Bosnia and Herzegovina

# Team P W D L +/- Pts.
1 FK Sarajevo 33 21 7 5 68-20 70
2 Zrinjski Mostar 33 19 8 6 46-22 65
3 Siroki Brijeg 33 13 15 5 37-23 54
4 Zeljeznicar 33 14 8 11 43-32 50
5 Radnik Bijeljina 33 10 14 9 29-26 44
6 FK Mladost Doboj Kakanj 33 12 7 14 36-45 43
7 Celik Zenica 33 11 10 12 30-49 43
8 Sloboda Tuzla 33 10 8 15 22-31 38
9 FK Zvijezda 09 33 9 11 13 33-45 38
10 FK Tuzla City 33 9 9 15 32-44 36
11 FK Krupa 33 8 9 16 40-48 33
12 GOSK Gabela 33 5 8 20 23-54 23
  • Saturday, 25 May 2019
    • 23:00
      Finished
      FK Mladost Doboj Kakanj
      3 - 1
      FK Krupa
    • 23:00
      Finished
      Radnik Bijeljina
      1 - 0
      Sloboda Tuzla
    • 23:00
      Finished
      GOSK Gabela
      0 - 2
      FK Sarajevo
    • 23:00
      Finished
      Celik Zenica
      1 - 1
      Siroki Brijeg
    • 23:00
      Finished
      FK Zvijezda 09
      0 - 0
      Zrinjski Mostar
    • 23:00
      Finished
      FK Tuzla City
      0 - 3
      Zeljeznicar
  • Saturday, 18 May 2019
    • 23:00
      Finished
      Sloboda Tuzla
      0 - 1
      FK Mladost Doboj Kakanj
    • 23:00
      Finished
      FK Krupa
      4 - 0
      GOSK Gabela
    • 23:00
      Finished
      Zeljeznicar
      1 - 2
      Celik Zenica
    • 23:00
      Finished
      Zrinjski Mostar
      5 - 1
      FK Tuzla City
    • 23:00
      Finished
      FK Sarajevo
      4 - 0
      FK Zvijezda 09
    • 23:00
      Finished
      Siroki Brijeg
      2 - 1
      Radnik Bijeljina
  • Saturday, 11 May 2019
    • 23:00
      Finished
      FK Zvijezda 09
      2 - 1
      GOSK Gabela
    • 23:00
      Finished
      Radnik Bijeljina
      0 - 1
      Zeljeznicar
    • 23:00
      Finished
      FK Mladost Doboj Kakanj
      1 - 0
      Siroki Brijeg
    • 23:00
      Finished
      FK Tuzla City
      1 - 0
      FK Sarajevo
    • 23:00
      Finished
      Celik Zenica
      0 - 1
      Zrinjski Mostar
    • 23:00
      Finished
      Sloboda Tuzla
      1 - 2
      FK Krupa
  • Monday, 06 May 2019
    • 02:00
      Finished
      Zeljeznicar
      3 - 1
      FK Mladost Doboj Kakanj
  • Sunday, 05 May 2019
    • 23:00
      Finished
      GOSK Gabela
      0 - 3
      FK Tuzla City
  • Saturday, 04 May 2019
    • 23:00
      Finished
      Siroki Brijeg
      4 - 0
      Sloboda Tuzla
    • 23:00
      Finished
      Zrinjski Mostar
      1 - 1
      Radnik Bijeljina
    • 23:00
      Finished
      FK Krupa
      2 - 0
      FK Zvijezda 09
    • 01:30
      Finished
      FK Sarajevo
      5 - 0
      Celik Zenica
  • Monday, 29 April 2019
    • 23:00
      Finished
      FK Tuzla City
      1 - 3
      FK Zvijezda 09
  • Sunday, 28 April 2019
    • 02:00
      Finished
      Sloboda Tuzla
      0 - 0
      Zeljeznicar
  • Saturday, 27 April 2019
    • 23:00
      Finished
      FK Mladost Doboj Kakanj
      2 - 2
      Zrinjski Mostar
    • 23:00
      Finished
      Celik Zenica
      1 - 0
      GOSK Gabela
    • 23:00
      Finished
      Siroki Brijeg
      2 - 1
      FK Krupa
    • 23:00
      Finished
      Radnik Bijeljina
      0 - 0
      FK Sarajevo
  • Thursday, 25 April 2019
    • 02:00
      Finished
      Zeljeznicar
      0 - 0
      Siroki Brijeg
