Cyprus

# Team P W D L +/- Pts.
1 APOEL Nicosia 26 19 5 2 62-16 62
2 AEK Larnaca 26 17 7 2 54-19 58
3 Apollon Limassol 26 17 6 3 56-19 57
4 AEL Limassol 26 15 6 5 40-22 51
5 Omonia Nicosia 26 15 5 6 56-37 50
6 Anorthosis 26 10 9 7 39-27 39
7 Ermis Aradippou 26 10 5 11 35-41 35
8 Nea Salamis 26 8 7 11 22-33 31
9 Ethnikos Achnas 26 8 6 12 42-46 30
10 Karmiotissa Pano Polemidion 26 7 6 13 30-53 27
11 Aris Limassol 26 6 6 14 30-52 24
12 Doxa Katokopia 26 5 5 16 20-38 20
13 Anagennisi Deryneia 26 0 7 19 18-58 7
14 AEZ Zakakiou 26 1 8 17 20-63 5
  • Sunday, 05 March 2017
    • 22:00
      Finished
      AEK Larnaca
      6 - 0
      Anagennisi Deryneia
    • 21:00
      Finished
      AEL Limassol
      1 - 2
      Ermis Aradippou
    • 20:00
      Finished
      Anorthosis
      0 - 0
      Apollon Limassol
  • Saturday, 04 March 2017
    • 23:00
      Finished
      Aris Limassol
      3 - 1
      Ethnikos Achnas
    • 22:00
      Finished
      Nea Salamis
      1 - 3
      Karmiotissa Pano Polemidion
    • 21:00
      Finished
      APOEL Nicosia
      2 - 1
      Omonia Nicosia
    • 20:00
      Finished
      AEZ Zakakiou
      0 - 4
      Doxa Katokopia
  • Monday, 27 February 2017
    • 23:00
      Finished
      Apollon Limassol
      2 - 0
      APOEL Nicosia
  • Sunday, 26 February 2017
    • 22:00
      Finished
      Karmiotissa Pano Polemidion
      1 - 4
      Anorthosis
    • 21:00
      Finished
      Ethnikos Achnas
      0 - 0
      Nea Salamis
    • 20:00
      Finished
      Ermis Aradippou
      2 - 3
      AEK Larnaca
  • Saturday, 25 February 2017
    • 23:00
      Finished
      Doxa Katokopia
      3 - 1
      Aris Limassol
    • 21:00
      Finished
      Omonia Nicosia
      4 - 1
      AEL Limassol
    • 20:00
      Finished
      Anagennisi Deryneia
      0 - 0
      AEZ Zakakiou
  • Monday, 20 February 2017
    • 23:00
      Finished
      APOEL Nicosia
      3 - 0
      AEL Limassol
  • Sunday, 19 February 2017
    • 22:00
      Finished
      Anorthosis
      4 - 2
      Ethnikos Achnas
    • 20:00
      Finished
      AEK Larnaca
      4 - 2
      Omonia Nicosia
    • 20:00
      Finished
      Apollon Limassol
      3 - 0
      Karmiotissa Pano Polemidion
  • Saturday, 18 February 2017
    • 23:00
      Finished
      AEZ Zakakiou
      0 - 4
      Ermis Aradippou
    • 22:00
      Finished
      Nea Salamis
      1 - 3
      Doxa Katokopia
    • 21:00
      Finished
      Aris Limassol
      4 - 0
      Anagennisi Deryneia
  • Monday, 13 February 2017
    • 23:00
      Finished
      Doxa Katokopia
      0 - 2
      Anorthosis
  • Sunday, 12 February 2017
    • 22:00
      Finished
      Anagennisi Deryneia
      0 - 1
      Nea Salamis
    • 21:00
      Finished
      Ethnikos Achnas
      2 - 2
      Apollon Limassol
    • 20:00
      Finished
      AEL Limassol
      1 - 1
      AEK Larnaca
  • Saturday, 11 February 2017
    • 23:00
      Finished
      Karmiotissa Pano Polemidion
      0 - 1
      APOEL Nicosia
    • 21:00
      Finished
      Ermis Aradippou
      1 - 2
      Aris Limassol
    • 21:00
      Finished
      Omonia Nicosia
      2 - 0
      AEZ Zakakiou
  • Monday, 06 February 2017
    • 23:00
      Finished
      Karmiotissa Pano Polemidion
      2 - 2
      Ethnikos Achnas
  • Sunday, 05 February 2017
    • 22:00
      Finished
      Aris Limassol
      2 - 4
      Omonia Nicosia
    • 21:00
      Finished
      Anorthosis
      3 - 0
      Anagennisi Deryneia
    • 20:00
      Finished
      APOEL Nicosia
      1 - 1
      AEK Larnaca
