Russia

# Team P W D L +/- Pts.
1 Spartak Moscow 20 14 3 3 30-16 45
2 CSKA Moscow 20 11 6 3 26-11 39
3 Zenit St. Petersburg 20 11 6 3 35-14 39
4 FC Krasnodar 20 8 9 3 28-17 33
5 FC Ufa 20 9 5 6 14-13 32
6 Amkar 20 8 6 6 17-14 30
7 FC Rostov 20 8 6 6 25-12 30
8 Terek Grozny 20 8 5 7 21-23 29
9 Rubin Kazan 20 7 6 7 21-20 27
10 Lokomotiv Moscow 20 6 9 5 26-16 27
11 Anzhi Makhachkala 20 6 5 9 14-20 23
12 Ural 20 5 5 10 13-27 20
13 FC Orenburg 20 3 7 10 14-22 16
14 Krylya Sovetov Samara 20 3 7 10 17-24 16
15 Arsenal Tula 20 3 6 11 8-28 15
16 Tom Tomsk 20 3 3 14 9-41 12
  • Sunday, 19 March 2017
    • 23:30
      Finished
      Zenit St. Petersburg
      2 - 0
      Arsenal Tula
    • 20:30
      Finished
      FC Krasnodar
      0 - 0
      FC Ufa
    • 20:30
      Finished
      Terek Grozny
      0 - 1
      CSKA Moscow
    • 18:00
      Finished
      Krylya Sovetov Samara
      0 - 0
      FC Rostov
  • Saturday, 18 March 2017
    • 20:30
      Finished
      Lokomotiv Moscow
      1 - 1
      Spartak Moscow
    • 18:00
      Finished
      Ural
      1 - 0
      Rubin Kazan
    • 15:30
      Finished
      Tom Tomsk
      1 - 0
      Amkar
  • Friday, 17 March 2017
    • 23:00
      Finished
      Anzhi Makhachkala
      1 - 0
      FC Orenburg
  • Monday, 13 March 2017
    • 23:30
      Finished
      Lokomotiv Moscow
      1 - 2
      FC Krasnodar
  • Sunday, 12 March 2017
    • 23:00
      Finished
      FC Rostov
      0 - 0
      Terek Grozny
    • 20:30
      Finished
      Spartak Moscow
      1 - 0
      Anzhi Makhachkala
    • 15:30
      Finished
      Amkar
      1 - 0
      Zenit St. Petersburg
  • Saturday, 11 March 2017
    • 20:30
      Finished
      Rubin Kazan
      0 - 0
      FC Orenburg
    • 18:00
      Finished
      CSKA Moscow
      4 - 0
      Tom Tomsk
    • 15:30
      Finished
      FC Ufa
      1 - 0
      Krylya Sovetov Samara
  • Friday, 10 March 2017
    • 23:00
      Finished
      Arsenal Tula
      2 - 0
      Ural
  • Monday, 06 March 2017
    • 23:30
      Finished
      Anzhi Makhachkala
      0 - 1
      Rubin Kazan
  • Sunday, 05 March 2017
    • 23:00
      Finished
      Terek Grozny
      0 - 1
      FC Ufa
    • 20:30
      Finished
      FC Krasnodar
      2 - 2
      Spartak Moscow
    • 18:00
      Finished
      Krylya Sovetov Samara
      0 - 3
      Lokomotiv Moscow
    • 15:30
      Finished
      Ural
      1 - 0
      Amkar
  • Saturday, 04 March 2017
    • 20:30
      Finished
      CSKA Moscow
      0 - 0
      Zenit St. Petersburg
    • 18:00
      Finished
      FC Orenburg
      3 - 0
      Arsenal Tula
  • Friday, 03 March 2017
    • 23:00
      Finished
      Tom Tomsk
      0 - 6
      FC Rostov
  • Monday, 05 December 2016
    • 23:35
      Finished
      Spartak Moscow
      2 - 1
      Rubin Kazan
    • 23:30
      Finished
      Arsenal Tula
      1 - 0
      Anzhi Makhachkala
    • 23:00
      Finished
      FC Krasnodar
      1 - 1
      Krylya Sovetov Samara
    • 18:00
      Finished
      Amkar
      3 - 0
      FC Orenburg
    • 17:00
      Finished
      FC Ufa
      1 - 0
      Tom Tomsk
  • Sunday, 04 December 2016
    • 20:05
      Finished
      Lokomotiv Moscow
      2 - 0
      Terek Grozny
  • Saturday, 03 December 2016
    • 23:00
      Finished
      FC Rostov
      0 - 0
      Zenit St. Petersburg
    • 18:00
      Finished
      CSKA Moscow
      4 - 0
      Ural
  • Friday, 02 December 2016
    • 00:30
      Finished
      Anzhi Makhachkala
      3 - 1
      Amkar
  • Thursday, 01 December 2016
    • 23:30
      Finished
      Tom Tomsk
      1 - 6
      Lokomotiv Moscow
    • 22:05
      Finished
      Krylya Sovetov Samara
      4 - 0
      Spartak Moscow
    • 22:00
      Finished
      Terek Grozny
      2 - 1
      FC Krasnodar
  • Wednesday, 30 November 2016
    • 23:30
      Finished
      Zenit St. Petersburg
      2 - 0
      FC Ufa
    • 23:30
      Finished
      CSKA Moscow
