Japan

# Team P W D L +/- Pts.
1 Cerezo Osaka 19 12 5 2 39-18 41
2 Kashima Antlers 18 12 1 5 28-19 37
3 Kawasaki Frontale 18 10 5 3 33-17 35
4 Kashiwa Reysol 18 11 1 6 27-19 34
5 Yokohama F.Marinos 18 10 3 5 23-15 33
6 Gamba Osaka 18 9 5 4 31-18 32
7 Jubilo Iwata 18 9 4 5 25-15 31
8 Urawa Red Diamonds 19 9 2 8 45-34 29
9 Vissel Kobe 18 8 2 8 20-22 26
10 FC Tokyo 18 7 4 7 24-21 25
11 Sagan Tosu 18 6 6 6 21-22 24
12 Shimizu S-Pulse 18 5 6 7 21-25 21
13 Vegalta Sendai 18 6 3 9 22-35 21
14 Ventforet Kofu 18 3 7 8 10-19 16
15 Consadole Sapporo 18 4 4 10 16-28 16
16 Omiya Ardija 18 4 3 11 16-32 15
17 Sanfrecce Hiroshima 18 2 5 11 16-31 11
18 Albirex Niigata 18 2 2 14 12-39 8
  • Saturday, 22 July 2017
    • 17:05
      Finished
      Cerezo Osaka
      4 - 2
      Urawa Red Diamonds
  • Sunday, 09 July 2017
    • 16:30
      Finished
      Urawa Red Diamonds
      2 - 1
      Albirex Niigata
  • Saturday, 08 July 2017
    • 17:05
      Finished
      Vissel Kobe
      3 - 0
      Vegalta Sendai
    • 17:00
      Finished
      Sagan Tosu
      2 - 3
      Kawasaki Frontale
    • 17:00
      Finished
      Omiya Ardija
      2 - 2
      Consadole Sapporo
    • 17:00
      Finished
      FC Tokyo
      2 - 2
      Kashima Antlers
    • 17:00
      Finished
      Yokohama F.Marinos
      1 - 1
      Sanfrecce Hiroshima
    • 17:00
      Finished
      Jubilo Iwata
      1 - 0
      Ventforet Kofu
    • 17:00
      Finished
      Cerezo Osaka
      2 - 1
      Kashiwa Reysol
    • 16:05
      Finished
      Shimizu S-Pulse
      2 - 0
      Gamba Osaka
  • Wednesday, 05 July 2017
    • 17:00
      Finished
      Kawasaki Frontale
      4 - 1
      Urawa Red Diamonds
    • 17:00
      Finished
      Gamba Osaka
      0 - 1
      Kashima Antlers
  • Sunday, 02 July 2017
    • 17:00
      Finished
      Cerezo Osaka
      3 - 1
      FC Tokyo
    • 16:35
      Finished
      Kashiwa Reysol
      2 - 3
      Kashima Antlers
    • 16:00
      Finished
      Ventforet Kofu
      0 - 0
      Sagan Tosu
  • Saturday, 01 July 2017
    • 17:00
      Finished
      Vegalta Sendai
      2 - 3
      Gamba Osaka
    • 17:00
      Finished
      Urawa Red Diamonds
      4 - 3
      Sanfrecce Hiroshima
    • 17:00
      Finished
      Omiya Ardija
      1 - 2
      Yokohama F.Marinos
    • 17:00
      Finished
      Kawasaki Frontale
      5 - 0
      Vissel Kobe
    • 17:00
      Finished
      Albirex Niigata
      0 - 2
      Jubilo Iwata
    • 12:05
      Finished
      Consadole Sapporo
      1 - 0
      Shimizu S-Pulse
  • Sunday, 25 June 2017
    • 17:05
      Finished
      Gamba Osaka
      1 - 1
      Kawasaki Frontale
    • 17:05
      Finished
      Sagan Tosu
      2 - 1
      Urawa Red Diamonds
    • 17:00
      Finished
      Kashiwa Reysol
      2 - 1
      Consadole Sapporo
    • 16:30
      Finished
      Kashima Antlers
      2 - 0
      Albirex Niigata
    • 16:30
      Finished
      Sanfrecce Hiroshima
      0 - 3
      Omiya Ardija
    • 16:05
      Finished
      Shimizu S-Pulse
      1 - 0
      Ventforet Kofu
    • 16:05
      Finished
      Jubilo Iwata
      2 - 0
      FC Tokyo
    • 16:00
      Finished
      Vegalta Sendai
      2 - 4
      Cerezo Osaka
    • 16:00
      Finished
      Yokohama F.Marinos
      2 - 0
      Vissel Kobe
  • Sunday, 18 June 2017
    • 16:30
      Finished
      Urawa Red Diamonds
      2 - 4
      Jubilo Iwata
    • 16:05
      Finished
      FC Tokyo
      0 - 1
      Yokohama F.Marinos
  • Saturday, 17 June 2017
    • 17:05
      Finished
      Sagan Tosu
      1 - 1
      Vegalta Sendai
    • 17:05
      Finished
      Ventforet Kofu
      0 - 0
      Kashiwa Reysol
    • 17:00
      Finished
      Kawasaki Frontale
      1 - 0
      Sanfrecce Hiroshima
    • 17:00
      Finished
      Albirex Niigata
      1 - 2
      Omiya Ardija
    • 17:00
      Finished
      Cerezo Osaka
      1 - 1
      Shimizu S-Pulse
    • 17:00
      Finished
      Vissel Kobe
      0 - 1
      Gamba Osaka
    • 16:35
      Finished
      Kashima Antlers
      3 - 0
      Consadole Sapporo
  • Sunday, 04 June 2017
    • 17:05
      Finished
      Kashiwa Reysol
      1 - 0
      Urawa Red Diamonds
    • 15:00
      Finished
      Yokohama F.Marinos
      2 - 0
      Kawasaki Frontale
    • 14:00
      Finished
      Omiya Ardija
      1 - 1
      Sagan Tosu
    • 13:00
      Finished
      Vegalta Sendai
      3 - 0
      Ventforet Kofu
    • 13:00
      Finished
      Jubilo Iwata
      3 - 0
      Gamba Osaka
    • 13:00
      Finished
      Cerezo Osaka
      4 - 0
      Albirex Niigata
    • 12:00
      Finished
      Sanfrecce Hiroshima
      1 - 3
      Kashima Antlers
    • 11:05
      Finished
      Consadole Sapporo
      1 - 2
      Vissel Kobe
    • 11:05
      Finished
      Shimizu S-Pulse
      0 - 2
      FC Tokyo
