Estonia

# Team P W D L +/- Pts.
1 Flora Tallinn 20 16 4 0 58-12 52
2 Levadia Tallinn 20 14 6 0 53-12 48
3 Nomme JK Kalju 19 13 3 3 54-17 42
4 FCI Tallinn 20 11 3 6 59-23 36
5 Trans Narva 19 7 4 8 27-28 25
6 JK Sillamae Kalev 20 6 4 10 25-38 22
7 Tammeka 20 4 6 10 21-37 18
8 Paide Linnameeskond 20 4 5 11 22-47 17
9 Tulevik Viljandi 20 3 1 16 12-57 10
10 Parnu JK Vaprus 20 2 2 16 17-77 8
  • Sunday, 23 July 2017
    • 23:00
      Finished
      Nomme JK Kalju
      5 - 1
      Tulevik Viljandi
  • Saturday, 22 July 2017
    • 23:00
      Finished
      Paide Linnameeskond
      0 - 3
      JK Sillamae Kalev
    • 20:00
      Finished
      Tammeka
      2 - 3
      Flora Tallinn
  • Friday, 21 July 2017
    • 23:30
      Finished
      Levadia Tallinn
      2 - 0
      Trans Narva
    • 23:00
      Cancelled
      FCI Tallinn
      0 - 0
      Paernu Linnameeskond
    • 23:00
      Finished
      FCI Tallinn
      7 - 1
      Parnu JK Vaprus
  • Saturday, 15 July 2017
    • 23:00
      Cancelled
      Paernu Linnameeskond
      0 - 0
      Paide Linnameeskond
    • 23:00
      Finished
      Tulevik Viljandi
      0 - 3
      JK Sillamae Kalev
    • 20:00
      Finished
      Parnu JK Vaprus
      1 - 1
      Paide Linnameeskond
  • Friday, 14 July 2017
    • 23:35
      Finished
      Flora Tallinn
      3 - 3
      Levadia Tallinn
    • 23:00
      Finished
      Tammeka
      1 - 4
      FCI Tallinn
  • Sunday, 09 July 2017
    • 23:00
      Finished
      Levadia Tallinn
      0 - 0
      Flora Tallinn
    • 23:00
      Cancelled
      Nomme JK Kalju
      0 - 0
      Paernu Linnameeskond
    • 23:00
      Finished
      Nomme JK Kalju
      3 - 0
      Parnu JK Vaprus
  • Saturday, 08 July 2017
    • 23:00
      Finished
      Trans Narva
      1 - 1
      Paide Linnameeskond
    • 23:00
      Finished
      FCI Tallinn
      2 - 1
      Tammeka
  • Friday, 07 July 2017
    • 23:30
      Finished
      JK Sillamae Kalev
      1 - 0
      Tulevik Viljandi
  • Saturday, 01 July 2017
    • 23:00
      Cancelled
      Tammeka
      0 - 0
      Paernu Linnameeskond
    • 23:00
      Finished
      Tammeka
      2 - 1
      Parnu JK Vaprus
  • Friday, 30 June 2017
    • 23:30
      Finished
      Paide Linnameeskond
      1 - 2
      Tulevik Viljandi
  • Tuesday, 20 June 2017
    • 00:00
      Finished
      Flora Tallinn
      2 - 0
      Nomme JK Kalju
  • Monday, 19 June 2017
    • 23:00
      Finished
      JK Sillamae Kalev
      1 - 1
      Levadia Tallinn
    • 22:00
      Finished
      FCI Tallinn
      4 - 1
      Trans Narva
  • Saturday, 17 June 2017
    • 00:00
      Finished
      Nomme JK Kalju
      8 - 0
      JK Sillamae Kalev
  • Friday, 16 June 2017
    • 23:35
      Finished
      Paide Linnameeskond
      2 - 5
      Levadia Tallinn
    • 23:00
      Finished
      Parnu JK Vaprus
      0 - 10
      Flora Tallinn
    • 23:00
      Finished
      Trans Narva
      1 - 2
      Tammeka
    • 23:00
      Cancelled
      Paernu Linnameeskond
      0 - 0
      Flora Tallinn
    • 22:00
      Finished
      Tulevik Viljandi
      0 - 2
      FCI Tallinn
  • Saturday, 03 June 2017
    • 20:00
      Finished
      Tammeka
      0 - 2
      Flora Tallinn
    • 17:00
      Finished
      Paide Linnameeskond
      0 - 1
      Nomme JK Kalju
  • Friday, 02 June 2017
    • 23:30
      Finished
      Levadia Tallinn
      1 - 0
      FCI Tallinn
    • 23:00
      Cancelled
      JK Sillamae Kalev
      0 - 0
      Paernu Linnameeskond