  • Wednesday, 24 April 2019
    • 23:00
      Finished
      Zrinjski Mostar
      1 - 0
      Sloboda Tuzla
    • 23:00
      Finished
      FK Sarajevo
      2 - 0
      FK Mladost Doboj Kakanj
    • 23:00
      Finished
      GOSK Gabela
      1 - 2
      Radnik Bijeljina
    • 23:00
      Finished
      FK Krupa
      1 - 0
      FK Tuzla City
    • 23:00
      Finished
      FK Zvijezda 09
      4 - 0
      Celik Zenica
  • Sunday, 21 April 2019
    • 02:00
      Finished
      Zeljeznicar
      3 - 0
      FK Krupa
  • Saturday, 20 April 2019
    • 23:00
      Finished
      Radnik Bijeljina
      1 - 1
      FK Zvijezda 09
    • 23:00
      Finished
      Siroki Brijeg
      1 - 0
      Zrinjski Mostar
    • 23:00
      Finished
      Celik Zenica
      1 - 1
      FK Tuzla City
    • 23:00
      Finished
      FK Mladost Doboj Kakanj
      3 - 1
      GOSK Gabela
    • 22:30
      Finished
      Sloboda Tuzla
      2 - 1
      FK Sarajevo
  • Monday, 15 April 2019
    • 01:30
      Finished
      FK Sarajevo
      0 - 0
      Siroki Brijeg
  • Sunday, 14 April 2019
    • 22:30
      Finished
      GOSK Gabela
      3 - 2
      Sloboda Tuzla
  • Saturday, 13 April 2019
    • 22:30
      Finished
      Zrinjski Mostar
      1 - 0
      Zeljeznicar
    • 22:30
      Finished
      FK Tuzla City
      1 - 1
      Radnik Bijeljina
    • 22:30
      Finished
      FK Krupa
      5 - 2
      Celik Zenica
    • 22:00
      Finished
      FK Zvijezda 09
      2 - 1
      FK Mladost Doboj Kakanj
  • Sunday, 07 April 2019
    • 22:30
      Finished
      Siroki Brijeg
      1 - 0
      GOSK Gabela
    • 22:30
      Finished
      Zrinjski Mostar
      2 - 0
      FK Krupa
    • 01:30
      Finished
      Zeljeznicar
      0 - 3
      FK Sarajevo
    • 01:00
      Finished
      Sloboda Tuzla
      2 - 1
      FK Zvijezda 09
  • Saturday, 06 April 2019
    • 22:30
      Finished
      Radnik Bijeljina
      0 - 0
      Celik Zenica
    • 22:30
      Finished
      FK Mladost Doboj Kakanj
      0 - 2
      FK Tuzla City
  • Monday, 01 April 2019
    • 01:00
      Finished
      Celik Zenica
      1 - 0
      FK Mladost Doboj Kakanj
  • Sunday, 31 March 2019
    • 22:30
      Finished
      GOSK Gabela
      1 - 1
      Zeljeznicar
    • 01:00
      Finished
      FK Sarajevo
      0 - 1
      Zrinjski Mostar
  • Saturday, 30 March 2019
    • 22:00
      Finished
      FK Krupa
      2 - 2
      Radnik Bijeljina
    • 22:00
      Finished
      FK Zvijezda 09
      1 - 1
      Siroki Brijeg
    • 22:00
      Finished
      FK Tuzla City
      1 - 1
      Sloboda Tuzla
  • Monday, 18 March 2019
    • 00:00
      Finished
      Zeljeznicar
      1 - 0
      FK Zvijezda 09
  • Sunday, 17 March 2019
    • 21:00
      Finished
      Siroki Brijeg
      1 - 0
      FK Tuzla City
    • 21:00
      Finished
      Zrinjski Mostar
      1 - 0
      GOSK Gabela
    • 21:00
      Finished
      FK Sarajevo
      0 - 0
      FK Krupa
  • Saturday, 16 March 2019
    • 21:00
      Finished
      FK Mladost Doboj Kakanj
      0 - 3
      Radnik Bijeljina
    • 21:00
      Finished
      Sloboda Tuzla
      0 - 1
      Celik Zenica
  • Monday, 11 March 2019
    • 00:00
      Finished
      Siroki Brijeg
