Cameroon

# Team P W D L +/- Pts.
1 Coton Sport 34 19 12 3 59-24 69
2 UMS de Loum 34 14 13 7 25-16 55
3 Bamboutos 34 14 11 9 32-21 53
4 New Stars 34 14 7 13 29-31 49
5 Fovu Club 34 13 9 12 30-32 48
6 Young Sports Academy 34 10 17 7 20-15 47
7 Union Douala 34 11 13 10 35-34 46
8 Eding Sport FC 34 11 13 10 37-35 46
9 Colombe 34 10 15 9 29-25 45
10 Feutcheu 34 11 12 11 33-39 45
11 Dragon 34 11 11 12 42-45 44
12 APEJES FC 34 11 11 12 43-42 44
13 AS Fortuna 34 11 9 14 36-41 42
14 Les Astres 34 10 12 12 31-29 42
15 Stade Renard 34 10 12 12 27-29 42
16 Unisport 34 9 13 12 24-29 40
17 Aigle Royal 34 8 8 18 26-42 32
18 Yafoot 2 34 6 8 20 17-46 26
  • Sunday, 29 July 2018
    • 22:00
      Finished
      Eding Sport FC
      2 - 0
      UMS de Loum
    • 22:00
      Finished
      Colombe
      2 - 0
      Unisport
    • 22:00
      Finished
      Aigle Royal
      0 - 0
      Young Sports Academy
    • 22:00
      Finished
      Union Douala
      1 - 1
      APEJES FC
    • 22:00
      Finished
      Stade Renard
      3 - 0
      Fovu Club
    • 22:00
      Finished
      AS Fortuna
      2 - 2
      Les Astres
    • 22:00
      Finished
      New Stars
      0 - 0
      Feutcheu
    • 22:00
      Finished
      Bamboutos
      2 - 0
      Yafoot 2
    • 22:00
      Finished
      Coton Sport
      3 - 0
      Dragon
  • Wednesday, 25 July 2018
    • 22:30
      Finished
      Feutcheu
      3 - 1
      Bamboutos
    • 22:30
      Finished
      Unisport
      0 - 0
      Eding Sport FC
    • 22:30
      Finished
      Dragon
      2 - 1
      Stade Renard
    • 22:30
      Finished
      UMS de Loum
      0 - 0
      Les Astres
    • 22:30
      Finished
      Colombe
      2 - 0
      Yafoot 2
    • 22:30
      Finished
      Young Sports Academy
      1 - 1
      Union Douala
    • 22:30
      Finished
      Fovu Club
      2 - 1
      AS Fortuna
    • 22:30
      Finished
      APEJES FC
      1 - 2
      New Stars
    • 20:30
      Finished
      Aigle Royal
      1 - 1
      Coton Sport
  • Sunday, 22 July 2018
    • 22:30
      Finished
      Unisport
      0 - 0
      APEJES FC
    • 22:30
      Finished
      AS Fortuna
      2 - 0
      Aigle Royal
    • 22:30
      Finished
      Yafoot 2
      1 - 0
      Coton Sport
    • 22:30
      Finished
      New Stars
      4 - 5
      Dragon
    • 22:30
      Finished
      Bamboutos
      2 - 1
      Fovu Club
    • 22:30
      Finished
      Union Douala
      1 - 0
      Eding Sport FC
    • 22:30
      Finished
      Young Sports Academy
      0 - 1
      UMS de Loum
    • 22:30
      Finished
      Les Astres
      0 - 1
      Colombe
    • 22:30
      Finished
      Stade Renard
      1 - 1
      Feutcheu
  • Sunday, 15 July 2018
    • 20:30
      Finished
      Coton Sport
      4 - 0
      Feutcheu
    • 20:30
      Finished
      Eding Sport FC
      0 - 1
      APEJES FC
    • 20:30
      Finished
      New Stars
      0 - 0
      Young Sports Academy
    • 20:30
      Finished
      Dragon
      4 - 0
      Yafoot 2
    • 20:30
      Finished
      UMS de Loum
      0 - 0
      Bamboutos
    • 20:30
      Finished
      AS Fortuna
      4 - 0
      Stade Renard
    • 20:30
      Finished
      Aigle Royal
      0 - 3
      Les Astres
    • 20:30
      Finished
      Colombe
      1 - 1
      Union Douala
    • 20:30
      Finished
      Fovu Club
      0 - 0
      Unisport
  • Wednesday, 11 July 2018
    • 22:30
      Finished
      Colombe
      1 - 0
      Fovu Club
    • 22:30
      Finished
      Eding Sport FC
      3 - 2
      Aigle Royal
    • 22:30
      Finished
      Coton Sport
      4 - 0
      Unisport
    • 22:30
      Finished
      Union Douala
      2 - 2
      AS Fortuna
    • 22:30
      Finished
      Bamboutos
      1 - 1
      Stade Renard
    • 22:30
      Finished
      Feutcheu
      0 - 0
      Young Sports Academy
    • 22:30
      Finished
      APEJES FC
      0 - 2
      UMS de Loum
    • 22:30
      Finished
      Yafoot 2
      2 - 3
      New Stars
    • 22:30
      Finished
      Les Astres
      2 - 0
      Dragon
  • Sunday, 01 July 2018
