DR Congo

# Team P W D L +/- Pts.
1 TP Mazembe 21 20 1 0 60-8 61
2 AS Vita Club 22 19 2 1 50-12 59
3 Motema Pembe 25 16 5 4 41-22 53
4 Maniema Union 23 13 5 5 32-17 44
5 AC Rangers 22 8 6 8 25-22 30
6 Don Bosco 22 8 5 9 25-25 29
7 Saint-Eloi Lupopo 22 7 7 8 16-16 28
8 Dauphins Noirs 20 7 7 6 21-25 28
9 Renaissance 24 7 7 10 20-33 28
10 Sanga Balende 22 6 9 7 21-21 27
11 Nyuki 22 6 6 10 17-24 24
12 J.S. Bazano 24 5 7 12 13-27 22
13 FC Lubumbashi Sport 22 4 6 12 21-32 18
14 Mont Bleu 20 3 6 11 13-33 15
15 Dragons 23 1 5 17 7-41 8
16 Muungano 16 1 0 15 6-30 3
  • Sunday, 24 March 2019
    • 21:30
      Postponed
      Don Bosco
      -
      Dauphins Noirs
    • 21:30
      Postponed
      AC Rangers
      -
      J.S. Bazano
    • 21:30
      Awarded
      Sanga Balende
      3 - 0
      Muungano
    • 21:30
      Postponed
      Mont Bleu
      -
      Dragons
  • Wednesday, 20 March 2019
    • 21:30
      Postponed
      Dauphins Noirs
      -
      AS Vita Club
    • 21:30
      Awarded
      Dragons
      3 - 0
      Muungano
    • 21:30
      Postponed
      Saint-Eloi Lupopo
      -
      FC Lubumbashi Sport
    • 19:30
      Postponed
      Maniema Union
      -
      Renaissance
  • Monday, 18 March 2019
    • 21:30
      Finished
      Nyuki
      1 - 2
      Motema Pembe
  • Sunday, 17 March 2019
    • 21:30
      Finished
      Renaissance
      2 - 1
      Don Bosco
    • 21:30
      Postponed
      Dragons
      -
      Sanga Balende
    • 21:30
      Postponed
      J.S. Bazano
      -
      Maniema Union
  • Saturday, 16 March 2019
    • 21:30
      Finished
      AC Rangers
      1 - 1
      FC Lubumbashi Sport
  • Thursday, 14 March 2019
    • 21:30
      Finished
      Dragons
      0 - 3
      Don Bosco
  • Wednesday, 13 March 2019
    • 21:30
      Finished
      Dauphins Noirs
      0 - 1
      Motema Pembe
    • 21:30
      Finished
      Renaissance
      2 - 0
      FC Lubumbashi Sport
  • Sunday, 10 March 2019
    • 21:30
      Postponed
      Saint-Eloi Lupopo
      -
      Dragons
    • 21:30
      Postponed
      Mont Bleu
      -
      J.S. Bazano
    • 21:30
      Postponed
      Don Bosco
      -
      AC Rangers
    • 21:30
      Finished
      Don Bosco
      1 - 1
      Sanga Balende
    • 21:30
      Finished
      Motema Pembe
      4 - 0
      FC Lubumbashi Sport
    • 21:30
      Postponed
      Sanga Balende
      -
      Nyuki
  • Saturday, 09 March 2019
    • 21:30
      Finished
      Saint-Eloi Lupopo
      0 - 0
      J.S. Bazano
  • Wednesday, 06 March 2019
    • 21:30
      Awarded
      Maniema Union
      3 - 0
      Dauphins Noirs
    • 21:30
      Finished
      J.S. Bazano
      1 - 0
      Sanga Balende
  • Sunday, 03 March 2019
    • 21:30
      Postponed
      FC Lubumbashi Sport
      -
      Sanga Balende
    • 21:30
      Awarded
      Muungano
      0 - 3
      Motema Pembe
    • 21:30
      Finished
      Nyuki
      1 - 1
      Dauphins Noirs
    • 21:30
      Postponed
      AS Vita Club
      -
      TP Mazembe
    • 19:30
      Finished
      J.S. Bazano
      1 - 0
      Don Bosco
  • Saturday, 02 March 2019
    • 21:30
      Finished
      Renaissance
      1 - 1
      AC Rangers
    • 19:30
      Finished
      Dragons
      0 - 0
      Maniema Union
  • Thursday, 28 February 2019
    • 21:30
      Finished
      AS Vita Club
      3 - 0
      Maniema Union
    • 20:30
      Finished
      TP Mazembe
      5 - 0
      Mont Bleu
  • Wednesday, 27 February 2019
    • 21:30
      Finished
      AC Rangers