      0 - 3
      FK Sarajevo
  • Saturday, 09 March 2019
    • 23:30
      Finished
      Sloboda Tuzla
      0 - 0
      Zeljeznicar
    • 21:00
      Finished
      FK Mladost Doboj Kakanj
      0 - 0
      Zrinjski Mostar
    • 21:00
      Finished
      Radnik Bijeljina
      1 - 0
      FK Zvijezda 09
    • 21:00
      Finished
      FK Krupa
      0 - 2
      FK Tuzla City
    • 21:00
      Finished
      Celik Zenica
      3 - 1
      GOSK Gabela
  • Monday, 04 March 2019
    • 00:00
      Finished
      Zeljeznicar
      2 - 1
      FK Mladost Doboj Kakanj
  • Sunday, 03 March 2019
    • 21:00
      Finished
      GOSK Gabela
      0 - 0
      Sloboda Tuzla
    • 21:00
      Finished
      Zrinjski Mostar
      0 - 0
      Radnik Bijeljina
  • Saturday, 02 March 2019
    • 21:00
      Finished
      FK Tuzla City
      1 - 1
      Celik Zenica
    • 21:00
      Finished
      FK Sarajevo
      2 - 1
      FK Krupa
    • 21:00
      Finished
      FK Zvijezda 09
      1 - 1
      Siroki Brijeg
  • Sunday, 24 February 2019
    • 23:00
      Finished
      Siroki Brijeg
      1 - 1
      Zrinjski Mostar
    • 20:30
      Finished
      Radnik Bijeljina
      1 - 0
      Zeljeznicar
  • Saturday, 23 February 2019
    • 23:30
      Finished
      Celik Zenica
      2 - 1
      Sloboda Tuzla
    • 20:30
      Finished
      FK Mladost Doboj Kakanj
      1 - 0
      GOSK Gabela
    • 20:30
      Finished
      FK Krupa
      1 - 1
      FK Zvijezda 09
    • 20:30
      Finished
      FK Tuzla City
      0 - 3
      FK Sarajevo
  • Sunday, 02 December 2018
    • 19:00
      Finished
      Zeljeznicar
      2 - 3
      Siroki Brijeg
    • 19:00
      Finished
      GOSK Gabela
      1 - 1
      Radnik Bijeljina
  • Saturday, 01 December 2018
    • 22:00
      Finished
      FK Sarajevo
      3 - 1
      Celik Zenica
    • 19:00
      Finished
      FK Zvijezda 09
      1 - 1
      FK Tuzla City
    • 19:00
      Finished
      Sloboda Tuzla
      2 - 1
      FK Mladost Doboj Kakanj
  • Friday, 30 November 2018
    • 20:00
      Finished
      Zrinjski Mostar
      1 - 0
      FK Krupa
  • Sunday, 25 November 2018
    • 21:00
      Finished
      FK Sarajevo
      3 - 1
      FK Zvijezda 09
    • 19:00
      Finished
      Siroki Brijeg
      1 - 1
      GOSK Gabela
    • 19:00
      Finished
      Radnik Bijeljina
      0 - 1
      Sloboda Tuzla
  • Saturday, 24 November 2018
    • 23:00
      Finished
      Celik Zenica
      0 - 3
      FK Mladost Doboj Kakanj
    • 19:00
      Finished
      FK Krupa
      2 - 1
      Zeljeznicar
    • 19:00
      Finished
      FK Tuzla City
      1 - 2
      Zrinjski Mostar
  • Sunday, 11 November 2018
    • 22:30
      Finished
      Zeljeznicar
      2 - 3
      FK Tuzla City
    • 19:30
      Finished
      GOSK Gabela
      1 - 0
      FK Krupa
    • 19:30
      Finished
      Sloboda Tuzla
      0 - 1
      Siroki Brijeg
  • Saturday, 10 November 2018
    • 22:30
      Finished
      Zrinjski Mostar
      2 - 2
      FK Sarajevo
    • 19:30
      Finished
      FK Zvijezda 09
      2 - 0
      Celik Zenica
    • 19:30
      Finished
      FK Mladost Doboj Kakanj
      2 - 0
      Radnik Bijeljina
  • Sunday, 04 November 2018
