Bosnia-Herzegovina

# Team P W D L +/- Pts.
1 Zeljeznicar 1 1 0 0 3-1 3
2 Borac Banja Luka 1 1 0 0 2-0 3
3 Siroki Brijeg 1 1 0 0 2-0 3
4 Zrinjski Mostar 1 1 0 0 2-1 3
5 FK Mladost Doboj Kakanj 1 1 0 0 1-0 3
6 FK Krupa 1 0 1 0 0-0 1
7 Radnik Bijeljina 1 0 1 0 0-0 1
8 FK Sarajevo 1 0 0 1 1-2 0
9 Vitez 1 0 0 1 0-1 0
10 GOSK Gabela 1 0 0 1 1-3 0
11 Celik Zenica 1 0 0 1 0-2 0
12 Sloboda Tuzla 1 0 0 1 0-2 0
  • Tuesday, 25 July 2017
    • 01:30
      Finished
      Zeljeznicar
      3 - 1
      GOSK Gabela
  • Monday, 24 July 2017
    • 02:00
      Finished
      Siroki Brijeg
      2 - 0
      Sloboda Tuzla
    • 00:30
      Finished
      Borac Banja Luka
      2 - 0
      Celik Zenica
    • 00:00
      Finished
      FK Sarajevo
      1 - 2
      Zrinjski Mostar
  • Saturday, 22 July 2017
    • 22:30
      Finished
      FK Mladost Doboj Kakanj
      1 - 0
      Vitez
    • 22:00
      Finished
      Radnik Bijeljina
      0 - 0
      FK Krupa
  • Saturday, 29 July 2017
    • 22:30
      Not started
      FK Mladost Doboj Kakanj
      -
      Zeljeznicar
    • 22:30
      Not started
      Vitez
      -
      FK Krupa
  • Sunday, 30 July 2017
    • 00:30
      Not started
      Sloboda Tuzla
      -
      Radnik Bijeljina
    • 01:00
      Not started
      Zrinjski Mostar
      -
      Siroki Brijeg
    • 22:30
      Not started
      GOSK Gabela
      -
      Borac Banja Luka
    • 22:30
      Not started
      Celik Zenica
      -
      FK Sarajevo
  • Saturday, 05 August 2017
    • 22:00
      Not started
      FK Krupa
      -
      Sloboda Tuzla
    • 22:30
      Not started
      Radnik Bijeljina
      -
      Zrinjski Mostar
  • Sunday, 06 August 2017
    • 01:00
      Not started
      Zeljeznicar
      -
      Vitez
    • 22:30
      Not started
      FK Sarajevo
      -
      GOSK Gabela
  • Monday, 07 August 2017
    • 00:30
      Not started
      Borac Banja Luka
      -
      FK Mladost Doboj Kakanj
    • 01:30
      Not started
      Siroki Brijeg
      -
      Celik Zenica
  • Saturday, 12 August 2017
    • 21:00
      Not started
      Zrinjski Mostar
      -
      FK Krupa
    • 21:00
      Not started
      Vitez
      -
      Sloboda Tuzla
    • 21:00
      Not started
      FK Mladost Doboj Kakanj
      -
      FK Sarajevo
    • 21:00
      Not started
      Zeljeznicar
      -
      Borac Banja Luka
    • 21:00
      Not started
      GOSK Gabela
      -
      Siroki Brijeg
    • 21:00
      Not started
      Celik Zenica
      -
      Radnik Bijeljina
  • Saturday, 19 August 2017
    • 21:00
      Not started
      Borac Banja Luka
      -
      Vitez
    • 21:00
      Not started
      FK Sarajevo
      -
      Zeljeznicar
    • 21:00
      Not started
      Radnik Bijeljina
      -
      GOSK Gabela
    • 21:00
      Not started
      FK Krupa
      -
      Celik Zenica
    • 21:00
      Not started
      Sloboda Tuzla
      -
      Zrinjski Mostar
    • 21:00
      Not started
      Siroki Brijeg
      -
      FK Mladost Doboj Kakanj
  • Saturday, 26 August 2017
    • 21:00
      Not started
      Zeljeznicar
      -
      Siroki Brijeg
    • 21:00
      Not started
      Borac Banja Luka
      -
      FK Sarajevo
    • 21:00
      Not started
      Vitez
      -
      Zrinjski Mostar
    • 21:00
      Not started
      Celik Zenica
      -
      Sloboda Tuzla
    • 21:00
      Not started
      GOSK Gabela
      -
      FK Krupa
    • 21:00
      Not started
      FK Mladost Doboj Kakanj
      -
      Radnik Bijeljina
  • Saturday, 09 September 2017
    • 21:00
      Not started
      Siroki Brijeg
      -
      Borac Banja Luka
    • 21:00
      Not started
      Radnik Bijeljina
      -
      Zeljeznicar
    • 21:00
      Not started
      Zrinjski Mostar
      -
      Celik Zenica
    • 21:00
      Not started
      Sloboda Tuzla
      -
      GOSK Gabela
    • 21:00
      Not started
      FK Krupa
      -
      FK Mladost Doboj Kakanj
    • 21:00
      Not started