      1 - 0
      Dragons
    • 19:30
      Finished
      Renaissance
      2 - 0
      Dauphins Noirs
  • Sunday, 24 February 2019
    • 21:30
      Awarded
      Maniema Union
      3 - 0
      Muungano
    • 21:30
      Finished
      Maniema Union
      1 - 0
      Nyuki
    • 21:30
      Finished
      Sanga Balende
      2 - 3
      TP Mazembe
    • 21:30
      Finished
      Saint-Eloi Lupopo
      1 - 2
      AS Vita Club
    • 21:30
      Postponed
      Don Bosco
      -
      Nyuki
    • 19:30
      Finished
      Motema Pembe
      1 - 0
      Renaissance
  • Saturday, 23 February 2019
    • 21:30
      Finished
      AC Rangers
      3 - 0
      Mont Bleu
  • Thursday, 21 February 2019
    • 21:30
      Finished
      J.S. Bazano
      0 - 3
      TP Mazembe
  • Wednesday, 20 February 2019
    • 21:30
      Postponed
      Sanga Balende
      -
      Mont Bleu
    • 21:30
      Finished
      AS Vita Club
      2 - 0
      Dragons
    • 21:30
      Awarded
      Muungano
      0 - 0
      Saint-Eloi Lupopo
    • 21:30
      Postponed
      TP Mazembe
      -
      Saint-Eloi Lupopo
    • 19:30
      Finished
      Dauphins Noirs
      1 - 0
      Saint-Eloi Lupopo
  • Sunday, 17 February 2019
    • 21:30
      Finished
      Maniema Union
      3 - 0
      Mont Bleu
    • 21:30
      Finished
      TP Mazembe
      4 - 1
      Motema Pembe
    • 21:30
      Finished
      AS Vita Club
      3 - 0
      Sanga Balende
    • 19:30
      Finished
      Nyuki
      2 - 1
      AC Rangers
  • Saturday, 16 February 2019
    • 21:30
      Finished
      Don Bosco
      0 - 2
      FC Lubumbashi Sport
    • 19:30
      Finished
      Dragons
      1 - 1
      J.S. Bazano
  • Friday, 15 February 2019
    • 21:30
      Finished
      Nyuki
      0 - 2
      Saint-Eloi Lupopo
  • Thursday, 14 February 2019
    • 19:30
      Awarded
      Muungano
      0 - 0
      Mont Bleu
  • Wednesday, 13 February 2019
    • 21:30
      Finished
      Motema Pembe
      2 - 0
      J.S. Bazano
  • Tuesday, 12 February 2019
    • 21:30
      Finished
      Dauphins Noirs
      2 - 1
      AC Rangers
  • Sunday, 10 February 2019
    • 21:30
      Finished
      Motema Pembe
      1 - 1
      Sanga Balende
    • 21:30
      Postponed
      FC Lubumbashi Sport
      -
      Maniema Union
    • 19:30
      Finished
      Renaissance
      3 - 0
      J.S. Bazano
    • 19:30
      Finished
      Nyuki
      2 - 1
      Mont Bleu
  • Friday, 08 February 2019
    • 21:30
      Finished
      Dauphins Noirs
      1 - 0
      Mont Bleu
  • Thursday, 07 February 2019
    • 20:30
      Finished
      Maniema Union
      3 - 0
      Sanga Balende
    • 19:30
      Finished
      Renaissance
      3 - 2
      Dragons
  • Wednesday, 06 February 2019
    • 21:30
      Finished
      FC Lubumbashi Sport
      0 - 1
      TP Mazembe
    • 21:30
      Finished
      AC Rangers
      1 - 2
      AS Vita Club
    • 21:30
      Postponed
      Don Bosco
      -
      TP Mazembe
  • Sunday, 03 February 2019
    • 21:30
      Postponed
      Mont Bleu
      -
      Motema Pembe
    • 21:30
      Finished
      Saint-Eloi Lupopo
      1 - 0
      Renaissance
    • 19:30
      Postponed
      J.S. Bazano
      -
      Muungano
    • 19:30
      Postponed
      Dauphins Noirs
      -
      FC Lubumbashi Sport
  • Thursday, 31 January 2019
    • 21:30
      Finished
      Dragons
      1 - 2
      Nyuki
    • 21:30
      Finished
      Motema Pembe
      2 - 0
      Maniema Union