  • Sunday, 28 May 2017
    • 15:00
      Finished
      Vissel Kobe
      1 - 2
      Cerezo Osaka
    • 14:05
      Finished
      FC Tokyo
      1 - 1
      Ventforet Kofu
    • 11:00
      Finished
      Vegalta Sendai
      2 - 1
      Albirex Niigata
  • Saturday, 27 May 2017
    • 17:05
      Finished
      Sagan Tosu
      1 - 0
      Consadole Sapporo
    • 13:00
      Finished
      Kashiwa Reysol
      4 - 2
      Omiya Ardija
    • 12:05
      Finished
      Sanfrecce Hiroshima
      0 - 0
      Jubilo Iwata
    • 12:00
      Finished
      Shimizu S-Pulse
      1 - 3
      Yokohama F.Marinos
  • Saturday, 20 May 2017
    • 17:00
      Finished
      Gamba Osaka
      3 - 0
      Sagan Tosu
    • 17:00
      Finished
      Vissel Kobe
      1 - 1
      FC Tokyo
    • 14:00
      Finished
      Omiya Ardija
      0 - 3
      Cerezo Osaka
    • 12:05
      Finished
      Urawa Red Diamonds
      3 - 3
      Shimizu S-Pulse
    • 12:05
      Finished
      Jubilo Iwata
      0 - 2
      Kashiwa Reysol
    • 12:00
      Finished
      Yokohama F.Marinos
      1 - 1
      Vegalta Sendai
    • 12:00
      Finished
      Ventforet Kofu
      1 - 2
      Sanfrecce Hiroshima
    • 12:00
      Finished
      Albirex Niigata
      1 - 0
      Consadole Sapporo
  • Friday, 19 May 2017
    • 17:00
      Finished
      Kashima Antlers
      0 - 3
      Kawasaki Frontale
  • Sunday, 14 May 2017
    • 17:00
      Finished
      Consadole Sapporo
      0 - 2
      Gamba Osaka
    • 15:05
      Finished
      Omiya Ardija
      2 - 1
      Vegalta Sendai
    • 13:05
      Finished
      FC Tokyo
      1 - 2
      Kashiwa Reysol
    • 13:00
      Finished
      Cerezo Osaka
      5 - 2
      Sanfrecce Hiroshima
    • 13:00
      Finished
      Jubilo Iwata
      0 - 2
      Kawasaki Frontale
    • 12:00
      Finished
      Kashima Antlers
      1 - 2
      Vissel Kobe
    • 12:00
      Finished
      Yokohama F.Marinos
      1 - 0
      Ventforet Kofu
    • 12:00
      Finished
      Albirex Niigata
      1 - 6
      Urawa Red Diamonds
    • 11:00
      Finished
      Shimizu S-Pulse
      1 - 1
      Sagan Tosu
  • Sunday, 07 May 2017
    • 15:05
      Finished
      Sagan Tosu
      1 - 0
      Yokohama F.Marinos
    • 12:05
      Finished
      Vegalta Sendai
      0 - 2
      FC Tokyo
    • 12:05
      Finished
      Ventforet Kofu
      0 - 0
      Jubilo Iwata
  • Saturday, 06 May 2017
    • 17:05
      Finished
      Sanfrecce Hiroshima
      1 - 1
      Vissel Kobe
    • 12:00
      Finished
      Kashiwa Reysol
      1 - 0
      Cerezo Osaka
    • 11:05
      Finished
      Consadole Sapporo
      1 - 0
      Omiya Ardija
  • Friday, 05 May 2017
    • 13:05
      Finished
      Kawasaki Frontale
      3 - 0
      Albirex Niigata
    • 12:05
      Finished
      Gamba Osaka
      1 - 1
      Shimizu S-Pulse
  • Thursday, 04 May 2017
    • 12:00
      Finished
      Urawa Red Diamonds
      0 - 1
      Kashima Antlers
  • Sunday, 30 April 2017
    • 17:05
      Finished
      Cerezo Osaka
      2 - 0
      Kawasaki Frontale
    • 15:00
      Finished
      Yokohama F.Marinos
      0 - 1
      Gamba Osaka
    • 14:05
      Finished
      Vissel Kobe
      0 - 1
      Ventforet Kofu
    • 14:00
      Finished
      Kashima Antlers
      2 - 1
      Sagan Tosu
    • 13:00
      Finished
      Omiya Ardija
      1 - 0
      Urawa Red Diamonds
    • 13:00
      Finished
      FC Tokyo
      1 - 0
      Sanfrecce Hiroshima
    • 13:00
      Finished
      Jubilo Iwata
      2 - 2
      Consadole Sapporo
    • 12:05
      Finished
      Albirex Niigata
      0 - 1
      Kashiwa Reysol
    • 11:00
      Finished
      Shimizu S-Pulse
      0 - 3
      Vegalta Sendai
  • Saturday, 22 April 2017
    • 17:05
      Finished
      Sagan Tosu
      1 - 0
      Vissel Kobe
    • 14:00
      Finished
      Albirex Niigata
      0 - 3
      FC Tokyo
    • 13:00
      Finished
      Kashima Antlers
      0 - 3
      Jubilo Iwata
    • 13:00
      Finished
      Kashiwa Reysol
      2 - 0
      Yokohama F.Marinos
    • 12:05
      Finished
      Sanfrecce Hiroshima
      3 - 3
      Vegalta Sendai
    • 12:00
      Finished
      Urawa Red Diamonds
      3 - 2
      Consadole Sapporo
    • 12:00
      Finished
      Ventforet Kofu
      1 - 1
      Cerezo Osaka
  • Friday, 21 April 2017
    • 17:00
      Finished
      Kawasaki Frontale
      2 - 2
      Shimizu S-Pulse
    • 17:00
      Finished
      Gamba Osaka
      6 - 0
      Omiya Ardija
  • Sunday, 16 April 2017
    • 17:00
      Finished
      Vegalta Sendai
      1 - 4
      Kashima Antlers
    • 15:05
      Finished
      Sanfrecce Hiroshima
      0 - 1
      Yokohama F.Marinos
    • 14:00
      Finished
      Vissel Kobe
      1 - 2
      Kashiwa Reysol
    • 13:00
      Finished
      Jubilo Iwata
      2 - 1