      2 - 0
      FC Orenburg
    • 23:00
      Finished
      Rubin Kazan
      1 - 0
      Arsenal Tula
    • 21:00
      Finished
      Ural
      1 - 0
      FC Rostov
  • Sunday, 27 November 2016
    • 23:00
      Finished
      FC Krasnodar
      2 - 1
      Zenit St. Petersburg
    • 20:30
      Finished
      FC Rostov
      2 - 0
      Anzhi Makhachkala
    • 18:00
      Finished
      Krylya Sovetov Samara
      3 - 0
      Tom Tomsk
  • Saturday, 26 November 2016
    • 22:00
      Finished
      Terek Grozny
      0 - 1
      Spartak Moscow
    • 21:00
      Finished
      Lokomotiv Moscow
      1 - 1
      Ural
    • 18:00
      Finished
      CSKA Moscow
      0 - 0
      Rubin Kazan
    • 15:30
      Finished
      Amkar
      1 - 0
      Arsenal Tula
  • Friday, 25 November 2016
    • 21:00
      Finished
      FC Ufa
      1 - 0
      FC Orenburg
  • Monday, 21 November 2016
    • 23:00
      Finished
      Terek Grozny
      0 - 0
      Tom Tomsk
  • Sunday, 20 November 2016
    • 23:30
      Finished
      Zenit St. Petersburg
      3 - 1
      Krylya Sovetov Samara
    • 21:05
      Finished
      Spartak Moscow
      1 - 0
      Amkar
    • 18:30
      Finished
      FC Krasnodar
      3 - 0
      Ural
  • Saturday, 19 November 2016
    • 21:00
      Finished
      Anzhi Makhachkala
      0 - 1
      FC Ufa
    • 18:30
      Finished
      FC Orenburg
      1 - 1
      Lokomotiv Moscow
  • Friday, 18 November 2016
    • 23:30
      Finished
      Rubin Kazan
      0 - 0
      FC Rostov
    • 23:00
      Finished
      Arsenal Tula
      0 - 1
      CSKA Moscow
  • Sunday, 06 November 2016
    • 23:30
      Finished
      FC Krasnodar
      3 - 3
      FC Orenburg
    • 23:05
      Finished
      CSKA Moscow
      2 - 2
      Amkar
    • 21:00
      Finished
      Terek Grozny
      2 - 1
      Zenit St. Petersburg
    • 21:00
      Finished
      FC Rostov
      4 - 1
      Arsenal Tula
  • Saturday, 05 November 2016
    • 22:30
      Finished
      Lokomotiv Moscow
      4 - 0
      Anzhi Makhachkala
    • 20:00
      Finished
      Krylya Sovetov Samara
      2 - 2
      Ural
    • 17:30
      Finished
      FC Ufa
      2 - 3
      Rubin Kazan
    • 15:00
      Finished
      Tom Tomsk
      0 - 1
      Spartak Moscow
  • Monday, 31 October 2016
    • 23:30
      Finished
      Rubin Kazan
      2 - 0
      Lokomotiv Moscow
    • 21:00
      Finished
      FC Orenburg
      1 - 0
      Krylya Sovetov Samara
  • Sunday, 30 October 2016
    • 23:30
      Finished
      Anzhi Makhachkala
      0 - 0
      FC Krasnodar
    • 21:00
      Finished
      Zenit St. Petersburg
      1 - 0
      Tom Tomsk
    • 18:30
      Finished
      Arsenal Tula
      0 - 2
      FC Ufa
    • 16:00
      Finished
      Ural
      1 - 4
      Terek Grozny
  • Saturday, 29 October 2016
    • 23:00
      Finished
      Spartak Moscow
      3 - 1
      CSKA Moscow
    • 20:30
      Finished
      Amkar
      1 - 0
      FC Rostov
  • Tuesday, 25 October 2016
    • 00:30
      Finished
      Zenit St. Petersburg
      1 - 0
      FC Orenburg
  • Monday, 24 October 2016
    • 00:00
      Finished
      FC Krasnodar
      1 - 0
      Amkar
  • Sunday, 23 October 2016
    • 21:30
      Finished
      Lokomotiv Moscow
      1 - 0
      CSKA Moscow
    • 00:30
      Finished
      Terek Grozny
      3 - 1
      Rubin Kazan
  • Saturday, 22 October 2016
    • 22:00
      Finished
      Ural
      0 - 1
      Spartak Moscow
    • 19:30
      Finished
      FC Ufa
      0 - 0
      FC Rostov
    • 17:05
      Finished
      Tom Tomsk
      0 - 3
      Anzhi Makhachkala
  • Friday, 21 October 2016
    • 23:00
      Finished
      Krylya Sovetov Samara
      1 - 1
      Arsenal Tula
  • Tuesday, 18 October 2016
    • 00:30
      Finished
      Anzhi Makhachkala
      0 - 0
      Terek Grozny
  • Monday, 17 October 2016
    • 00:00
      Finished
      Arsenal Tula
      0 - 0