  • Wednesday, 30 January 2019
    • 21:30
      Finished
      FC Lubumbashi Sport
      1 - 2
      J.S. Bazano
    • 21:30
      Finished
      Sanga Balende
      1 - 0
      Saint-Eloi Lupopo
    • 21:30
      Postponed
      Muungano
      -
      AC Rangers
  • Tuesday, 29 January 2019
    • 21:30
      Finished
      AS Vita Club
      4 - 1
      Don Bosco
  • Sunday, 27 January 2019
    • 20:30
      Postponed
      Muungano
      -
      Dauphins Noirs
    • 20:30
      Finished
      Saint-Eloi Lupopo
      0 - 1
      Maniema Union
    • 20:30
      Finished
      Renaissance
      0 - 0
      Nyuki
  • Saturday, 26 January 2019
    • 20:30
      Finished
      TP Mazembe
      3 - 0
      AC Rangers
    • 20:30
      Finished
      AS Vita Club
      2 - 0
      J.S. Bazano
    • 18:30
      Awarded
      FC Lubumbashi Sport
      3 - 0
      Dragons
    • 18:30
      Finished
      Motema Pembe
      1 - 1
      Don Bosco
  • Wednesday, 23 January 2019
    • 21:30
      Finished
      AS Vita Club
      3 - 1
      Motema Pembe
  • Tuesday, 22 January 2019
    • 21:30
      Finished
      Mont Bleu
      1 - 1
      Maniema Union
  • Thursday, 17 January 2019
    • 20:30
      Finished
      Maniema Union
      2 - 3
      Motema Pembe
  • Friday, 11 January 2019
    • 21:30
      Finished
      FC Lubumbashi Sport
      0 - 1
      Renaissance
  • Thursday, 10 January 2019
    • 21:30
      Finished
      Maniema Union
      2 - 0
      J.S. Bazano
  • Tuesday, 08 January 2019
    • 21:30
      Finished
      FC Lubumbashi Sport
      0 - 3
      AS Vita Club
  • Monday, 07 January 2019
    • 21:30
      Finished
      Mont Bleu
      1 - 0
      Muungano
  • Sunday, 06 January 2019
    • 21:30
      Finished
      J.S. Bazano
      0 - 0
      AS Vita Club
    • 21:30
      Finished
      Nyuki
      0 - 1
      Dauphins Noirs
    • 21:30
      Finished
      Don Bosco
      2 - 1
      Motema Pembe
  • Thursday, 03 January 2019
    • 21:30
      Finished
      Don Bosco
      2 - 4
      AS Vita Club
    • 21:30
      Finished
      J.S. Bazano
      0 - 1
      Motema Pembe
    • 21:30
      Finished
      Nyuki
      2 - 2
      Renaissance
  • Friday, 28 December 2018
    • 21:30
      Finished
      FC Lubumbashi Sport
      0 - 1
      Nyuki
  • Thursday, 27 December 2018
    • 20:30
      Finished
      Sanga Balende
      0 - 1
      AS Vita Club
  • Wednesday, 19 December 2018
    • 21:30
      Finished
      Don Bosco
      1 - 1
      Mont Bleu
    • 21:30
      Finished
      Sanga Balende
      1 - 0
      J.S. Bazano
  • Tuesday, 18 December 2018
    • 22:30
      Finished
      TP Mazembe
      3 - 0
      Dragons
  • Monday, 17 December 2018
    • 23:00
      Finished
      Saint-Eloi Lupopo
      1 - 0
      Mont Bleu
  • Sunday, 16 December 2018
    • 23:00
      Finished
      Maniema Union
      1 - 0
      Don Bosco
  • Saturday, 15 December 2018
    • 22:30
      Finished
      Sanga Balende
      4 - 0
      Dragons
  • Thursday, 13 December 2018
    • 21:30
      Finished
      AS Vita Club
      5 - 1
      Dauphins Noirs
  • Wednesday, 12 December 2018
    • 21:30
      Finished
      Maniema Union
      0 - 0
      Renaissance
    • 21:30
      Finished
      Don Bosco
      0 - 0
      Saint-Eloi Lupopo
  • Tuesday, 11 December 2018
    • 21:30
      Finished
      AS Vita Club
      2 - 1
      Nyuki
  • Monday, 10 December 2018
    • 20:30
      Finished
      Motema Pembe
      0 - 0
      Dauphins Noirs
  • Sunday, 09 December 2018