      FK Sarajevo
      -
      Vitez
  • Saturday, 16 September 2017
    • 21:00
      Not started
      Vitez
      -
      Celik Zenica
    • 21:00
      Not started
      GOSK Gabela
      -
      Zrinjski Mostar
    • 21:00
      Not started
      FK Sarajevo
      -
      Siroki Brijeg
    • 21:00
      Not started
      Zeljeznicar
      -
      FK Krupa
    • 21:00
      Not started
      Borac Banja Luka
      -
      Radnik Bijeljina
    • 21:00
      Not started
      FK Mladost Doboj Kakanj
      -
      Sloboda Tuzla
  • Saturday, 23 September 2017
    • 21:00
      Not started
      Sloboda Tuzla
      -
      Zeljeznicar
    • 21:00
      Not started
      Zrinjski Mostar
      -
      FK Mladost Doboj Kakanj
    • 21:00
      Not started
      Celik Zenica
      -
      GOSK Gabela
    • 21:00
      Not started
      Siroki Brijeg
      -
      Vitez
    • 21:00
      Not started
      Radnik Bijeljina
      -
      FK Sarajevo
    • 21:00
      Not started
      FK Krupa
      -
      Borac Banja Luka
  • Saturday, 30 September 2017
    • 21:00
      Not started
      FK Mladost Doboj Kakanj
      -
      Celik Zenica
    • 21:00
      Not started
      Vitez
      -
      GOSK Gabela
    • 21:00
      Not started
      Siroki Brijeg
      -
      Radnik Bijeljina
    • 21:00
      Not started
      FK Sarajevo
      -
      FK Krupa
    • 21:00
      Not started
      Borac Banja Luka
      -
      Sloboda Tuzla
    • 21:00
      Not started
      Zeljeznicar
      -
      Zrinjski Mostar
  • Saturday, 14 October 2017
    • 21:00
      Not started
      FK Krupa
      -
      Siroki Brijeg
    • 21:00
      Not started
      Radnik Bijeljina
      -
      Vitez
    • 21:00
      Not started
      Zrinjski Mostar
      -
      Borac Banja Luka
    • 21:00
      Not started
      GOSK Gabela
      -
      FK Mladost Doboj Kakanj
    • 21:00
      Not started
      Celik Zenica
      -
      Zeljeznicar
    • 21:00
      Not started
      Sloboda Tuzla
      -
      FK Sarajevo
  • Saturday, 21 October 2017
    • 21:00
      Not started
      Zrinjski Mostar
      -
      FK Sarajevo
    • 21:00
      Not started
      GOSK Gabela
      -
      Zeljeznicar
    • 21:00
      Not started
      Sloboda Tuzla
      -
      Siroki Brijeg
    • 21:00
      Not started
      FK Krupa
      -
      Radnik Bijeljina
    • 21:00
      Not started
      Vitez
      -
      FK Mladost Doboj Kakanj
    • 21:00
      Not started
      Celik Zenica
      -
      Borac Banja Luka
  • Saturday, 28 October 2017
    • 21:00
      Not started
      Radnik Bijeljina
      -
      Sloboda Tuzla
    • 21:00
      Not started
      Siroki Brijeg
      -
      Zrinjski Mostar
    • 21:00
      Not started
      FK Sarajevo
      -
      Celik Zenica
    • 21:00
      Not started
      Borac Banja Luka
      -
      GOSK Gabela
    • 21:00
      Not started
      Zeljeznicar
      -
      FK Mladost Doboj Kakanj
    • 21:00
      Not started
      FK Krupa
      -
      Vitez
  • Saturday, 04 November 2017
    • 21:00
      Not started
      Sloboda Tuzla
      -
      FK Krupa
    • 21:00
      Not started
      Vitez
      -
      Zeljeznicar
    • 21:00
      Not started
      FK Mladost Doboj Kakanj
      -
      Borac Banja Luka
    • 21:00
      Not started
      GOSK Gabela
      -
      FK Sarajevo
    • 21:00
      Not started
      Celik Zenica
      -
      Siroki Brijeg
    • 21:00
      Not started
      Zrinjski Mostar
      -
      Radnik Bijeljina
  • Saturday, 18 November 2017
    • 21:00
      Not started
      FK Sarajevo
      -
      FK Mladost Doboj Kakanj
    • 21:00
      Not started
      Borac Banja Luka
      -
      Zeljeznicar
    • 21:00
      Not started
      Sloboda Tuzla
      -
      Vitez
    • 21:00
      Not started
      FK Krupa
      -
      Zrinjski Mostar
    • 21:00
      Not started
      Radnik Bijeljina
      -
      Celik Zenica
    • 21:00
      Not started
      Siroki Brijeg