      FC Krasnodar
  • Sunday, 16 October 2016
    • 21:30
      Finished
      FC Orenburg
      3 - 1
      Tom Tomsk
    • 19:00
      Finished
      Ural
      0 - 2
      Zenit St. Petersburg
    • 00:30
      Finished
      Spartak Moscow
      1 - 0
      FC Rostov
  • Saturday, 15 October 2016
    • 22:00
      Finished
      Rubin Kazan
      3 - 0
      Krylya Sovetov Samara
    • 19:30
      Finished
      Amkar
      0 - 0
      Lokomotiv Moscow
    • 00:30
      Finished
      CSKA Moscow
      1 - 0
      FC Ufa
  • Monday, 03 October 2016
    • 00:00
      Finished
      FC Krasnodar
      1 - 0
      Rubin Kazan
    • 00:00
      Finished
      FC Rostov
      2 - 0
      CSKA Moscow
  • Sunday, 02 October 2016
    • 21:30
      Finished
      Zenit St. Petersburg
      4 - 2
      Spartak Moscow
    • 19:00
      Finished
      FC Ufa
      1 - 1
      Amkar
    • 00:30
      Finished
      Terek Grozny
      2 - 1
      FC Orenburg
  • Saturday, 01 October 2016
    • 22:00
      Finished
      Lokomotiv Moscow
      1 - 1
      Arsenal Tula
    • 19:30
      Finished
      Krylya Sovetov Samara
      2 - 1
      Anzhi Makhachkala
    • 17:05
      Finished
      Tom Tomsk
      1 - 1
      Ural
  • Tuesday, 27 September 2016
    • 00:30
      Finished
      Rubin Kazan
      2 - 1
      Tom Tomsk
  • Monday, 26 September 2016
    • 22:00
      Finished
      Amkar
      0 - 0
      Krylya Sovetov Samara
    • 00:30
      Finished
      Anzhi Makhachkala
      2 - 2
      Zenit St. Petersburg
  • Sunday, 25 September 2016
    • 22:00
      Finished
      Spartak Moscow
      0 - 1
      FC Ufa
    • 19:30
      Finished
      Arsenal Tula
      0 - 0
      Terek Grozny
    • 17:00
      Finished
      FC Orenburg
      0 - 1
      Ural
    • 02:30
      Finished
      FC Rostov
      1 - 0
      Lokomotiv Moscow
  • Saturday, 24 September 2016
    • 22:00
      Finished
      CSKA Moscow
      1 - 1
      FC Krasnodar
  • Tuesday, 20 September 2016
    • 00:30
      Finished
      Zenit St. Petersburg
      4 - 1
      Rubin Kazan
  • Monday, 19 September 2016
    • 01:00
      Finished
      FC Krasnodar
      2 - 1
      FC Rostov
  • Sunday, 18 September 2016
    • 22:15
      Finished
      Krylya Sovetov Samara
      1 - 2
      CSKA Moscow
    • 00:00
      Finished
      Terek Grozny
      1 - 3
      Amkar
    • 00:00
      Finished
      Lokomotiv Moscow
      0 - 1
      FC Ufa
  • Saturday, 17 September 2016
    • 21:30
      Finished
      Ural
      0 - 1
      Anzhi Makhachkala
    • 19:00
      Finished
      Tom Tomsk
      1 - 0
      Arsenal Tula
  • Friday, 16 September 2016
    • 22:00
      Finished
      FC Orenburg
      1 - 3
      Spartak Moscow
  • Tuesday, 13 September 2016
    • 00:30
      Finished
      Rubin Kazan
      3 - 1
      Ural
  • Monday, 12 September 2016
    • 00:00
      Finished
      Arsenal Tula
      0 - 5
      Zenit St. Petersburg
  • Sunday, 11 September 2016
    • 21:30
      Finished
      Spartak Moscow
      1 - 0
      Lokomotiv Moscow
    • 19:00
      Finished
      FC Ufa
      0 - 0
      FC Krasnodar
    • 01:45
      Finished
      CSKA Moscow
      3 - 0
      Terek Grozny
  • Saturday, 10 September 2016
    • 23:00
      Finished
      FC Orenburg
      0 - 0
      Anzhi Makhachkala
    • 20:30
      Finished
      Amkar
      1 - 0
      Tom Tomsk
    • 01:00
      Finished
      FC Rostov
      2 - 1
      Krylya Sovetov Samara
  • Monday, 29 August 2016
    • 02:30
      Finished
      Anzhi Makhachkala
      0 - 2
      Spartak Moscow
    • 00:15
      Finished
      Terek Grozny
      2 - 1
      FC Rostov
    • 00:15
      Finished
      FC Krasnodar
      1 - 2
      Lokomotiv Moscow
  • Sunday, 28 August 2016
    • 22:00
      Finished
      Ural
      1 - 1
      Arsenal Tula
  • Saturday, 27 August 2016
    • 23:00
      Finished
      Zenit St. Petersburg
      3 - 0
      Amkar