    • 22:30
      Finished
      Siroki Brijeg
      1 - 1
      FK Mladost Doboj Kakanj
  • Saturday, 03 November 2018
    • 23:00
      Finished
      FK Sarajevo
      2 - 1
      Zeljeznicar
    • 19:30
      Finished
      Celik Zenica
      1 - 0
      Radnik Bijeljina
    • 19:30
      Finished
      FK Krupa
      0 - 1
      Sloboda Tuzla
    • 19:30
      Finished
      FK Tuzla City
      2 - 1
      GOSK Gabela
    • 19:30
      Finished
      FK Zvijezda 09
      1 - 0
      Zrinjski Mostar
  • Sunday, 28 October 2018
    • 21:30
      Finished
      Zeljeznicar
      0 - 1
      FK Zvijezda 09
    • 20:30
      Finished
      GOSK Gabela
      1 - 0
      FK Sarajevo
  • Saturday, 27 October 2018
    • 22:30
      Finished
      Sloboda Tuzla
      1 - 1
      FK Tuzla City
    • 22:00
      Finished
      Zrinjski Mostar
      3 - 0
      Celik Zenica
    • 20:30
      Finished
      FK Mladost Doboj Kakanj
      2 - 1
      FK Krupa
    • 20:30
      Finished
      Radnik Bijeljina
      2 - 1
      Siroki Brijeg
  • Sunday, 21 October 2018
    • 23:00
      Finished
      Celik Zenica
      1 - 1
      Siroki Brijeg
    • 21:00
      Finished
      FK Krupa
      0 - 0
      Radnik Bijeljina
  • Saturday, 20 October 2018
    • 23:00
      Finished
      FK Sarajevo
      1 - 0
      Sloboda Tuzla
    • 21:00
      Finished
      FK Tuzla City
      0 - 1
      FK Mladost Doboj Kakanj
    • 21:00
      Finished
      FK Zvijezda 09
      1 - 0
      GOSK Gabela
    • 21:00
      Finished
      Zrinjski Mostar
      0 - 1
      Zeljeznicar
  • Sunday, 07 October 2018
    • 00:30
      Finished
      Siroki Brijeg
      2 - 0
      FK Krupa
  • Saturday, 06 October 2018
    • 21:30
      Finished
      GOSK Gabela
      0 - 4
      Zrinjski Mostar
    • 21:30
      Finished
      Sloboda Tuzla
      0 - 3
      FK Zvijezda 09
    • 21:30
      Finished
      FK Mladost Doboj Kakanj
      0 - 6
      FK Sarajevo
    • 21:30
      Finished
      Radnik Bijeljina
      3 - 1
      FK Tuzla City
    • 00:00
      Finished
      Zeljeznicar
      3 - 2
      Celik Zenica
  • Monday, 01 October 2018
    • 01:00
      Finished
      Zeljeznicar
      1 - 2
      GOSK Gabela
  • Sunday, 30 September 2018
    • 02:00
      Finished
      FK Sarajevo
      2 - 1
      Radnik Bijeljina
  • Saturday, 29 September 2018
    • 22:00
      Finished
      Celik Zenica
      3 - 1
      FK Krupa
    • 22:00
      Finished
      FK Tuzla City
      0 - 0
      Siroki Brijeg
    • 22:00
      Finished
      FK Zvijezda 09
      0 - 2
      FK Mladost Doboj Kakanj
    • 22:00
      Finished
      Zrinjski Mostar
      2 - 0
      Sloboda Tuzla
  • Thursday, 27 September 2018
    • 02:30
      Finished
      Zeljeznicar
      0 - 0
      Sloboda Tuzla
  • Wednesday, 26 September 2018
    • 23:30
      Finished
      FK Sarajevo
      1 - 0
      Siroki Brijeg
    • 23:00
      Finished
      Zrinjski Mostar
      1 - 0
      FK Mladost Doboj Kakanj
    • 22:00
      Finished
      FK Tuzla City
      2 - 1
      FK Krupa
    • 22:00
      Finished
      GOSK Gabela
      0 - 0
      Celik Zenica
    • 22:00
      Finished
      FK Zvijezda 09
      0 - 0
      Radnik Bijeljina