    • 22:30
      Finished
      Fovu Club
      0 - 0
      APEJES FC
    • 22:30
      Finished
      Stade Renard
      1 - 1
      Coton Sport
    • 22:30
      Finished
      Young Sports Academy
      0 - 1
      Eding Sport FC
    • 22:30
      Finished
      Unisport
      0 - 1
      Bamboutos
    • 22:30
      Finished
      Union Douala
      0 - 0
      UMS de Loum
    • 20:30
      Finished
      Aigle Royal
      1 - 0
      New Stars
    • 20:30
      Finished
      Les Astres
      1 - 0
      Yafoot 2
    • 20:30
      Finished
      Dragon
      3 - 2
      Feutcheu
    • 20:30
      Finished
      AS Fortuna
      2 - 4
      Colombe
  • Thursday, 28 June 2018
    • 22:30
      Finished
      UMS de Loum
      0 - 0
      Colombe
    • 22:30
      Finished
      Eding Sport FC
      1 - 2
      Coton Sport
    • 22:30
      Finished
      Young Sports Academy
      2 - 1
      AS Fortuna
    • 22:30
      Finished
      Feutcheu
      1 - 2
      Fovu Club
    • 22:30
      Finished
      Unisport
      2 - 1
      Aigle Royal
    • 22:30
      Finished
      Yafoot 2
      2 - 0
      Stade Renard
    • 22:30
      Finished
      New Stars
      0 - 0
      Les Astres
    • 20:30
      Finished
      Bamboutos
      1 - 0
      Union Douala
    • 20:30
      Finished
      APEJES FC
      1 - 1
      Dragon
  • Sunday, 24 June 2018
    • 22:30
      Finished
      Yafoot 2
      0 - 2
      Union Douala
    • 22:30
      Finished
      New Stars
      2 - 1
      AS Fortuna
    • 22:30
      Finished
      Fovu Club
      0 - 0
      Young Sports Academy
    • 22:30
      Finished
      Colombe
      1 - 1
      APEJES FC
    • 22:30
      Finished
      Coton Sport
      3 - 1
      Bamboutos
    • 22:30
      Finished
      Feutcheu
      3 - 1
      Eding Sport FC
    • 22:30
      Finished
      Dragon
      1 - 1
      Aigle Royal
    • 22:30
      Finished
      UMS de Loum
      1 - 0
      Unisport
    • 22:30
      Finished
      Stade Renard
      1 - 0
      Les Astres
  • Monday, 18 June 2018
    • 22:00
      Finished
      Les Astres
      0 - 0
      Young Sports Academy
  • Sunday, 17 June 2018
    • 22:30
      Finished
      Eding Sport FC
      1 - 1
      Colombe
    • 22:30
      Finished
      AS Fortuna
      2 - 2
      Dragon
    • 22:30
      Finished
      Aigle Royal
      2 - 0
      Feutcheu
    • 22:30
      Finished
      Unisport
      1 - 1
      Stade Renard
    • 22:30
      Finished
      Coton Sport
      4 - 1
      UMS de Loum
    • 22:30
      Finished
      Bamboutos
      1 - 0
      New Stars
    • 20:30
      Finished
      Union Douala
      1 - 2
      Fovu Club
    • 20:30
      Finished
      APEJES FC
      4 - 1
      Yafoot 2
  • Wednesday, 13 June 2018
    • 22:30
      Finished
      Fovu Club
      0 - 0
      Les Astres
    • 22:30
      Finished
      Young Sports Academy
      1 - 1
      Colombe
    • 22:30
      Finished
      Feutcheu
      0 - 0
      UMS de Loum
    • 22:30
      Finished
      Stade Renard
      0 - 1
      APEJES FC
    • 22:30
      Finished
      New Stars
      2 - 0
      Coton Sport
    • 22:30
      Finished
      Dragon
      1 - 0
      Bamboutos
    • 20:30
      Finished
      Aigle Royal
      1 - 0
      Yafoot 2
    • 20:30
      Finished
      AS Fortuna
      0 - 2
      Eding Sport FC
    • 20:30
      Finished
      Union Douala
      1 - 0
      Unisport
  • Sunday, 10 June 2018
    • 22:30
      Finished
      Les Astres
      2 - 1
      Union Douala
    • 22:30
      Finished
      UMS de Loum
      0 - 0
      New Stars
    • 22:30
      Finished
      Young Sports Academy
      0 - 0
      Coton Sport
    • 22:30
      Finished
      Yafoot 2
      0 - 1
      AS Fortuna
    • 22:30
      Awarded
      APEJES FC
      0 - 3
      Bamboutos
    • 22:30
      Finished
      Unisport
      0 - 0
      Feutcheu
    • 22:30
      Finished
      Fovu Club
      3 - 0
      Aigle Royal
    • 22:30
      Finished
      Colombe
      1 - 0
      Stade Renard
    • 20:30
      Finished