    • 20:30
      Finished
      Tom Tomsk
      0 - 1
      CSKA Moscow
    • 18:00
      Finished
      FC Orenburg
      1 - 1
      Rubin Kazan
  • Friday, 26 August 2016
    • 23:30
      Finished
      Krylya Sovetov Samara
      0 - 1
      FC Ufa
  • Tuesday, 23 August 2016
    • 00:30
      Finished
      Arsenal Tula
      0 - 0
      FC Orenburg
  • Monday, 22 August 2016
    • 01:30
      Finished
      Lokomotiv Moscow
      0 - 0
      Krylya Sovetov Samara
  • Sunday, 21 August 2016
    • 23:00
      Finished
      Spartak Moscow
      2 - 0
      FC Krasnodar
    • 20:30
      Finished
      Amkar
      1 - 0
      Ural
    • 02:30
      Finished
      FC Rostov
      3 - 0
      Tom Tomsk
  • Saturday, 20 August 2016
    • 22:00
      Finished
      Zenit St. Petersburg
      1 - 1
      CSKA Moscow
    • 19:30
      Finished
      FC Ufa
      1 - 3
      Terek Grozny
    • 00:30
      Finished
      Rubin Kazan
      1 - 2
      Anzhi Makhachkala
  • Monday, 15 August 2016
    • 22:30
      Finished
      FC Orenburg
      0 - 0
      Amkar
    • 01:30
      Finished
      Terek Grozny
      1 - 1
      Lokomotiv Moscow
    • 01:00
      Finished
      Anzhi Makhachkala
      1 - 0
      Arsenal Tula
  • Sunday, 14 August 2016
    • 20:30
      Finished
      Tom Tomsk
      1 - 0
      FC Ufa
    • 01:30
      Finished
      Rubin Kazan
      1 - 1
      Spartak Moscow
  • Saturday, 13 August 2016
    • 23:05
      Finished
      Krylya Sovetov Samara
      1 - 1
      FC Krasnodar
    • 20:30
      Finished
      Ural
      0 - 1
      CSKA Moscow
    • 00:30
      Finished
      Zenit St. Petersburg
      3 - 2
      FC Rostov
  • Tuesday, 09 August 2016
    • 00:30
      Finished
      Spartak Moscow
      1 - 0
      Krylya Sovetov Samara
    • 00:30
      Finished
      FC Krasnodar
      4 - 0
      Terek Grozny
  • Monday, 08 August 2016
    • 02:30
      Finished
      FC Rostov
      0 - 0
      Ural
    • 00:05
      Finished
      Lokomotiv Moscow
      2 - 2
      Tom Tomsk
  • Sunday, 07 August 2016
    • 21:30
      Finished
      Amkar
      2 - 0
      Anzhi Makhachkala
    • 21:00
      Finished
      FC Orenburg
      0 - 1
      CSKA Moscow
    • 00:30
      Finished
      Arsenal Tula
      1 - 0
      Rubin Kazan
  • Saturday, 06 August 2016
    • 22:00
      Finished
      FC Ufa
      0 - 0
      Zenit St. Petersburg
  • Tuesday, 02 August 2016
    • 00:35
      Finished
      Rubin Kazan
      0 - 0
      Amkar
    • 00:30
      Finished
      FC Krasnodar
      3 - 0
      Tom Tomsk
  • Monday, 01 August 2016
    • 01:35
      Finished
      Terek Grozny
      1 - 0
      Krylya Sovetov Samara
  • Sunday, 31 July 2016
    • 23:05
      Finished
      Spartak Moscow
      4 - 0
      Arsenal Tula
    • 20:30
      Finished
      Ural
      2 - 0
      FC Ufa
    • 02:30
      Finished
      FC Rostov
      1 - 0
      FC Orenburg
    • 01:00
      Finished
      Anzhi Makhachkala
      0 - 0
      CSKA Moscow
  • Saturday, 30 July 2016
    • 22:35
      Finished
      Zenit St. Petersburg
      0 - 0
      Lokomotiv Moscow
  • Saturday, 01 April 2017
    • 00:30
      Not started
      Anzhi Makhachkala
      -
      Ural
    • 20:00
      Not started
      FC Ufa
      -
      Lokomotiv Moscow
    • 22:30
      Not started
      Arsenal Tula
      -
      Tom Tomsk
  • Sunday, 02 April 2017
    • 16:30
      Not started
      Amkar
      -
      Terek Grozny
    • 19:00
      Not started
      Rubin Kazan
      -
      Zenit St. Petersburg
    • 21:30
      Not started
      CSKA Moscow
      -
      Krylya Sovetov Samara
  • Tuesday, 04 April 2017
    • 00:30
      Not started
      FC Rostov
      -
      FC Krasnodar
    • 00:30
      Not started
      Spartak Moscow
      -
      FC Orenburg
  • Saturday, 08 April 2017
    • 19:00
      Not started
      Krylya Sovetov Samara
      -
      Amkar
    • 21:30
      Not started
