Bulgaria

# Team P W D L +/- Pts.
1 Ludogorets Razgrad 26 21 4 1 69-19 67
2 Levski Sofia 26 15 6 5 38-17 51
3 PFC CSKA-Sofia 26 13 7 6 35-16 46
4 Cherno More Varna 26 12 7 7 30-24 43
5 Lokomotiv Plovdiv 26 10 9 7 35-30 39
6 Dunav Ruse 25 10 7 8 31-30 37
7 Botev Plovdiv 26 10 5 11 36-42 35
8 Beroe 26 10 5 11 27-28 35
9 Pirin Blagoevgrad 26 10 4 12 30-36 34
10 Vereya 26 8 6 12 22-36 30
11 Slavia Sofia 25 8 3 14 29-44 27
12 Neftochimic Burgas 1962 26 7 5 14 27-37 26
13 Lokomotiv Gorna Oryahovitsa 26 5 7 14 22-39 22
14 Montana 26 3 3 20 16-49 12
  • Monday, 03 April 2017
    • 00:00
      Finished
      Lokomotiv Gorna Oryahovitsa
      5 - 0
      Vereya
  • Sunday, 02 April 2017
    • 21:30
      Finished
      Dunav Ruse
      1 - 1
      Slavia Sofia
    • 00:00
      Finished
      PFC CSKA-Sofia
      0 - 2
      Ludogorets Razgrad
  • Saturday, 01 April 2017
    • 21:30
      Finished
      Cherno More Varna
      1 - 0
      Levski Sofia
    • 19:00
      Finished
      Beroe
      3 - 2
      Lokomotiv Plovdiv
    • 00:00
      Finished
      Botev Plovdiv
      2 - 0
      Montana
  • Friday, 31 March 2017
    • 21:30
      Finished
      Pirin Blagoevgrad
      1 - 0
      Neftochimic Burgas 1962
  • Sunday, 19 March 2017
    • 21:30
      Finished
      Levski Sofia
      2 - 0
      Botev Plovdiv
    • 19:00
      Finished
      Neftochimic Burgas 1962
      1 - 3
      Cherno More Varna
  • Saturday, 18 March 2017
    • 21:30
      Finished
      Ludogorets Razgrad
      2 - 2
      Dunav Ruse
    • 19:00
      Finished
      Lokomotiv Plovdiv
      1 - 1
      PFC CSKA-Sofia
    • 17:00
      Finished
      Vereya
      2 - 0
      Pirin Blagoevgrad
  • Friday, 17 March 2017
    • 21:30
      Finished
      Montana
      0 - 3
      Beroe
  • Thursday, 16 March 2017
    • 21:30
      Finished
      Slavia Sofia
      3 - 1
      Lokomotiv Gorna Oryahovitsa
  • Monday, 13 March 2017
    • 21:30
      Finished
      Neftochimic Burgas 1962
      1 - 0
      Vereya
  • Sunday, 12 March 2017
    • 21:30
      Finished
      Lokomotiv Gorna Oryahovitsa
      0 - 5
      Ludogorets Razgrad
    • 19:00
      Finished
      Beroe
      1 - 0
      Levski Sofia
    • 17:00
      Finished
      Pirin Blagoevgrad
      4 - 0
      Slavia Sofia
  • Saturday, 11 March 2017
    • 21:30
      Finished
      PFC CSKA-Sofia
      2 - 1
      Montana
    • 19:00
      Finished
      Cherno More Varna
      1 - 1
      Botev Plovdiv
  • Friday, 10 March 2017
    • 21:30
      Finished
      Dunav Ruse
      1 - 1
      Lokomotiv Plovdiv
  • Monday, 06 March 2017
    • 21:30
      Finished
      Botev Plovdiv
      2 - 0
      Beroe
  • Sunday, 05 March 2017
    • 21:30
      Finished
      Ludogorets Razgrad
      3 - 0
      Pirin Blagoevgrad
    • 19:00
      Finished
      Vereya
      0 - 0
      Cherno More Varna
    • 16:30
      Finished
      Slavia Sofia
      0 - 3
      Neftochimic Burgas 1962
  • Saturday, 04 March 2017
    • 21:30
      Finished
      Lokomotiv Plovdiv
      2 - 1
      Lokomotiv Gorna Oryahovitsa
    • 18:30
      Finished
      Levski Sofia
      2 - 1
      PFC CSKA-Sofia
    • 16:30
      Finished
      Montana
      1 - 2
      Dunav Ruse
  • Thursday, 02 March 2017
    • 21:30
      Finished
      Vereya
      3 - 0
      Slavia Sofia
    • 19:00
      Finished
      Cherno More Varna
      1 - 0
      Beroe