      Sagan Tosu
    • 12:00
      Finished
      FC Tokyo
      0 - 1
      Urawa Red Diamonds
    • 12:00
      Finished
      Cerezo Osaka
      2 - 2
      Gamba Osaka
    • 11:05
      Finished
      Consadole Sapporo
      1 - 1
      Kawasaki Frontale
    • 11:05
      Finished
      Ventforet Kofu
      0 - 2
      Albirex Niigata
    • 11:00
      Finished
      Shimizu S-Pulse
      1 - 1
      Omiya Ardija
  • Saturday, 08 April 2017
    • 17:05
      Finished
      Yokohama F.Marinos
      2 - 1
      Jubilo Iwata
    • 17:05
      Finished
      Consadole Sapporo
      2 - 1
      FC Tokyo
    • 13:05
      Finished
      Sagan Tosu
      3 - 0
      Albirex Niigata
    • 13:00
      Finished
      Kashima Antlers
      0 - 1
      Cerezo Osaka
    • 13:00
      Finished
      Omiya Ardija
      0 - 2
      Vissel Kobe
    • 13:00
      Finished
      Kashiwa Reysol
      0 - 2
      Shimizu S-Pulse
    • 12:00
      Finished
      Kawasaki Frontale
      1 - 1
      Ventforet Kofu
  • Friday, 07 April 2017
    • 17:35
      Finished
      Urawa Red Diamonds
      7 - 0
      Vegalta Sendai
    • 17:00
      Finished
      Gamba Osaka
      0 - 1
      Sanfrecce Hiroshima
  • Sunday, 02 April 2017
    • 15:05
      Finished
      Ventforet Kofu
      2 - 0
      Consadole Sapporo
  • Saturday, 01 April 2017
    • 17:05
      Finished
      Omiya Ardija
      0 - 1
      Kashima Antlers
    • 14:00
      Finished
      Vissel Kobe
      1 - 3
      Urawa Red Diamonds
    • 14:00
      Finished
      FC Tokyo
      3 - 3
      Sagan Tosu
    • 13:00
      Finished
      Jubilo Iwata
      3 - 1
      Shimizu S-Pulse
    • 13:00
      Finished
      Cerezo Osaka
      2 - 0
      Yokohama F.Marinos
    • 12:05
      Finished
      Sanfrecce Hiroshima
      0 - 2
      Kashiwa Reysol
    • 12:00
      Finished
      Vegalta Sendai
      0 - 2
      Kawasaki Frontale
    • 12:00
      Finished
      Albirex Niigata
      2 - 3
      Gamba Osaka
  • Sunday, 19 March 2017
    • 14:00
      Finished
      Gamba Osaka
      1 - 1
      Urawa Red Diamonds
  • Saturday, 18 March 2017
    • 16:00
      Finished
      FC Tokyo
      3 - 0
      Kawasaki Frontale
    • 13:00
      Finished
      Vissel Kobe
      1 - 0
      Jubilo Iwata
    • 12:00
      Finished
      Kashiwa Reysol
      0 - 1
      Vegalta Sendai
    • 12:00
      Finished
      Cerezo Osaka
      1 - 0
      Sagan Tosu
    • 11:05
      Finished
      Consadole Sapporo
      2 - 1
      Sanfrecce Hiroshima
    • 11:05
      Finished
      Ventforet Kofu
      1 - 0
      Omiya Ardija
    • 11:00
      Finished
      Yokohama F.Marinos
      1 - 1
      Albirex Niigata
    • 11:00
      Finished
      Shimizu S-Pulse
      2 - 3
      Kashima Antlers
  • Saturday, 11 March 2017
    • 16:05
      Finished
      Gamba Osaka
      3 - 0
      FC Tokyo
    • 13:00
      Finished
      Vegalta Sendai
      0 - 2
      Vissel Kobe
    • 12:30
      Finished
      Albirex Niigata
      0 - 2
      Shimizu S-Pulse
    • 12:05
      Finished
      Consadole Sapporo
      1 - 1
      Cerezo Osaka
    • 12:00
      Finished
      Omiya Ardija
      1 - 2
      Jubilo Iwata
    • 12:00
      Finished
      Sagan Tosu
      1 - 0
      Sanfrecce Hiroshima
  • Friday, 10 March 2017
    • 16:30
      Finished
      Urawa Red Diamonds
      4 - 1
      Ventforet Kofu
    • 16:00
      Finished
      Kashima Antlers
      1 - 0
      Yokohama F.Marinos
    • 16:00
      Finished
      Kawasaki Frontale
      2 - 1
      Kashiwa Reysol
  • Sunday, 05 March 2017
    • 14:05
      Finished
      Kawasaki Frontale
      1 - 1
      Sagan Tosu
    • 12:05
      Finished
      Kashiwa Reysol
      1 - 3
      Gamba Osaka
  • Saturday, 04 March 2017
    • 16:05
      Finished
      Yokohama F.Marinos
      3 - 0
      Consadole Sapporo
    • 13:00
      Finished
      Vissel Kobe
      2 - 1
      Albirex Niigata
    • 12:05
      Finished
      FC Tokyo
      2 - 0
      Omiya Ardija
    • 12:05
      Finished
      Jubilo Iwata
      0 - 1
      Vegalta Sendai
    • 11:00
      Finished
      Urawa Red Diamonds
      3 - 1
      Cerezo Osaka
    • 11:00
      Finished
      Ventforet Kofu
      0 - 1
      Kashima Antlers
    • 11:00
      Finished
      Sanfrecce Hiroshima
      0 - 1
      Shimizu S-Pulse
  • Sunday, 26 February 2017
    • 14:00
      Finished
      Gamba Osaka
      1 - 1
      Ventforet Kofu
  • Saturday, 25 February 2017
    • 13:05
      Finished
      Omiya Ardija
      0 - 2
      Kawasaki Frontale
    • 12:05
      Finished
      Cerezo Osaka
      0 - 0
      Jubilo Iwata
    • 11:05
      Finished
      Sanfrecce Hiroshima
      1 - 1
      Albirex Niigata
    • 11:05
      Finished
      Vegalta Sendai
      1 - 0
      Consadole Sapporo
    • 11:05
      Finished
      Sagan Tosu