      Terek Grozny
      -
      Arsenal Tula
  • Sunday, 09 April 2017
    • 00:00
      Not started
      Zenit St. Petersburg
      -
      Anzhi Makhachkala
    • 19:00
      Not started
      FC Ufa
      -
      Spartak Moscow
    • 21:30
      Not started
      FC Krasnodar
      -
      CSKA Moscow
  • Monday, 10 April 2017
    • 00:00
      Not started
      Lokomotiv Moscow
      -
      FC Rostov
    • 20:00
      Not started
      Tom Tomsk
      -
      Rubin Kazan
    • 22:30
      Not started
      Ural
      -
      FC Orenburg
  • Saturday, 15 April 2017
    • 17:00
      Not started
      Amkar
      -
      FC Ufa
    • 19:30
      Not started
      CSKA Moscow
      -
      FC Rostov
    • 22:00
      Not started
      Anzhi Makhachkala
      -
      Krylya Sovetov Samara
  • Sunday, 16 April 2017
    • 00:30
      Not started
      Rubin Kazan
      -
      FC Krasnodar
    • 17:30
      Not started
      FC Orenburg
      -
      Terek Grozny
    • 20:00
      Not started
      Ural
      -
      Tom Tomsk
    • 22:30
      Not started
      Arsenal Tula
      -
      Lokomotiv Moscow
  • Monday, 17 April 2017
    • 01:00
      Not started
      Spartak Moscow
      -
      Zenit St. Petersburg
  • Saturday, 22 April 2017
    • 00:00
      Not started
      Zenit St. Petersburg
      -
      Ural
  • Sunday, 23 April 2017
    • 00:00
      Not started
      Tom Tomsk
      -
      FC Orenburg
    • 00:00
      Not started
      FC Krasnodar
      -
      Arsenal Tula
    • 00:00
      Not started
      Lokomotiv Moscow
      -
      Amkar
    • 00:00
      Not started
      FC Ufa
      -
      CSKA Moscow
    • 00:00
      Not started
      FC Rostov
      -
      Spartak Moscow
    • 00:00
      Not started
      Krylya Sovetov Samara
      -
      Rubin Kazan
    • 00:00
      Not started
      Terek Grozny
      -
      Anzhi Makhachkala
  • Thursday, 27 April 2017
    • 00:00
      Not started
      Arsenal Tula
      -
      Krylya Sovetov Samara
    • 00:00
      Not started
      Amkar
      -
      FC Krasnodar
    • 00:00
      Not started
      CSKA Moscow
      -
      Lokomotiv Moscow
    • 00:00
      Not started
      FC Rostov
      -
      FC Ufa
    • 00:00
      Not started
      FC Orenburg
      -
      Zenit St. Petersburg
    • 00:00
      Not started
      Spartak Moscow
      -
      Ural
    • 00:00
      Not started
      Rubin Kazan
      -
      Terek Grozny
    • 00:00
      Not started
      Anzhi Makhachkala
      -
      Tom Tomsk
  • Sunday, 30 April 2017
    • 00:00
      Not started
      Lokomotiv Moscow
      -
      Rubin Kazan
    • 00:00
      Not started
      FC Krasnodar
      -
      Anzhi Makhachkala
    • 00:00
      Not started
      Krylya Sovetov Samara
      -
      FC Orenburg
    • 00:00
      Not started
      FC Ufa
      -
      Arsenal Tula
    • 00:00
      Not started
      Tom Tomsk
      -
      Zenit St. Petersburg
    • 00:00
      Not started
      FC Rostov
      -
      Amkar
    • 00:00
      Not started
      Terek Grozny
      -
      Ural
    • 00:00
      Not started
      CSKA Moscow
      -
      Spartak Moscow
  • Saturday, 06 May 2017
    • 00:00
      Not started
      Zenit St. Petersburg
      -
      Terek Grozny
    • 00:00
      Not started
      Ural
      -
      Krylya Sovetov Samara
  • Sunday, 07 May 2017
    • 00:00
      Not started
      FC Orenburg
      -
      FC Krasnodar
    • 00:00
      Not started
      Arsenal Tula
      -
      FC Rostov
    • 00:00
      Not started
      Amkar
      -
      CSKA Moscow
    • 00:00
      Not started
      Spartak Moscow
      -
      Tom Tomsk
    • 00:00
      Not started
      Rubin Kazan
      -
      FC Ufa
    • 00:00
      Not started
      Anzhi Makhachkala
      -
      Lokomotiv Moscow
  • Saturday, 13 May 2017
    • 00:00
      Not started
      Krylya Sovetov Samara
      -
      Zenit St. Petersburg
    • 23:00
