Luxembourg

# Team P W D L +/- Pts.
1 F91 Dudelange 26 18 5 3 72-33 59
2 CS Fola Esch 26 15 5 6 65-28 50
3 AS Jeunesse Esch 26 14 6 6 46-30 48
4 FC Progres Niedercorn 26 13 5 8 45-35 44
5 FC Differdange 03 26 13 5 8 35-33 44
6 Racing FC Union Luxembourg 26 11 6 9 42-31 39
7 Una Strassen 26 12 3 11 46-43 39
8 Union Titus Petange 26 11 4 11 38-43 37
9 US Mondorf les Bains 26 10 5 11 39-39 35
10 FC Etzella Ettelbruck 26 7 7 12 31-44 28
11 FC Victoria Rosport 26 7 7 12 33-49 28
12 US Hostert 26 7 4 15 37-58 25
13 RM Hamm Benfica 26 5 4 17 29-50 19
14 US Rumelange 26 4 4 18 34-76 16
  • Sunday, 19 May 2019
    • 22:00
      Finished
      Union Titus Petange
      2 - 0
      FC Victoria Rosport
    • 22:00
      Finished
      FC Progres Niedercorn
      3 - 0
      US Rumelange
    • 22:00
      Finished
      Racing FC Union Luxembourg
      0 - 3
      FC Etzella Ettelbruck
    • 22:00
      Finished
      CS Fola Esch
      2 - 5
      AS Jeunesse Esch
    • 22:00
      Finished
      US Mondorf les Bains
      0 - 0
      FC Differdange 03
    • 22:00
      Finished
      F91 Dudelange
      5 - 3
      RM Hamm Benfica
    • 22:00
      Finished
      Una Strassen
      3 - 4
      US Hostert
  • Sunday, 12 May 2019
    • 22:00
      Finished
      US Hostert
      3 - 4
      F91 Dudelange
    • 22:00
      Finished
      FC Etzella Ettelbruck
      2 - 1
      Union Titus Petange
    • 22:00
      Finished
      RM Hamm Benfica
      2 - 1
      US Mondorf les Bains
    • 22:00
      Finished
      US Rumelange
      2 - 1
      Racing FC Union Luxembourg
    • 22:00
      Finished
      AS Jeunesse Esch
      1 - 1
      FC Progres Niedercorn
    • 22:00
      Finished
      FC Victoria Rosport
      2 - 1
      Una Strassen
    • 22:00
      Finished
      FC Differdange 03
      0 - 4
      CS Fola Esch
  • Monday, 06 May 2019
    • 00:30
      Finished
      F91 Dudelange
      2 - 0
      FC Victoria Rosport
    • 00:30
      Finished
      FC Differdange 03
      2 - 0
      AS Jeunesse Esch
  • Sunday, 05 May 2019
    • 22:00
      Finished
      CS Fola Esch
      2 - 0
      RM Hamm Benfica
    • 22:00
      Finished
      US Mondorf les Bains
      2 - 2
      US Hostert
    • 22:00
      Finished
      Union Titus Petange
      2 - 1
      US Rumelange
    • 22:00
      Finished
      Racing FC Union Luxembourg
      5 - 0
      FC Progres Niedercorn
    • 22:00
      Finished
      Una Strassen
      2 - 1
      FC Etzella Ettelbruck
  • Thursday, 02 May 2019
    • 00:00
      Finished
      AS Jeunesse Esch
      1 - 0
      Racing FC Union Luxembourg
    • 00:00
      Finished
      FC Etzella Ettelbruck
      0 - 2
      F91 Dudelange
    • 00:00
      Finished
      RM Hamm Benfica
      1 - 1
      FC Differdange 03
    • 00:00
      Finished
      FC Progres Niedercorn
      1 - 0
      Union Titus Petange
  • Wednesday, 01 May 2019
    • 23:00
      Finished
      FC Victoria Rosport
      0 - 4
      US Mondorf les Bains
    • 22:00
      Finished
      US Rumelange
      0 - 2
      Una Strassen
    • 22:00
      Finished