      1 - 3
      Kashiwa Reysol
    • 11:05
      Finished
      Kashima Antlers
      0 - 1
      FC Tokyo
    • 11:05
      Finished
      Shimizu S-Pulse
      0 - 1
      Vissel Kobe
    • 09:35
      Finished
      Yokohama F.Marinos
      3 - 2
      Urawa Red Diamonds
  • Saturday, 29 July 2017
    • 12:00
      Not started
      Consadole Sapporo
      -
      Urawa Red Diamonds
    • 16:30
      Not started
      Kashima Antlers
      -
      Ventforet Kofu
    • 17:00
      Not started
      Kawasaki Frontale
      -
      Jubilo Iwata
    • 17:00
      Not started
      Yokohama F.Marinos
      -
      Shimizu S-Pulse
    • 17:00
      Not started
      Gamba Osaka
      -
      Cerezo Osaka
    • 17:00
      Not started
      Vissel Kobe
      -
      Omiya Ardija
  • Sunday, 30 July 2017
    • 16:30
      Not started
      Vegalta Sendai
      -
      Kashiwa Reysol
    • 16:30
      Not started
      Sanfrecce Hiroshima
      -
      Sagan Tosu
    • 17:00
      Not started
      FC Tokyo
      -
      Albirex Niigata
  • Saturday, 05 August 2017
    • 16:00
      Not started
      Ventforet Kofu
      -
      Gamba Osaka
    • 16:30
      Not started
      Kashima Antlers
      -
      Vegalta Sendai
    • 17:00
      Not started
      Jubilo Iwata
      -
      Sanfrecce Hiroshima
    • 17:00
      Not started
      Cerezo Osaka
      -
      Consadole Sapporo
    • 17:00
      Not started
      Sagan Tosu
      -
      Shimizu S-Pulse
    • 17:00
      Not started
      Urawa Red Diamonds
      -
      Omiya Ardija
    • 17:00
      Not started
      Kashiwa Reysol
      -
      Vissel Kobe
    • 17:00
      Not started
      Kawasaki Frontale
      -
      FC Tokyo
    • 17:00
      Not started
      Albirex Niigata
      -
      Yokohama F.Marinos
  • Wednesday, 09 August 2017
    • 17:00
      Not started
      Shimizu S-Pulse
      -
      Cerezo Osaka
    • 17:00
      Not started
      Consadole Sapporo
      -
      Yokohama F.Marinos
    • 17:00
      Not started
      Vissel Kobe
      -
      Kashima Antlers
    • 17:00
      Not started
      Vegalta Sendai
      -
      Jubilo Iwata
    • 17:00
      Not started
      Sanfrecce Hiroshima
      -
      Gamba Osaka
    • 17:00
      Not started
      Omiya Ardija
      -
      FC Tokyo
    • 17:00
      Not started
      Kashiwa Reysol
      -
      Sagan Tosu
    • 17:00
      Not started
      Ventforet Kofu
      -
      Urawa Red Diamonds
    • 17:00
      Not started
      Albirex Niigata
      -
      Kawasaki Frontale
  • Sunday, 13 August 2017
    • 11:00
      Not started
      Consadole Sapporo
      -
      Ventforet Kofu
    • 16:00
      Not started
      Shimizu S-Pulse
      -
      Kashiwa Reysol
    • 16:30
      Not started
      Gamba Osaka
      -
      Jubilo Iwata
    • 17:00
      Not started
      Kawasaki Frontale
      -
      Kashima Antlers
    • 17:00
      Not started
      Yokohama F.Marinos
      -
      Sagan Tosu
    • 17:00
      Not started
      Vegalta Sendai
      -
      Sanfrecce Hiroshima
    • 17:00
      Postponed
      Omiya Ardija
      -
      Albirex Niigata
    • 17:00
      Not started
      FC Tokyo
      -
      Vissel Kobe
  • Saturday, 19 August 2017
    • 16:30
      Not started
      Kashima Antlers
      -
      Shimizu S-Pulse
    • 16:30
      Not started
      Jubilo Iwata
      -
      Cerezo Osaka
    • 17:00
      Not started
      Sanfrecce Hiroshima
      -
      Ventforet Kofu
    • 17:00
      Not started
      Sagan Tosu
      -
      Omiya Ardija
    • 17:00
      Not started
      Urawa Red Diamonds
      -
      FC Tokyo
    • 17:00
      Not started
      Kawasaki Frontale
      -
      Consadole Sapporo
    • 17:00
      Not started
      Albirex Niigata
      -
      Vegalta Sendai
    • 17:00
      Not started
      Gamba Osaka
      -
      Kashiwa Reysol
  • Sunday, 20 August 2017
    • 16:30
      Not started
      Vissel Kobe
      -
      Yokohama F.Marinos
  • Saturday, 26 August 2017
    • 12:00
      Not started
      Consadole Sapporo
      -
      Vegalta Sendai
    • 17:00
      Not started
      Sagan Tosu
      -
      Gamba Osaka
    • 17:00
      Not started
      Omiya Ardija
      -
      Sanfrecce Hiroshima
    • 17:00
      Not started
      Kashiwa Reysol
      -
      Albirex Niigata
    • 17:00
      Not started
      Yokohama F.Marinos
      -
      FC Tokyo
    • 17:00
      Not started
      Jubilo Iwata
      -
      Vissel Kobe
    • 17:00
      Not started
      Cerezo Osaka
      -
      Kashima Antlers
  • Sunday, 27 August 2017
    • 16:00
      Not started
      Ventforet Kofu
      -
      Kawasaki Frontale
    • 16:00
      Not started
      Shimizu S-Pulse
      -
      Urawa Red Diamonds
  • Saturday, 09 September 2017
    • 11:00
      Not started