    • 21:30
      Finished
      AC Rangers
      1 - 1
      Sanga Balende
  • Saturday, 08 December 2018
    • 22:30
      Finished
      Nyuki
      0 - 2
      TP Mazembe
    • 22:00
      Awarded
      Renaissance
      0 - 3
      AS Vita Club
  • Thursday, 06 December 2018
    • 20:30
      Finished
      Sanga Balende
      0 - 2
      Don Bosco
  • Wednesday, 05 December 2018
    • 20:30
      Finished
      Dauphins Noirs
      5 - 1
      Renaissance
  • Monday, 03 December 2018
    • 20:30
      Finished
      Maniema Union
      1 - 0
      AC Rangers
  • Sunday, 02 December 2018
    • 22:30
      Finished
      Muungano
      1 - 2
      FC Lubumbashi Sport
    • 20:30
      Finished
      Dauphins Noirs
      0 - 0
      Sanga Balende
    • 20:30
      Finished
      Saint-Eloi Lupopo
      1 - 0
      J.S. Bazano
    • 20:30
      Finished
      Mont Bleu
      1 - 3
      TP Mazembe
  • Thursday, 29 November 2018
    • 20:30
      Finished
      Muungano
      1 - 2
      Renaissance
  • Wednesday, 28 November 2018
    • 20:30
      Finished
      Dauphins Noirs
      0 - 0
      TP Mazembe
    • 20:30
      Finished
      Mont Bleu
      0 - 0
      Sanga Balende
  • Monday, 26 November 2018
    • 22:30
      Finished
      Dragons
      1 - 0
      FC Lubumbashi Sport
  • Saturday, 24 November 2018
    • 20:30
      Finished
      Muungano
      1 - 2
      TP Mazembe
    • 20:30
      Finished
      Motema Pembe
      2 - 0
      AC Rangers
  • Wednesday, 21 November 2018
    • 21:30
      Awarded
      AC Rangers
      3 - 0
      Muungano
  • Tuesday, 20 November 2018
    • 20:30
      Finished
      Saint-Eloi Lupopo
      1 - 1
      Sanga Balende
  • Monday, 19 November 2018
    • 19:30
      Finished
      J.S. Bazano
      1 - 1
      FC Lubumbashi Sport
  • Wednesday, 14 November 2018
    • 22:30
      Finished
      Saint-Eloi Lupopo
      1 - 0
      Dauphins Noirs
    • 21:30
      Finished
      Dragons
      0 - 1
      AS Vita Club
  • Sunday, 11 November 2018
    • 22:30
      Finished
      Motema Pembe
      3 - 1
      Mont Bleu
    • 22:30
      Awarded
      TP Mazembe
      3 - 0
      J.S. Bazano
    • 22:30
      Finished
      Sanga Balende
      1 - 1
      Maniema Union
  • Saturday, 10 November 2018
    • 22:30
      Finished
      FC Lubumbashi Sport
      0 - 1
      Dauphins Noirs
    • 22:30
      Finished
      AS Vita Club
      0 - 0
      AC Rangers
    • 22:30
      Finished
      Renaissance
      0 - 0
      Saint-Eloi Lupopo
  • Wednesday, 07 November 2018
    • 22:30
      Finished
      TP Mazembe
      2 - 0
      Don Bosco
    • 20:30
      Finished
      AS Vita Club
      1 - 0
      Mont Bleu
  • Monday, 05 November 2018
    • 22:30
      Finished
      Muungano
      0 - 1
      Don Bosco
    • 20:30
      Finished
      Saint-Eloi Lupopo
      1 - 3
      Motema Pembe
  • Sunday, 04 November 2018
    • 22:30
      Finished
      Nyuki
      1 - 0
      J.S. Bazano
    • 22:30
      Finished
      TP Mazembe
      3 - 2
      AS Vita Club
    • 20:30
      Finished
      Renaissance
      0 - 1
      Sanga Balende
  • Saturday, 03 November 2018
    • 20:30
      Finished
      FC Lubumbashi Sport
      1 - 1
      AC Rangers
  • Thursday, 01 November 2018
    • 21:30
      Finished
      TP Mazembe
      4 - 0
      Maniema Union
  • Wednesday, 31 October 2018
    • 22:30
      Finished
      Don Bosco
      0 - 0
      Dragons
    • 21:30
      Finished
      Saint-Eloi Lupopo