      Eding Sport FC
      1 - 1
      Dragon
  • Monday, 04 June 2018
    • 22:30
      Finished
      Les Astres
      2 - 0
      Unisport
    • 22:30
      Finished
      Coton Sport
      0 - 0
      Union Douala
    • 22:30
      Finished
      Feutcheu
      1 - 0
      Yafoot 2
  • Sunday, 03 June 2018
    • 22:30
      Finished
      Dragon
      0 - 0
      Young Sports Academy
    • 22:30
      Finished
      New Stars
      1 - 0
      Fovu Club
    • 22:30
      Finished
      Stade Renard
      0 - 0
      UMS de Loum
    • 22:30
      Finished
      Aigle Royal
      1 - 1
      Colombe
    • 20:30
      Finished
      Bamboutos
      1 - 1
      Eding Sport FC
    • 20:30
      Finished
      AS Fortuna
      1 - 2
      APEJES FC
  • Thursday, 31 May 2018
    • 22:30
      Finished
      Eding Sport FC
      3 - 0
      Fovu Club
    • 22:30
      Finished
      Colombe
      1 - 1
      Dragon
    • 22:30
      Finished
      Coton Sport
      3 - 1
      Les Astres
    • 22:30
      Finished
      UMS de Loum
      2 - 0
      Yafoot 2
    • 22:30
      Finished
      Stade Renard
      1 - 0
      New Stars
    • 22:30
      Finished
      Unisport
      2 - 1
      Young Sports Academy
    • 22:30
      Finished
      Union Douala
      1 - 1
      Feutcheu
    • 20:30
      Finished
      APEJES FC
      3 - 2
      Aigle Royal
    • 20:30
      Finished
      Bamboutos
      2 - 0
      AS Fortuna
  • Monday, 28 May 2018
    • 22:30
      Finished
      Feutcheu
      0 - 1
      Colombe
    • 22:30
      Finished
      Yafoot 2
      0 - 0
      Eding Sport FC
  • Sunday, 27 May 2018
    • 22:30
      Finished
      AS Fortuna
      0 - 1
      Coton Sport
    • 22:30
      Finished
      New Stars
      1 - 0
      Unisport
    • 22:30
      Finished
      Fovu Club
      1 - 2
      UMS de Loum
    • 22:00
      Finished
      Young Sports Academy
      2 - 1
      APEJES FC
    • 20:30
      Finished
      Aigle Royal
      0 - 1
      Stade Renard
    • 20:30
      Finished
      Les Astres
      0 - 1
      Bamboutos
    • 20:30
      Finished
      Dragon
      0 - 3
      Union Douala
  • Wednesday, 23 May 2018
    • 22:30
      Finished
      UMS de Loum
      0 - 1
      AS Fortuna
    • 22:30
      Finished
      Fovu Club
      1 - 2
      Dragon
    • 22:30
      Finished
      Unisport
      1 - 1
      Yafoot 2
    • 22:30
      Finished
      APEJES FC
      1 - 2
      Coton Sport
    • 22:30
      Finished
      Union Douala
      1 - 3
      Aigle Royal
    • 22:30
      Finished
      Young Sports Academy
      0 - 0
      Stade Renard
    • 21:30
      Finished
      Colombe
      0 - 0
      Bamboutos
    • 20:30
      Finished
      Feutcheu
      1 - 0
      Les Astres
    • 20:30
      Finished
      Eding Sport FC
      1 - 0
      New Stars
  • Thursday, 17 May 2018
    • 22:30
      Finished
      Yafoot 2
      1 - 0
      Fovu Club
    • 22:30
      Finished
      Coton Sport
      2 - 2
      Colombe
  • Wednesday, 16 May 2018
    • 22:30
      Finished
      Les Astres
      1 - 2
      APEJES FC
    • 22:30
      Finished
      Stade Renard
      3 - 1
      Eding Sport FC
    • 22:30
      Finished
      Bamboutos
      2 - 1
      Young Sports Academy
    • 22:30
      Finished
      AS Fortuna
      1 - 0
      Feutcheu
    • 22:30
      Finished
      Aigle Royal
      2 - 0
      UMS de Loum
    • 20:30
      Finished
      Dragon
      0 - 1
      Unisport
    • 20:30
      Finished
      New Stars
      1 - 0
      Union Douala
  • Sunday, 13 May 2018
    • 22:30
      Finished
      Union Douala
      0 - 3
      Stade Renard
    • 22:30
      Finished
      Yafoot 2
      0 - 3
      Young Sports Academy
    • 22:30
      Finished
      Coton Sport
      2 - 0
      Fovu Club
    • 22:30
      Finished
      UMS de Loum
      0 - 0
      Dragon
    • 22:30
      Finished
      Unisport
      0 - 1
      AS Fortuna
    • 22:30
      Finished
      APEJES FC
      4 - 1
      Feutcheu
    • 20:30
      Finished
      Eding Sport FC
      2 - 1
      Les Astres
    • 20:30