      Consadole Sapporo
      -
      Jubilo Iwata
    • 16:00
      Not started
      Ventforet Kofu
      -
      Shimizu S-Pulse
    • 16:30
      Not started
      Kashima Antlers
      -
      Omiya Ardija
    • 17:00
      Not started
      Albirex Niigata
      -
      Sanfrecce Hiroshima
    • 17:00
      Not started
      Gamba Osaka
      -
      Vissel Kobe
    • 17:00
      Not started
      Urawa Red Diamonds
      -
      Kashiwa Reysol
    • 17:00
      Not started
      FC Tokyo
      -
      Cerezo Osaka
    • 17:00
      Not started
      Kawasaki Frontale
      -
      Yokohama F.Marinos
  • Sunday, 10 September 2017
    • 16:30
      Not started
      Vegalta Sendai
      -
      Sagan Tosu
  • Saturday, 16 September 2017
    • 16:00
      Not started
      Omiya Ardija
      -
      Gamba Osaka
    • 16:00
      Not started
      Albirex Niigata
      -
      Kashima Antlers
    • 16:00
      Not started
      Shimizu S-Pulse
      -
      Kawasaki Frontale
    • 16:30
      Not started
      Sanfrecce Hiroshima
      -
      Cerezo Osaka
    • 17:00
      Not started
      Sagan Tosu
      -
      Ventforet Kofu
    • 17:00
      Not started
      FC Tokyo
      -
      Vegalta Sendai
    • 17:00
      Not started
      Yokohama F.Marinos
      -
      Kashiwa Reysol
    • 17:00
      Not started
      Vissel Kobe
      -
      Consadole Sapporo
  • Sunday, 17 September 2017
    • 14:00
      Not started
      Jubilo Iwata
      -
      Urawa Red Diamonds
  • Saturday, 23 September 2017
    • 12:00
      Not started
      Consadole Sapporo
      -
      Albirex Niigata
    • 13:00
      Not started
      Shimizu S-Pulse
      -
      Sanfrecce Hiroshima
    • 14:00
      Not started
      Jubilo Iwata
      -
      Omiya Ardija
    • 14:00
      Not started
      Urawa Red Diamonds
      -
      Sagan Tosu
    • 14:00
      Not started
      Kashiwa Reysol
      -
      FC Tokyo
    • 16:00
      Not started
      Ventforet Kofu
      -
      Yokohama F.Marinos
    • 17:00
      Not started
      Cerezo Osaka
      -
      Vegalta Sendai
    • 17:00
      Not started
      Kashima Antlers
      -
      Gamba Osaka
    • 17:00
      Not started
      Vissel Kobe
      -
      Kawasaki Frontale
  • Saturday, 30 September 2017
    • 13:00
      Not started
      Sagan Tosu
      -
      Kashima Antlers
    • 13:30
      Not started
      Albirex Niigata
      -
      Vissel Kobe
    • 14:00
      Not started
      Sanfrecce Hiroshima
      -
      Consadole Sapporo
    • 14:00
      Not started
      Kashiwa Reysol
      -
      Ventforet Kofu
    • 14:00
      Not started
      FC Tokyo
      -
      Jubilo Iwata
    • 17:00
      Not started
      Omiya Ardija
      -
      Shimizu S-Pulse
    • 17:00
      Not started
      Kawasaki Frontale
      -
      Cerezo Osaka
    • 17:00
      Not started
      Gamba Osaka
      -
      Yokohama F.Marinos
  • Sunday, 01 October 2017
    • 12:00
      Not started
      Vegalta Sendai
      -
      Urawa Red Diamonds
  • Saturday, 14 October 2017
    • 11:00
      Not started
      Consadole Sapporo
      -
      Kashiwa Reysol
    • 12:00
      Not started
      Gamba Osaka
      -
      Albirex Niigata
    • 12:00
      Not started
      Yokohama F.Marinos
      -
      Omiya Ardija
    • 12:00
      Not started
      Shimizu S-Pulse
      -
      Jubilo Iwata
    • 13:00
      Not started
      Kashima Antlers
      -
      Sanfrecce Hiroshima
    • 13:00
      Not started
      Kawasaki Frontale
      -
      Vegalta Sendai
    • 17:00
      Not started
      Urawa Red Diamonds
      -
      Vissel Kobe
  • Sunday, 15 October 2017
    • 12:00
      Not started
      Ventforet Kofu
      -
      FC Tokyo
    • 15:00
      Not started
      Sagan Tosu
      -
      Cerezo Osaka
  • Saturday, 21 October 2017
    • 12:00
      Not started
      Cerezo Osaka
      -
      Ventforet Kofu
    • 12:00
      Not started
      Vegalta Sendai
      -
      Shimizu S-Pulse
    • 12:00
      Not started
      Vissel Kobe
      -
      Sagan Tosu
    • 12:00
      Not started
      Omiya Ardija
      -
      Kashiwa Reysol
    • 13:00
      Not started
      Jubilo Iwata
      -
      Albirex Niigata
    • 14:00
      Not started
      FC Tokyo
      -
      Consadole Sapporo
    • 17:00
      Not started
      Urawa Red Diamonds
      -
      Gamba Osaka
    • 17:00
      Not started
      Sanfrecce Hiroshima
      -
      Kawasaki Frontale
    • 17:00
      Not started
      Yokohama F.Marinos
      -
      Kashima Antlers
  • Sunday, 29 October 2017
    • 11:00
      Not started
      Albirex Niigata
      -
      Sagan Tosu
    • 12:00
      Not started
      Jubilo Iwata
      -
      Yokohama F.Marinos
    • 13:00
      Not started
      Cerezo Osaka
      -
      Omiya Ardija
    • 13:00
      Not started