      US Hostert
      2 - 3
      CS Fola Esch
  • Monday, 29 April 2019
    • 00:30
      Finished
      Una Strassen
      2 - 4
      FC Progres Niedercorn
    • 00:30
      Finished
      FC Differdange 03
      3 - 1
      US Hostert
  • Sunday, 28 April 2019
    • 22:00
      Finished
      RM Hamm Benfica
      0 - 2
      AS Jeunesse Esch
    • 22:00
      Finished
      US Mondorf les Bains
      1 - 0
      FC Etzella Ettelbruck
    • 22:00
      Finished
      F91 Dudelange
      2 - 2
      US Rumelange
  • Saturday, 27 April 2019
    • 23:30
      Finished
      CS Fola Esch
      1 - 1
      FC Victoria Rosport
    • 02:00
      Finished
      Union Titus Petange
      0 - 1
      Racing FC Union Luxembourg
  • Sunday, 21 April 2019
    • 01:30
      Finished
      FC Etzella Ettelbruck
      2 - 2
      CS Fola Esch
    • 00:00
      Finished
      FC Victoria Rosport
      0 - 1
      FC Differdange 03
    • 00:00
      Finished
      US Rumelange
      1 - 3
      US Mondorf les Bains
    • 00:00
      Finished
      FC Progres Niedercorn
      0 - 2
      F91 Dudelange
    • 00:00
      Finished
      Racing FC Union Luxembourg
      4 - 1
      Una Strassen
    • 00:00
      Finished
      AS Jeunesse Esch
      1 - 1
      Union Titus Petange
    • 00:00
      Finished
      US Hostert
      1 - 0
      RM Hamm Benfica
  • Sunday, 14 April 2019
    • 22:00
      Finished
      CS Fola Esch
      7 - 0
      US Rumelange
    • 22:00
      Finished
      US Mondorf les Bains
      1 - 0
      FC Progres Niedercorn
    • 22:00
      Finished
      F91 Dudelange
      2 - 0
      Racing FC Union Luxembourg
    • 22:00
      Finished
      Una Strassen
      2 - 1
      Union Titus Petange
    • 22:00
      Finished
      US Hostert
      2 - 3
      AS Jeunesse Esch
    • 22:00
      Finished
      RM Hamm Benfica
      1 - 3
      FC Victoria Rosport
    • 22:00
      Finished
      FC Differdange 03
      2 - 0
      FC Etzella Ettelbruck
  • Sunday, 07 April 2019
    • 22:00
      Finished
      AS Jeunesse Esch
      1 - 2
      Una Strassen
    • 22:00
      Finished
      FC Victoria Rosport
      2 - 0
      US Hostert
    • 22:00
      Finished
      US Rumelange
      1 - 2
      FC Differdange 03
    • 22:00
      Finished
      FC Etzella Ettelbruck
      0 - 3
      RM Hamm Benfica
    • 22:00
      Finished
      Racing FC Union Luxembourg
      3 - 0
      US Mondorf les Bains
    • 22:00
      Finished
      Union Titus Petange
      1 - 3
      F91 Dudelange
    • 21:00
      Finished
      FC Progres Niedercorn
      1 - 1
      CS Fola Esch
  • Sunday, 31 March 2019
    • 22:00
      Finished
      RM Hamm Benfica
      0 - 1
      US Rumelange
    • 22:00
      Finished
      FC Victoria Rosport
      1 - 2
      AS Jeunesse Esch
    • 22:00
      Finished
      CS Fola Esch
      3 - 0
      Racing FC Union Luxembourg
    • 22:00
      Finished
      US Hostert
      4 - 0
      FC Etzella Ettelbruck
    • 00:30
      Finished
      FC Differdange 03
      2 - 0
      FC Progres Niedercorn
    • 00:00