      Finished
      Bamboutos
      0 - 1
      Aigle Royal
    • 20:30
      Finished
      Colombe
      1 - 2
      New Stars
  • Sunday, 29 April 2018
    • 23:00
      Finished
      Yafoot 2
      0 - 1
      Bamboutos
    • 22:30
      Finished
      UMS de Loum
      0 - 0
      Eding Sport FC
    • 22:30
      Finished
      Les Astres
      1 - 1
      AS Fortuna
    • 22:30
      Finished
      Young Sports Academy
      1 - 0
      Aigle Royal
    • 22:30
      Finished
      Fovu Club
      1 - 1
      Stade Renard
    • 22:30
      Finished
      Unisport
      1 - 0
      Colombe
    • 22:30
      Finished
      Feutcheu
      0 - 2
      New Stars
    • 22:30
      Finished
      Dragon
      2 - 2
      Coton Sport
    • 20:30
      Finished
      APEJES FC
      2 - 3
      Union Douala
  • Wednesday, 25 April 2018
    • 22:00
      Finished
      Eding Sport FC
      1 - 0
      Young Sports Academy
    • 20:30
      Finished
      Yafoot 2
      1 - 1
      Colombe
  • Monday, 23 April 2018
    • 22:30
      Finished
      Coton Sport
      2 - 0
      Aigle Royal
  • Sunday, 22 April 2018
    • 23:00
      Finished
      Bamboutos
      0 - 0
      Feutcheu
    • 23:00
      Finished
      Eding Sport FC
      1 - 3
      Unisport
    • 22:30
      Finished
      AS Fortuna
      0 - 2
      Fovu Club
    • 22:30
      Finished
      Stade Renard
      1 - 0
      Dragon
    • 22:30
      Finished
      Les Astres
      0 - 0
      UMS de Loum
    • 22:30
      Finished
      Union Douala
      0 - 0
      Young Sports Academy
    • 21:00
      Finished
      New Stars
      1 - 0
      APEJES FC
  • Thursday, 19 April 2018
    • 22:30
      Finished
      Coton Sport
      1 - 0
      Yafoot 2
  • Wednesday, 18 April 2018
    • 22:30
      Finished
      Aigle Royal
      0 - 1
      AS Fortuna
    • 22:30
      Finished
      Fovu Club
      0 - 0
      Bamboutos
    • 22:30
      Finished
      Eding Sport FC
      1 - 1
      Union Douala
    • 22:30
      Finished
      UMS de Loum
      1 - 0
      Young Sports Academy
    • 22:30
      Finished
      Colombe
      1 - 2
      Les Astres
    • 20:30
      Finished
      Dragon
      2 - 0
      New Stars
    • 20:30
      Finished
      Feutcheu
      2 - 0
      Stade Renard
    • 20:30
      Finished
      APEJES FC
      1 - 1
      Unisport
  • Sunday, 15 April 2018
    • 23:30
      Finished
      Bamboutos
      1 - 2
      UMS de Loum
    • 23:00
      Finished
      Yafoot 2
      1 - 4
      Dragon
    • 22:30
      Finished
      Unisport
      0 - 1
      Fovu Club
    • 22:30
      Finished
      Young Sports Academy
      1 - 0
      New Stars
    • 22:30
      Finished
      Feutcheu
      0 - 4
      Coton Sport
    • 22:30
      Finished
      APEJES FC
      2 - 1
      Eding Sport FC
    • 22:30
      Finished
      Stade Renard
      0 - 0
      AS Fortuna
    • 21:30
      Finished
      Union Douala
      2 - 1
      Colombe
    • 20:30
      Finished
      Les Astres
      3 - 2
      Aigle Royal
  • Wednesday, 11 April 2018
    • 22:30
      Finished
      Unisport
      1 - 1
      Coton Sport
    • 22:30
      Finished
      Stade Renard
      0 - 1
      Bamboutos
  • Sunday, 08 April 2018
    • 23:00
      Finished
      AS Fortuna
      2 - 2
      Union Douala
    • 22:30
      Finished
      Dragon
      2 - 1
      Les Astres
    • 22:30
      Finished
      Fovu Club
      2 - 1
      Colombe
    • 22:30
      Finished
      Young Sports Academy
      1 - 1
      Feutcheu
    • 22:30
      Finished
      Aigle Royal
      2 - 1
      Eding Sport FC
    • 22:30
      Finished
      UMS de Loum
      2 - 1
      APEJES FC
    • 22:30
      Finished
      New Stars
      0 - 0
      Yafoot 2
  • Thursday, 05 April 2018
    • 22:30
      Finished
      Coton Sport
      3 - 0
      Stade Renard
  • Wednesday, 04 April 2018
    • 22:30
      Finished
      APEJES FC
      2 - 0
      Fovu Club
    • 22:30
      Finished
      Bamboutos
      1 - 1
      Unisport
    • 22:30
      Finished
      Feutcheu
      1 - 0