      Kashiwa Reysol
      -
      Kawasaki Frontale
    • 13:00
      Not started
      Sanfrecce Hiroshima
      -
      Urawa Red Diamonds
    • 13:00
      Not started
      Consadole Sapporo
      -
      Kashima Antlers
    • 13:00
      Not started
      Ventforet Kofu
      -
      Vissel Kobe
    • 13:00
      Not started
      Gamba Osaka
      -
      Vegalta Sendai
    • 14:00
      Not started
      FC Tokyo
      -
      Shimizu S-Pulse
  • Saturday, 18 November 2017
    • 11:00
      Not started
      Vegalta Sendai
      -
      Omiya Ardija
    • 11:00
      Not started
      Vissel Kobe
      -
      Sanfrecce Hiroshima
    • 11:00
      Not started
      Sagan Tosu
      -
      FC Tokyo
    • 11:00
      Not started
      Kashiwa Reysol
      -
      Jubilo Iwata
    • 11:00
      Not started
      Yokohama F.Marinos
      -
      Cerezo Osaka
    • 11:00
      Not started
      Albirex Niigata
      -
      Ventforet Kofu
    • 12:00
      Not started
      Shimizu S-Pulse
      -
      Consadole Sapporo
    • 13:00
      Not started
      Kashima Antlers
      -
      Urawa Red Diamonds
    • 13:00
      Not started
      Kawasaki Frontale
      -
      Gamba Osaka
  • Sunday, 26 November 2017
    • 10:00
      Not started
      Cerezo Osaka
      -
      Vissel Kobe
    • 10:00
      Not started
      Vegalta Sendai
      -
      Yokohama F.Marinos
    • 10:00
      Not started
      Sanfrecce Hiroshima
      -
      FC Tokyo
    • 10:00
      Not started
      Kashima Antlers
      -
      Kashiwa Reysol
    • 10:00
      Not started
      Sagan Tosu
      -
      Jubilo Iwata
    • 10:00
      Not started
      Omiya Ardija
      -
      Ventforet Kofu
    • 10:00
      Not started
      Shimizu S-Pulse
      -
      Albirex Niigata
    • 10:00
      Not started
      Gamba Osaka
      -
      Consadole Sapporo
    • 13:00
      Not started
      Urawa Red Diamonds
      -
      Kawasaki Frontale
  • Saturday, 02 December 2017
    • 11:00
      Not started
      Albirex Niigata
      -
      Cerezo Osaka
    • 11:00
      Not started
      Consadole Sapporo
      -
      Sagan Tosu
    • 11:00
      Not started
      Jubilo Iwata
      -
      Kashima Antlers
    • 11:00
      Not started
      Urawa Red Diamonds
      -
      Yokohama F.Marinos
    • 11:00
      Not started
      Vissel Kobe
      -
      Shimizu S-Pulse
    • 11:00
      Not started
      Kashiwa Reysol
      -
      Sanfrecce Hiroshima
    • 11:00
      Not started
      FC Tokyo
      -
      Gamba Osaka
    • 11:00
      Not started
      Kawasaki Frontale
      -
      Omiya Ardija
    • 11:00
      Not started
      Ventforet Kofu
      -
      Vegalta Sendai
# Player Team Goals
1
Shinzo Koroki
Urawa Red Diamonds 12
2
Kenyu Sugimoto
Cerezo Osaka 10
3
Yu Kobayashi
Kawasaki Frontale 9
4
Hiroyuki Abe
Kawasaki Frontale 8
4
Rafael Silva
Urawa Red Diamonds 8
6
Crislan
Vegalta Sendai 7
6
Cristiano
Kashiwa Reysol 7
6
Kazuya Yamamura
Cerezo Osaka 7
6
Kengo Kawamata
Jubilo Iwata 7
6
Pedro Junior
Kashima Antlers 7
6
Tae-Se Jong
Shimizu S-Pulse 7
12
Anderson Lopes
Sanfrecce Hiroshima 6
12
Ataru Esaka
Omiya Ardija 6
12
Hugo Vieira
Yokohama F.Marinos 6
12
Shu Kurata
Gamba Osaka 6
12
Shun Nagasawa
Gamba Osaka 6
12
Yoshito Okubo
FC Tokyo 6
18
Ken Tokura
Consadole Sapporo 5
18
Kosuke Taketomi
Kashiwa Reysol 5
18
Mu Kanazaki
Kashima Antlers 5
# Player Team Assists
1
Cristiano
Kashiwa Reysol 7
1
Manabu Saito
Yokohama F.Marinos 7
1
Yosuke Kashiwagi
Urawa Red Diamonds 7
1
Yu Kobayashi
Kawasaki Frontale 7
5
Hiroyuki Abe
Kawasaki Frontale 6
5
Kengo Nakamura
Kawasaki Frontale 6
5
Kota Mizunuma
Cerezo Osaka 6
5
Takahiro Sekine
Urawa Red Diamonds 6
9
Hirotaka Mita
Vegalta Sendai 5
9
Souza
Cerezo Osaka 5
9
Yusuke Ideguchi
Gamba Osaka 5
12
Hayao Kawabe
Jubilo Iwata 4
12
Kengo Kawamata
Jubilo Iwata 4
12
Kosei Shibasaki
Sanfrecce Hiroshima 4
12
Kosuke Ota
FC Tokyo 4
12
Quenten Martinus
Yokohama F.Marinos 4
12
Tae-Se Jong
Shimizu S-Pulse 4
18
Adailton
Jubilo Iwata 3
18
Atsutaka Nakamura
Kashima Antlers 3
18
Jun Amano
Yokohama F.Marinos 3
# Player Team
1
Kisho Yano
Albirex Niigata 1 2
2
Takuya Marutani
Sanfrecce Hiroshima 1 2
3
Takuya Iwanami
Vissel Kobe 1 2
4
Yuta Nakayama
Kashiwa Reysol 1 2
5
Tomohiko Miyazaki
Jubilo Iwata 1 1
6
Shohei Abe
Ventforet Kofu 1 1
7
Wataru Endo
Urawa Red Diamonds 1 1
8
Rhayner
Kawasaki Frontale - 5
9
Ken Tokura
Consadole Sapporo - 4
10
Tae-Se Jong
Shimizu S-Pulse - 4
11
Shohei Ogura
Ventforet Kofu - 4
12
Eduardo Neto
Kawasaki Frontale - 4
13
Souza
Cerezo Osaka - 4
14
Akito Fukumori
Consadole Sapporo - 4
15
Quenten Martinus
Yokohama F.Marinos - 4
16
Takuma Arano
Consadole Sapporo - 4
17
Rafael Silva
Urawa Red Diamonds - 4
18
Ken Matsubara
Yokohama F.Marinos - 4
19
Dudu
Ventforet Kofu - 4
20
Crislan
Vegalta Sendai - 4
# Team
No live match for today.