      Finished
      US Mondorf les Bains
      4 - 1
      Union Titus Petange
  • Saturday, 30 March 2019
    • 22:00
      Finished
      F91 Dudelange
      1 - 1
      Una Strassen
  • Sunday, 17 March 2019
    • 22:00
      Finished
      FC Etzella Ettelbruck
      0 - 0
      FC Victoria Rosport
  • Saturday, 16 March 2019
    • 02:00
      Finished
      US Rumelange
      0 - 4
      US Hostert
    • 02:00
      Finished
      Racing FC Union Luxembourg
      3 - 3
      FC Differdange 03
    • 02:00
      Finished
      Una Strassen
      1 - 0
      US Mondorf les Bains
    • 02:00
      Finished
      Union Titus Petange
      2 - 1
      CS Fola Esch
    • 02:00
      Finished
      FC Progres Niedercorn
      1 - 0
      RM Hamm Benfica
    • 01:30
      Finished
      AS Jeunesse Esch
      0 - 3
      F91 Dudelange
  • Sunday, 10 March 2019
    • 22:00
      Finished
      CS Fola Esch
      1 - 1
      Una Strassen
    • 22:00
      Finished
      US Hostert
      0 - 1
      FC Progres Niedercorn
    • 22:00
      Finished
      FC Etzella Ettelbruck
      1 - 1
      AS Jeunesse Esch
    • 22:00
      Finished
      FC Differdange 03
      1 - 5
      Union Titus Petange
    • 22:00
      Finished
      FC Victoria Rosport
      4 - 2
      US Rumelange
    • 22:00
      Finished
      US Mondorf les Bains
      1 - 2
      F91 Dudelange
    • 21:00
      Finished
      RM Hamm Benfica
      2 - 0
      Racing FC Union Luxembourg
  • Sunday, 03 March 2019
    • 22:00
      Finished
      US Rumelange
      3 - 5
      FC Etzella Ettelbruck
    • 22:00
      Finished
      Racing FC Union Luxembourg
      2 - 0
      US Hostert
    • 22:00
      Finished
      Union Titus Petange
      3 - 0
      RM Hamm Benfica
    • 22:00
      Finished
      F91 Dudelange
      1 - 1
      CS Fola Esch
    • 22:00
      Finished
      AS Jeunesse Esch
      1 - 2
      US Mondorf les Bains
  • Saturday, 02 March 2019
    • 02:00
      Finished
      FC Progres Niedercorn
      3 - 3
      FC Victoria Rosport
    • 01:45
      Finished
      Una Strassen
      2 - 0
      FC Differdange 03
  • Sunday, 24 February 2019
    • 22:00
      Finished
      FC Differdange 03
      0 - 4
      F91 Dudelange
    • 22:00
      Finished
      US Hostert
      0 - 3
      Union Titus Petange
    • 22:00
      Finished
      FC Etzella Ettelbruck
      1 - 1
      FC Progres Niedercorn
    • 22:00
      Finished
      CS Fola Esch
      5 - 0
      US Mondorf les Bains
    • 22:00
      Finished
      FC Victoria Rosport
      1 - 1
      Racing FC Union Luxembourg
    • 21:00
      Finished
      RM Hamm Benfica
      1 - 3
      Una Strassen
  • Saturday, 23 February 2019
    • 23:00
      Finished
      US Rumelange
      1 - 1
      AS Jeunesse Esch
  • Sunday, 02 December 2018
    • 22:00
      Finished
      FC Progres Niedercorn
      5 - 0
      AS Jeunesse Esch
    • 22:00
      Finished
      US Mondorf les Bains
      2 - 2
      RM Hamm Benfica
    • 22:00
      Finished
      F91 Dudelange
      4 - 1
      US Hostert
    • 22:00