  • Saturday, 04 February 2017
    • 23:00
      Finished
      Nea Salamis
      0 - 0
      Ermis Aradippou
    • 21:00
      Finished
      AEZ Zakakiou
      0 - 3
      AEL Limassol
    • 21:00
      Finished
      Apollon Limassol
      3 - 1
      Doxa Katokopia
  • Monday, 30 January 2017
    • 23:00
      Finished
      AEL Limassol
      3 - 0
      Aris Limassol
  • Sunday, 29 January 2017
    • 22:00
      Finished
      AEK Larnaca
      1 - 1
      AEZ Zakakiou
    • 21:00
      Finished
      Doxa Katokopia
      1 - 2
      Karmiotissa Pano Polemidion
    • 20:00
      Finished
      Ethnikos Achnas
      2 - 3
      APOEL Nicosia
  • Saturday, 28 January 2017
    • 22:00
      Finished
      Ermis Aradippou
      1 - 4
      Anorthosis
    • 21:00
      Finished
      Omonia Nicosia
      3 - 0
      Nea Salamis
    • 21:00
      Finished
      Anagennisi Deryneia
      0 - 1
      Apollon Limassol
  • Monday, 23 January 2017
    • 23:00
      Finished
      Ethnikos Achnas
      2 - 0
      Doxa Katokopia
  • Sunday, 22 January 2017
    • 22:00
      Finished
      Karmiotissa Pano Polemidion
      2 - 2
      Anagennisi Deryneia
    • 21:00
      Finished
      APOEL Nicosia
      7 - 0
      AEZ Zakakiou
    • 20:00
      Finished
      Nea Salamis
      1 - 3
      AEL Limassol
    • 20:00
      Finished
      Apollon Limassol
      3 - 0
      Ermis Aradippou
  • Saturday, 21 January 2017
    • 22:00
      Finished
      Aris Limassol
      1 - 1
      AEK Larnaca
    • 21:00
      Finished
      Anorthosis
      2 - 2
      Omonia Nicosia
  • Monday, 16 January 2017
    • 23:00
      Finished
      AEZ Zakakiou
      2 - 3
      Aris Limassol
  • Sunday, 15 January 2017
    • 22:00
      Finished
      Anagennisi Deryneia
      2 - 3
      Ethnikos Achnas
    • 21:00
      Finished
      Ermis Aradippou
      2 - 0
      Karmiotissa Pano Polemidion
    • 20:00
      Finished
      AEL Limassol
      0 - 0
      Anorthosis
    • 20:00
      Finished
      Omonia Nicosia
      1 - 2
      Apollon Limassol
  • Saturday, 14 January 2017
    • 23:00
      Finished
      AEK Larnaca
      2 - 0
      Nea Salamis
    • 21:00
      Finished
      Doxa Katokopia
      0 - 2
      APOEL Nicosia
  • Monday, 09 January 2017
    • 23:00
      Finished
      Nea Salamis
      2 - 0
      AEZ Zakakiou
  • Sunday, 08 January 2017
    • 22:00
      Finished
      Karmiotissa Pano Polemidion
      0 - 1
      Omonia Nicosia
    • 21:00
      Finished
      APOEL Nicosia
      5 - 0
      Aris Limassol
    • 20:00
      Finished
      Ethnikos Achnas
      3 - 1
      Ermis Aradippou
  • Saturday, 07 January 2017
    • 23:00
      Finished
      Anorthosis
      0 - 1
      AEK Larnaca
    • 21:00
      Finished
      Apollon Limassol
      2 - 0
      AEL Limassol
    • 21:00
      Finished
      Doxa Katokopia
      0 - 0
      Anagennisi Deryneia
  • Wednesday, 04 January 2017
    • 22:00
      Finished
      AEL Limassol
      4 - 1
      Karmiotissa Pano Polemidion
    • 21:00
      Finished
      Ermis Aradippou
      1 - 0
      Doxa Katokopia
    • 21:00
      Finished
      Omonia Nicosia
      3 - 2
      Ethnikos Achnas
  • Tuesday, 03 January 2017
    • 23:05
      Finished
      AEK Larnaca
      1 - 3
      Apollon Limassol
    • 22:00
      Finished
      Anagennisi Deryneia
      2 - 4
      APOEL Nicosia
    • 21:00
      Finished
      AEZ Zakakiou
      0 - 2
      Anorthosis
    • 21:00
      Finished
      Aris Limassol
      1 - 2
      Nea Salamis
  • Thursday, 22 December 2016
