21:00
      Not started
      Isloch
      -
      Dnepr Mogilev
    • 21:00
      Cancelled
      Dinamo Minsk
      0 - 0
      Krumkachy Minsk
    • 21:00
      Not started
      Torpedo Zhodino
      -
      BATE Borisov
    • 21:00
      Not started
      FC Luch Minsk
      -
      Smolevichy
    • 21:00
      Not started
      Shakhtyor Soligorsk
      -
      FC Minsk
    • 21:00
      Not started
      Dinamo Minsk
      -
      FC Torpedo Minsk
    • 21:00
      Not started
      Neman Grodno
      -
      Dinamo Brest
    • 21:00
      Not started
      Gomel
      -
      FK Vitebsk
    • 21:00
      Not started
      FK Gorodeya
      -
      FK Slutsk
# Player Team Goals
1
Evgeni Shikavka
FK Slutsk 6
2
Valeri Gorbachik
Smolevichy 4
3
Kirill Vergeichik
FK Vitebsk 3
3
Nikolay Signevich
BATE Borisov 3
3
Pavel Savitskiy
Dinamo Brest 3
3
Vladimir Khvashchinski
Dinamo Minsk 3
3
Yuri Kovalev
Shakhtyor Soligorsk 3
8
Artem Solovey
Dinamo Minsk 2
8
Dmitri Komarovski
Isloch 2
8
Ivan Bakhar
FC Minsk 2
8
Mikhail Gordeychuk
BATE Borisov 2
8
Mohamed Konate
Gomel 2
8
Pavel Dolgov
Torpedo Zhodino 2
8
Pavel Nekhaychik
Dinamo Brest 2
8
Rafael Ledesma
FK Vitebsk 2
8
Roman Gribovskiy
FC Luch Minsk 2
8
Uros Nikolic
Dinamo Minsk 2
8
Valeri Zhukovski
Neman Grodno 2
8
Vladislav Klimovich
Torpedo Zhodino 2
20
Aleksandr Dzhigero
FC Luch Minsk 1
No data for this moment.
No data for this moment.
# Team
  • Belarus : Premier League
    • 21:00
      Cancelled
      Krumkachy Minsk
      0 - 0
      Smolevichy
    • 21:15
      Finished
      Dnepr Mogilev
      0 - 0
      FC Minsk
    • 23:15
      Finished
      FC Torpedo Minsk
      0 - 0
      Smolevichy
    • 22:45
      Not started
      FK Vitebsk
      -
      Torpedo Zhodino

Premier League

Classement
# Team P Pts.
1 Manchester City 38 100
2 Manchester United 38 81
3 Tottenham Hotspur 38 77
4 Liverpool 38 75
5 Chelsea 38 70
6 Arsenal 38 63
7 Burnley 38 54
8 Everton 38 49
9 Leicester City 38 47
10 Newcastle United 38 44
11 Crystal Palace 38 44
12 AFC Bournemouth 38 44
13 West Ham United 38 42
14 Watford 38 41
15 Brighton & Hove Albion 38 40
16 Huddersfield Town 38 37
17 Southampton 38 36
18 Swansea City 38 33
19 Stoke City 38 33
20 West Bromwich Albion 38 31
Top Scorer
# Player Goals
1
Mohamed Salah Liverpool
32
2
Harry Kane Tottenham Hotspur
30
3
Sergio Aguero Manchester City
21
4
Jamie Vardy Leicester City
20
5
Raheem Sterling Manchester City
18
6
Romelu Lukaku Manchester United
16
7
Roberto Firmino Liverpool
15
8
Alexandre Lacazette Arsenal
14
9
Gabriel Jesus Manchester City
13
10
Eden Hazard Chelsea
12

1. Bundesliga

Classement
# Team P Pts.
1 Bayern Munich 34 84
2 Schalke 04 34 63
3 Hoffenheim 34 55
4 Borussia Dortmund 34 55
5 Bayer Leverkusen 34 55
6 RasenBallsport Leipzig 34 53
7 VfB Stuttgart 34 51
8 Eintracht Frankfurt 34 49
9 Borussia Moenchengladbach 34 47
10 Hertha Berlin 34 43
11 Werder Bremen 34 42
12 Augsburg 34 41
13 Hannover 96 34 39
14 Mainz 05 34 36
15 Freiburg 34 36
16 Wolfsburg 34 33
17 Hamburger SV 34 31
18 FC Cologne 34 22
Top Scorer
# Player Goals
1
Robert Lewandowski Bayern Munich
29
2
Nils Petersen Freiburg
15
3
Kevin Volland Bayer Leverkusen
14
4
Mark Uth Hoffenheim
14
5
Niclas Fuellkrug Hannover 96
14
6
Andrej Kramaric Hoffenheim
13
7
Michael Gregoritsch Augsburg
13
8
Pierre-Emerick Aubameyang Borussia Dortmund
13
9
Timo Werner RasenBallsport Leipzig
13
10
Alfred Finnbogason Augsburg
12

Serie A

Classement
# Team P Pts.
1 Juventus 38 95
2 SSC Napoli 38 91
3 Roma 38 77
4 Inter 38 72
5 Lazio 38 72
6 AC Milan 38 64
7 Atalanta 38 60
8 Fiorentina 38 57
9 Torino 38 54
10 Sampdoria 38 54
11 Sassuolo 38 43
12 Genoa 38 41
13 ChievoVerona 38 40
14 Udinese 38 40
15 Bologna 38 39
16 Cagliari 38 39
17 SPAL 2013 38 38
18 Crotone 38 35
19 Hellas Verona 38 25
20 Benevento 38 21
Top Scorer
# Player Goals
1
Ciro Immobile Lazio
29
2
Mauro Icardi Inter
29
3
Paulo Dybala Juventus
22
4
Fabio Quagliarella Sampdoria
19
5
Dries Mertens SSC Napoli
18
6
Edin Dzeko Roma
16
7
Gonzalo Higuain Juventus
16
8
Giovanni Simeone Fiorentina
14
9
Iago Falque Torino
12
10
Kevin Lasagna Udinese
12