Premier League

Classement
# Team P Pts.
1 AFC Bournemouth 0 0
2 Arsenal 0 0
3 Brighton & Hove Albion 0 0
4 Burnley 0 0
5 Chelsea 0 0
6 Crystal Palace 0 0
7 Everton 0 0
8 Huddersfield Town 0 0
9 Leicester City 0 0
10 Liverpool 0 0
11 Manchester City 0 0
12 Manchester United 0 0
13 Newcastle United 0 0
14 Southampton 0 0
15 Stoke City 0 0
16 Swansea City 0 0
17 Tottenham Hotspur 0 0
18 Watford 0 0
19 West Bromwich Albion 0 0
20 West Ham United 0 0

1. Bundesliga

Classement
# Team P Pts.
1 Augsburg 0 0
2 Bayer Leverkusen 0 0
3 Bayern Munich 0 0
4 Borussia Dortmund 0 0
5 Borussia Moenchengladbach 0 0
6 Eintracht Frankfurt 0 0
7 FC Cologne 0 0
8 Freiburg 0 0
9 Hamburger SV 0 0
10 Hannover 96 0 0
11 Hertha Berlin 0 0
12 Hoffenheim 0 0
13 Mainz 05 0 0
14 RasenBallsport Leipzig 0 0
15 Schalke 04 0 0
16 VfB Stuttgart 0 0
17 Werder Bremen 0 0
18 Wolfsburg 0 0