      1 - 1
      AC Rangers
  • Sunday, 28 October 2018
    • 22:30
      Finished
      Sanga Balende
      2 - 2
      Motema Pembe
    • 22:30
      Finished
      AC Rangers
      2 - 1
      Nyuki
    • 22:30
      Finished
      Saint-Eloi Lupopo
      1 - 2
      TP Mazembe
    • 22:30
      Finished
      Maniema Union
      0 - 2
      AS Vita Club
  • Saturday, 27 October 2018
    • 22:30
      Finished
      J.S. Bazano
      4 - 0
      Dragons
    • 22:30
      Finished
      Don Bosco
      3 - 1
      FC Lubumbashi Sport
  • Wednesday, 24 October 2018
    • 22:30
      Finished
      Don Bosco
      2 - 0
      Renaissance
    • 22:30
      Finished
      TP Mazembe
      1 - 0
      Sanga Balende
  • Tuesday, 23 October 2018
    • 22:30
      Finished
      Dragons
      2 - 2
      Dauphins Noirs
    • 22:30
      Finished
      Saint-Eloi Lupopo
      2 - 1
      Muungano
  • Sunday, 21 October 2018
    • 22:30
      Finished
      J.S. Bazano
      1 - 1
      Renaissance
    • 22:30
      Finished
      Maniema Union
      1 - 1
      FC Lubumbashi Sport
    • 22:30
      Finished
      Motema Pembe
      0 - 3
      TP Mazembe
    • 22:30
      Finished
      Mont Bleu
      1 - 1
      Nyuki
  • Saturday, 20 October 2018
    • 22:30
      Finished
      Dragons
      0 - 2
      AC Rangers
  • Friday, 19 October 2018
    • 22:30
      Finished
      AS Vita Club
      1 - 0
      Saint-Eloi Lupopo
  • Wednesday, 17 October 2018
    • 22:30
      Finished
      Nyuki
      1 - 0
      Dragons
    • 22:30
      Finished
      Muungano
      1 - 0
      J.S. Bazano
    • 22:30
      Postponed
      Dragons
      -
      Mont Bleu
    • 22:30
      Finished
      Renaissance
      0 - 1
      Motema Pembe
  • Sunday, 14 October 2018
    • 22:30
      Finished
      Nyuki
      0 - 1
      Don Bosco
    • 22:30
      Finished
      Dauphins Noirs
      1 - 1
      J.S. Bazano
    • 22:30
      Awarded
      Renaissance
      0 - 3
      Mont Bleu
    • 20:30
      Finished
      Dragons
      0 - 3
      AC Rangers
  • Saturday, 13 October 2018
    • 22:30
      Finished
      Muungano
      0 - 1
      Maniema Union
  • Wednesday, 10 October 2018
    • 22:30
      Finished
      Motema Pembe
      1 - 0
      Nyuki
    • 22:30
      Finished
      FC Lubumbashi Sport
      1 - 1
      Saint-Eloi Lupopo
    • 20:30
      Finished
      Dragons
      0 - 1
      Mont Bleu
  • Tuesday, 09 October 2018
    • 22:30
      Finished
      AS Vita Club
      4 - 1
      Muungano
    • 22:30
      Finished
      AC Rangers
      0 - 3
      TP Mazembe
  • Monday, 08 October 2018
    • 21:00
      Finished
      Dragons
      0 - 1
      Motema Pembe
  • Sunday, 07 October 2018
    • 20:30
      Finished
      Dauphins Noirs
      3 - 2
      Don Bosco
  • Saturday, 06 October 2018
    • 22:30
      Finished
      Renaissance
      0 - 6
      TP Mazembe
    • 20:30
      Finished
      J.S. Bazano
      1 - 0
      AC Rangers
  • Friday, 05 October 2018
    • 22:30
      Finished
      FC Lubumbashi Sport
      6 - 0
      Mont Bleu
    • 22:30
      Awarded
      Muungano
      0 - 3
      Sanga Balende
    • 22:30
      Finished
      Nyuki
      0 - 2
      Maniema Union
  • Tuesday, 02 October 2018
    • 22:30
      Finished
      TP Mazembe
      4 - 0
      FC Lubumbashi Sport
    • 22:30
      Finished
      Dragons
      0 - 0
      Renaissance
  • Sunday, 30 September 2018
    • 22:30
      Finished
      Nyuki
      0 - 0
      Sanga Balende