  • Wednesday, 01 March 2017
    • 21:30
      Finished
      Neftochimic Burgas 1962
      1 - 1
      Ludogorets Razgrad
    • 19:00
      Finished
      Pirin Blagoevgrad
      1 - 0
      Lokomotiv Plovdiv
    • 17:00
      Finished
      Lokomotiv Gorna Oryahovitsa
      0 - 1
      Montana
  • Tuesday, 28 February 2017
    • 21:30
      Finished
      PFC CSKA-Sofia
      0 - 0
      Botev Plovdiv
    • 19:00
      Finished
      Dunav Ruse
      2 - 2
      Levski Sofia
  • Sunday, 26 February 2017
    • 21:30
      Finished
      Ludogorets Razgrad
      4 - 0
      Vereya
    • 19:00
      Finished
      Montana
      1 - 2
      Pirin Blagoevgrad
    • 16:30
      Finished
      Slavia Sofia
      2 - 1
      Cherno More Varna
  • Saturday, 25 February 2017
    • 21:30
      Finished
      Levski Sofia
      1 - 1
      Lokomotiv Gorna Oryahovitsa
    • 19:00
      Finished
      Beroe
      0 - 1
      PFC CSKA-Sofia
    • 17:00
      Finished
      Lokomotiv Plovdiv
      0 - 0
      Neftochimic Burgas 1962
  • Friday, 24 February 2017
    • 21:30
      Finished
      Botev Plovdiv
      0 - 2
      Dunav Ruse
  • Monday, 20 February 2017
    • 21:30
      Finished
      Vereya
      0 - 1
      Lokomotiv Plovdiv
    • 19:00
      Finished
      Slavia Sofia
      0 - 2
      Ludogorets Razgrad
  • Sunday, 19 February 2017
    • 16:30
      Finished
      Cherno More Varna
      0 - 2
      PFC CSKA-Sofia
  • Saturday, 18 February 2017
    • 21:30
      Finished
      Lokomotiv Gorna Oryahovitsa
      0 - 1
      Botev Plovdiv
    • 19:05
      Finished
      Pirin Blagoevgrad
      1 - 0
      Levski Sofia
    • 17:00
      Finished
      Neftochimic Burgas 1962
      2 - 0
      Montana
  • Friday, 17 February 2017
    • 21:30
      Finished
      Dunav Ruse
      0 - 4
      Beroe
  • Sunday, 12 February 2017
    • 19:00
      Finished
      Montana
      0 - 4
      Ludogorets Razgrad
  • Friday, 16 December 2016
    • 18:30
      Finished
      PFC CSKA-Sofia
      3 - 0
      Dunav Ruse
  • Thursday, 15 December 2016
    • 21:30
      Finished
      Botev Plovdiv
      3 - 2
      Pirin Blagoevgrad
    • 19:00
      Finished
      Beroe
      1 - 1
      Lokomotiv Gorna Oryahovitsa
  • Wednesday, 14 December 2016
    • 21:30
      Finished
      Levski Sofia
      1 - 0
      Neftochimic Burgas 1962
    • 19:15
      Finished
      Ludogorets Razgrad
      1 - 1
      Cherno More Varna
    • 17:00
      Finished
      Lokomotiv Plovdiv
      1 - 1
      Slavia Sofia
  • Tuesday, 13 December 2016
    • 21:30
      Finished
      Montana
      1 - 1
      Vereya
  • Monday, 12 December 2016
    • 21:30
      Finished
      Pirin Blagoevgrad
      1 - 1
      Beroe
  • Sunday, 11 December 2016
    • 21:30
      Finished
      Cherno More Varna
      1 - 0
      Dunav Ruse
    • 19:05
      Finished
      Lokomotiv Gorna Oryahovitsa
      0 - 0
      PFC CSKA-Sofia
  • Saturday, 10 December 2016
    • 21:35
      Finished
      Ludogorets Razgrad
      1 - 0
      Lokomotiv Plovdiv
    • 19:00
      Finished
      Vereya
      0 - 1
      Levski Sofia
    • 17:00
      Finished
      Slavia Sofia
      2 - 0
      Montana
  • Friday, 09 December 2016
    • 21:30
      Finished
      Neftochimic Burgas 1962
      4 - 0
      Botev Plovdiv
  • Monday, 05 December 2016
    • 21:30
      Finished
      Botev Plovdiv
      2 - 1