      Dragon
    • 22:30
      Finished
      Colombe
      1 - 0
      AS Fortuna
    • 22:30
      Finished
      UMS de Loum
      1 - 0
      Union Douala
    • 22:30
      Finished
      New Stars
      1 - 0
      Aigle Royal
    • 20:30
      Finished
      Yafoot 2
      0 - 0
      Les Astres
  • Tuesday, 03 April 2018
    • 22:30
      Finished
      Coton Sport
      1 - 1
      Eding Sport FC
  • Saturday, 31 March 2018
    • 23:00
      Finished
      Colombe
      0 - 1
      UMS de Loum
    • 23:00
      Finished
      Union Douala
      1 - 0
      Bamboutos
    • 22:30
      Finished
      AS Fortuna
      0 - 0
      Young Sports Academy
    • 22:30
      Finished
      Fovu Club
      2 - 1
      Feutcheu
    • 22:30
      Finished
      Aigle Royal
      1 - 2
      Unisport
    • 22:30
      Finished
      Stade Renard
      0 - 0
      Yafoot 2
    • 20:30
      Finished
      Dragon
      1 - 0
      APEJES FC
    • 20:30
      Finished
      Les Astres
      2 - 0
      New Stars
  • Monday, 26 March 2018
    • 21:30
      Finished
      Young Sports Academy
      1 - 0
      Fovu Club
  • Sunday, 25 March 2018
    • 22:30
      Finished
      Bamboutos
      1 - 1
      Coton Sport
    • 22:30
      Finished
      AS Fortuna
      0 - 0
      New Stars
    • 22:30
      Finished
      Eding Sport FC
      1 - 1
      Feutcheu
    • 22:30
      Finished
      Union Douala
      3 - 1
      Yafoot 2
    • 22:30
      Finished
      Unisport
      0 - 0
      UMS de Loum
    • 22:30
      Finished
      Aigle Royal
      2 - 1
      Dragon
    • 20:30
      Finished
      APEJES FC
      0 - 0
      Colombe
    • 20:30
      Finished
      Les Astres
      0 - 1
      Stade Renard
  • Thursday, 22 March 2018
    • 21:30
      Finished
      UMS de Loum
      0 - 1
      Coton Sport
    • 21:30
      Finished
      New Stars
      2 - 1
      Bamboutos
  • Wednesday, 21 March 2018
    • 21:30
      Finished
      Colombe
      0 - 0
      Eding Sport FC
    • 21:30
      Finished
      Dragon
      1 - 3
      AS Fortuna
    • 21:30
      Finished
      Fovu Club
      0 - 0
      Union Douala
    • 21:30
      Finished
      Feutcheu
      3 - 1
      Aigle Royal
    • 21:30
      Finished
      Stade Renard
      0 - 0
      Unisport
    • 20:30
      Finished
      Young Sports Academy
      2 - 1
      Les Astres
    • 19:30
      Finished
      Yafoot 2
      2 - 1
      APEJES FC
  • Sunday, 18 March 2018
    • 22:00
      Finished
      APEJES FC
      2 - 1
      Stade Renard
    • 22:00
      Finished
      Bamboutos
      3 - 0
      Dragon
    • 21:30
      Finished
      Colombe
      0 - 1
      Young Sports Academy
    • 21:30
      Finished
      Unisport
      0 - 0
      Union Douala
    • 21:30
      Finished
      Eding Sport FC
      3 - 0
      AS Fortuna
    • 21:30
      Finished
      UMS de Loum
      0 - 0
      Feutcheu
    • 21:30
      Finished
      Les Astres
      1 - 2
      Fovu Club
    • 21:00
      Finished
      Coton Sport
      2 - 0
      New Stars
    • 19:30
      Finished
      Yafoot 2
      0 - 0
      Aigle Royal
  • Wednesday, 14 March 2018
    • 21:30
      Finished
      Union Douala
      2 - 1
      New Stars
  • Sunday, 11 March 2018
    • 22:00
      Finished
      Dragon
      2 - 2
      Eding Sport FC
    • 22:00
      Finished
      New Stars
      0 - 3
      UMS de Loum
    • 21:30
      Finished
      AS Fortuna
      1 - 2
      Yafoot 2
    • 21:30
      Finished
      Aigle Royal
      0 - 1
      Fovu Club
    • 21:30
      Finished
      Coton Sport
      1 - 0
      Young Sports Academy
    • 21:30
      Finished
      Union Douala
      0 - 1
      Les Astres
    • 21:30
      Finished
      Feutcheu
      3 - 2
      Unisport
    • 21:30
      Finished
      Stade Renard
      1 - 0
      Colombe
    • 19:30
      Finished
      Bamboutos
      0 - 1
      APEJES FC
  • Wednesday, 07 March 2018
    • 21:30
      Finished
      APEJES FC
      2 - 2
      AS Fortuna
    • 21:30
      Finished
      Eding Sport FC
      0 - 2