    • 23:00
      Finished
      Tulevik Viljandi
      1 - 2
      Trans Narva
    • 23:00
      Finished
      JK Sillamae Kalev
      1 - 3
      Parnu JK Vaprus
  • Wednesday, 31 May 2017
    • 00:15
      Finished
      Tulevik Viljandi
      1 - 1
      Tammeka
    • 00:00
      Finished
      Trans Narva
      0 - 0
      Levadia Tallinn
  • Tuesday, 30 May 2017
    • 23:00
      Cancelled
      Paernu Linnameeskond
      0 - 0
      Paide Linnameeskond
    • 23:00
      Finished
      Parnu JK Vaprus
      0 - 4
      Paide Linnameeskond
    • 22:00
      Finished
      FCI Tallinn
      2 - 2
      Nomme JK Kalju
  • Monday, 29 May 2017
    • 23:00
      Finished
      Flora Tallinn
      3 - 2
      JK Sillamae Kalev
  • Wednesday, 24 May 2017
    • 00:00
      Finished
      Nomme JK Kalju
      2 - 0
      Trans Narva
  • Tuesday, 23 May 2017
    • 23:00
      Finished
      Levadia Tallinn
      5 - 0
      Tulevik Viljandi
    • 23:00
      Finished
      JK Sillamae Kalev
      2 - 0
      Tammeka
    • 22:00
      Finished
      Paide Linnameeskond
      1 - 3
      Flora Tallinn
  • Monday, 22 May 2017
    • 23:00
      Cancelled
      FCI Tallinn
      0 - 0
      Paernu Linnameeskond
    • 23:00
      Finished
      FCI Tallinn
      11 - 1
      Parnu JK Vaprus
  • Saturday, 20 May 2017
    • 23:00
      Finished
      Tulevik Viljandi
      0 - 2
      Nomme JK Kalju
    • 20:00
      Finished
      JK Sillamae Kalev
      2 - 0
      Paide Linnameeskond
    • 17:00
      Finished
      Levadia Tallinn
      2 - 1
      Tammeka
  • Friday, 19 May 2017
    • 23:30
      Finished
      Flora Tallinn
      3 - 0
      FCI Tallinn
    • 23:00
      Cancelled
      Trans Narva
      0 - 0
      Paernu Linnameeskond
    • 23:00
      Finished
      Trans Narva
      3 - 0
      Parnu JK Vaprus
  • Saturday, 13 May 2017
    • 23:00
      Cancelled
      Paernu Linnameeskond
      0 - 0
      Tulevik Viljandi
    • 23:00
      Finished
      Parnu JK Vaprus
      2 - 0
      Tulevik Viljandi
    • 20:00
      Finished
      FCI Tallinn
      3 - 0
      JK Sillamae Kalev
    • 17:00
      Finished
      Trans Narva
      0 - 2
      Flora Tallinn
  • Friday, 12 May 2017
    • 23:30
      Finished
      Nomme JK Kalju
      1 - 2
      Levadia Tallinn
    • 23:00
      Finished
      Tammeka
      0 - 0
      Paide Linnameeskond
  • Saturday, 06 May 2017
    • 23:00
      Finished
      Nomme JK Kalju
      5 - 1
      Tammeka
    • 17:00
      Finished
      Paide Linnameeskond
      1 - 1
      FCI Tallinn
  • Friday, 05 May 2017
    • 23:30
      Finished
      JK Sillamae Kalev
      1 - 1
      Trans Narva
    • 23:00
      Finished
      Flora Tallinn
      7 - 0
      Tulevik Viljandi
    • 23:00
      Cancelled
      Paernu Linnameeskond
      0 - 0
      Levadia Tallinn
    • 23:00
      Finished
      Parnu JK Vaprus
      1 - 2
      Levadia Tallinn
  • Sunday, 30 April 2017
    • 23:00
      Finished
      FCI Tallinn
      6 - 1
      Paide Linnameeskond
  • Saturday, 29 April 2017
    • 17:00
      Finished
      Trans Narva
      3 - 1
      JK Sillamae Kalev
  • Friday, 28 April 2017
    • 23:30
      Finished
      Tammeka
      1 - 3
      Nomme JK Kalju
    • 23:00
      Cancelled
      Levadia Tallinn
      0 - 0
      Paernu Linnameeskond
    • 23:00
      Finished
      Tulevik Viljandi
      0 - 2
      Flora Tallinn
    • 23:00
      Finished
      Levadia Tallinn
      8 - 0
      Parnu JK Vaprus
  • Wednesday, 26 April 2017