      Vereya
  • Sunday, 04 December 2016
    • 21:30
      Finished
      PFC CSKA-Sofia
      2 - 0
      Pirin Blagoevgrad
    • 19:00
      Finished
      Beroe
      2 - 0
      Neftochimic Burgas 1962
  • Saturday, 03 December 2016
    • 21:30
      Finished
      Levski Sofia
      1 - 0
      Slavia Sofia
    • 19:00
      Finished
      Dunav Ruse
      1 - 0
      Lokomotiv Gorna Oryahovitsa
  • Friday, 02 December 2016
    • 21:30
      Finished
      Lokomotiv Plovdiv
      1 - 0
      Cherno More Varna
  • Thursday, 01 December 2016
    • 21:30
      Finished
      Neftochimic Burgas 1962
      0 - 2
      PFC CSKA-Sofia
    • 19:00
      Finished
      Vereya
      1 - 0
      Beroe
  • Wednesday, 30 November 2016
    • 21:30
      Finished
      Ludogorets Razgrad
      2 - 1
      Levski Sofia
    • 19:00
      Finished
      Slavia Sofia
      3 - 2
      Botev Plovdiv
    • 17:00
      Finished
      Pirin Blagoevgrad
      4 - 1
      Dunav Ruse
  • Tuesday, 29 November 2016
    • 21:30
      Finished
      Lokomotiv Plovdiv
      2 - 0
      Montana
    • 19:00
      Finished
      Cherno More Varna
      1 - 1
      Lokomotiv Gorna Oryahovitsa
  • Sunday, 27 November 2016
    • 21:45
      Finished
      PFC CSKA-Sofia
      1 - 1
      Vereya
    • 19:15
      Finished
      Dunav Ruse
      3 - 0
      Neftochimic Burgas 1962
    • 16:30
      Finished
      Beroe
      1 - 1
      Slavia Sofia
  • Saturday, 26 November 2016
    • 21:30
      Finished
      Botev Plovdiv
      1 - 3
      Ludogorets Razgrad
    • 19:15
      Finished
      Levski Sofia
      1 - 2
      Lokomotiv Plovdiv
    • 17:00
      Finished
      Montana
      0 - 2
      Cherno More Varna
  • Friday, 25 November 2016
    • 21:30
      Finished
      Lokomotiv Gorna Oryahovitsa
      1 - 0
      Pirin Blagoevgrad
  • Monday, 21 November 2016
    • 21:30
      Finished
      Neftochimic Burgas 1962
      1 - 1
      Lokomotiv Gorna Oryahovitsa
  • Sunday, 20 November 2016
    • 21:30
      Finished
      Montana
      1 - 3
      Levski Sofia
    • 19:00
      Finished
      Lokomotiv Plovdiv
      2 - 0
      Botev Plovdiv
  • Saturday, 19 November 2016
    • 21:30
      Finished
      Ludogorets Razgrad
      1 - 0
      Beroe
    • 19:00
      Finished
      Slavia Sofia
      0 - 1
      PFC CSKA-Sofia
    • 17:00
      Finished
      Vereya
      1 - 0
      Dunav Ruse
  • Friday, 18 November 2016
    • 21:30
      Finished
      Cherno More Varna
      0 - 0
      Pirin Blagoevgrad
  • Wednesday, 16 November 2016
    • 21:30
      Finished
      Beroe
      0 - 2
      Ludogorets Razgrad
  • Saturday, 05 November 2016
    • 19:00
      Finished
      Ludogorets Razgrad
      2 - 1
      PFC CSKA-Sofia
  • Friday, 04 November 2016
    • 21:30
      Finished
      Levski Sofia
      1 - 0
      Cherno More Varna
    • 19:00
      Finished
      Neftochimic Burgas 1962
      3 - 1
      Pirin Blagoevgrad
    • 17:00
      Finished
      Vereya
      1 - 0
      Lokomotiv Gorna Oryahovitsa
  • Thursday, 03 November 2016
    • 19:30
      Finished
      Montana
      3 - 1
      Botev Plovdiv
  • Wednesday, 02 November 2016
    • 21:30
      Finished
      Lokomotiv Plovdiv
      1 - 1
      Beroe
    • 19:00
      Finished
      Slavia Sofia
      0 - 2
      Dunav Ruse
  • Tuesday, 01 November 2016
    • 00:00
      Finished