      Not started
      Tom Tomsk
      -
      Terek Grozny
    • 23:00
      Not started
      Ural
      -
      FC Krasnodar
  • Sunday, 14 May 2017
    • 00:00
      Not started
      Lokomotiv Moscow
      -
      FC Orenburg
    • 00:00
      Not started
      CSKA Moscow
      -
      Arsenal Tula
    • 00:00
      Not started
      Amkar
      -
      Spartak Moscow
    • 00:00
      Not started
      FC Rostov
      -
      Rubin Kazan
    • 00:00
      Not started
      FC Ufa
      -
      Anzhi Makhachkala
  • Thursday, 18 May 2017
    • 00:00
      Not started
      Rubin Kazan
      -
      CSKA Moscow
    • 00:00
      Not started
      Anzhi Makhachkala
      -
      FC Rostov
    • 00:00
      Not started
      FC Orenburg
      -
      FC Ufa
    • 00:00
      Not started
      Tom Tomsk
      -
      Krylya Sovetov Samara
    • 00:00
      Not started
      Ural
      -
      Lokomotiv Moscow
    • 00:00
      Not started
      Arsenal Tula
      -
      Amkar
    • 00:00
      Not started
      Zenit St. Petersburg
      -
      FC Krasnodar
    • 00:00
      Not started
      Spartak Moscow
      -
      Terek Grozny
  • Monday, 22 May 2017
    • 00:00
      Not started
      Arsenal Tula
      -
      Spartak Moscow
    • 00:00
      Not started
      Amkar
      -
      Rubin Kazan
    • 00:00
      Not started
      CSKA Moscow
      -
      Anzhi Makhachkala
    • 00:00
      Not started
      Krylya Sovetov Samara
      -
      Terek Grozny
    • 00:00
      Not started
      FC Orenburg
      -
      FC Rostov
    • 00:00
      Not started
      Lokomotiv Moscow
      -
      Zenit St. Petersburg
    • 00:00
      Not started
      Tom Tomsk
      -
      FC Krasnodar
    • 00:00
      Not started
      FC Ufa
      -
      Ural
# Player Team Goals
1
Fedor Smolov
FC Krasnodar 11
2
Artem Dzyuba
Zenit St. Petersburg 8
2
Bekim Balaj
Terek Grozny 8
2
Jonathas
Rubin Kazan 8
5
Ari
Lokomotiv Moscow 7
5
Giuliano
Zenit St. Petersburg 7
5
Quincy Promes
Spartak Moscow 7
8
Aleksandr Samedov
Spartak Moscow 5
8
Lacina Traore
CSKA Moscow 5
8
Maxim Kanunnikov
Rubin Kazan 5
8
Sergei Kornilenko
Krylya Sovetov Samara 5
8
Yohan Mollo
Zenit St. Petersburg 5
8
Ze Luis
Spartak Moscow 5
14
Aleksandr Yerokhin
FC Rostov 4
14
Blagoy Georgiev
FC Orenburg 4
14
Denis Glushakov
Spartak Moscow 4
14
Dmitry Poloz
FC Rostov 4
14
Domenico Criscito
Zenit St. Petersburg 4
14
Eric Cosmin Bicfalvi
Ural 4
14
Gheorghe Grozav
Terek Grozny 4
# Player Team Assists
1
Timofei Kalachev
FC Rostov 7
2
Manuel Fernandes
Lokomotiv Moscow 6
2
Quincy Promes
Spartak Moscow 6
4
Alan Dzagoev
CSKA Moscow 5
4
Dmitry Poloz
FC Rostov 5
4
Oleg Shatov
Zenit St. Petersburg 5
4
Ze Luis
Spartak Moscow 5
8
Dmitri Kombarov
Spartak Moscow 4
8
Giuliano
Zenit St. Petersburg 4
8
Milad Mohammadi
Terek Grozny 4
8
Ruben Rochina
Rubin Kazan 4
12
Aleksandar Miljkovic
Amkar 3
12
Ari
Lokomotiv Moscow 3
12
Artem Dzyuba
Zenit St. Petersburg 3
12
Chisamba Lungu
Ural 3
12
Cristian Pasquato
Krylya Sovetov Samara 3
12
Janusz Gol
Amkar 3
12
Mauricio Pereira
FC Krasnodar 3
12
Moritz Bauer
Rubin Kazan 3
12
Roman Zobnin
Spartak Moscow 3
# Player Team
1
Aleksandru Gatcan
FC Rostov 3 6
2
Andrey Malykh
FC Orenburg 2 3
3
Pontus Wernbloom
CSKA Moscow 1 8
4
Neto
Zenit St. Petersburg 1 8
5
Andrey Semenov
Terek Grozny 1 6
6
Cesar Navas
FC Rostov 1 5
7
Pavel Alikin
FC Ufa 1 5
8
Dmitri Andreyev
FC Orenburg 1 5
9
Carlos Zambrano
Rubin Kazan 1 4
10
Maxim Kanunnikov
Rubin Kazan 1 4
11
Valeriu Ciuperca
Tom Tomsk 1 4
12
Elmir Nabiullin
Rubin Kazan 1 4
13
Charles Kabore
FC Krasnodar 1 3
14
Andrei Eshchenko
Spartak Moscow 1 3
15
Azamat Zaseev
FC Ufa 1 3
16
Aleksandr Yerokhin
FC Rostov 1 3
17
Facundo Piriz
Terek Grozny 1 3
18
Saeid Ezzatollahi
Anzhi Makhachkala 1 3
19
Vladimir Poluyakhtov
FC Orenburg 1 3
20
Oleksandr Kasyan
Tom Tomsk 1 2
# Team
  • Russia : PFL Zone South
    • 21:00
      Not started
      Sochi
      -
      Legion Dynamo