    • 00:00
      Finished
      Flora Tallinn
      4 - 2
      Trans Narva
  • Tuesday, 25 April 2017
    • 23:00
      Finished
      Paide Linnameeskond
      1 - 1
      Tammeka
    • 23:00
      Cancelled
      Tulevik Viljandi
      0 - 0
      Paernu Linnameeskond
    • 23:00
      Finished
      Tulevik Viljandi
      2 - 1
      Parnu JK Vaprus
    • 22:00
      Finished
      Levadia Tallinn
      1 - 1
      Nomme JK Kalju
  • Monday, 24 April 2017
    • 23:00
      Finished
      FCI Tallinn
      2 - 2
      JK Sillamae Kalev
  • Saturday, 22 April 2017
    • 23:00
      Finished
      Nomme JK Kalju
      8 - 0
      Tulevik Viljandi
    • 20:00
      Cancelled
      Paernu Linnameeskond
      0 - 0
      Trans Narva
    • 20:00
      Finished
      Parnu JK Vaprus
      0 - 2
      Trans Narva
    • 17:00
      Finished
      Tammeka
      0 - 2
      Levadia Tallinn
  • Friday, 21 April 2017
    • 23:30
      Finished
      FCI Tallinn
      0 - 1
      Flora Tallinn
    • 23:00
      Finished
      Paide Linnameeskond
      2 - 1
      JK Sillamae Kalev
  • Saturday, 15 April 2017
    • 23:00
      Finished
      Trans Narva
      1 - 0
      Nomme JK Kalju
    • 20:00
      Finished
      Parnu JK Vaprus
      0 - 6
      FCI Tallinn
  • Friday, 14 April 2017
    • 23:30
      Finished
      Tammeka
      1 - 1
      JK Sillamae Kalev
    • 17:00
      Finished
      Flora Tallinn
      3 - 0
      Paide Linnameeskond
    • 17:00
      Finished
      Tulevik Viljandi
      0 - 2
      Levadia Tallinn
    • 17:00
      Cancelled
      Paernu Linnameeskond
      0 - 0
      FCI Tallinn
  • Saturday, 08 April 2017
    • 23:00
      Finished
      Flora Tallinn
      2 - 0
      JK Sillamae Kalev
    • 17:00
      Finished
      Levadia Tallinn
      3 - 1
      Trans Narva
    • 17:00
      Cancelled
      Paide Linnameeskond
      0 - 0
      Paernu Linnameeskond
    • 17:00
      Finished
      Paide Linnameeskond
      3 - 2
      Parnu JK Vaprus
  • Friday, 07 April 2017
    • 23:30
      Finished
      Nomme JK Kalju
      3 - 2
      FCI Tallinn
    • 23:00
      Finished
      Tulevik Viljandi
      1 - 3
      Tammeka
  • Saturday, 01 April 2017
    • 23:00
      Finished
      Flora Tallinn
      4 - 0
      Tammeka
    • 20:00
      Finished
      Nomme JK Kalju
      1 - 0
      Paide Linnameeskond
    • 17:00
      Finished
      Parnu JK Vaprus
      1 - 3
      JK Sillamae Kalev
    • 17:00
      Cancelled
      Paernu Linnameeskond
      0 - 0
      JK Sillamae Kalev
    • 17:00
      Finished
      Trans Narva
      2 - 1
      Tulevik Viljandi
  • Friday, 31 March 2017
    • 23:30
      Finished
      FCI Tallinn
      0 - 1
      Levadia Tallinn
  • Saturday, 18 March 2017
    • 23:00
      Finished
      Levadia Tallinn
      7 - 0
      Paide Linnameeskond
    • 20:00
      Finished
      Flora Tallinn
      2 - 0
      Parnu JK Vaprus
    • 20:00
      Cancelled
      Flora Tallinn
      0 - 0
      Paernu Linnameeskond
    • 17:00
      Finished
      FCI Tallinn
      5 - 0
      Tulevik Viljandi
    • 17:00
      Finished
      Nomme JK Kalju
      2 - 1
      JK Sillamae Kalev
  • Friday, 17 March 2017
    • 23:30
      Finished
      Tammeka
      1 - 1
      Trans Narva
  • Saturday, 11 March 2017
    • 20:00
      Finished
      Trans Narva
      1 - 2
      FCI Tallinn
    • 17:00
      Finished
      Parnu JK Vaprus
      1 - 1
      Tammeka
    • 17:00
      Finished
      Levadia Tallinn