      Bamboutos
    • 21:30
      Finished
      Fovu Club
      1 - 0
      New Stars
    • 21:30
      Finished
      Unisport
      1 - 0
      Les Astres
    • 21:30
      Finished
      UMS de Loum
      0 - 0
      Stade Renard
    • 21:30
      Finished
      Union Douala
      0 - 1
      Coton Sport
    • 20:00
      Finished
      Young Sports Academy
      0 - 0
      Dragon
    • 19:30
      Finished
      Colombe
      1 - 0
      Aigle Royal
    • 19:30
      Finished
      Yafoot 2
      0 - 2
      Feutcheu
  • Sunday, 04 March 2018
    • 22:00
      Finished
      AS Fortuna
      1 - 0
      Bamboutos
    • 22:00
      Finished
      Les Astres
      0 - 0
      Coton Sport
    • 21:30
      Finished
      Aigle Royal
      0 - 0
      APEJES FC
    • 21:30
      Finished
      Young Sports Academy
      1 - 0
      Unisport
    • 21:30
      Finished
      Fovu Club
      1 - 1
      Eding Sport FC
    • 21:30
      Finished
      Yafoot 2
      0 - 2
      UMS de Loum
    • 21:30
      Finished
      Feutcheu
      0 - 2
      Union Douala
    • 21:30
      Finished
      Dragon
      0 - 1
      Colombe
    • 21:30
      Finished
      New Stars
      2 - 1
      Stade Renard
  • Wednesday, 28 February 2018
    • 21:30
      Finished
      Les Astres
      1 - 1
      Eding Sport FC
    • 21:30
      Finished
      New Stars
      0 - 0
      Colombe
  • Sunday, 25 February 2018
    • 22:00
      Finished
      Eding Sport FC
      2 - 1
      Yafoot 2
    • 22:00
      Finished
      Union Douala
      2 - 1
      Dragon
    • 21:30
      Finished
      APEJES FC
      0 - 0
      Young Sports Academy
    • 21:30
      Finished
      UMS de Loum
      1 - 0
      Fovu Club
    • 21:30
      Finished
      Stade Renard
      0 - 0
      Aigle Royal
    • 21:30
      Finished
      Unisport
      2 - 0
      New Stars
    • 21:30
      Finished
      Coton Sport
      0 - 1
      AS Fortuna
    • 21:30
      Finished
      Bamboutos
      0 - 0
      Les Astres
    • 21:30
      Finished
      Colombe
      1 - 1
      Feutcheu
  • Sunday, 18 February 2018
    • 22:00
      Finished
      Bamboutos
      0 - 0
      Colombe
    • 21:30
      Finished
      Stade Renard
      0 - 1
      Young Sports Academy
    • 21:30
      Finished
      Aigle Royal
      0 - 0
      Union Douala
    • 21:30
      Finished
      Coton Sport
      4 - 4
      APEJES FC
    • 21:30
      Finished
      Yafoot 2
      1 - 0
      Unisport
    • 21:30
      Finished
      New Stars
      2 - 0
      Eding Sport FC
    • 21:30
      Finished
      Dragon
      1 - 2
      Fovu Club
    • 21:30
      Finished
      AS Fortuna
      2 - 1
      UMS de Loum
    • 21:30
      Finished
      Les Astres
      1 - 1
      Feutcheu
  • Thursday, 15 February 2018
    • 21:30
      Finished
      Eding Sport FC
      1 - 0
      Stade Renard
    • 21:30
      Finished
      Young Sports Academy
      0 - 0
      Bamboutos
    • 21:30
      Finished
      Feutcheu
      1 - 0
      AS Fortuna
    • 21:30
      Finished
      Fovu Club
      1 - 0
      Yafoot 2
    • 21:30
      Finished
      Unisport
      1 - 1
      Dragon
    • 21:30
      Finished
      UMS de Loum
      2 - 0
      Aigle Royal
    • 21:30
      Finished
      Colombe
      0 - 1
      Coton Sport
    • 19:30
      Finished
      APEJES FC
      1 - 2
      Les Astres
  • Monday, 12 February 2018
    • 21:30
      Finished
      AS Fortuna
      0 - 2
      Unisport
    • 21:30
      Finished
      Young Sports Academy
      0 - 0
      Yafoot 2
    • 21:30
      Finished
      Aigle Royal
      0 - 2
      Bamboutos
    • 21:30
      Finished
      Stade Renard
      4 - 1
      Union Douala
    • 21:30
      Finished
      Dragon
      1 - 0
      UMS de Loum
    • 19:30
      Finished
      Fovu Club
      2 - 2
      Coton Sport
  • Sunday, 11 February 2018
    • 22:00
      Finished
      Feutcheu
      2 - 1
      APEJES FC
No data for this moment.
No data for this moment.
No data for this moment.
No data for this moment.
# Team
No live match for today.