  • Monday, 24 September 2018
    • 01:30
      Finished
      Celik Zenica
      1 - 1
      FK Tuzla City
    • 01:30
      Finished
      Siroki Brijeg
      2 - 0
      FK Zvijezda 09
  • Sunday, 23 September 2018
    • 22:30
      Finished
      FK Mladost Doboj Kakanj
      2 - 2
      Zeljeznicar
    • 01:00
      Finished
      Sloboda Tuzla
      2 - 0
      GOSK Gabela
  • Saturday, 22 September 2018
    • 22:30
      Finished
      FK Krupa
      1 - 4
      FK Sarajevo
    • 22:30
      Finished
      Radnik Bijeljina
      0 - 1
      Zrinjski Mostar
  • Monday, 17 September 2018
    • 01:30
      Finished
      Zeljeznicar
      1 - 0
      Radnik Bijeljina
  • Sunday, 16 September 2018
    • 22:30
      Finished
      GOSK Gabela
      1 - 3
      FK Mladost Doboj Kakanj
    • 02:00
      Finished
      Zrinjski Mostar
      0 - 0
      Siroki Brijeg
    • 01:30
      Finished
      FK Sarajevo
      2 - 0
      FK Tuzla City
  • Saturday, 15 September 2018
    • 22:30
      Finished
      FK Zvijezda 09
      0 - 0
      FK Krupa
  • Friday, 14 September 2018
    • 22:30
      Finished
      Sloboda Tuzla
      1 - 0
      Celik Zenica
  • Monday, 03 September 2018
    • 02:00
      Finished
      Siroki Brijeg
      0 - 3
      Zeljeznicar
  • Sunday, 02 September 2018
    • 02:00
      Finished
      Celik Zenica
      0 - 0
      FK Sarajevo
  • Saturday, 01 September 2018
    • 23:00
      Finished
      FK Krupa
      1 - 2
      Zrinjski Mostar
    • 23:00
      Finished
      FK Tuzla City
      3 - 1
      FK Zvijezda 09
    • 23:00
      Finished
      FK Mladost Doboj Kakanj
      1 - 0
      Sloboda Tuzla
    • 23:00
      Finished
      Radnik Bijeljina
      1 - 0
      GOSK Gabela
  • Thursday, 30 August 2018
    • 02:00
      Finished
      Zrinjski Mostar
      5 - 2
      FK Zvijezda 09
  • Monday, 27 August 2018
    • 02:00
      Finished
      Zeljeznicar
      1 - 1
      FK Krupa
  • Sunday, 26 August 2018
    • 23:00
      Finished
      GOSK Gabela
      0 - 0
      Siroki Brijeg
    • 02:00
      Finished
      Zrinjski Mostar
      1 - 0
      FK Tuzla City
    • 01:00
      Finished
      Sloboda Tuzla
      2 - 0
      Radnik Bijeljina
  • Saturday, 25 August 2018
    • 23:00
      Finished
      FK Mladost Doboj Kakanj
      1 - 1
      Celik Zenica
    • 23:00
      Finished
      FK Zvijezda 09
      0 - 4
      FK Sarajevo
  • Tuesday, 21 August 2018
    • 02:00
      Finished
      Siroki Brijeg
      0 - 0
      Sloboda Tuzla
  • Monday, 20 August 2018
    • 02:00
      Finished
      FK Sarajevo
      4 - 2
      Zrinjski Mostar
    • 01:00
      Finished
      FK Tuzla City
      0 - 2
      Zeljeznicar
  • Saturday, 18 August 2018
    • 23:00
      Finished
      FK Krupa
      3 - 0
      GOSK Gabela
    • 23:00
      Finished
      Celik Zenica
      2 - 0
      FK Zvijezda 09
    • 23:00
      Finished
      Radnik Bijeljina
      3 - 1
      FK Mladost Doboj Kakanj
  • Thursday, 16 August 2018
    • 02:15
      Finished
      Zeljeznicar
      2 - 2
      FK Sarajevo
  • Wednesday, 15 August 2018
    • 23:30
      Finished
      Sloboda Tuzla
      1 - 0
      FK Krupa
    • 23:30
      Finished