    • 21:00
      Finished
      Anorthosis
      2 - 0
      Aris Limassol
    • 20:00
      Finished
      Ethnikos Achnas
      2 - 2
      AEL Limassol
  • Wednesday, 21 December 2016
    • 23:00
      Finished
      APOEL Nicosia
      1 - 0
      Nea Salamis
    • 22:00
      Finished
      Apollon Limassol
      2 - 1
      AEZ Zakakiou
    • 21:55
      Finished
      Anagennisi Deryneia
      2 - 2
      Ermis Aradippou
    • 21:00
      Finished
      Karmiotissa Pano Polemidion
      0 - 3
      AEK Larnaca
    • 21:00
      Finished
      Doxa Katokopia
      2 - 3
      Omonia Nicosia
  • Saturday, 17 December 2016
    • 22:00
      Finished
      Ermis Aradippou
      1 - 1
      APOEL Nicosia
    • 21:00
      Finished
      AEL Limassol
      1 - 0
      Doxa Katokopia
    • 20:00
      Finished
      Omonia Nicosia
      5 - 1
      Anagennisi Deryneia
    • 20:00
      Finished
      AEK Larnaca
      1 - 0
      Ethnikos Achnas
  • Friday, 16 December 2016
    • 23:00
      Finished
      Aris Limassol
      1 - 4
      Apollon Limassol
    • 22:00
      Finished
      Nea Salamis
      2 - 1
      Anorthosis
    • 21:00
      Finished
      AEZ Zakakiou
      3 - 3
      Karmiotissa Pano Polemidion
  • Monday, 12 December 2016
    • 23:00
      Finished
      APOEL Nicosia
      2 - 1
      Anorthosis
  • Sunday, 11 December 2016
    • 22:00
      Finished
      Doxa Katokopia
      1 - 1
      AEK Larnaca
    • 21:00
      Finished
      Karmiotissa Pano Polemidion
      3 - 3
      Aris Limassol
    • 20:00
      Finished
      Ethnikos Achnas
      3 - 1
      AEZ Zakakiou
  • Saturday, 10 December 2016
    • 23:00
      Finished
      Ermis Aradippou
      2 - 2
      Omonia Nicosia
    • 21:00
      Finished
      Apollon Limassol
      1 - 1
      Nea Salamis
    • 21:00
      Finished
      Anagennisi Deryneia
      1 - 3
      AEL Limassol
  • Monday, 05 December 2016
    • 23:00
      Finished
      Doxa Katokopia
      1 - 0
      AEZ Zakakiou
  • Sunday, 04 December 2016
    • 22:00
      Finished
      Ermis Aradippou
      0 - 1
      AEL Limassol
    • 20:00
      Finished
      Ethnikos Achnas
      2 - 0
      Aris Limassol
    • 20:00
      Finished
      Apollon Limassol
      1 - 1
      Anorthosis
  • Saturday, 03 December 2016
    • 23:00
      Finished
      Karmiotissa Pano Polemidion
      1 - 0
      Nea Salamis
    • 21:00
      Finished
      Omonia Nicosia
      1 - 4
      APOEL Nicosia
    • 21:00
      Finished
      Anagennisi Deryneia
      0 - 0
      AEK Larnaca
  • Monday, 28 November 2016
    • 23:05
      Finished
      APOEL Nicosia
      1 - 1
      Apollon Limassol
  • Sunday, 27 November 2016
    • 22:00
      Finished
      Anorthosis
      0 - 1
      Karmiotissa Pano Polemidion
    • 21:00
      Finished
      Aris Limassol
      4 - 0
      Doxa Katokopia
    • 20:00
      Finished
      AEZ Zakakiou
      1 - 1
      Anagennisi Deryneia
  • Saturday, 26 November 2016
    • 23:00
      Finished
      AEL Limassol
      1 - 0
      Omonia Nicosia
    • 22:00
      Finished
      Nea Salamis
      1 - 0
      Ethnikos Achnas
    • 21:05
      Finished
      AEK Larnaca
      1 - 0
      Ermis Aradippou
  • Monday, 21 November 2016
    • 23:00
      Finished
      Ethnikos Achnas
      2 - 1
      Anorthosis
  • Sunday, 20 November 2016
    • 22:00
      Finished
      Karmiotissa Pano Polemidion
      0 - 6
      Apollon Limassol
    • 21:00
      Finished
      Doxa Katokopia
      0 - 0
      Nea Salamis
    • 20:00