      Pirin Blagoevgrad
      1 - 1
      Vereya
  • Monday, 31 October 2016
    • 00:00
      Finished
      Cherno More Varna
      3 - 1
      Neftochimic Burgas 1962
  • Sunday, 30 October 2016
    • 21:30
      Finished
      Botev Plovdiv
      1 - 1
      Levski Sofia
    • 00:00
      Finished
      Beroe
      2 - 1
      Montana
  • Saturday, 29 October 2016
    • 21:30
      Finished
      PFC CSKA-Sofia
      0 - 1
      Lokomotiv Plovdiv
    • 00:00
      Finished
      Dunav Ruse
      3 - 5
      Ludogorets Razgrad
  • Friday, 28 October 2016
    • 21:30
      Finished
      Lokomotiv Gorna Oryahovitsa
      1 - 0
      Slavia Sofia
  • Monday, 24 October 2016
    • 00:00
      Finished
      Vereya
      1 - 1
      Neftochimic Burgas 1962
  • Sunday, 23 October 2016
    • 21:30
      Finished
      Slavia Sofia
      3 - 1
      Pirin Blagoevgrad
    • 00:00
      Finished
      Ludogorets Razgrad
      4 - 0
      Lokomotiv Gorna Oryahovitsa
  • Saturday, 22 October 2016
    • 21:30
      Finished
      Levski Sofia
      2 - 0
      Beroe
    • 19:00
      Finished
      Botev Plovdiv
      2 - 3
      Cherno More Varna
    • 00:00
      Finished
      Montana
      0 - 2
      PFC CSKA-Sofia
  • Friday, 21 October 2016
    • 21:30
      Finished
      Lokomotiv Plovdiv
      0 - 0
      Dunav Ruse
  • Tuesday, 18 October 2016
    • 00:00
      Finished
      Lokomotiv Gorna Oryahovitsa
      2 - 1
      Lokomotiv Plovdiv
  • Monday, 17 October 2016
    • 00:00
      Finished
      Dunav Ruse
      1 - 1
      Montana
  • Sunday, 16 October 2016
    • 21:30
      Finished
      Beroe
      3 - 4
      Botev Plovdiv
    • 00:00
      Finished
      Neftochimic Burgas 1962
      2 - 0
      Slavia Sofia
  • Saturday, 15 October 2016
    • 20:30
      Finished
      PFC CSKA-Sofia
      1 - 1
      Levski Sofia
    • 00:00
      Finished
      Pirin Blagoevgrad
      1 - 3
      Ludogorets Razgrad
  • Friday, 14 October 2016
    • 21:30
      Finished
      Cherno More Varna
      2 - 1
      Vereya
  • Monday, 03 October 2016
    • 00:00
      Finished
      Ludogorets Razgrad
      3 - 1
      Neftochimic Burgas 1962
  • Sunday, 02 October 2016
    • 21:45
      Finished
      Levski Sofia
      2 - 0
      Dunav Ruse
    • 00:00
      Finished
      Slavia Sofia
      3 - 1
      Vereya
  • Saturday, 01 October 2016
    • 21:30
      Finished
      Botev Plovdiv
      0 - 0
      PFC CSKA-Sofia
    • 19:15
      Finished
      Montana
      2 - 4
      Lokomotiv Gorna Oryahovitsa
    • 00:00
      Finished
      Beroe
      0 - 1
      Cherno More Varna
  • Friday, 30 September 2016
    • 21:30
      Finished
      Lokomotiv Plovdiv
      2 - 3
      Pirin Blagoevgrad
  • Tuesday, 27 September 2016
    • 00:00
      Finished
      Lokomotiv Gorna Oryahovitsa
      0 - 1
      Levski Sofia
  • Monday, 26 September 2016
    • 01:15
      Finished
      Cherno More Varna
      0 - 0
      Slavia Sofia
  • Sunday, 25 September 2016
    • 23:00
      Finished
      PFC CSKA-Sofia
      4 - 0
      Beroe
    • 01:15
      Finished
      Dunav Ruse
      1 - 2
      Botev Plovdiv
  • Saturday, 24 September 2016
    • 23:00
      Finished
      Neftochimic Burgas 1962
      1 - 2
      Lokomotiv Plovdiv
    • 01:15
      Finished
      Vereya
      1 - 5
      Ludogorets Razgrad
  • Friday, 23 September 2016
    • 23:00
      Finished