      5 - 0
      JK Sillamae Kalev
    • 17:00
      Cancelled
      Paernu Linnameeskond
      0 - 0
      Tammeka
    • 17:00
      Finished
      Tulevik Viljandi
      2 - 3
      Paide Linnameeskond
  • Friday, 10 March 2017
    • 23:30
      Finished
      Nomme JK Kalju
      1 - 1
      Flora Tallinn
  • Saturday, 04 March 2017
    • 20:00
      Finished
      Flora Tallinn
      1 - 1
      Levadia Tallinn
    • 17:00
      Finished
      Parnu JK Vaprus
      2 - 6
      Nomme JK Kalju
    • 17:00
      Cancelled
      Paernu Linnameeskond
      0 - 0
      Nomme JK Kalju
    • 17:00
      Finished
      Paide Linnameeskond
      1 - 5
      Trans Narva
    • 17:00
      Finished
      Tulevik Viljandi
      1 - 0
      JK Sillamae Kalev
  • Friday, 03 March 2017
    • 23:00
      Finished
      Tammeka
      2 - 0
      FCI Tallinn
  • Friday, 28 July 2017
    • 23:00
      Cancelled
      Paernu Linnameeskond
      0 - 0
      Tammeka
    • 23:00
      Not started
      JK Sillamae Kalev
      -
      FCI Tallinn
    • 23:30
      Not started
      Tulevik Viljandi
      -
      Levadia Tallinn
  • Saturday, 29 July 2017
    • 20:00
      Not started
      Flora Tallinn
      -
      Trans Narva
    • 23:00
      Not started
      Paide Linnameeskond
      -
      Nomme JK Kalju
    • 23:00
      Not started
      Parnu JK Vaprus
      -
      Tammeka
  • Tuesday, 01 August 2017
    • 23:00
      Not started
      Trans Narva
      -
      Nomme JK Kalju
  • Friday, 04 August 2017
    • 23:00
      Not started
      Trans Narva
      -
      Tulevik Viljandi
    • 23:00
      Not started
      Tammeka
      -
      JK Sillamae Kalev
    • 23:30
      Not started
      FCI Tallinn
      -
      Nomme JK Kalju
  • Saturday, 05 August 2017
    • 20:00
      Not started
      Levadia Tallinn
      -
      Paide Linnameeskond
    • 23:00
      Cancelled
      Paernu Linnameeskond
      0 - 0
      Flora Tallinn
    • 23:00
      Not started
      Parnu JK Vaprus
      -
      Flora Tallinn
  • Friday, 11 August 2017
    • 23:00
      Not started
      Paide Linnameeskond
      -
      Trans Narva
    • 23:00
      Not started
      Flora Tallinn
      -
      Tulevik Viljandi
    • 23:30
      Not started
      FCI Tallinn
      -
      Levadia Tallinn
  • Saturday, 12 August 2017
    • 20:00
      Cancelled
      JK Sillamae Kalev
      0 - 0
      Paernu Linnameeskond
    • 20:00
      Not started
      JK Sillamae Kalev
      -
      Parnu JK Vaprus
    • 23:00
      Not started
      Nomme JK Kalju
      -
      Tammeka
  • Monday, 14 August 2017
    • 23:00
      Not started
      Tulevik Viljandi
      -
      Paide Linnameeskond
  • Tuesday, 15 August 2017
    • 22:00
      Not started
      JK Sillamae Kalev
      -
      Flora Tallinn
    • 23:00
      Not started
      Trans Narva
      -
      FCI Tallinn
    • 23:00
      Not started
      Parnu JK Vaprus
      -
      Nomme JK Kalju
  • Wednesday, 16 August 2017
    • 00:00
      Not started
      Tammeka
      -
      Levadia Tallinn
    • 00:00
      Cancelled
      Paernu Linnameeskond
      0 - 0
      Nomme JK Kalju
  • Friday, 18 August 2017
    • 23:00
      Not started
      FCI Tallinn
      -
      Tulevik Viljandi
    • 23:00
      Not started
      JK Sillamae Kalev
      -
      Nomme JK Kalju
    • 23:30
      Not started
      Flora Tallinn
      -
      Paide Linnameeskond
  • Saturday, 19 August 2017
    • 20:00
      Cancelled
      Levadia Tallinn