Premier League

Classement
# Team P Pts.
1 Manchester City 12 32
2 Liverpool 12 30
3 Chelsea 12 28
4 Tottenham Hotspur 12 27
5 Arsenal 12 24
6 AFC Bournemouth 12 20
7 Watford 12 20
8 Manchester United 12 20
9 Everton 12 19
10 Leicester City 12 17
11 Wolverhampton Wanderers 12 16
12 Brighton & Hove Albion 12 14
13 West Ham United 12 12
14 Newcastle United 12 9
15 Burnley 12 9
16 Crystal Palace 12 8
17 Southampton 12 8
18 Cardiff City 12 8
19 Huddersfield Town 12 7
20 Fulham 12 5
Top Scorer
# Player Goals
1
Sergio Aguero Manchester City
8
2
Eden Hazard Chelsea
7
3
Pierre-Emerick Aubameyang Arsenal
7
4
Anthony Martial Manchester United
6
5
Callum Wilson AFC Bournemouth
6
6
Glenn Murray Brighton & Hove Albion
6
7
Harry Kane Tottenham Hotspur
6
8
Mohamed Salah Liverpool
6
9
Raheem Sterling Manchester City
6
10
Richarlison Everton
6

1. Bundesliga

Classement
# Team P Pts.
1 Borussia Dortmund 11 27
2 Borussia Moenchengladbach 11 23
3 RasenBallsport Leipzig 11 22
4 Eintracht Frankfurt 11 20
5 Bayern Munich 11 20
6 Hoffenheim 11 19
7 Werder Bremen 11 17
8 Hertha Berlin 11 16
9 Mainz 05 11 15
10 Augsburg 11 13
11 Freiburg 11 13
12 Wolfsburg 11 12
13 Bayer Leverkusen 11 11
14 Schalke 04 11 10
15 Nuernberg 11 10
16 Hannover 96 11 9
17 Fortuna Duesseldorf 11 8
18 VfB Stuttgart 11 8
Top Scorer
# Player Goals
1
Luka Jovic Eintracht Frankfurt
9
2
Alassane Plea Borussia Moenchengladbach
8
3
Francisco Alcacer Borussia Dortmund
8
4
Marco Reus Borussia Dortmund
8
5
Sebastien Haller Eintracht Frankfurt
8
6
Alfred Finnbogason Augsburg
7
7
Robert Lewandowski Bayern Munich
7
8
Thorgan Hazard Borussia Moenchengladbach
7
9
Ondrej Duda Hertha Berlin
6
10
Reiss Nelson Hoffenheim
6

Serie A

Classement
# Team P Pts.
1 Juventus 12 34
2 SSC Napoli 12 28
3 Inter 12 25
4 Lazio 12 22
5 AC Milan 12 21
6 Roma 12 19
7 Sassuolo 12 19
8 Atalanta 12 18
9 Fiorentina 12 17
10 Torino 12 17
11 Parma Calcio 1913 12 17
12 Sampdoria 12 15
13 Cagliari 12 14
14 Genoa 12 14
15 SPAL 2013 12 13
16 Bologna 12 10
17 Udinese 12 9
18 Empoli 12 9
19 Frosinone 12 7
20 Chievo Verona 12 0
Top Scorer
# Player Goals
1
Krzysztof Piatek Genoa
9
2
Ciro Immobile Lazio
8
3
Cristiano Ronaldo Juventus
8
4
Dries Mertens SSC Napoli
7
5
Lorenzo Insigne SSC Napoli
7
6
Mauro Icardi Inter
7
7
Francesco Caputo Empoli
6
8
Gregoire Defrel Sampdoria
6
9
Leonardo Pavoletti Cagliari
6
10
Gonzalo Higuain AC Milan
5