      Pirin Blagoevgrad
      1 - 0
      Montana
  • Monday, 19 September 2016
    • 01:15
      Finished
      Beroe
      0 - 0
      Dunav Ruse
  • Sunday, 18 September 2016
    • 23:00
      Finished
      PFC CSKA-Sofia
      1 - 0
      Cherno More Varna
    • 01:15
      Finished
      Ludogorets Razgrad
      3 - 1
      Slavia Sofia
  • Saturday, 17 September 2016
    • 23:00
      Finished
      Levski Sofia
      2 - 0
      Pirin Blagoevgrad
    • 21:00
      Finished
      Botev Plovdiv
      4 - 0
      Lokomotiv Gorna Oryahovitsa
    • 01:15
      Finished
      Lokomotiv Plovdiv
      3 - 1
      Vereya
  • Friday, 16 September 2016
    • 23:00
      Finished
      Montana
      2 - 0
      Neftochimic Burgas 1962
  • Tuesday, 13 September 2016
    • 00:00
      Finished
      Lokomotiv Gorna Oryahovitsa
      0 - 1
      Beroe
  • Monday, 12 September 2016
    • 01:15
      Finished
      Dunav Ruse
      2 - 0
      PFC CSKA-Sofia
  • Sunday, 11 September 2016
    • 23:00
      Finished
      Pirin Blagoevgrad
      2 - 1
      Botev Plovdiv
    • 01:15
      Finished
      Neftochimic Burgas 1962
      1 - 2
      Levski Sofia
  • Saturday, 10 September 2016
    • 23:00
      Finished
      Slavia Sofia
      5 - 2
      Lokomotiv Plovdiv
    • 01:15
      Finished
      Cherno More Varna
      1 - 3
      Ludogorets Razgrad
  • Friday, 09 September 2016
    • 23:00
      Finished
      Vereya
      3 - 0
      Montana
  • Monday, 29 August 2016
    • 01:15
      Finished
      Lokomotiv Plovdiv
      2 - 2
      Ludogorets Razgrad
  • Sunday, 28 August 2016
    • 23:00
      Finished
      Levski Sofia
      4 - 0
      Vereya
    • 01:15
      Finished
      PFC CSKA-Sofia
      2 - 0
      Lokomotiv Gorna Oryahovitsa
  • Saturday, 27 August 2016
    • 23:00
      Finished
      Botev Plovdiv
      2 - 1
      Neftochimic Burgas 1962
    • 21:00
      Finished
      Dunav Ruse
      3 - 0
      Cherno More Varna
    • 01:15
      Finished
      Beroe
      1 - 0
      Pirin Blagoevgrad
  • Friday, 26 August 2016
    • 23:00
      Finished
      Montana
      1 - 2
      Slavia Sofia
  • Tuesday, 23 August 2016
    • 00:00
      Finished
      Vereya
      1 - 0
      Botev Plovdiv
  • Monday, 22 August 2016
    • 01:15
      Finished
      Slavia Sofia
      0 - 4
      Levski Sofia
  • Sunday, 21 August 2016
    • 23:00
      Finished
      Neftochimic Burgas 1962
      1 - 0
      Beroe
    • 01:15
      Finished
      Ludogorets Razgrad
      2 - 0
      Montana
  • Saturday, 20 August 2016
    • 23:00
      Finished
      Pirin Blagoevgrad
      1 - 1
      PFC CSKA-Sofia
    • 01:15
      Finished
      Cherno More Varna
      2 - 0
      Lokomotiv Plovdiv
  • Friday, 19 August 2016
    • 23:00
      Finished
      Lokomotiv Gorna Oryahovitsa
      0 - 2
      Dunav Ruse
  • Tuesday, 16 August 2016
    • 00:00
      Finished
      Botev Plovdiv
      3 - 2
      Slavia Sofia
  • Monday, 15 August 2016
    • 01:15
      Finished
      PFC CSKA-Sofia
      5 - 1
      Neftochimic Burgas 1962
  • Sunday, 14 August 2016
    • 23:00
      Finished
      Lokomotiv Gorna Oryahovitsa
      2 - 2
      Cherno More Varna
    • 01:15
      Finished
      Levski Sofia
      1 - 0
      Ludogorets Razgrad
  • Saturday, 13 August 2016
    • 23:00
      Finished
      Beroe
      1 - 0
      Vereya
    • 01:15
      Finished