      0 - 0
      Paernu Linnameeskond
    • 20:00
      Not started
      Levadia Tallinn
      -
      Parnu JK Vaprus
    • 23:00
      Not started
      Tammeka
      -
      Trans Narva
  • Monday, 21 August 2017
    • 22:30
      Not started
      Paide Linnameeskond
      -
      FCI Tallinn
  • Tuesday, 22 August 2017
    • 22:00
      Not started
      Parnu JK Vaprus
      -
      Trans Narva
    • 22:30
      Not started
      JK Sillamae Kalev
      -
      Levadia Tallinn
    • 23:00
      Not started
      Tammeka
      -
      Tulevik Viljandi
    • 23:00
      Cancelled
      Paernu Linnameeskond
      0 - 0
      Trans Narva
  • Wednesday, 23 August 2017
    • 00:00
      Postponed
      Nomme JK Kalju
      -
      Flora Tallinn
  • Friday, 25 August 2017
    • 22:30
      Not started
      Paide Linnameeskond
      -
      Tammeka
    • 22:30
      Cancelled
      Tulevik Viljandi
      0 - 0
      Paernu Linnameeskond
    • 22:30
      Not started
      Tulevik Viljandi
      -
      Parnu JK Vaprus
    • 23:30
      Not started
      Flora Tallinn
      -
      FCI Tallinn
  • Saturday, 26 August 2017
    • 20:00
      Not started
      Trans Narva
      -
      JK Sillamae Kalev
    • 23:00
      Not started
      Levadia Tallinn
      -
      Nomme JK Kalju
  • Friday, 08 September 2017
    • 23:00
      Not started
      Tammeka
      -
      Paide Linnameeskond
    • 23:00
      Cancelled
      Paernu Linnameeskond
      0 - 0
      Tulevik Viljandi
    • 23:00
      Not started
      Parnu JK Vaprus
      -
      Tulevik Viljandi
    • 23:30
      Not started
      Nomme JK Kalju
      -
      Levadia Tallinn
  • Saturday, 09 September 2017
    • 17:00
      Not started
      JK Sillamae Kalev
      -
      Trans Narva
    • 23:00
      Not started
      FCI Tallinn
      -
      Flora Tallinn
  • Monday, 11 September 2017
    • 23:00
      Not started
      Tammeka
      -
      Tulevik Viljandi
  • Tuesday, 12 September 2017
    • 22:00
      Not started
      Flora Tallinn
      -
      Nomme JK Kalju
    • 23:00
      Cancelled
      Trans Narva
      0 - 0
      Paernu Linnameeskond
    • 23:00
      Not started
      FCI Tallinn
      -
      Paide Linnameeskond
    • 23:00
      Not started
      Trans Narva
      -
      Parnu JK Vaprus
  • Wednesday, 13 September 2017
    • 00:00
      Not started
      Levadia Tallinn
      -
      JK Sillamae Kalev
  • Friday, 15 September 2017
    • 23:30
      Cancelled
      Paernu Linnameeskond
      0 - 0
      Levadia Tallinn
    • 23:30
      Not started
      Parnu JK Vaprus
      -
      Levadia Tallinn
  • Saturday, 16 September 2017
    • 17:00
      Not started
      Paide Linnameeskond
      -
      Flora Tallinn
    • 20:00
      Not started
      JK Sillamae Kalev
      -
      Nomme JK Kalju
    • 20:00
      Not started
      Tulevik Viljandi
      -
      FCI Tallinn
    • 23:00
      Not started
      Trans Narva
      -
      Tammeka
  • Friday, 22 September 2017
    • 23:30
      Not started
      Levadia Tallinn
      -
      Tammeka
  • Saturday, 23 September 2017
    • 17:00
      Not started
      Paide Linnameeskond
      -
      Tulevik Viljandi
    • 20:00
      Not started
      Nomme JK Kalju
      -
      Parnu JK Vaprus
    • 20:00
      Cancelled
      Nomme JK Kalju
      0 - 0
      Paernu Linnameeskond
    • 20:00
      Not started
      JK Sillamae Kalev
      -
      Flora Tallinn
    • 23:00
      Not started
      FCI Tallinn
      -