      -
      GOSK Gabela
  • Saturday, 25 November 2017
    • 21:00
      Not started
      Zeljeznicar
      -
      FK Sarajevo
    • 21:00
      Not started
      Vitez
      -
      Borac Banja Luka
    • 21:00
      Not started
      GOSK Gabela
      -
      Radnik Bijeljina
    • 21:00
      Not started
      Celik Zenica
      -
      FK Krupa
    • 21:00
      Not started
      Zrinjski Mostar
      -
      Sloboda Tuzla
    • 21:00
      Not started
      FK Mladost Doboj Kakanj
      -
      Siroki Brijeg
  • Saturday, 02 December 2017
    • 21:00
      Not started
      Sloboda Tuzla
      -
      Celik Zenica
    • 21:00
      Not started
      Zrinjski Mostar
      -
      Vitez
    • 21:00
      Not started
      FK Sarajevo
      -
      Borac Banja Luka
    • 21:00
      Not started
      Radnik Bijeljina
      -
      FK Mladost Doboj Kakanj
    • 21:00
      Not started
      Siroki Brijeg
      -
      Zeljeznicar
    • 21:00
      Not started
      FK Krupa
      -
      GOSK Gabela
  • Saturday, 09 December 2017
    • 21:00
      Not started
      Borac Banja Luka
      -
      Siroki Brijeg
    • 21:00
      Not started
      Vitez
      -
      FK Sarajevo
    • 21:00
      Not started
      GOSK Gabela
      -
      Sloboda Tuzla
    • 21:00
      Not started
      Celik Zenica
      -
      Zrinjski Mostar
    • 21:00
      Not started
      Zeljeznicar
      -
      Radnik Bijeljina
    • 21:00
      Not started
      FK Mladost Doboj Kakanj
      -
      FK Krupa
  • Saturday, 17 February 2018
    • 21:00
      Not started
      Sloboda Tuzla
      -
      FK Mladost Doboj Kakanj
    • 21:00
      Not started
      Celik Zenica
      -
      Vitez
    • 21:00
      Not started
      Siroki Brijeg
      -
      FK Sarajevo
    • 21:00
      Not started
      FK Krupa
      -
      Zeljeznicar
    • 21:00
      Not started
      Radnik Bijeljina
      -
      Borac Banja Luka
    • 21:00
      Not started
      Zrinjski Mostar
      -
      GOSK Gabela
  • Saturday, 24 February 2018
    • 21:00
      Not started
      FK Sarajevo
      -
      Radnik Bijeljina
    • 21:00
      Not started
      Vitez
      -
      Siroki Brijeg
    • 21:00
      Not started
      GOSK Gabela
      -
      Celik Zenica
    • 21:00
      Not started
      FK Mladost Doboj Kakanj
      -
      Zrinjski Mostar
    • 21:00
      Not started
      Borac Banja Luka
      -
      FK Krupa
    • 21:00
      Not started
      Zeljeznicar
      -
      Sloboda Tuzla
  • Wednesday, 28 February 2018
    • 21:00
      Not started
      Celik Zenica
      -
      FK Mladost Doboj Kakanj
    • 21:00
      Not started
      GOSK Gabela
      -
      Vitez
    • 21:00
      Not started
      Radnik Bijeljina
      -
      Siroki Brijeg
    • 21:00
      Not started
      FK Krupa
      -
      FK Sarajevo
    • 21:00
      Not started
      Zrinjski Mostar
      -
      Zeljeznicar
    • 21:00
      Not started
      Sloboda Tuzla
      -
      Borac Banja Luka
  • Saturday, 03 March 2018
    • 21:00
      Not started
      Siroki Brijeg
      -
      FK Krupa
    • 21:00
      Not started
      Vitez
      -
      Radnik Bijeljina
    • 21:00
      Not started
      Zeljeznicar
      -
      Celik Zenica
    • 21:00
      Not started
      FK Mladost Doboj Kakanj
      -
      GOSK Gabela
    • 21:00
      Not started
      Borac Banja Luka
      -
      Zrinjski Mostar
    • 21:00
      Not started
      FK Sarajevo
      -
      Sloboda Tuzla
# Player Team Goals
1
Nemanja Bilbija
Zrinjski Mostar 2
2
Goran Galesic
Borac Banja Luka 1
2
Goran Zakaric
Zeljeznicar 1
2
Josip Barisic
Siroki Brijeg 1
2
Luka Menalo
Siroki Brijeg 1
2
Milivoje Lazic
FK Mladost Doboj Kakanj 1
2
Milos Filipovic
Zrinjski Mostar 1
2
Zajko Zeba
Zeljeznicar 1
No data for this moment.
No data for this moment.
# Team
  • Bosnia-Herzegovina : Premier League
    • 01:30
      Finished
      Zeljeznicar
      3 - 1
      GOSK Gabela