      Finished
      Omonia Nicosia
      2 - 1
      AEK Larnaca
    • 20:00
      Finished
      Anagennisi Deryneia
      1 - 2
      Aris Limassol
  • Saturday, 19 November 2016
    • 23:00
      Finished
      AEL Limassol
      1 - 0
      APOEL Nicosia
    • 21:00
      Finished
      Ermis Aradippou
      2 - 1
      AEZ Zakakiou
  • Sunday, 06 November 2016
    • 22:00
      Finished
      APOEL Nicosia
      4 - 1
      Karmiotissa Pano Polemidion
    • 21:00
      Finished
      Nea Salamis
      2 - 0
      Anagennisi Deryneia
    • 21:00
      Finished
      Apollon Limassol
      3 - 2
      Ethnikos Achnas
    • 20:00
      Finished
      Anorthosis
      3 - 0
      Doxa Katokopia
  • Saturday, 05 November 2016
    • 23:00
      Finished
      AEK Larnaca
      2 - 1
      AEL Limassol
    • 22:00
      Finished
      Aris Limassol
      0 - 2
      Ermis Aradippou
    • 21:00
      Finished
      AEZ Zakakiou
      0 - 1
      Omonia Nicosia
  • Monday, 31 October 2016
    • 23:00
      Finished
      Anagennisi Deryneia
      1 - 2
      Anorthosis
  • Sunday, 30 October 2016
    • 23:00
      Finished
      AEL Limassol
      1 - 1
      AEZ Zakakiou
    • 23:00
      Finished
      Ermis Aradippou
      1 - 2
      Nea Salamis
    • 22:00
      Finished
      Doxa Katokopia
      0 - 1
      Apollon Limassol
    • 00:05
      Finished
      AEK Larnaca
      1 - 1
      APOEL Nicosia
  • Saturday, 29 October 2016
    • 22:00
      Finished
      Omonia Nicosia
      3 - 1
      Aris Limassol
    • 22:00
      Finished
      Ethnikos Achnas
      4 - 2
      Karmiotissa Pano Polemidion
  • Monday, 24 October 2016
    • 23:00
      Finished
      APOEL Nicosia
      2 - 0
      Ethnikos Achnas
    • 00:00
      Finished
      Anorthosis
      2 - 2
      Ermis Aradippou
  • Sunday, 23 October 2016
    • 23:00
      Finished
      Aris Limassol
      0 - 3
      AEL Limassol
    • 22:00
      Finished
      AEZ Zakakiou
      2 - 5
      AEK Larnaca
    • 00:00
      Finished
      Nea Salamis
      1 - 1
      Omonia Nicosia
  • Saturday, 22 October 2016
    • 22:00
      Finished
      Karmiotissa Pano Polemidion
      1 - 0
      Doxa Katokopia
    • 22:00
      Finished
      Apollon Limassol
      4 - 0
      Anagennisi Deryneia
  • Monday, 17 October 2016
    • 23:00
      Finished
      AEK Larnaca
      4 - 0
      Aris Limassol
    • 00:00
      Finished
      Doxa Katokopia
      0 - 0
      Ethnikos Achnas
  • Sunday, 16 October 2016
    • 23:00
      Finished
      Ermis Aradippou
      3 - 2
      Apollon Limassol
    • 22:00
      Finished
      Anagennisi Deryneia
      0 - 1
      Karmiotissa Pano Polemidion
    • 00:00
      Finished
      AEL Limassol
      3 - 0
      Nea Salamis
  • Saturday, 15 October 2016
    • 22:00
      Finished
      AEZ Zakakiou
      1 - 4
      APOEL Nicosia
    • 22:00
      Finished
      Omonia Nicosia
      2 - 0
      Anorthosis
  • Monday, 03 October 2016
    • 00:00
      Finished
      Nea Salamis
      0 - 1
      AEK Larnaca
    • 00:00
      Finished
      APOEL Nicosia
      2 - 0
      Doxa Katokopia
  • Sunday, 02 October 2016
    • 22:05
      Finished
      Apollon Limassol
      2 - 1
      Omonia Nicosia
    • 22:00
      Finished
      Karmiotissa Pano Polemidion
      3 - 0
      Ermis Aradippou
    • 00:00
      Finished
      Anorthosis
      0 - 0
      AEL Limassol
  • Saturday, 01 October 2016
    • 23:00
      Finished
      Ethnikos Achnas
      5 - 3
      Anagennisi Deryneia
    • 22:00
      Finished