      Finished
      Union Titus Petange
      1 - 1
      FC Etzella Ettelbruck
    • 22:00
      Finished
      Racing FC Union Luxembourg
      2 - 2
      US Rumelange
    • 21:30
      Finished
      Una Strassen
      4 - 0
      FC Victoria Rosport
    • 21:00
      Finished
      CS Fola Esch
      3 - 0
      FC Differdange 03
  • Sunday, 25 November 2018
    • 22:00
      Finished
      FC Etzella Ettelbruck
      0 - 2
      Una Strassen
    • 22:00
      Finished
      US Hostert
      1 - 1
      US Mondorf les Bains
    • 22:00
      Finished
      AS Jeunesse Esch
      0 - 0
      FC Differdange 03
    • 22:00
      Finished
      FC Progres Niedercorn
      2 - 0
      Racing FC Union Luxembourg
    • 22:00
      Finished
      US Rumelange
      0 - 0
      Union Titus Petange
    • 21:00
      Finished
      FC Victoria Rosport
      2 - 2
      F91 Dudelange
    • 21:00
      Finished
      RM Hamm Benfica
      1 - 2
      CS Fola Esch
  • Sunday, 11 November 2018
    • 21:30
      Finished
      US Mondorf les Bains
      4 - 0
      FC Victoria Rosport
    • 21:00
      Finished
      F91 Dudelange
      4 - 2
      FC Etzella Ettelbruck
    • 00:00
      Finished
      Una Strassen
      4 - 1
      US Rumelange
    • 00:00
      Finished
      FC Differdange 03
      4 - 0
      RM Hamm Benfica
    • 00:00
      Finished
      Racing FC Union Luxembourg
      0 - 1
      AS Jeunesse Esch
    • 00:00
      Finished
      Union Titus Petange
      1 - 5
      FC Progres Niedercorn
  • Saturday, 10 November 2018
    • 23:00
      Finished
      CS Fola Esch
      4 - 1
      US Hostert
  • Sunday, 04 November 2018
    • 22:00
      Finished
      FC Etzella Ettelbruck
      2 - 0
      US Mondorf les Bains
    • 22:00
      Finished
      US Rumelange
      2 - 9
      F91 Dudelange
    • 22:00
      Finished
      Racing FC Union Luxembourg
      4 - 1
      Union Titus Petange
    • 22:00
      Finished
      AS Jeunesse Esch
      4 - 0
      RM Hamm Benfica
    • 22:00
      Finished
      US Hostert
      1 - 1
      FC Differdange 03
    • 21:30
      Finished
      FC Victoria Rosport
      1 - 4
      CS Fola Esch
    • 00:00
      Finished
      FC Progres Niedercorn
      2 - 0
      Una Strassen
  • Thursday, 01 November 2018
    • 01:30
      Finished
      F91 Dudelange
      1 - 3
      AS Jeunesse Esch
  • Sunday, 21 October 2018
    • 22:00
      Finished
      CS Fola Esch
      6 - 0
      FC Etzella Ettelbruck
    • 22:00
      Finished
      FC Differdange 03
      3 - 0
      FC Victoria Rosport
    • 22:00
      Finished
      RM Hamm Benfica
      1 - 2
      US Hostert
    • 22:00
      Finished
      Una Strassen
      1 - 2
      Racing FC Union Luxembourg
    • 22:00
      Finished
      Union Titus Petange
      3 - 2
      AS Jeunesse Esch
    • 22:00
      Finished
      US Mondorf les Bains
      4 - 3
      US Rumelange
    • 00:00
      Finished
      F91 Dudelange
      4 - 1
      FC Progres Niedercorn
  • Monday, 08 October 2018
    • 00:00
      Finished
      Racing FC Union Luxembourg