Premier League

Classement
# Team P Pts.
1 AFC Bournemouth 0 0
2 Arsenal 0 0
3 Brighton & Hove Albion 0 0
4 Burnley 0 0
5 Chelsea 0 0
6 Crystal Palace 0 0
7 Everton 0 0
8 Huddersfield Town 0 0
9 Leicester City 0 0
10 Liverpool 0 0
11 Manchester City 0 0
12 Manchester United 0 0
13 Newcastle United 0 0
14 Southampton 0 0
15 Stoke City 0 0
16 Swansea City 0 0
17 Tottenham Hotspur 0 0
18 Watford 0 0
19 West Bromwich Albion 0 0
20 West Ham United 0 0

1. Bundesliga

Classement
# Team P Pts.
1 Augsburg 0 0
2 Bayer Leverkusen 0 0
3 Bayern Munich 0 0
4 Borussia Dortmund 0 0
5 Borussia Moenchengladbach 0 0
6 Eintracht Frankfurt 0 0
7 FC Cologne 0 0
8 Freiburg 0 0
9 Hamburger SV 0 0
10 Hannover 96 0 0
11 Hertha Berlin 0 0
12 Hoffenheim 0 0
13 Mainz 05 0 0
14 RasenBallsport Leipzig 0 0
15 Schalke 04 0 0
16 VfB Stuttgart 0 0
17 Werder Bremen 0 0
18 Wolfsburg 0 0

Serie A

Classement
# Team P Pts.
1 Juventus 38 91
2 Roma 38 87
3 SSC Napoli 38 86
4 Atalanta 38 72
5 Lazio 38 70
6 AC Milan 38 63
7 Inter 38 62
8 Fiorentina 38 60
9 Torino 38 53
10 Sampdoria 38 48
11 Cagliari 38 47
12 Sassuolo 38 46
13 Udinese 38 45
14 ChievoVerona 38 43
15 Bologna 38 41
16 Genoa 38 36
17 Crotone 38 34
18 Empoli 38 32
19 Palermo 38 26
20 Pescara 38 18
Top Scorer
# Player Goals
1
Edin Dzeko Roma
29
2
Dries Mertens SSC Napoli
28
3
Andrea Belotti Torino
26
4
Gonzalo Higuain Juventus
24
5
Mauro Icardi Inter
24
6
Ciro Immobile Lazio
23
7
Lorenzo Insigne SSC Napoli
18
8
Alejandro Gomez Atalanta
16
9
Balde Diao Keita Lazio
16
10
Marco Borriello Cagliari
16