      Dunav Ruse
      1 - 0
      Pirin Blagoevgrad
  • Friday, 12 August 2016
    • 23:00
      Finished
      Montana
      0 - 3
      Lokomotiv Plovdiv
  • Tuesday, 09 August 2016
    • 00:00
      Finished
      Cherno More Varna
      1 - 0
      Montana
  • Monday, 08 August 2016
    • 01:15
      Finished
      Slavia Sofia
      1 - 2
      Beroe
  • Sunday, 07 August 2016
    • 23:00
      Finished
      Lokomotiv Plovdiv
      2 - 2
      Levski Sofia
    • 01:20
      Finished
      Ludogorets Razgrad
      4 - 1
      Botev Plovdiv
  • Saturday, 06 August 2016
    • 23:00
      Finished
      Vereya
      1 - 0
      PFC CSKA-Sofia
    • 01:15
      Finished
      Pirin Blagoevgrad
      2 - 1
      Lokomotiv Gorna Oryahovitsa
  • Friday, 05 August 2016
    • 23:00
      Finished
      Neftochimic Burgas 1962
      1 - 2
      Dunav Ruse
  • Monday, 01 August 2016
    • 01:15
      Finished
      Pirin Blagoevgrad
      1 - 3
      Cherno More Varna
  • Sunday, 31 July 2016
    • 23:00
      Finished
      Levski Sofia
      0 - 0
      Montana
    • 01:15
      Finished
      Dunav Ruse
      0 - 0
      Vereya
  • Saturday, 30 July 2016
    • 23:00
      Finished
      Botev Plovdiv
      1 - 1
      Lokomotiv Plovdiv
    • 01:15
      Finished
      PFC CSKA-Sofia
      2 - 0
      Slavia Sofia
  • Friday, 29 July 2016
    • 23:05
      Finished
      Lokomotiv Gorna Oryahovitsa
      0 - 0
      Neftochimic Burgas 1962
No data for this moment.
# Player Team Goals
1
Claudiu Keseru
Ludogorets Razgrad 19
2
Joao Paulo
Ludogorets Razgrad 13
3
Marcelinho
Ludogorets Razgrad 12
4
Jonathan Cafu
Ludogorets Razgrad 10
4
Martin Kamburov
Lokomotiv Plovdiv 10
4
Wanderson
Ludogorets Razgrad 10
7
Todor Nedelev
Botev Plovdiv 9
8
Daniel Mladenov
Pirin Blagoevgrad 8
8
Marek Kuzma
Cherno More Varna 8
8
Serder Serderov
Slavia Sofia 8
8
Stanislav Kostov
Pirin Blagoevgrad 8
12
Junior Mapuku
Beroe 7
12
Miroslav Budinov
Dunav Ruse 7
12
Roman Prochazka
Levski Sofia 7
12
Tunde Adeniji
Levski Sofia 7
16
Dani Kiki
Lokomotiv Plovdiv 6
16
Steven Petkov
Montana 6
18
Anton Ognyanov
Levski Sofia 5
18
Birsent Karageren
Dunav Ruse 5
18
Diogo Viana
PFC CSKA-Sofia 5
No data for this moment.
# Player Team
1
Daniel Georgiev
Cherno More Varna 2 5
2
Aboud Omar
Slavia Sofia 2 5
3
Mihail Milchev
Dunav Ruse 2 5
4
Mario Kirev
Slavia Sofia 2 3
5
Ivo Ivanov
Beroe 1 10
6
Todor Palankov
Cherno More Varna 1 9
7
Carlos Ohene
Beroe 1 7
8
Elias
Vereya 1 6
9
Martin Kavdanski
Lokomotiv Gorna Oryahovitsa 1 6
10
Ilias Hassani
Vereya 1 6
11
Yaya Meledje
Botev Plovdiv 1 6
12
Veselin Penev
Beroe 1 5
13
Orlin Starokin
Pirin Blagoevgrad 1 5
14
Yordan Apostolov
Lokomotiv Gorna Oryahovitsa 1 5
15
Dimo Atanasov
Lokomotiv Gorna Oryahovitsa 1 4
16
Rafael Perez
PFC CSKA-Sofia 1 4
17
Trayan Trayanov
Cherno More Varna 1 4
18
Serder Serderov
Slavia Sofia 1 4
19
Ivan Goranov
Lokomotiv Plovdiv 1 4
20
Radoslav Terziev
Botev Plovdiv 1 4
# Team
  • Bulgaria : First Professional League Championship Playoff
    • 22:30
      Finished
      PFC CSKA-Sofia
      3 - 0
      Levski Sofia
    • 01:00
      Finished
      Lokomotiv Plovdiv
      3 - 4
      Dunav Ruse
    • 01:00
      Finished
      Cherno More Varna
      1 - 3
      Ludogorets Razgrad
  • Bulgaria : First Professional League Relegation Playoff
    • 21:30
      Not started
      Lokomotiv Gorna Oryahovitsa
      -
      Montana