      Aris Limassol
      0 - 0
      AEZ Zakakiou
  • Monday, 26 September 2016
    • 23:00
      Finished
      Ermis Aradippou
      2 - 1
      Ethnikos Achnas
    • 00:00
      Finished
      Anagennisi Deryneia
      0 - 1
      Doxa Katokopia
  • Sunday, 25 September 2016
    • 23:00
      Finished
      Aris Limassol
      0 - 3
      APOEL Nicosia
    • 22:00
      Finished
      AEK Larnaca
      4 - 1
      Anorthosis
    • 00:00
      Finished
      AEL Limassol
      2 - 1
      Apollon Limassol
  • Saturday, 24 September 2016
    • 23:00
      Finished
      Omonia Nicosia
      4 - 2
      Karmiotissa Pano Polemidion
    • 22:00
      Finished
      AEZ Zakakiou
      1 - 5
      Nea Salamis
  • Wednesday, 21 September 2016
    • 23:00
      Finished
      Ethnikos Achnas
      0 - 3
      AEK Larnaca
    • 22:00
      Finished
      Anorthosis
      0 - 0
      APOEL Nicosia
  • Monday, 19 September 2016
    • 23:00
      Finished
      Karmiotissa Pano Polemidion
      0 - 1
      AEL Limassol
    • 00:00
      Finished
      Nea Salamis
      0 - 0
      Aris Limassol
  • Sunday, 18 September 2016
    • 23:00
      Finished
      Doxa Katokopia
      1 - 2
      Ermis Aradippou
    • 22:05
      Finished
      Apollon Limassol
      0 - 1
      AEK Larnaca
    • 22:00
      Finished
      APOEL Nicosia
      2 - 0
      Anagennisi Deryneia
    • 00:00
      Finished
      Anorthosis
      2 - 2
      AEZ Zakakiou
  • Saturday, 17 September 2016
    • 22:00
      Finished
      Ethnikos Achnas
      1 - 2
      Omonia Nicosia
  • Wednesday, 14 September 2016
    • 23:00
      Finished
      AEK Larnaca
      2 - 0
      Doxa Katokopia
  • Monday, 12 September 2016
    • 23:00
      Finished
      AEL Limassol
      0 - 0
      Ethnikos Achnas
    • 00:00
      Finished
      Aris Limassol
      1 - 2
      Anorthosis
  • Sunday, 11 September 2016
    • 23:00
      Finished
      Ermis Aradippou
      1 - 0
      Anagennisi Deryneia
    • 22:00
      Finished
      AEZ Zakakiou
      0 - 4
      Apollon Limassol
    • 00:00
      Finished
      Nea Salamis
      0 - 4
      APOEL Nicosia
  • Saturday, 10 September 2016
    • 23:00
      Finished
      Omonia Nicosia
      1 - 1
      Doxa Katokopia
    • 22:00
      Finished
      AEK Larnaca
      3 - 0
      Karmiotissa Pano Polemidion
  • Monday, 29 August 2016
    • 00:00
      Finished
      APOEL Nicosia
      3 - 0
      Ermis Aradippou
  • Sunday, 28 August 2016
    • 22:00
      Finished
      Karmiotissa Pano Polemidion
      0 - 0
      AEZ Zakakiou
    • 00:00
      Finished
      Anorthosis
      0 - 0
      Nea Salamis
  • Saturday, 27 August 2016
    • 23:00
      Finished
      Anagennisi Deryneia
      2 - 2
      Omonia Nicosia
    • 23:00
      Finished
      Apollon Limassol
      0 - 0
      Aris Limassol
    • 22:00
      Finished
      Doxa Katokopia
      1 - 3
      AEL Limassol
  • Monday, 22 August 2016
    • 23:00
      Finished
      Aris Limassol
      1 - 1
      Karmiotissa Pano Polemidion
    • 00:00
      Finished
      AEL Limassol
      1 - 0
      Anagennisi Deryneia
  • Sunday, 21 August 2016
    • 22:00
      Finished
      AEZ Zakakiou
      3 - 1
      Ethnikos Achnas
    • 00:00
      Finished
      Nea Salamis
      0 - 3
      Apollon Limassol
  • Saturday, 20 August 2016
    • 22:00
      Finished
      Omonia Nicosia
      3 - 1
      Ermis Aradippou
No data for this moment.
No data for this moment.
No data for this moment.
No data for this moment.
# Team
No live match for today.