    • 20:30
      Finished
      Dauphins Noirs
      0 - 3
      Maniema Union
  • Saturday, 29 September 2018
    • 22:30
      Finished
      Dragons
      0 - 1
      Saint-Eloi Lupopo
    • 22:30
      Finished
      FC Lubumbashi Sport
      1 - 1
      Motema Pembe
    • 20:30
      Finished
      AC Rangers
      1 - 0
      Don Bosco
    • 20:30
      Finished
      J.S. Bazano
      0 - 0
      Mont Bleu
  • Sunday, 23 September 2018
    • 22:30
      Finished
      AC Rangers
      2 - 0
      Renaissance
    • 22:30
      Finished
      Saint-Eloi Lupopo
      1 - 1
      Nyuki
    • 22:30
      Finished
      Don Bosco
      2 - 0
      J.S. Bazano
    • 22:30
      Awarded
      Maniema Union
      3 - 0
      Dragons
    • 22:30
      Finished
      Sanga Balende
      2 - 0
      FC Lubumbashi Sport
  • Saturday, 22 September 2018
    • 22:30
      Finished
      Mont Bleu
      2 - 2
      Dauphins Noirs
    • 22:30
      Awarded
      Motema Pembe
      3 - 0
      Muungano
  • Saturday, 30 March 2019
    • 21:30
      Not started
      AC Rangers
      -
      Saint-Eloi Lupopo
    • 21:30
      Not started
      Don Bosco
      -
      Maniema Union
  • Sunday, 31 March 2019
    • 21:30
      Not started
      Motema Pembe
      -
      AS Vita Club
    • 21:30
      Not started
      TP Mazembe
      -
      Renaissance
  • Wednesday, 03 April 2019
    • 19:30
      Not started
      Mont Bleu
      -
      Renaissance
  • Thursday, 04 April 2019
    • 21:30
      Not started
      Nyuki
      -
      AS Vita Club
    • 21:30
      Not started
      Dragons
      -
      TP Mazembe
  • Saturday, 06 April 2019
    • 21:30
      Awarded
      FC Lubumbashi Sport
      3 - 0
      Muungano
    • 21:30
      Not started
      Sanga Balende
      -
      Renaissance
  • Sunday, 07 April 2019
    • 19:30
      Not started
      J.S. Bazano
      -
      Nyuki
    • 21:30
      Not started
      Saint-Eloi Lupopo
      -
      Motema Pembe
    • 21:30
      Not started
      Dauphins Noirs
      -
      Dragons
  • Wednesday, 10 April 2019
    • 19:30
      Not started
      Mont Bleu
      -
      AS Vita Club
    • 21:30
      Not started
      Maniema Union
      -
      TP Mazembe
  • Saturday, 13 April 2019
    • 21:30
      Not started
      J.S. Bazano
      -
      Dauphins Noirs
  • Sunday, 14 April 2019
    • 19:30
      Awarded
      Muungano
      0 - 3
      Nyuki
    • 21:30
      Not started
      Sanga Balende
      -
      AC Rangers
    • 21:30
      Not started
      Saint-Eloi Lupopo
      -
      Don Bosco
  • Wednesday, 17 April 2019
    • 21:30
      Not started
      TP Mazembe
      -
      Dauphins Noirs
  • Sunday, 21 April 2019
    • 19:30
      Not started
      AS Vita Club
      -
      FC Lubumbashi Sport
    • 21:30
      Not started
      Sanga Balende
      -
      Dauphins Noirs
    • 21:30
      Not started
      Motema Pembe
      -
      Dragons
    • 21:30
      Awarded
      Muungano
      0 - 3
      Nyuki
    • 21:30
      Not started
      Mont Bleu
      -
      Don Bosco
    • 21:30
      Not started
      Maniema Union
      -
      AC Rangers
  • Wednesday, 24 April 2019
    • 21:30
      Not started
      AC Rangers
      -
      Motema Pembe
    • 21:30
      Not started
      Nyuki
      -
      FC Lubumbashi Sport
    • 21:30
      Not started
      Mont Bleu
      -
      Saint-Eloi Lupopo
No data for this moment.
No data for this moment.
No data for this moment.
# Team
No live match for today.