Premier League

Classement
# Team P Pts.
1 Chelsea 38 93
2 Tottenham Hotspur 38 86
3 Manchester City 38 78
4 Liverpool 38 76
5 Arsenal 38 75
6 Manchester United 38 69
7 Everton 38 61
8 Southampton 38 46
9 AFC Bournemouth 38 46
10 West Bromwich Albion 38 45
11 West Ham United 38 45
12 Leicester City 38 44
13 Stoke City 38 44
14 Crystal Palace 38 41
15 Swansea City 38 41
16 Burnley 38 40
17 Watford 38 40
18 Hull City 38 34
19 Middlesbrough 38 28
20 Sunderland 38 24
Top Scorer
# Player Goals
1
Harry Kane Tottenham Hotspur
29
2
Romelu Lukaku Everton
25
3
Alexis Sanchez Arsenal
24
4
Diego Costa Chelsea
20
5
Sergio Aguero Manchester City
20
6
Dele Alli Tottenham Hotspur
18
7
Zlatan Ibrahimovic Manchester United
17
8
Eden Hazard Chelsea
16
9
Joshua King AFC Bournemouth
16
10
Christian Benteke Crystal Palace
15

1. Bundesliga

Classement
# Team P Pts.
1 Bayern Munich 34 82
2 RasenBallsport Leipzig 34 67
3 Borussia Dortmund 34 64
4 Hoffenheim 34 62
5 FC Cologne 34 49
6 Hertha Berlin 34 49
7 Freiburg 34 48
8 Werder Bremen 34 45
9 Borussia Moenchengladbach 34 45
10 Schalke 04 34 43
11 Eintracht Frankfurt 34 42
12 Bayer Leverkusen 34 41
13 Augsburg 34 38
14 Hamburger SV 34 38
15 Mainz 05 34 37
16 Wolfsburg 34 37
17 Ingolstadt 34 32
18 Darmstadt 34 25
Top Scorer
# Player Goals
1
Pierre-Emerick Aubameyang Borussia Dortmund
31
2
Robert Lewandowski Bayern Munich
30
3
Anthony Modeste FC Cologne
25
4
Timo Werner RasenBallsport Leipzig
21
5
Mario Gomez Wolfsburg
16
6
Andrej Kramaric Hoffenheim
15
7
Max Kruse Werder Bremen
15
8
Arjen Robben Bayern Munich
13
9
Vedad Ibisevic Hertha Berlin
12
10
Florian Niederlechner Freiburg
11

Serie A

Classement
# Team P Pts.
1 Juventus 38 91
2 Roma 38 87
3 SSC Napoli 38 86
4 Atalanta 38 72
5 Lazio 38 70
6 AC Milan 38 63
7 Inter 38 62
8 Fiorentina 38 60
9 Torino 38 53
10 Sampdoria 38 48
11 Cagliari 38 47
12 Sassuolo 38 46
13 Udinese 38 45
14 ChievoVerona 38 43
15 Bologna 38 41
16 Genoa 38 36
17 Crotone 38 34
18 Empoli 38 32
19 Palermo 38 26
20 Pescara 38 18
Top Scorer
# Player Goals
1
Edin Dzeko Roma
29
2
Dries Mertens SSC Napoli
28
3
Andrea Belotti Torino
26
4
Gonzalo Higuain Juventus
24
5
Mauro Icardi Inter
24
6
Ciro Immobile Lazio
23
7
Lorenzo Insigne SSC Napoli
18
8
Alejandro Gomez Atalanta
16
9
Balde Diao Keita Lazio
16
10
Marco Borriello Cagliari
16

Ligue 1

Classement
# Team P Pts.
1 Monaco 38 95
2 Paris Saint Germain 38 87
3 Nice 38 78
4 Lyon 38 67
5 Marseille 38 62
6 Bordeaux 38 59
7 Nantes 38 51
8 Saint-Etienne 38 50
9 Rennes 38 50
10 Guingamp 38 50
11 Lille 38 46
12 Angers 38 46
13 Toulouse 38 44
14 Metz 38 43
15 Montpellier 38 39
16 Dijon 38 37
17 Caen 38 37
18 Lorient 38 36
19 Nancy 38 35
20 SC Bastia 38 34
Top Scorer
# Player Goals
1
Edinson Cavani Paris Saint Germain
35
2
Alexandre Lacazette Lyon
28
3
Radamel Falcao Monaco
21
4
Bafetimbi Gomis Marseille
20
5
Florian Thauvin Marseille
15
6
Ivan Santini Caen
15
7
Kylian Mbappe Lottin Monaco
15
8
Mario Balotelli Nice
15
9
Nicolas De Preville Lille
14
10
Steve Mounie Montpellier
14