      1 - 1
      F91 Dudelange
  • Sunday, 07 October 2018
    • 22:00
      Finished
      AS Jeunesse Esch
      3 - 0
      US Hostert
    • 22:00
      Finished
      US Rumelange
      0 - 3
      CS Fola Esch
    • 22:00
      Finished
      FC Victoria Rosport
      3 - 1
      RM Hamm Benfica
    • 00:00
      Finished
      FC Progres Niedercorn
      2 - 1
      US Mondorf les Bains
    • 00:00
      Finished
      FC Etzella Ettelbruck
      1 - 0
      FC Differdange 03
  • Saturday, 06 October 2018
    • 22:00
      Finished
      Union Titus Petange
      3 - 1
      Una Strassen
  • Tuesday, 02 October 2018
    • 02:00
      Finished
      CS Fola Esch
      2 - 1
      FC Progres Niedercorn
  • Monday, 01 October 2018
    • 00:00
      Finished
      Una Strassen
      0 - 4
      AS Jeunesse Esch
  • Sunday, 30 September 2018
    • 23:00
      Finished
      US Mondorf les Bains
      0 - 3
      Racing FC Union Luxembourg
    • 22:00
      Finished
      FC Differdange 03
      3 - 2
      US Rumelange
    • 22:00
      Finished
      F91 Dudelange
      6 - 1
      Union Titus Petange
    • 22:00
      Finished
      US Hostert
      0 - 3
      FC Victoria Rosport
    • 22:00
      Finished
      RM Hamm Benfica
      1 - 1
      FC Etzella Ettelbruck
  • Thursday, 27 September 2018
    • 01:30
      Finished
      CS Fola Esch
      1 - 2
      F91 Dudelange
  • Sunday, 16 September 2018
    • 22:00
      Finished
      AS Jeunesse Esch
      1 - 1
      FC Victoria Rosport
    • 22:00
      Finished
      Una Strassen
      0 - 2
      F91 Dudelange
    • 22:00
      Finished
      Union Titus Petange
      1 - 0
      US Mondorf les Bains
    • 22:00
      Finished
      Racing FC Union Luxembourg
      2 - 1
      CS Fola Esch
    • 22:00
      Finished
      US Rumelange
      1 - 3
      RM Hamm Benfica
    • 22:00
      Finished
      FC Etzella Ettelbruck
      0 - 1
      US Hostert
  • Saturday, 15 September 2018
    • 23:30
      Finished
      FC Progres Niedercorn
      2 - 0
      FC Differdange 03
  • Monday, 03 September 2018
    • 00:00
      Finished
      CS Fola Esch
      3 - 0
      Union Titus Petange
  • Sunday, 02 September 2018
    • 00:00
      Finished
      FC Victoria Rosport
      0 - 3
      FC Etzella Ettelbruck
  • Saturday, 01 September 2018
    • 02:00
      Finished
      RM Hamm Benfica
      1 - 2
      FC Progres Niedercorn
    • 02:00
      Finished
      US Mondorf les Bains
      2 - 2
      Una Strassen
    • 02:00
      Finished
      US Hostert
      4 - 2
      US Rumelange
    • 01:30
      Finished
      FC Differdange 03
      1 - 0
      Racing FC Union Luxembourg
  • Monday, 27 August 2018
    • 00:00
      Finished
      Una Strassen
      0 - 2
      CS Fola Esch
    • 00:00
      Finished
      F91 Dudelange
      1 - 4
      US Mondorf les Bains
  • Sunday, 26 August 2018
    • 22:00
      Finished
      Union Titus Petange
      0 - 1
      FC Differdange 03
    • 22:00
      Finished
      AS Jeunesse Esch
      1 - 0
      FC Etzella Ettelbruck
    • 22:00