Premier League

Classement
# Team P Pts.
1 Liverpool 31 76
2 Manchester City 30 74
3 Tottenham Hotspur 30 61
4 Arsenal 30 60
5 Manchester United 30 58
6 Chelsea 30 57
7 Wolverhampton Wanderers 30 44
8 Watford 30 43
9 West Ham United 31 42
10 Leicester City 31 41
11 Everton 31 40
12 AFC Bournemouth 31 38
13 Newcastle United 31 35
14 Crystal Palace 30 33
15 Brighton & Hove Albion 29 33
16 Southampton 30 30
17 Burnley 31 30
18 Cardiff City 30 28
19 Fulham 31 17
20 Huddersfield Town 31 14
Top Scorer
# Player Goals
1
Sergio Aguero Manchester City
18
2
Harry Kane Tottenham Hotspur
17
3
Mohamed Salah Liverpool
17
4
Pierre-Emerick Aubameyang Arsenal
17
5
Sadio Mane Liverpool
17
6
Raheem Sterling Manchester City
15
7
Eden Hazard Chelsea
13
8
Alexandre Lacazette Arsenal
12
9
Gylfi Sigurdsson Everton
12
10
Jamie Vardy Leicester City
12

1. Bundesliga

Classement
# Team P Pts.
1 Bayern Munich 26 60
2 Borussia Dortmund 26 60
3 RasenBallsport Leipzig 26 49
4 Borussia Moenchengladbach 26 47
5 Eintracht Frankfurt 26 46
6 Bayer Leverkusen 26 42
7 Wolfsburg 26 42
8 Werder Bremen 26 39
9 Hoffenheim 26 38
10 Hertha Berlin 26 35
11 Freiburg 26 31
12 Fortuna Duesseldorf 26 31
13 Mainz 05 26 30
14 Augsburg 26 25
15 Schalke 04 26 23
16 VfB Stuttgart 26 20
17 Hannover 96 26 14
18 Nuernberg 26 13
Top Scorer
# Player Goals
1
Robert Lewandowski Bayern Munich
18
2
Luka Jovic Eintracht Frankfurt
15
3
Marco Reus Borussia Dortmund
15
4
Francisco Alcacer Borussia Dortmund
14
5
Sebastien Haller Eintracht Frankfurt
14
6
Andrej Kramaric Hoffenheim
13
7
Timo Werner RasenBallsport Leipzig
12
8
Wout Weghorst Wolfsburg
12
9
Yussuf Poulsen RasenBallsport Leipzig
12
10
Alassane Plea Borussia Moenchengladbach
11

Serie A

Classement
# Team P Pts.
1 Juventus 28 75
2 SSC Napoli 28 60
3 Inter 28 53
4 AC Milan 28 51
5 Roma 28 47
6 Lazio 27 45
7 Atalanta 28 45
8 Torino 28 44
9 Sampdoria 28 42
10 Fiorentina 28 37
11 Parma Calcio 1913 28 33
12 Genoa 28 33
13 Sassuolo 28 32
14 Cagliari 28 30
15 SPAL 2013 28 26
16 Udinese 27 25
17 Empoli 28 25
18 Bologna 28 24
19 Frosinone 28 17
20 Chievo Verona 28 11
Top Scorer
# Player Goals
1
Fabio Quagliarella Sampdoria
21
2
Cristiano Ronaldo Juventus
19
3
Krzysztof Piatek AC Milan
19
4
Duvan Zapata Atalanta
17
5
Arkadiusz Milik SSC Napoli
15
6
Ciro Immobile Lazio
13
7
Francesco Caputo Empoli
13
8
Andrea Petagna SPAL 2013
11
9
Andrea Belotti Torino
10
10
Leonardo Pavoletti Cagliari
10

Ligue 1

Classement
# Team P Pts.
1 Paris Saint-Germain 28 77
2 Lille 29 57
3 Lyon 29 53
4 Marseille 29 47
5 Saint-Etienne 29 46
6 Reims 29 46
7 Montpellier 29 42
8 Rennes 28 41
9 Nice 29 41
10 Strasbourg 29 39
11 Nimes 28 37
12 Angers 29 36
13 Bordeaux 29 34
14 Toulouse 29 32
15 Nantes 28 31
16 Monaco 29 30
17 Amiens 29 29
18 Guingamp 29 22
19 Dijon 29 21
20 Caen 29 20
Top Scorer
# Player Goals
1
Kylian Mbappe Paris Saint-Germain
26
2
Edinson Cavani Paris Saint-Germain
17
3
Nicolas Pepe Lille
17
4
Florian Thauvin Marseille
13
5
Neymar Paris Saint-Germain
13
6
Emiliano Sala Nantes
12
7
Moussa Dembele Lyon
12
8
Radamel Falcao Monaco
12
9
Wahbi Khazri Saint-Etienne
12
10
Andy Delort Montpellier
10