      Radnik Bijeljina
      0 - 0
      Celik Zenica
    • 23:30
      Finished
      GOSK Gabela
      3 - 2
      FK Tuzla City
    • 23:00
      Finished
      FK Mladost Doboj Kakanj
      0 - 1
      Siroki Brijeg
  • Monday, 13 August 2018
    • 02:30
      Finished
      Siroki Brijeg
      0 - 0
      Radnik Bijeljina
    • 01:00
      Finished
      Celik Zenica
      1 - 0
      Zrinjski Mostar
  • Sunday, 12 August 2018
    • 23:30
      Finished
      FK Zvijezda 09
      1 - 3
      Zeljeznicar
    • 02:45
      Finished
      FK Tuzla City
      0 - 1
      Sloboda Tuzla
    • 02:00
      Finished
      FK Sarajevo
      1 - 1
      GOSK Gabela
  • Saturday, 11 August 2018
    • 23:30
      Finished
      FK Krupa
      2 - 2
      FK Mladost Doboj Kakanj
  • Monday, 06 August 2018
    • 03:00
      Finished
      Zeljeznicar
      2 - 0
      Zrinjski Mostar
    • 02:30
      Finished
      Siroki Brijeg
      6 - 0
      Celik Zenica
    • 01:00
      Finished
      Sloboda Tuzla
      0 - 1
      FK Sarajevo
  • Sunday, 05 August 2018
    • 23:30
      Finished
      GOSK Gabela
      2 - 2
      FK Zvijezda 09
  • Saturday, 04 August 2018
    • 23:30
      Finished
      FK Mladost Doboj Kakanj
      0 - 1
      FK Tuzla City
    • 23:00
      Finished
      Radnik Bijeljina
      2 - 2
      FK Krupa
  • Monday, 30 July 2018
    • 02:30
      Finished
      Celik Zenica
      1 - 0
      Zeljeznicar
    • 02:00
      Finished
      Zrinjski Mostar
      3 - 1
      GOSK Gabela
    • 00:30
      Finished
      FK Sarajevo
      4 - 0
      FK Mladost Doboj Kakanj
  • Saturday, 28 July 2018
    • 23:30
      Finished
      FK Zvijezda 09
      1 - 1
      Sloboda Tuzla
    • 23:30
      Finished
      FK Krupa
      2 - 2
      Siroki Brijeg
    • 23:00
      Finished
      FK Tuzla City
      0 - 0
      Radnik Bijeljina
  • Monday, 23 July 2018
    • 02:30
      Finished
      Siroki Brijeg
      1 - 0
      FK Tuzla City
  • Sunday, 22 July 2018
    • 23:30
      Finished
      Radnik Bijeljina
      2 - 1
      FK Sarajevo
    • 02:00
      Finished
      Sloboda Tuzla
      0 - 1
      Zrinjski Mostar
  • Saturday, 21 July 2018
    • 23:30
      Finished
      FK Krupa
      3 - 1
      Celik Zenica
    • 23:30
      Finished
      FK Mladost Doboj Kakanj
      0 - 0
      FK Zvijezda 09
    • 23:30
      Finished
      GOSK Gabela
      0 - 1
      Zeljeznicar
No data for this moment.
# Player Team Goals
1
Sulejman Krpic
Zeljeznicar 16
2
Mersudin Ahmetovic
FK Sarajevo 14
2
Nemanja Bilbija
Zrinjski Mostar 14
4
Benjamin Tatar
FK Sarajevo 12
4
Vojo Ubiparip
FK Tuzla City 12
6
Krste Velkoski
FK Sarajevo 11
7
Haris Dilaver
Celik Zenica 10
7
Irfan Hadzic
Radnik Bijeljina 10
9
Amar Rahmanovic
FK Sarajevo 9
10
Anel Dedic
Celik Zenica 8
10
Elvir Koljic
FK Krupa 8
10
Gedeon Guzina
FK Mladost Doboj Kakanj 8
10
Mirsad Ramic
GOSK Gabela 8
10
Nemanja Andjusic
FK Mladost Doboj Kakanj 8
15
Antonio Vidovic
Sloboda Tuzla 7
15
Drazen Bagaric
Siroki Brijeg 7
15
Milos Filipovic
Zrinjski Mostar 7
15
Stipe Juric
Siroki Brijeg 7
19
Asim Zec
Zeljeznicar 6
19
Ermin Huseinbasic
FK Zvijezda 09 6
No data for this moment.
No data for this moment.
# Team
No live match for today.