Ligue 1

Classement
# Team P Pts.
1 Amiens 0 0
2 Angers 0 0
3 Bordeaux 0 0
4 Caen 0 0
5 Dijon 0 0
6 Guingamp 0 0
7 Lille 0 0
8 Lyon 0 0
9 Marseille 0 0
10 Metz 0 0
11 Monaco 0 0
12 Montpellier 0 0
13 Nantes 0 0
14 Nice 0 0
15 Paris Saint Germain 0 0
16 Rennes 0 0
17 Saint-Etienne 0 0
18 Strasbourg 0 0
19 Toulouse 0 0
20 Troyes 0 0

Primera Division

Classement
# Team P Pts.
1 Alaves 0 0
2 Athletic Bilbao 0 0
3 Atletico Madrid 0 0
4 Barcelona 0 0
5 Celta Vigo 0 0
6 Deportivo La Coruna 0 0
7 Eibar 0 0
8 Espanyol 0 0
9 Getafe 0 0
10 Girona 0 0
11 Las Palmas 0 0
12 Leganes 0 0
13 Levante 0 0
14 Malaga 0 0
15 Real Betis 0 0
16 Real Madrid 0 0
17 Real Sociedad 0 0
18 Sevilla 0 0
19 Valencia 0 0
20 Villarreal 0 0

Liga ZON Sagres

Classement
# Team P Pts.
1 Benfica 30 74
2 Sporting CP 30 67
3 FC Porto 30 61
4 Estoril 30 54
5 Nacional 30 45
6 Maritimo 30 41
7 Vitoria de Setubal 30 39
8 Academica 30 37
9 Braga 30 37
10 Vitoria de Guimaraes 30 35
11 Rio Ave 30 32
12 Arouca 30 31
13 Gil Vicente 30 31
14 Belenenses 30 28
15 Pacos de Ferreira 30 24
16 Olhanense 30 24
Top Scorer
# Player Goals
1
Jackson Martinez FC Porto
20
2
Derley Maritimo
16
3
Rafael Martins Vitoria de Setubal
15
4
Lima Benfica
14
5
Fredy Montero Sporting CP
13
6
Mario Rondon Nacional
12
7
Bebe Pacos de Ferreira
11
8
Evandro Goebel Estoril
11
9
Rodrigo Benfica
11
10
Heldon Sporting CP
10

Spor Toto Sueper Lig

Classement
# Team P Pts.
1 Galatasaray 34 71
2 Fenerbahce 34 61
3 Besiktas 34 58
4 Bursaspor 34 55
5 Kayserispor 34 52
6 Kasimpasa 34 50
7 Antalyaspor 34 47
8 Eskisehirspor 34 46
9 Trabzonspor 34 46
10 Gaziantepspor 34 46
11 Genclerbirligi 34 45
12 Sivasspor 34 44
13 Elazigspor 34 43
14 Akhisar Belediye Genclik Ve Spor 34 42
15 Karabukspor 34 40
16 Istanbul Basaksehir 34 36
17 Orduspor 34 29
18 Mersin 34 22
Top Scorer
# Player Goals
1
Burak Yilmaz Galatasaray
24
2
Kalu Uche Kasimpasa
19
3
Bobo Kayserispor
18
4
Pierre Webo Fenerbahce
16
5
Moussa Sow Fenerbahce
15
6
Pablo Martin Batalla Bursaspor
15
7
Lamine Diarra Antalyaspor
13
8
Marcio Nobre Mersin
13
9
Necati Ates Eskisehirspor
12
10
Theofanis Gekas Akhisar Belediye Genclik Ve Spor
12

Super Liga

Classement
# Team P Pts.
1 Persipura Jayapura 34 82
2 Arema 34 69
3 Mitra Kukar 34 65
4 Persib Bandung 34 63
5 Sriwijaya FC 34 57
6 Barito Putera 34 54
7 Bali United Pusam 34 50
8 Persiram 34 45
9 Gresik United 34 45
10 Persepam Madura United 34 43
11 Persija Jakarta 34 42
12 Persela Lamongan 34 41
13 Persiba Balikpapan 34 40
14 Persita 34 38
15 Madura United 34 34
16 Persidafon 34 30
17 Persiwa Wamena 34 30
18 PSPS Pekanbaru 34 17