Ligue 1

Classement
# Team P Pts.
1 Paris Saint-Germain 13 39
2 Lille 13 26
3 Montpellier 13 25
4 Lyon 13 24
5 Saint-Etienne 13 23
6 Marseille 13 22
7 Nice 13 20
8 Strasbourg 13 18
9 Reims 13 17
10 Nantes 13 16
11 Bordeaux 13 16
12 Rennes 13 16
13 Angers 13 15
14 Nimes 13 14
15 Toulouse 13 14
16 Amiens 13 13
17 Caen 13 12
18 Dijon 13 11
19 Monaco 13 7
20 Guingamp 13 7
Top Scorer
# Player Goals
1
Emiliano Sala Nantes
11
2
Kylian Mbappe Paris Saint-Germain
11
3
Neymar Paris Saint-Germain
10
4
Edinson Cavani Paris Saint-Germain
8
5
Nicolas Pepe Lille
8
6
Florian Thauvin Marseille
7
7
Francois Kamano Bordeaux
7
8
Jonathan Bamba Lille
7
9
Lebo Mothiba Strasbourg
7
10
Gaetan Laborde Montpellier
6

Primera Division

Classement
# Team P Pts.
1 Barcelona 12 24
2 Sevilla 12 23
3 Atletico Madrid 12 23
4 Deportivo Alaves 12 23
5 Espanyol 12 21
6 Real Madrid 12 20
7 Real Valladolid 12 17
8 Levante 12 17
9 Girona 12 17
10 Real Sociedad 12 16
11 Getafe 12 16
12 Real Betis 12 16
13 Eibar 12 15
14 Celta Vigo 12 14
15 Valencia 12 14
16 Villarreal 12 11
17 Athletic Bilbao 12 10
18 Leganes 12 10
19 Rayo Vallecano 12 7
20 SD Huesca 12 6
Top Scorer
# Player Goals
1
Lionel Messi Barcelona
9
2
Luis Suarez Barcelona
9
3
Cristhian Stuani Girona
8
4
Iago Aspas Celta Vigo
8
5
Andre Silva Sevilla
7
6
Borja Iglesias Espanyol
7
7
Maximiliano Gomez Celta Vigo
6
8
Roger Levante
6
9
Wissam Ben Yedder Sevilla
6
10
Karim Benzema Real Madrid
5

Liga ZON Sagres

Classement
# Team P Pts.
1 Benfica 30 74
2 Sporting CP 30 67
3 FC Porto 30 61
4 Estoril 30 54
5 Nacional 30 45
6 Maritimo 30 41
7 Vitoria de Setubal 30 39
8 Academica 30 37
9 Braga 30 37
10 Vitoria de Guimaraes 30 35
11 Rio Ave 30 32
12 Arouca 30 31
13 Gil Vicente 30 31
14 Belenenses SAD 30 28
15 Pacos de Ferreira 30 24
16 Olhanense 30 24
Top Scorer
# Player Goals
1
Jackson Martinez FC Porto
20
2
Derley Maritimo
16
3
Rafael Martins Vitoria de Setubal
15
4
Lima Benfica
14
5
Fredy Montero Sporting CP
13
6
Mario Rondon Nacional
12
7
Bebe Pacos de Ferreira
11
8
Evandro Goebel Estoril
11
9
Rodrigo Benfica
11
10
Heldon Sporting CP
10

Spor Toto Sueper Lig

Classement
# Team P Pts.
1 Galatasaray 34 71
2 Fenerbahce 34 61
3 Besiktas 34 58
4 Bursaspor 34 55
5 Kayserispor 34 52
6 Kasimpasa 34 50
7 Antalyaspor 34 47
8 Eskisehirspor 34 46
9 Trabzonspor 34 46
10 Gaziantepspor 34 46
11 Genclerbirligi 34 45
12 Sivasspor 34 44
13 Elazigspor 34 43
14 Akhisarspor 34 42
15 Karabukspor 34 40
16 Istanbul Basaksehir 34 36
17 Orduspor 34 29
18 Mersin 34 22
Top Scorer
# Player Goals
1
Burak Yilmaz Galatasaray
24
2
Kalu Uche Kasimpasa
19
3
Bobo Kayserispor
18
4
Pierre Webo Fenerbahce
16
5
Moussa Sow Fenerbahce
15
6
Pablo Martin Batalla Bursaspor
15
7
Lamine Diarra Antalyaspor
13
8
Marcio Nobre Mersin
13
9
Necati Ates Eskisehirspor
12
10
Theofanis Gekas Akhisarspor
12

Super Liga

Classement
# Team P Pts.
1 Persipura Jayapura 34 82
2 Arema 34 69
3 Mitra Kukar 34 65
4 Persib Bandung 34 63
5 Sriwijaya FC 34 57
6 Barito Putera 34 54
7 Bali United Pusam 34 50
8 Persiram 34 45
9 Gresik United 34 45
10 Persepam Madura United 34 43
11 Persija Jakarta 34 42
12 Persela Lamongan 34 41
13 Persiba Balikpapan 34 40
14 Persita 34 38
15 Madura United 34 34
16 Persidafon 34 30
17 Persiwa Wamena 34 30
18 PSPS Pekanbaru 34 17