Premier League

Classement
# Team P Pts.
1 AFC Bournemouth 0 0
2 Arsenal 0 0
3 Aston Villa 0 0
4 Brighton & Hove Albion 0 0
5 Burnley 0 0
6 Chelsea 0 0
7 Crystal Palace 0 0
8 Everton 0 0
9 Leicester City 0 0
10 Liverpool 0 0
11 Manchester City 0 0
12 Manchester United 0 0
13 Newcastle United 0 0
14 Norwich City 0 0
15 Sheffield United 0 0
16 Southampton 0 0
17 Tottenham Hotspur 0 0
18 Watford 0 0
19 West Ham United 0 0
20 Wolverhampton Wanderers 0 0

1. Bundesliga

Classement
# Team P Pts.
1 Bayern Munich 34 78
2 Borussia Dortmund 34 76
3 RasenBallsport Leipzig 34 66
4 Bayer Leverkusen 34 58
5 Borussia Moenchengladbach 34 55
6 Wolfsburg 34 55
7 Eintracht Frankfurt 34 54
8 Werder Bremen 34 53
9 Hoffenheim 34 51
10 Fortuna Duesseldorf 34 44
11 Hertha Berlin 34 43
12 Mainz 05 34 43
13 Freiburg 34 36
14 Schalke 04 34 33
15 Augsburg 34 32
16 VfB Stuttgart 34 28
17 Hannover 96 34 21
18 Nuernberg 34 19
Top Scorer
# Player Goals
1
Robert Lewandowski Bayern Munich
22
2
Paco Alcacer Borussia Dortmund
18
3
Andrej Kramaric Hoffenheim
17
4
Kai Havertz Bayer Leverkusen
17
5
Luka Jovic Eintracht Frankfurt
17
6
Marco Reus Borussia Dortmund
17
7
Wout Weghorst Wolfsburg
17
8
Ishak Belfodil Hoffenheim
16
9
Timo Werner RasenBallsport Leipzig
16
10
Sebastien Haller Eintracht Frankfurt
15

Serie A

Classement
# Team P Pts.
1 Juventus 38 90
2 SSC Napoli 38 79
3 Atalanta 38 69
4 Inter 38 69
5 AC Milan 38 68
6 Roma 38 66
7 Torino 38 63
8 Lazio 38 59
9 Sampdoria 38 53
10 Bologna 38 44
11 Sassuolo 38 43
12 Udinese 38 43
13 SPAL 2013 38 42
14 Parma Calcio 1913 38 41
15 Cagliari 38 41
16 Fiorentina 38 41
17 Genoa 38 38
18 Empoli 38 38
19 Frosinone 38 25
20 Chievo Verona 38 17
Top Scorer
# Player Goals
1
Fabio Quagliarella Sampdoria
26
2
Duvan Zapata Atalanta
23
3
Krzysztof Piatek AC Milan
22
4
Cristiano Ronaldo Juventus
21
5
Arkadiusz Milik SSC Napoli
17
6
Andrea Petagna SPAL 2013
16
7
Dries Mertens SSC Napoli
16
8
Francesco Caputo Empoli
16
9
Leonardo Pavoletti Cagliari
16
10
Andrea Belotti Torino
15

Ligue 1

Classement
# Team P Pts.
1 Amiens 0 0
2 Angers 0 0
3 Bordeaux 0 0
4 Brest 0 0
5 Dijon 0 0
6 Lille 0 0
7 Lyon 0 0
8 Marseille 0 0
9 Metz 0 0
10 Monaco 0 0
11 Montpellier 0 0
12 Nantes 0 0
13 Nice 0 0
14 Nimes 0 0
15 Paris Saint-Germain 0 0
16 Reims 0 0
17 Rennes 0 0
18 Saint-Etienne 0 0
19 Strasbourg 0 0
20 Toulouse 0 0