Premier League

Classement
# Team P Pts.
1 Chelsea 28 69
2 Tottenham Hotspur 28 59
3 Manchester City 28 57
4 Liverpool 29 56
5 Manchester United 27 52
6 Arsenal 27 50
7 Everton 29 50
8 West Bromwich Albion 29 43
9 Stoke City 29 36
10 Southampton 27 33
11 AFC Bournemouth 29 33
12 West Ham United 29 33
13 Burnley 29 32
14 Watford 28 31
15 Leicester City 28 30
16 Crystal Palace 28 28
17 Swansea City 29 27
18 Hull City 29 24
19 Middlesbrough 28 22
20 Sunderland 28 20
Top Scorer
# Player Goals
1
Romelu Lukaku Everton
21
2
Harry Kane Tottenham Hotspur
19
3
Alexis Sanchez Arsenal
18
4
Diego Costa Chelsea
17
5
Zlatan Ibrahimovic Manchester United
15
6
Dele Alli Tottenham Hotspur
14
7
Jermain Defoe Sunderland
14
8
Sergio Aguero Manchester City
13
9
Sadio Mane Liverpool
12
10
Eden Hazard Chelsea
11

1. Bundesliga

Classement
# Team P Pts.
1 Bayern Munich 25 62
2 RasenBallsport Leipzig 25 49
3 Borussia Dortmund 25 46
4 Hoffenheim 25 45
5 Hertha Berlin 25 40
6 FC Cologne 25 37
7 Eintracht Frankfurt 25 36
8 Freiburg 25 35
9 Schalke 04 25 33
10 Borussia Moenchengladbach 25 32
11 Bayer Leverkusen 25 31
12 Mainz 05 25 29
13 Werder Bremen 25 29
14 Augsburg 25 29
15 Wolfsburg 25 29
16 Hamburger SV 25 27
17 Ingolstadt 25 19
18 Darmstadt 25 15
Top Scorer
# Player Goals
1
Pierre-Emerick Aubameyang Borussia Dortmund
23
2
Anthony Modeste FC Cologne
22
3
Robert Lewandowski Bayern Munich
21
4
Timo Werner RasenBallsport Leipzig
14
5
Sandro Wagner Hoffenheim
11
6
Vedad Ibisevic Hertha Berlin
11
7
Javier Hernandez Bayer Leverkusen
10
8
Serge Gnabry Werder Bremen
10
9
Mario Gomez Wolfsburg
9
10
Andrej Kramaric Hoffenheim
8

Serie A

Classement
# Team P Pts.
1 Juventus 29 73
2 Roma 29 65
3 SSC Napoli 29 63
4 Lazio 29 57
5 Inter 29 55
6 Atalanta 29 55
7 AC Milan 29 53
8 Fiorentina 29 48
9 Sampdoria 29 41
10 Torino 29 40
11 ChievoVerona 29 38
12 Udinese 29 36
13 Bologna 29 34
14 Cagliari 29 32
15 Sassuolo 29 31
16 Genoa 29 29
17 Empoli 29 22
18 Palermo 29 15
19 Crotone 29 14
20 Pescara 29 12
Top Scorer
# Player Goals
1
Andrea Belotti Torino
22
2
Edin Dzeko Roma
21
3
Dries Mertens SSC Napoli
20
4
Mauro Icardi Inter
20
5
Gonzalo Higuain Juventus
19
6
Ciro Immobile Lazio
17
7
Nikola Kalinic Fiorentina
14
8
Carlos Bacca AC Milan
12
9
Lorenzo Insigne SSC Napoli
12
10
Marco Borriello Cagliari
12