      Trans Narva
  • Friday, 29 September 2017
    • 23:00
      Not started
      Tammeka
      -
      Nomme JK Kalju
    • 23:30
      Not started
      Levadia Tallinn
      -
      FCI Tallinn
  • Saturday, 30 September 2017
    • 17:00
      Not started
      Tulevik Viljandi
      -
      Flora Tallinn
    • 20:00
      Not started
      Trans Narva
      -
      Paide Linnameeskond
    • 23:00
      Cancelled
      Paernu Linnameeskond
      0 - 0
      JK Sillamae Kalev
    • 23:00
      Not started
      Parnu JK Vaprus
      -
      JK Sillamae Kalev
  • Friday, 13 October 2017
    • 23:30
      Not started
      Nomme JK Kalju
      -
      FCI Tallinn
  • Saturday, 14 October 2017
    • 17:00
      Not started
      Tulevik Viljandi
      -
      Trans Narva
    • 17:00
      Not started
      JK Sillamae Kalev
      -
      Tammeka
    • 20:00
      Not started
      Paide Linnameeskond
      -
      Levadia Tallinn
    • 23:00
      Not started
      Flora Tallinn
      -
      Parnu JK Vaprus
    • 23:00
      Cancelled
      Flora Tallinn
      0 - 0
      Paernu Linnameeskond
  • Friday, 20 October 2017
    • 23:30
      Not started
      Trans Narva
      -
      Flora Tallinn
  • Saturday, 21 October 2017
    • 17:00
      Not started
      Nomme JK Kalju
      -
      Paide Linnameeskond
    • 17:00
      Not started
      JK Sillamae Kalev
      -
      FCI Tallinn
    • 20:00
      Not started
      Levadia Tallinn
      -
      Tulevik Viljandi
    • 23:00
      Not started
      Tammeka
      -
      Parnu JK Vaprus
    • 23:00
      Cancelled
      Tammeka
      0 - 0
      Paernu Linnameeskond
  • Friday, 27 October 2017
    • 23:30
      Not started
      Trans Narva
      -
      Levadia Tallinn
  • Saturday, 28 October 2017
    • 17:00
      Not started
      Tulevik Viljandi
      -
      Nomme JK Kalju
    • 17:00
      Cancelled
      Paernu Linnameeskond
      0 - 0
      FCI Tallinn
    • 17:00
      Not started
      JK Sillamae Kalev
      -
      Paide Linnameeskond
    • 18:00
      Not started
      Parnu JK Vaprus
      -
      FCI Tallinn
    • 23:00
      Not started
      Flora Tallinn
      -
      Tammeka
  • Saturday, 04 November 2017
    • 17:00
      Not started
      Levadia Tallinn
      -
      Flora Tallinn
    • 17:00
      Not started
      JK Sillamae Kalev
      -
      Tulevik Viljandi
    • 17:00
      Cancelled
      Paide Linnameeskond
      0 - 0
      Paernu Linnameeskond
    • 17:00
      Not started
      Nomme JK Kalju
      -
      Trans Narva
    • 17:00
      Not started
      FCI Tallinn
      -
      Tammeka
    • 18:00
      Not started
      Paide Linnameeskond
      -
      Parnu JK Vaprus
# Player Team Goals
1
Albert Prosa
FCI Tallinn 18
2
Rauno Sappinen
Flora Tallinn 13
3
Rimo Hunt
Levadia Tallinn 12
4
Jevgeni Harin
FCI Tallinn 10
4
Zakaria Beglarisvili
Flora Tallinn 10
6
Aleksandr Volkov
JK Sillamae Kalev 9
6
Dmitriy Kovb
Trans Narva 9
8
Joao Neto Morelli
Levadia Tallinn 8
9
Evgeni Kobzar
Levadia Tallinn 7
9
Nikita Andreev
Levadia Tallinn 7
11
Igor Subbotin
Nomme JK Kalju 6
11
Madis Vihmann
Flora Tallinn 6
11
Magnar Vainumaee
Paide Linnameeskond 6
11
Mark Oliver Roosnupp
Levadia Tallinn 6
11
Mihkel Ainsalu
Flora Tallinn 6
11
Robert Kirss
Nomme JK Kalju 6
17
Artjom Dmitrijev
Nomme JK Kalju 5
17
Artur Valikaev
Nomme JK Kalju 5
17
Ilya Ferapontov
Trans Narva 5
17
Kirill Nesterov
FCI Tallinn 5
No data for this moment.
No data for this moment.
# Team
No live match for today.