Ligue 1

Classement
# Team P Pts.
1 Paris Saint Germain 38 93
2 Monaco 38 80
3 Lyon 38 78
4 Marseille 38 77
5 Rennes 38 58
6 Bordeaux 38 55
7 Saint-Etienne 38 55
8 Nice 38 54
9 Nantes 38 52
10 Montpellier 38 51
11 Dijon 38 48
12 Guingamp 38 47
13 Amiens 38 45
14 Angers 38 41
15 Strasbourg 38 38
16 Caen 38 38
17 Lille 38 38
18 Toulouse 38 37
19 Troyes 38 33
20 Metz 38 26
Top Scorer
# Player Goals
1
Edinson Cavani Paris Saint Germain
28
2
Florian Thauvin Marseille
22
3
Memphis Depay Lyon
19
4
Neymar Paris Saint Germain
19
5
Mariano Diaz Lyon
18
6
Mario Balotelli Nice
18
7
Nabil Fekir Lyon
18
8
Radamel Falcao Monaco
18
9
Karl Toko Ekambi Angers
17
10
Alassane Plea Nice
16

Primera Division

Classement
# Team P Pts.
1 Barcelona 38 93
2 Atletico Madrid 38 79
3 Real Madrid 38 76
4 Valencia 38 73
5 Villarreal 38 61
6 Real Betis 38 60
7 Sevilla 38 58
8 Getafe 38 55
9 Eibar 38 51
10 Girona 38 51
11 Espanyol 38 49
12 Celta Vigo 38 49
13 Real Sociedad 38 49
14 Alaves 38 47
15 Levante 38 46
16 Athletic Bilbao 38 43
17 Leganes 38 43
18 Deportivo La Coruna 38 29
19 Las Palmas 38 22
20 Malaga 38 20
Top Scorer
# Player Goals
1
Lionel Messi Barcelona
34
2
Cristiano Ronaldo Real Madrid
26
3
Luis Suarez Barcelona
25
4
Iago Aspas Celta Vigo
22
5
Cristhian Stuani Girona
21
6
Antoine Griezmann Atletico Madrid
19
7
Maximiliano Gomez Celta Vigo
17
8
Gareth Bale Real Madrid
16
9
Gerard Moreno Espanyol
16
10
Rodrigo Valencia
16

Liga ZON Sagres

Classement
# Team P Pts.
1 Benfica 30 74
2 Sporting CP 30 67
3 FC Porto 30 61
4 Estoril 30 54
5 Nacional 30 45
6 Maritimo 30 41
7 Vitoria de Setubal 30 39
8 Academica 30 37
9 Braga 30 37
10 Vitoria de Guimaraes 30 35
11 Rio Ave 30 32
12 Arouca 30 31
13 Gil Vicente 30 31
14 Belenenses 30 28
15 Pacos de Ferreira 30 24
16 Olhanense 30 24
Top Scorer
# Player Goals
1
Jackson Martinez FC Porto
20
2
Derley Maritimo
16
3
Rafael Martins Vitoria de Setubal
15
4
Lima Benfica
14
5
Fredy Montero Sporting CP
13
6
Mario Rondon Nacional
12
7
Bebe Pacos de Ferreira
11
8
Evandro Goebel Estoril
11
9
Rodrigo Benfica
11
10
Heldon Sporting CP
10

Spor Toto Sueper Lig

Classement
# Team P Pts.
1 Galatasaray 34 71
2 Fenerbahce 34 61
3 Besiktas 34 58
4 Bursaspor 34 55
5 Kayserispor 34 52
6 Kasimpasa 34 50
7 Antalyaspor 34 47
8 Eskisehirspor 34 46
9 Trabzonspor 34 46
10 Gaziantepspor 34 46
11 Genclerbirligi 34 45
12 Sivasspor 34 44
13 Elazigspor 34 43
14 Akhisarspor 34 42
15 Karabukspor 34 40
16 Istanbul Basaksehir 34 36
17 Orduspor 34 29
18 Mersin 34 22
Top Scorer
# Player Goals
1
Burak Yilmaz Galatasaray
24
2
Kalu Uche Kasimpasa
19
3
Bobo Kayserispor
18
4
Pierre Webo Fenerbahce
16
5
Moussa Sow Fenerbahce
15
6
Pablo Martin Batalla Bursaspor
15
7
Lamine Diarra Antalyaspor
13
8
Marcio Nobre Mersin
13
9
Necati Ates Eskisehirspor
12
10
Theofanis Gekas Akhisarspor
12

Super Liga

Classement
# Team P Pts.
1 Persipura Jayapura 34 82
2 Arema 34 69
3 Mitra Kukar 34 65
4 Persib Bandung 34 63
5 Sriwijaya FC 34 57
6 Barito Putera 34 54
7 Bali United Pusam 34 50
8 Persiram 34 45
9 Gresik United 34 45
10 Persepam Madura United 34 43
11 Persija Jakarta 34 42
12 Persela Lamongan 34 41
13 Persiba Balikpapan 34 40
14 Persita 34 38
15 Madura United 34 34
16 Persidafon 34 30
17 Persiwa Wamena 34 30
18 PSPS Pekanbaru 34 17