Primera Division

Classement
# Team P Pts.
1 Barcelona 28 66
2 Atletico Madrid 28 56
3 Real Madrid 28 54
4 Getafe 28 46
5 Deportivo Alaves 28 44
6 Sevilla 28 43
7 Valencia 28 40
8 Real Betis 28 39
9 Athletic Bilbao 28 37
10 Real Sociedad 28 36
11 Eibar 28 35
12 Girona 28 34
13 Espanyol 28 34
14 Leganes 28 33
15 Levante 28 31
16 Real Valladolid 28 29
17 Villarreal 28 29
18 Celta Vigo 28 25
19 Rayo Vallecano 28 23
20 SD Huesca 28 22
Top Scorer
# Player Goals
1
Lionel Messi Barcelona
29
2
Luis Suarez Barcelona
18
3
Cristhian Stuani Girona
16
4
Wissam Ben Yedder Sevilla
16
5
Jaime Mata Getafe
13
6
Karim Benzema Real Madrid
13
7
Antoine Griezmann Atletico Madrid
12
8
Charles Eibar
12
9
Borja Iglesias Espanyol
11
10
Raul de Tomas Rayo Vallecano
11

Liga ZON Sagres

Classement
# Team P Pts.
1 Benfica 30 74
2 Sporting CP 30 67
3 FC Porto 30 61
4 Estoril 30 54
5 Nacional 30 45
6 Maritimo 30 41
7 Vitoria de Setubal 30 39
8 Academica 30 37
9 Braga 30 37
10 Vitoria de Guimaraes 30 35
11 Rio Ave 30 32
12 Arouca 30 31
13 Gil Vicente 30 31
14 Belenenses SAD 30 28
15 Pacos de Ferreira 30 24
16 Olhanense 30 24
Top Scorer
# Player Goals
1
Jackson Martinez FC Porto
20
2
Derley Maritimo
16
3
Rafael Martins Vitoria de Setubal
15
4
Lima Benfica
14
5
Fredy Montero Sporting CP
13
6
Mario Rondon Nacional
12
7
Bebe Pacos de Ferreira
11
8
Evandro Goebel Estoril
11
9
Rodrigo Benfica
11
10
Heldon Sporting CP
10

Spor Toto Sueper Lig

Classement
# Team P Pts.
1 Galatasaray 34 71
2 Fenerbahce 34 61
3 Besiktas 34 58
4 Bursaspor 34 55
5 Kayserispor 34 52
6 Kasimpasa 34 50
7 Antalyaspor 34 47
8 Eskisehirspor 34 46
9 Trabzonspor 34 46
10 Gaziantepspor 34 46
11 Genclerbirligi 34 45
12 Sivasspor 34 44
13 Elazigspor 34 43
14 Akhisarspor 34 42
15 Karabukspor 34 40
16 Istanbul Basaksehir 34 36
17 Orduspor 34 29
18 Mersin 34 22
Top Scorer
# Player Goals
1
Burak Yilmaz Galatasaray
24
2
Kalu Uche Kasimpasa
19
3
Bobo Kayserispor
18
4
Pierre Webo Fenerbahce
16
5
Moussa Sow Fenerbahce
15
6
Pablo Martin Batalla Bursaspor
15
7
Lamine Diarra Antalyaspor
13
8
Marcio Nobre Mersin
13
9
Necati Ates Eskisehirspor
12
10
Theofanis Gekas Akhisarspor
12

Super Liga

Classement
# Team P Pts.
1 Persipura Jayapura 34 82
2 Arema 34 69
3 Mitra Kukar 34 65
4 Persib Bandung 34 63
5 Sriwijaya FC 34 57
6 Barito Putera 34 54
7 Bali United Pusam 34 50
8 Persiram 34 45
9 Gresik United 34 45
10 Persepam Madura United 34 43
11 Persija Jakarta 34 42
12 Persela Lamongan 34 41
13 Persiba Balikpapan 34 40
14 Persita 34 38
15 Madura United 34 34
16 Persidafon 34 30
17 Persiwa Wamena 34 30
18 PSPS Pekanbaru 34 17