Ligue 1

Classement
# Team P Pts.
1 Monaco 30 71
2 Paris Saint Germain 30 68
3 Nice 30 64
4 Lyon 29 50
5 Marseille 30 46
6 Bordeaux 30 46
7 Saint-Etienne 30 44
8 Rennes 30 39
9 Angers 30 39
10 Guingamp 30 38
11 Nantes 30 38
12 Toulouse 30 37
13 Metz 29 35
14 Lille 30 34
15 Montpellier 30 33
16 Caen 30 32
17 Dijon 30 28
18 Nancy 30 28
19 SC Bastia 30 25
20 Lorient 30 25
Top Scorer
# Player Goals
1
Edinson Cavani Paris Saint Germain
27
2
Alexandre Lacazette Lyon
23
3
Bafetimbi Gomis Marseille
16
4
Radamel Falcao Monaco
16
5
Steve Mounie Montpellier
13
6
Ivan Santini Caen
12
7
Kylian Mbappe Lottin Monaco
12
8
Alassane Plea Nice
11
9
Florian Thauvin Marseille
10
10
Mario Balotelli Nice
10

Primera Division

Classement
# Team P Pts.
1 Real Madrid 27 65
2 Barcelona 28 63
3 Sevilla 28 57
4 Atletico Madrid 28 55
5 Villarreal 28 48
6 Real Sociedad 28 48
7 Athletic Bilbao 28 44
8 Eibar 28 41
9 Espanyol 28 40
10 Alaves 28 40
11 Celta Vigo 27 38
12 Las Palmas 28 35
13 Real Betis 28 31
14 Valencia 28 30
15 Malaga 28 27
16 Deportivo La Coruna 28 27
17 Leganes 28 26
18 Sporting Gijon 28 21
19 Granada 28 19
20 Osasuna 28 11
Top Scorer
# Player Goals
1
Lionel Messi Barcelona
25
2
Luis Suarez Barcelona
22
3
Cristiano Ronaldo Real Madrid
19
4
Iago Aspas Celta Vigo
15
5
Antoine Griezmann Atletico Madrid
14
6
Gerard Moreno Espanyol
11
7
Kevin Gameiro Atletico Madrid
10
8
Sergi Enrich Eibar
10
9
Aritz Aduriz Athletic Bilbao
9
10
Pablo Piatti Espanyol
9

Liga ZON Sagres

Classement
# Team P Pts.
1 Benfica 30 74
2 Sporting CP 30 67
3 FC Porto 30 61
4 Estoril 30 54
5 Nacional 30 45
6 Maritimo 30 41
7 Vitoria de Setubal 30 39
8 Academica 30 37
9 Braga 30 37
10 Vitoria de Guimaraes 30 35
11 Rio Ave 30 32
12 Arouca 30 31
13 Gil Vicente 30 31
14 Belenenses 30 28
15 Pacos de Ferreira 30 24
16 Olhanense 30 24
Top Scorer
# Player Goals
1
Jackson Martinez FC Porto
20
2
Derley Maritimo
16
3
Rafael Martins Vitoria de Setubal
15
4
Lima Benfica
14
5
Fredy Montero Sporting CP
13
6
Mario Rondon Nacional
12
7
Bebe Pacos de Ferreira
11
8
Evandro Goebel Estoril
11
9
Rodrigo Benfica
11
10
Heldon Sporting CP
10

Spor Toto Sueper Lig

Classement
# Team P Pts.
1 Galatasaray 34 71
2 Fenerbahce 34 61
3 Besiktas 34 58
4 Bursaspor 34 55
5 Kayserispor 34 52
6 Kasimpasa 34 50
7 Antalyaspor 34 47
8 Eskisehirspor 34 46
9 Trabzonspor 34 46
10 Gaziantepspor 34 46
11 Genclerbirligi 34 45
12 Sivasspor 34 44
13 Elazigspor 34 43
14 Akhisar Belediye Genclik Ve Spor 34 42
15 Karabukspor 34 40
16 Istanbul Basaksehir 34 36
17 Orduspor 34 29
18 Mersin 34 22
Top Scorer
# Player Goals
1
Burak Yilmaz Galatasaray
24
2
Kalu Uche Kasimpasa
19
3
Bobo Kayserispor
18
4
Pierre Webo Fenerbahce
16
5
Moussa Sow Fenerbahce
15
6
Pablo Martin Batalla Bursaspor
15
7
Lamine Diarra Antalyaspor
13
8
Marcio Nobre Mersin
13
9
Necati Ates Eskisehirspor
12
10
Theofanis Gekas Akhisar Belediye Genclik Ve Spor
12

Super Liga

Classement
# Team P Pts.
1 Persipura Jayapura 34 82
2 Arema 34 69
3 Mitra Kukar 34 65
4 Persib Bandung 34 63
5 Sriwijaya FC 34 57
6 Barito Putera 34 54
7 Bali United Pusam 34 50
8 Persiram 34 45
9 Gresik United 34 45
10 Persepam Madura United 34 43
11 Persija Jakarta 34 42
12 Persela Lamongan 34 41
13 Persiba Balikpapan 34 40
14 Persita 34 38
15 Madura United 34 34
16 Persidafon 34 30
17 Persiwa Wamena 34 30
18 PSPS Pekanbaru 34 17