Premier League

Classement
# Team P Pts.
1 AFC Bournemouth 0 0
2 Arsenal 0 0
3 Brighton & Hove Albion 0 0
4 Burnley 0 0
5 Chelsea 0 0
6 Crystal Palace 0 0
7 Everton 0 0
8 Huddersfield Town 0 0
9 Leicester City 0 0
10 Liverpool 0 0
11 Manchester City 0 0
12 Manchester United 0 0
13 Newcastle United 0 0
14 Southampton 0 0
15 Stoke City 0 0
16 Swansea City 0 0
17 Tottenham Hotspur 0 0
18 Watford 0 0
19 West Bromwich Albion 0 0
20 West Ham United 0 0

1. Bundesliga

Classement
# Team P Pts.
1 Bayern Munich 34 82
2 RasenBallsport Leipzig 34 67
3 Borussia Dortmund 34 64
4 Hoffenheim 34 62
5 FC Cologne 34 49
6 Hertha Berlin 34 49
7 Freiburg 34 48
8 Werder Bremen 34 45
9 Borussia Moenchengladbach 34 45
10 Schalke 04 34 43
11 Eintracht Frankfurt 34 42
12 Bayer Leverkusen 34 41
13 Augsburg 34 38
14 Hamburger SV 34 38
15 Mainz 05 34 37
16 Wolfsburg 34 37
17 Ingolstadt 34 32
18 Darmstadt 34 25
Top Scorer
# Player Goals
1
Pierre-Emerick Aubameyang Borussia Dortmund
31
2
Robert Lewandowski Bayern Munich
30
3
Anthony Modeste FC Cologne
25
4
Timo Werner RasenBallsport Leipzig
21
5
Mario Gomez Wolfsburg
16
6
Andrej Kramaric Hoffenheim
15
7
Max Kruse Werder Bremen
15
8
Arjen Robben Bayern Munich
13
9
Vedad Ibisevic Hertha Berlin
12
10
Florian Niederlechner Freiburg
11

Serie A

Classement
# Team P Pts.
1 Juventus 38 91
2 Roma 38 87
3 SSC Napoli 38 86
4 Atalanta 38 72
5 Lazio 38 70
6 AC Milan 38 63
7 Inter 38 62
8 Fiorentina 38 60
9 Torino 38 53
10 Sampdoria 38 48
11 Cagliari 38 47
12 Sassuolo 38 46
13 Udinese 38 45
14 ChievoVerona 38 43
15 Bologna 38 41
16 Genoa 38 36
17 Crotone 38 34
18 Empoli 38 32
19 Palermo 38 26
20 Pescara 38 18
Top Scorer
# Player Goals
1
Edin Dzeko Roma
29
2
Dries Mertens SSC Napoli
28
3
Andrea Belotti Torino
26
4
Gonzalo Higuain Juventus
24
5
Mauro Icardi Inter
24
6
Ciro Immobile Lazio
23
7
Lorenzo Insigne SSC Napoli
18
8
Alejandro Gomez Atalanta
16
9
Balde Diao Keita Lazio
16
10
Marco Borriello Cagliari
16

Ligue 1

Classement
# Team P Pts.
1 Amiens 0 0
2 Angers 0 0
3 Bordeaux 0 0
4 Caen 0 0
5 Dijon 0 0
6 Guingamp 0 0
7 Lille 0 0
8 Lyon 0 0
9 Marseille 0 0
10 Metz 0 0
11 Monaco 0 0
12 Montpellier 0 0
13 Nantes 0 0
14 Nice 0 0
15 Paris Saint Germain 0 0
16 Rennes 0 0
17 Saint-Etienne 0 0
18 Strasbourg 0 0
19 Toulouse 0 0
20 Troyes 0 0