      Finished
      US Rumelange
      3 - 2
      FC Victoria Rosport
    • 22:00
      Finished
      FC Progres Niedercorn
      1 - 1
      US Hostert
    • 22:00
      Finished
      Racing FC Union Luxembourg
      1 - 0
      RM Hamm Benfica
  • Thursday, 23 August 2018
    • 01:40
      Finished
      FC Progres Niedercorn
      4 - 3
      FC Etzella Ettelbruck
  • Monday, 20 August 2018
    • 00:00
      Finished
      FC Victoria Rosport
      2 - 1
      FC Progres Niedercorn
    • 00:00
      Finished
      FC Differdange 03
      1 - 3
      Una Strassen
  • Sunday, 19 August 2018
    • 22:00
      Finished
      FC Etzella Ettelbruck
      2 - 1
      US Rumelange
    • 22:00
      Finished
      RM Hamm Benfica
      2 - 2
      Union Titus Petange
    • 22:00
      Finished
      US Mondorf les Bains
      0 - 2
      AS Jeunesse Esch
  • Saturday, 18 August 2018
    • 02:00
      Finished
      US Hostert
      0 - 4
      Racing FC Union Luxembourg
  • Tuesday, 14 August 2018
    • 01:30
      Finished
      F91 Dudelange
      0 - 2
      FC Differdange 03
  • Sunday, 12 August 2018
    • 22:00
      Finished
      US Mondorf les Bains
      2 - 0
      CS Fola Esch
    • 22:00
      Finished
      Racing FC Union Luxembourg
      2 - 2
      FC Victoria Rosport
    • 22:00
      Finished
      AS Jeunesse Esch
      3 - 1
      US Rumelange
    • 22:00
      Finished
      Una Strassen
      0 - 3
      RM Hamm Benfica
    • 00:00
      Finished
      Union Titus Petange
      2 - 1
      US Hostert
  • Tuesday, 07 August 2018
    • 01:30
      Finished
      RM Hamm Benfica
      1 - 3
      F91 Dudelange
  • Monday, 06 August 2018
    • 01:00
      Finished
      FC Differdange 03
      2 - 0
      US Mondorf les Bains
    • 00:00
      Finished
      FC Victoria Rosport
      0 - 1
      Union Titus Petange
    • 00:00
      Finished
      US Hostert
      1 - 6
      Una Strassen
  • Sunday, 05 August 2018
    • 22:00
      Finished
      AS Jeunesse Esch
      3 - 1
      CS Fola Esch
    • 22:00
      Finished
      US Rumelange
      2 - 1
      FC Progres Niedercorn
    • 22:00
      Finished
      FC Etzella Ettelbruck
      1 - 1
      Racing FC Union Luxembourg
No data for this moment.
# Player Team Goals
1
Samir Hadji
CS Fola Esch 23
2
David Turpel
F91 Dudelange 14
2
Mickael Jager
Una Strassen 14
4
Marwane Benamra
US Mondorf les Bains 13
5
Alexander Biedermann
FC Victoria Rosport 12
6
Alexander Karapetian
FC Progres Niedercorn 11
6
Sanel Ibrahimovic
F91 Dudelange 11
8
Corenthyn Lavie
US Hostert 10
8
Kevin Holtz
FC Etzella Ettelbruck 10
8
Stefano Bensi
CS Fola Esch 10
11
Alessandro Scanzano
US Mondorf les Bains 9
11
Antonio Luisi
AS Jeunesse Esch 9
11
Fatih Sahin
US Rumelange 9
11
Kevin Lourenco
Una Strassen 9
11
Moussa Seydi
CS Fola Esch 9
16
Abreu Arthur
Union Titus Petange 8
16
Florik Shala
Racing FC Union Luxembourg 8
16
Jules Diallo
US Rumelange 8
19
Bertino Cabral Barbosa
RM Hamm Benfica 7
19
Danel Sinani
F91 Dudelange 7
No data for this moment.
No data for this moment.
# Team
No live match for today.