Serie A

Classement
# Team P Pts.
1 Juventus 38 91
2 Roma 38 87
3 SSC Napoli 38 86
4 Atalanta 38 72
5 Lazio 38 70
6 AC Milan 38 63
7 Inter 38 62
8 Fiorentina 38 60
9 Torino 38 53
10 Sampdoria 38 48
11 Cagliari 38 47
12 Sassuolo 38 46
13 Udinese 38 45
14 ChievoVerona 38 43
15 Bologna 38 41
16 Genoa 38 36
17 Crotone 38 34
18 Empoli 38 32
19 Palermo 38 26
20 Pescara 38 18
Top Scorer
# Player Goals
1
Edin Dzeko Roma
29
2
Dries Mertens SSC Napoli
28
3
Andrea Belotti Torino
26
4
Gonzalo Higuain Juventus
24
5
Mauro Icardi Inter
24
6
Ciro Immobile Lazio
23
7
Lorenzo Insigne SSC Napoli
18
8
Alejandro Gomez Atalanta
16
9
Balde Diao Keita Lazio
16
10
Marco Borriello Cagliari
16

Ligue 1

Classement
# Team P Pts.
1 Amiens 0 0
2 Angers 0 0
3 Bordeaux 0 0
4 Caen 0 0
5 Dijon 0 0
6 Guingamp 0 0
7 Lille 0 0
8 Lyon 0 0
9 Marseille 0 0
10 Metz 0 0
11 Monaco 0 0
12 Montpellier 0 0
13 Nantes 0 0
14 Nice 0 0
15 Paris Saint Germain 0 0
16 Rennes 0 0
17 Saint-Etienne 0 0
18 Strasbourg 0 0
19 Toulouse 0 0
20 Troyes 0 0

Primera Division

Classement
# Team P Pts.
1 Alaves 0 0
2 Athletic Bilbao 0 0
3 Atletico Madrid 0 0
4 Barcelona 0 0
5 Celta Vigo 0 0
6 Deportivo La Coruna 0 0
7 Eibar 0 0
8 Espanyol 0 0
9 Getafe 0 0
10 Girona 0 0
11 Las Palmas 0 0
12 Leganes 0 0
13 Levante 0 0
14 Malaga 0 0
15 Real Betis 0 0
16 Real Madrid 0 0
17 Real Sociedad 0 0
18 Sevilla 0 0
19 Valencia 0 0
20 Villarreal 0 0

Liga ZON Sagres

Classement
# Team P Pts.
1 Benfica 30 74
2 Sporting CP 30 67
3 FC Porto 30 61
4 Estoril 30 54
5 Nacional 30 45
6 Maritimo 30 41
7 Vitoria de Setubal 30 39
8 Academica 30 37
9 Braga 30 37
10 Vitoria de Guimaraes 30 35
11 Rio Ave 30 32
12 Arouca 30 31
13 Gil Vicente 30 31
14 Belenenses 30 28
15 Pacos de Ferreira 30 24
16 Olhanense 30 24
Top Scorer
# Player Goals
1
Jackson Martinez FC Porto
20
2
Derley Maritimo
16
3
Rafael Martins Vitoria de Setubal
15
4
Lima Benfica
14
5
Fredy Montero Sporting CP
13
6
Mario Rondon Nacional
12
7
Bebe Pacos de Ferreira
11
8
Evandro Goebel Estoril
11
9
Rodrigo Benfica
11
10
Heldon Sporting CP
10

Spor Toto Sueper Lig

Classement
# Team P Pts.
1 Galatasaray 34 71
2 Fenerbahce 34 61
3 Besiktas 34 58
4 Bursaspor 34 55
5 Kayserispor 34 52
6 Kasimpasa 34 50
7 Antalyaspor 34 47
8 Eskisehirspor 34 46
9 Trabzonspor 34 46
10 Gaziantepspor 34 46
11 Genclerbirligi 34 45
12 Sivasspor 34 44
13 Elazigspor 34 43
14 Akhisar Belediye Genclik Ve Spor 34 42
15 Karabukspor 34 40
16 Istanbul Basaksehir 34 36
17 Orduspor 34 29
18 Mersin 34 22
Top Scorer
# Player Goals
1
Burak Yilmaz Galatasaray
24
2
Kalu Uche Kasimpasa
19
3
Bobo Kayserispor
18
4
Pierre Webo Fenerbahce
16
5
Moussa Sow Fenerbahce
15
6
Pablo Martin Batalla Bursaspor
15
7
Lamine Diarra Antalyaspor
13
8
Marcio Nobre Mersin
13
9
Necati Ates Eskisehirspor
12
10
Theofanis Gekas Akhisar Belediye Genclik Ve Spor
12

Super Liga

Classement
# Team P Pts.
1 Persipura Jayapura 34 82
2 Arema 34 69
3 Mitra Kukar 34 65
4 Persib Bandung 34 63
5 Sriwijaya FC 34 57
6 Barito Putera 34 54
7 Bali United Pusam 34 50
8 Persiram 34 45
9 Gresik United 34 45
10 Persepam Madura United 34 43
11 Persija Jakarta 34 42
12 Persela Lamongan 34 41
13 Persiba Balikpapan 34 40
14 Persita 34 38
15 Madura United 34 34
16 Persidafon 34 30
17 Persiwa Wamena 34 30
18 PSPS Pekanbaru 34 17