Primera Division

Classement
# Team P Pts.
1 Real Madrid 38 93
2 Barcelona 38 90
3 Atletico Madrid 38 78
4 Sevilla 38 72
5 Villarreal 38 67
6 Real Sociedad 38 64
7 Athletic Bilbao 38 63
8 Espanyol 38 56
9 Alaves 38 55
10 Eibar 38 54
11 Malaga 38 46
12 Valencia 38 46
13 Celta Vigo 38 45
14 Las Palmas 38 39
15 Real Betis 38 39
16 Deportivo La Coruna 38 36
17 Leganes 38 35
18 Sporting Gijon 38 31
19 Osasuna 38 22
20 Granada 38 20
Top Scorer
# Player Goals
1
Lionel Messi Barcelona
37
2
Luis Suarez Barcelona
29
3
Cristiano Ronaldo Real Madrid
25
4
Iago Aspas Celta Vigo
19
5
Antoine Griezmann Atletico Madrid
16
6
Aritz Aduriz Athletic Bilbao
16
7
Alvaro Morata Real Madrid
15
8
Sandro Ramirez Malaga
14
9
Gerard Moreno Espanyol
13
10
Neymar Barcelona
13

Liga ZON Sagres

Classement
# Team P Pts.
1 Benfica 30 74
2 Sporting CP 30 67
3 FC Porto 30 61
4 Estoril 30 54
5 Nacional 30 45
6 Maritimo 30 41
7 Vitoria de Setubal 30 39
8 Academica 30 37
9 Braga 30 37
10 Vitoria de Guimaraes 30 35
11 Rio Ave 30 32
12 Arouca 30 31
13 Gil Vicente 30 31
14 Belenenses 30 28
15 Pacos de Ferreira 30 24
16 Olhanense 30 24
Top Scorer
# Player Goals
1
Jackson Martinez FC Porto
20
2
Derley Maritimo
16
3
Rafael Martins Vitoria de Setubal
15
4
Lima Benfica
14
5
Fredy Montero Sporting CP
13
6
Mario Rondon Nacional
12
7
Bebe Pacos de Ferreira
11
8
Evandro Goebel Estoril
11
9
Rodrigo Benfica
11
10
Heldon Sporting CP
10

Spor Toto Sueper Lig

Classement
# Team P Pts.
1 Galatasaray 34 71
2 Fenerbahce 34 61
3 Besiktas 34 58
4 Bursaspor 34 55
5 Kayserispor 34 52
6 Kasimpasa 34 50
7 Antalyaspor 34 47
8 Eskisehirspor 34 46
9 Trabzonspor 34 46
10 Gaziantepspor 34 46
11 Genclerbirligi 34 45
12 Sivasspor 34 44
13 Elazigspor 34 43
14 Akhisar Belediye Genclik Ve Spor 34 42
15 Karabukspor 34 40
16 Istanbul Basaksehir 34 36
17 Orduspor 34 29
18 Mersin 34 22
Top Scorer
# Player Goals
1
Burak Yilmaz Galatasaray
24
2
Kalu Uche Kasimpasa
19
3
Bobo Kayserispor
18
4
Pierre Webo Fenerbahce
16
5
Moussa Sow Fenerbahce
15
6
Pablo Martin Batalla Bursaspor
15
7
Lamine Diarra Antalyaspor
13
8
Marcio Nobre Mersin
13
9
Necati Ates Eskisehirspor
12
10
Theofanis Gekas Akhisar Belediye Genclik Ve Spor
12

Super Liga

Classement
# Team P Pts.
1 Persipura Jayapura 34 82
2 Arema 34 69
3 Mitra Kukar 34 65
4 Persib Bandung 34 63
5 Sriwijaya FC 34 57
6 Barito Putera 34 54
7 Bali United Pusam 34 50
8 Persiram 34 45
9 Gresik United 34 45
10 Persepam Madura United 34 43
11 Persija Jakarta 34 42
12 Persela Lamongan 34 41
13 Persiba Balikpapan 34 40
14 Persita 34 38
15 Madura United 34 34
16 Persidafon 34 30
17 Persiwa Wamena 34 30
18 PSPS Pekanbaru 34 17