Premier League

Classement
# Team P Pts.
1 Manchester City 38 98
2 Liverpool 38 97
3 Chelsea 38 72
4 Tottenham Hotspur 38 71
5 Arsenal 38 70
6 Manchester United 38 66
7 Wolverhampton Wanderers 38 57
8 Everton 38 54
9 Leicester City 38 52
10 West Ham United 38 52
11 Watford 38 50
12 Crystal Palace 38 49
13 Newcastle United 38 45
14 AFC Bournemouth 38 45
15 Burnley 38 40
16 Southampton 38 39
17 Brighton & Hove Albion 38 36
18 Cardiff City 38 34
19 Fulham 38 26
20 Huddersfield Town 38 16
Top Scorer
# Player Goals
1
Mohamed Salah Liverpool
22
2
Pierre-Emerick Aubameyang Arsenal
22
3
Sadio Mane Liverpool
22
4
Sergio Aguero Manchester City
21
5
Jamie Vardy Leicester City
18
6
Harry Kane Tottenham Hotspur
17
7
Raheem Sterling Manchester City
17
8
Eden Hazard Chelsea
16
9
Callum Wilson AFC Bournemouth
14
10
Alexandre Lacazette Arsenal
13

1. Bundesliga

Classement
# Team P Pts.
1 Bayern Munich 34 78
2 Borussia Dortmund 34 76
3 RasenBallsport Leipzig 34 66
4 Bayer Leverkusen 34 58
5 Borussia Moenchengladbach 34 55
6 Wolfsburg 34 55
7 Eintracht Frankfurt 34 54
8 Werder Bremen 34 53
9 Hoffenheim 34 51
10 Fortuna Duesseldorf 34 44
11 Hertha Berlin 34 43
12 Mainz 05 34 43
13 Freiburg 34 36
14 Schalke 04 34 33
15 Augsburg 34 32
16 VfB Stuttgart 34 28
17 Hannover 96 34 21
18 Nuernberg 34 19
Top Scorer
# Player Goals
1
Robert Lewandowski Bayern Munich
22
2
Francisco Alcacer Borussia Dortmund
18
3
Andrej Kramaric Hoffenheim
17
4
Kai Havertz Bayer Leverkusen
17
5
Luka Jovic Eintracht Frankfurt
17
6
Marco Reus Borussia Dortmund
17
7
Wout Weghorst Wolfsburg
17
8
Ishak Belfodil Hoffenheim
16
9
Timo Werner RasenBallsport Leipzig
16
10
Sebastien Haller Eintracht Frankfurt
15

Serie A

Classement
# Team P Pts.
1 Juventus 37 90
2 SSC Napoli 37 79
3 Atalanta 37 66
4 Inter 37 66
5 AC Milan 37 65
6 Roma 37 63
7 Torino 37 60
8 Lazio 37 59
9 Sampdoria 37 50
10 Sassuolo 37 43
11 SPAL 2013 37 42
12 Bologna 37 41
13 Cagliari 37 41
14 Parma Calcio 1913 37 41
15 Fiorentina 37 40
16 Udinese 37 40
17 Empoli 37 38
18 Genoa 37 37
19 Frosinone 37 24
20 Chievo Verona 37 16
Top Scorer
# Player Goals
1
Fabio Quagliarella Sampdoria
26
2
Duvan Zapata Atalanta
22
3
Krzysztof Piatek AC Milan
22
4
Cristiano Ronaldo Juventus
21
5
Arkadiusz Milik SSC Napoli
17
6
Andrea Petagna SPAL 2013
16
7
Francesco Caputo Empoli
16
8
Andrea Belotti Torino
15
9
Dries Mertens SSC Napoli
15
10
Leonardo Pavoletti Cagliari
15

Ligue 1

Classement
# Team P Pts.
1 Paris Saint-Germain 37 91
2 Lille 37 75
3 Lyon 37 69
4 Saint-Etienne 37 65
5 Montpellier 37 59
6 Marseille 37 58
7 Nimes 37 53
8 Nice 37 53
9 Reims 37 52
10 Rennes 37 49
11 Nantes 37 48
12 Strasbourg 37 46
13 Angers 37 45
14 Bordeaux 37 38
15 Toulouse 37 38
16 Monaco 37 36
17 Amiens 37 35
18 Caen 37 33
19 Dijon 37 31
20 Guingamp 37 27
Top Scorer
# Player Goals
1
Kylian Mbappe Paris Saint-Germain
32
2
Nicolas Pepe Lille
22
3
Edinson Cavani Paris Saint-Germain
18
4
Florian Thauvin Marseille
15
5
Moussa Dembele Lyon
15
6
Neymar Paris Saint-Germain
15
7
Radamel Falcao Monaco
15
8
Andy Delort Montpellier
14
9
Jonathan Bamba Lille
13
10
Wahbi Khazri Saint-Etienne
13