Primera Division

Classement
# Team P Pts.
1 Barcelona 38 91
2 Real Madrid 38 90
3 Atletico Madrid 38 88
4 Villarreal 38 64
5 Athletic Bilbao 38 62
6 Celta Vigo 38 60
7 Sevilla 38 52
8 Malaga 38 48
9 Real Sociedad 38 48
10 Real Betis 38 45
11 Las Palmas 38 44
12 Valencia 38 44
13 Espanyol 38 43
14 Eibar 38 43
15 Deportivo La Coruna 38 42
16 Granada 38 39
17 Sporting Gijon 38 39
18 Rayo Vallecano 38 38
19 Getafe 38 36
20 Levante 38 32
Top Scorer
# Player Goals
1
Luis Suarez Barcelona
40
2
Cristiano Ronaldo Real Madrid
35
3
Lionel Messi Barcelona
26
4
Karim Benzema Real Madrid
24
5
Neymar Barcelona
24
6
Antoine Griezmann Atletico Madrid
22
7
Aritz Aduriz Athletic Bilbao
20
8
Gareth Bale Real Madrid
19
9
Ruben Castro Real Betis
19
10
Borja Baston Eibar
18

Liga ZON Sagres

Classement
# Team P Pts.
1 Benfica 30 74
2 Sporting CP 30 67
3 FC Porto 30 61
4 Estoril 30 54
5 Nacional 30 45
6 Maritimo 30 41
7 Vitoria de Setubal 30 39
8 Academica 30 37
9 Braga 30 37
10 Vitoria de Guimaraes 30 35
11 Rio Ave 30 32
12 Arouca 30 31
13 Gil Vicente 30 31
14 Belenenses SAD 30 28
15 Pacos de Ferreira 30 24
16 Olhanense 30 24
Top Scorer
# Player Goals
1
Jackson Martinez FC Porto
20
2
Derley Maritimo
16
3
Rafael Martins Vitoria de Setubal
15
4
Lima Benfica
14
5
Fredy Montero Sporting CP
13
6
Mario Rondon Nacional
12
7
Bebe Pacos de Ferreira
11
8
Evandro Goebel Estoril
11
9
Rodrigo Benfica
11
10
Heldon Sporting CP
10

Spor Toto Sueper Lig

Classement
# Team P Pts.
1 Galatasaray 34 71
2 Fenerbahce 34 61
3 Besiktas 34 58
4 Bursaspor 34 55
5 Kayserispor 34 52
6 Kasimpasa 34 50
7 Antalyaspor 34 47
8 Eskisehirspor 34 46
9 Trabzonspor 34 46
10 Gaziantepspor 34 46
11 Genclerbirligi 34 45
12 Sivasspor 34 44
13 Elazigspor 34 43
14 Akhisarspor 34 42
15 Karabukspor 34 40
16 Istanbul Basaksehir 34 36
17 Orduspor 34 29
18 Mersin 34 22
Top Scorer
# Player Goals
1
Burak Yilmaz Galatasaray
24
2
Kalu Uche Kasimpasa
19
3
Bobo Kayserispor
18
4
Pierre Webo Fenerbahce
16
5
Moussa Sow Fenerbahce
15
6
Pablo Martin Batalla Bursaspor
15
7
Lamine Diarra Antalyaspor
13
8
Marcio Nobre Mersin
13
9
Necati Ates Eskisehirspor
12
10
Theofanis Gekas Akhisarspor
12

Super Liga

Classement
# Team P Pts.
1 Persipura Jayapura 34 82
2 Arema 34 69
3 Mitra Kukar 34 65
4 Persib Bandung 34 63
5 Sriwijaya FC 34 57
6 Barito Putera 34 54
7 Bali United Pusam 34 50
8 Persiram 34 45
9 Gresik United 34 45
10 Persepam Madura United 34 43
11 Persija Jakarta 34 42
12 Persela Lamongan 34 41
13 Persiba Balikpapan 34 40
14 Persita 34 38
15 Madura United 34 34
16 Persidafon 34 30
17 Persiwa Wamena 34 30
18 PSPS Pekanbaru 34 17