Premier League

Classement
# Team P Pts.
1 AFC Bournemouth 0 0
2 Arsenal 0 0
3 Brighton & Hove Albion 0 0
4 Burnley 0 0
5 Chelsea 0 0
6 Crystal Palace 0 0
7 Everton 0 0
8 Huddersfield Town 0 0
9 Leicester City 0 0
10 Liverpool 0 0
11 Manchester City 0 0
12 Manchester United 0 0
13 Newcastle United 0 0
14 Southampton 0 0
15 Stoke City 0 0
16 Swansea City 0 0
17 Tottenham Hotspur 0 0
18 Watford 0 0
19 West Bromwich Albion 0 0
20 West Ham United 0 0

1. Bundesliga

Classement
# Team P Pts.
1 Augsburg 0 0
2 Bayer Leverkusen 0 0
3 Bayern Munich 0 0
4 Borussia Dortmund 0 0
5 Borussia Moenchengladbach 0 0
6 Eintracht Frankfurt 0 0
7 FC Cologne 0 0
8 Freiburg 0 0
9 Hamburger SV 0 0
10 Hannover 96 0 0
11 Hertha Berlin 0 0
12 Hoffenheim 0 0
13 Mainz 05 0 0
14 RasenBallsport Leipzig 0 0
15 Schalke 04 0 0
16 VfB Stuttgart 0 0
17 Werder Bremen 0 0
18 Wolfsburg 0 0

Serie A

Classement
# Team P Pts.
1 Juventus 38 91
2 Roma 38 87
3 SSC Napoli 38 86
4 Atalanta 38 72
5 Lazio 38 70
6 AC Milan 38 63
7 Inter 38 62
8 Fiorentina 38 60
9 Torino 38 53
10 Sampdoria 38 48
11 Cagliari 38 47
12 Sassuolo 38 46
13 Udinese 38 45
14 ChievoVerona 38 43
15 Bologna 38 41
16 Genoa 38 36
17 Crotone 38 34
18 Empoli 38 32
19 Palermo 38 26
20 Pescara 38 18
Top Scorer
# Player Goals
1
Edin Dzeko Roma
29
2
Dries Mertens SSC Napoli
28
3
Andrea Belotti Torino
26
4
Gonzalo Higuain Juventus
24
5
Mauro Icardi Inter
24
6
Ciro Immobile Lazio
23
7
Lorenzo Insigne SSC Napoli
18
8
Alejandro Gomez Atalanta
16
9
Balde Diao Keita Lazio
16
10
Marco Borriello Cagliari
16