Primera Division

Classement
# Team P Pts.
1 Real Madrid 38 93
2 Barcelona 38 90
3 Atletico Madrid 38 78
4 Sevilla 38 72
5 Villarreal 38 67
6 Real Sociedad 38 64
7 Athletic Bilbao 38 63
8 Espanyol 38 56
9 Alaves 38 55
10 Eibar 38 54
11 Malaga 38 46
12 Valencia 38 46
13 Celta Vigo 38 45
14 Las Palmas 38 39
15 Real Betis 38 39
16 Deportivo La Coruna 38 36
17 Leganes 38 35
18 Sporting Gijon 38 31
19 Osasuna 38 22
20 Granada 38 20
Top Scorer
# Player Goals
1
Lionel Messi Barcelona
37
2
Luis Suarez Barcelona
29
3
Cristiano Ronaldo Real Madrid
25
4
Iago Aspas Celta Vigo
19
5
Antoine Griezmann Atletico Madrid
16
6
Aritz Aduriz Athletic Bilbao
16
7
Alvaro Morata Real Madrid
15
8
Sandro Ramirez Malaga
14
9
Gerard Moreno Espanyol
13
10
Neymar Barcelona
13

Liga ZON Sagres

Classement
# Team P Pts.
1 Benfica 30 74
2 Sporting CP 30 67
3 FC Porto 30 61
4 Estoril 30 54
5 Nacional 30 45
6 Maritimo 30 41
7 Vitoria de Setubal 30 39
8 Academica 30 37
9 Braga 30 37
10 Vitoria de Guimaraes 30 35
11 Rio Ave 30 32
12 Arouca 30 31
13 Gil Vicente 30 31
14 Belenenses 30 28
15 Pacos de Ferreira 30 24
16 Olhanense 30 24
Top Scorer
# Player Goals
1
Jackson Martinez FC Porto
20
2
Derley Maritimo
16
3
Rafael Martins Vitoria de Setubal
15
4
Lima Benfica
14
5
Fredy Montero Sporting CP
13
6
Mario Rondon Nacional
12
7
Bebe Pacos de Ferreira
11
8
Evandro Goebel Estoril
11
9
Rodrigo Benfica
11
10
Heldon Sporting CP
10

Spor Toto Sueper Lig

Classement
# Team P Pts.
1 Galatasaray 34 71
2 Fenerbahce 34 61
3 Besiktas 34 58
4 Bursaspor 34 55
5 Kayserispor 34 52
6 Kasimpasa 34 50
7 Antalyaspor 34 47
8 Eskisehirspor 34 46
9 Trabzonspor 34 46
10 Gaziantepspor 34 46
11 Genclerbirligi 34 45
12 Sivasspor 34 44
13 Elazigspor 34 43
14 Akhisar Belediye Genclik Ve Spor 34 42
15 Karabukspor 34 40
16 Istanbul Basaksehir 34 36
17 Orduspor 34 29
18 Mersin 34 22
Top Scorer
# Player Goals
1
Burak Yilmaz Galatasaray
24
2
Kalu Uche Kasimpasa
19
3
Bobo Kayserispor
18
4
Pierre Webo Fenerbahce
16
5
Moussa Sow Fenerbahce
15
6
Pablo Martin Batalla Bursaspor
15
7
Lamine Diarra Antalyaspor
13
8
Marcio Nobre Mersin
13
9
Necati Ates Eskisehirspor
12
10
Theofanis Gekas Akhisar Belediye Genclik Ve Spor
12

Super Liga

Classement
# Team P Pts.
1 Persipura Jayapura 34 82
2 Arema 34 69
3 Mitra Kukar 34 65
4 Persib Bandung 34 63
5 Sriwijaya FC 34 57
6 Barito Putera 34 54
7 Bali United Pusam 34 50
8 Persiram 34 45
9 Gresik United 34 45
10 Persepam Madura United 34 43
11 Persija Jakarta 34 42
12 Persela Lamongan 34 41
13 Persiba Balikpapan 34 40
14 Persita 34 38
15 Madura United 34 34
16 Persidafon 34 30
17 Persiwa Wamena 34 30
18 PSPS Pekanbaru 34 17