Primera Division

Classement
# Team P Pts.
1 Barcelona 38 91
2 Real Madrid 38 90
3 Atletico Madrid 38 88
4 Villarreal 38 64
5 Athletic Bilbao 38 62
6 Celta Vigo 38 60
7 Sevilla 38 52
8 Malaga 38 48
9 Real Sociedad 38 48
10 Real Betis 38 45
11 Las Palmas 38 44
12 Valencia 38 44
13 Espanyol 38 43
14 Eibar 38 43
15 Deportivo La Coruna 38 42
16 Granada 38 39
17 Sporting Gijon 38 39
18 Rayo Vallecano 38 38
19 Getafe 38 36
20 Levante 38 32
Top Scorer
# Player Goals
1
Luis Suarez Barcelona
40
2
Cristiano Ronaldo Real Madrid
35
3
Lionel Messi Barcelona
26
4
Karim Benzema Real Madrid
24
5
Neymar Barcelona
24
6
Antoine Griezmann Atletico Madrid
22
7
Aritz Aduriz Athletic Bilbao
20
8
Gareth Bale Real Madrid
19
9
Ruben Castro Real Betis
19
10
Borja Baston Eibar
18

Liga ZON Sagres

Classement
# Team P Pts.
1 Benfica 30 74
2 Sporting CP 30 67
3 FC Porto 30 61
4 Estoril 30 54
5 Nacional 30 45
6 Maritimo 30 41
7 Vitoria de Setubal 30 39
8 Academica 30 37
9 Braga 30 37
10 Vitoria de Guimaraes 30 35
11 Rio Ave 30 32
12 Arouca 30 31
13 Gil Vicente 30 31
14 Belenenses SAD 30 28
15 Pacos de Ferreira 30 24
16 Olhanense 30 24
Top Scorer
# Player Goals
1
Jackson Martinez FC Porto
20
2
Derley Maritimo
16
3
Rafael Martins Vitoria de Setubal
15
4
Lima Benfica
14
5
Fredy Montero Sporting CP
13
6
Mario Rondon Nacional
12
7
Bebe Pacos de Ferreira
11
8
Evandro Goebel Estoril
11
9
Rodrigo Benfica
11
10
Heldon Sporting CP
10

Spor Toto Sueper Lig

Classement
# Team P Pts.
1 Galatasaray 34 71
2 Fenerbahce 34 61
3 Besiktas 34 58
4 Bursaspor 34 55
5 Kayserispor 34 52
6 Kasimpasa 34 50
7 Antalyaspor 34 47
8 Eskisehirspor 34 46
9 Trabzonspor 34 46
10 Gaziantepspor 34 46
11 Genclerbirligi 34 45
12 Sivasspor 34 44
13 Elazigspor 34 43
14 Akhisarspor 34 42
15 Karabukspor 34 40
16 Istanbul Basaksehir 34 36
17 Orduspor 34 29
18 Mersin 34 22
Top Scorer
# Player Goals
1
Burak Yilmaz Galatasaray
24
2
Kalu Uche Kasimpasa
19
3
Bobo Kayserispor
18
4
Pierre Webo Fenerbahce
16
5
Moussa Sow Fenerbahce
15
6
Pablo Martin Batalla Bursaspor
15
7
Lamine Diarra Antalyaspor
13
8
Marcio Nobre Mersin
13
9
Necati Ates Eskisehirspor
12
10
Theofanis Gekas Akhisarspor
12

Super Liga

Classement
# Team P Pts.
1 Persipura Jayapura 34 82
2 Arema 34 69
3 Mitra Kukar 34 65
4 Persib Bandung 34 63
5 Sriwijaya FC 34 57
6 Barito Putera 34 54
7 Bali United Pusam 34 50
8 Persiram 34 45
9 Gresik United 34 45
10 Persepam Madura United 34 43
11 Persija Jakarta 34 42
12 Persela Lamongan 34 41
13 Persiba Balikpapan 34 40
14 Persita 34 38
15 Madura United 34 34
16 Persidafon 34 30
17 Persiwa Wamena 34 30
18 PSPS Pekanbaru 34 17