Ligue 1

Classement
# Team P Pts.
1 Amiens 0 0
2 Angers 0 0
3 Bordeaux 0 0
4 Caen 0 0
5 Dijon 0 0
6 Guingamp 0 0
7 Lille 0 0
8 Lyon 0 0
9 Marseille 0 0
10 Metz 0 0
11 Monaco 0 0
12 Montpellier 0 0
13 Nantes 0 0
14 Nice 0 0
15 Paris Saint Germain 0 0
16 Rennes 0 0
17 Saint-Etienne 0 0
18 Strasbourg 0 0
19 Toulouse 0 0
20 Troyes 0 0

Primera Division

Classement
# Team P Pts.
1 Alaves 0 0
2 Athletic Bilbao 0 0
3 Atletico Madrid 0 0
4 Barcelona 0 0
5 Celta Vigo 0 0
6 Deportivo La Coruna 0 0
7 Eibar 0 0
8 Espanyol 0 0
9 Getafe 0 0
10 Girona 0 0
11 Las Palmas 0 0
12 Leganes 0 0
13 Levante 0 0
14 Malaga 0 0
15 Real Betis 0 0
16 Real Madrid 0 0
17 Real Sociedad 0 0
18 Sevilla 0 0
19 Valencia 0 0
20 Villarreal 0 0

Liga ZON Sagres

Classement
# Team P Pts.
1 Benfica 30 74
2 Sporting CP 30 67
3 FC Porto 30 61
4 Estoril 30 54
5 Nacional 30 45
6 Maritimo 30 41
7 Vitoria de Setubal 30 39
8 Academica 30 37
9 Braga 30 37
10 Vitoria de Guimaraes 30 35
11 Rio Ave 30 32
12 Arouca 30 31
13 Gil Vicente 30 31
14 Belenenses 30 28
15 Pacos de Ferreira 30 24
16 Olhanense 30 24
Top Scorer
# Player Goals
1
Jackson Martinez FC Porto
20
2
Derley Maritimo
16
3
Rafael Martins Vitoria de Setubal
15
4
Lima Benfica
14
5
Fredy Montero Sporting CP
13
6
Mario Rondon Nacional
12
7
Bebe Pacos de Ferreira
11
8
Evandro Goebel Estoril
11
9
Rodrigo Benfica
11
10
Heldon Sporting CP
10

Spor Toto Sueper Lig

Classement
# Team P Pts.
1 Galatasaray 34 71
2 Fenerbahce 34 61
3 Besiktas 34 58
4 Bursaspor 34 55
5 Kayserispor 34 52
6 Kasimpasa 34 50
7 Antalyaspor 34 47
8 Eskisehirspor 34 46
9 Trabzonspor 34 46
10 Gaziantepspor 34 46
11 Genclerbirligi 34 45
12 Sivasspor 34 44
13 Elazigspor 34 43
14 Akhisar Belediye Genclik Ve Spor 34 42
15 Karabukspor 34 40
16 Istanbul Basaksehir 34 36
17 Orduspor 34 29
18 Mersin 34 22
Top Scorer
# Player Goals
1
Burak Yilmaz Galatasaray
24
2
Kalu Uche Kasimpasa
19
3
Bobo Kayserispor
18
4
Pierre Webo Fenerbahce
16
5
Moussa Sow Fenerbahce
15
6
Pablo Martin Batalla Bursaspor
15
7
Lamine Diarra Antalyaspor
13
8
Marcio Nobre Mersin
13
9
Necati Ates Eskisehirspor
12
10
Theofanis Gekas Akhisar Belediye Genclik Ve Spor
12

Super Liga

Classement
# Team P Pts.
1 Persipura Jayapura 34 82
2 Arema 34 69
3 Mitra Kukar 34 65
4 Persib Bandung 34 63
5 Sriwijaya FC 34 57
6 Barito Putera 34 54
7 Bali United Pusam 34 50
8 Persiram 34 45
9 Gresik United 34 45
10 Persepam Madura United 34 43
11 Persija Jakarta 34 42
12 Persela Lamongan 34 41
13 Persiba Balikpapan 34 40
14 Persita 34 38
15 Madura United 34 34
16 Persidafon 34 30
17 Persiwa Wamena 34 30
18 PSPS Pekanbaru 34 17