• Italy : Serie A
    • 20:00
      Finished
      Cagliari
      2 - 1
      AC Milan
    • 23:00
      Finished
      Roma
      3 - 2
      Genoa
    • 23:00
      Finished
      Sampdoria
      2 - 4
      SSC Napoli
    • 01:45
      Finished
      Torino
      5 - 3
      Sassuolo
    • 01:50
      Finished
      Palermo
      2 - 1
      Empoli
    • 01:50
      Finished
      Crotone
      3 - 1
      Lazio
    • 01:50
      Finished
      Fiorentina
      2 - 2
      Pescara
    • 01:50
      Finished
      Inter
      5 - 2
      Udinese
  • Indonesia : Liga 1
    • 20:30
      Finished
      Arema
      2 - 0
      Mitra Kukar
    • 20:30
      Finished
      Gresik United
      1 - 1
      PSM Makassar
    • 20:30
      Not started
      Semen Padang
      -
      Persiba Balikpapan
    • 20:30
      Not started
      Pusamania Borneo
      -
      Bhayangkara Surabaya…
  • Argentina : Federal A - Promotion - Final Group
    • 22:00
      Finished
      Gimnasia y Tiro
      1 - 0
      Gimnasia Mendoza
    • 02:00
      Finished
      Union de Sunchales
      0 - 0
      Club Atletico Mitre
  • Argentina : Federal A - Relegation - 2nd Stage
    • 01:00
      Finished
      Villa Mitre
      2 - 0
      CA Chaco For Ever
    • 02:00
      Finished AP
      Club Cipolletti
      3 - 1
      Juventud Antoniana
    • 03:00
      Finished
      Sarmiento de Resistencia
      2 - 0
      Altos Hornos Zapla
    • 06:30
      Postponed
      Defensores de Belgrano…
      -
      Gutierrez SC
  • Argentina : Primera B Metropolitana
    • 21:00
      Finished
      San Telmo
      2 - 1
      Colegiales
    • 21:00
      Finished
      Almirante Brown
      0 - 0
      Acassuso
    • 23:00
      Finished
      Tristan Suarez
      0 - 1
      Club Atletico Estudiantes
    • 01:30
      Finished
      CD UAI Urquiza
      1 - 0
      Deportivo Espanol
    • 01:30
      Finished
      Club Atletico Platense
      0 - 2
      CA Talleres Remedios…
  • Argentina : Primera B Nacional
    • 21:00
      Finished
      Santamarina
      2 - 1
      Los Andes
    • 01:00
      Finished
      Central Cordoba de Santiago
      0 - 1
      Argentinos Juniors
    • 01:00
      Finished
      Guillermo Brown
      1 - 0
      Crucero del Norte
    • 01:30
      Finished
      Flandria
      4 - 1
      Juventud Unida Gualeguaychu
    • 02:00
      Finished
      Boca Unidos
      0 - 2
      Nueva Chicago
    • 03:00
      Finished
      Independiente Rivadavia
      1 - 0
      Gimnasia Jujuy
  • Argentina : Primera Division
    • 00:00
      Finished
      Defensa y Justicia
      1 - 0
      Tigre
    • 02:15
      Finished
      Arsenal Sarandi
      0 - 2
      Lanus
    • 03:00
      Finished
      Talleres
      2 - 1
      Atletico Tucuman
    • 04:15
      Finished
      River Plate
      0 - 0
      Rosario Central
    • 04:30
      Finished
      Atletico Rafaela
      1 - 2
      Belgrano
    • 06:50
      Finished
      Patronato de Parana
      0 - 3
      Godoy Cruz
  • Austria : Bundesliga
    • 21:30
      Finished
      Salzburg
      1 - 0
      Altach
    • 21:30
      Finished
      Rapid Wien
      2 - 1
      SKN St. Poelten
    • 21:30
      Finished
      Admira Moedling
      1 - 6
      Austria Wien
    • 21:30
      Finished
      Wolfsberger AC
      1 - 0
      Sturm Graz
    • 21:30
      Finished
      Ried
      2 - 3
      Mattersburg
  • Bolivia : Primera Division - Apertura Adecuacion
    • 02:00
      Finished
      Universitario
      1 - 0
      Jorge Wilstermann
    • 04:15
      Finished
      San Jose
      0 - 1
      The Strongest
    • 06:30
      Finished
      Oriente Petrolero
      1 - 1
      Sport Boys Warnes
  • Bosnia-Herzegovina : Premier League Championship Group
    • 22:00
      Finished
      FK Krupa
      1 - 0
      FK Sarajevo
    • 22:00
      Finished
      Zeljeznicar
      2 - 1
      Radnik Bijeljina
    • 22:00
      Finished
      Zrinjski Mostar
      3 - 0
      Sloboda Tuzla
  • Brazil : Serie A
    • 21:00
      Finished
      Atletico MG
      2 - 2
      Ponte Preta
    • 02:00
      Finished
      Santos FC
      0 - 1
      Cruzeiro
    • 02:00
      Finished
      Atletico PR
      1 - 1
      Flamengo
    • 02:00
      Finished
      Atletico GO
      0 - 1
      Corinthians
    • 04:00
      Finished
      Sport
      4 - 3
      Gremio
    • 05:00
      Finished
      Botafogo RJ
      1 - 0
      Bahia
  • Bulgaria : First Professional League Championship Playoff
    • 22:30
      Finished
      PFC CSKA-Sofia
      3 - 0
      Levski Sofia
    • 01:00
      Finished
      Lokomotiv Plovdiv
      3 - 4
      Dunav Ruse
    • 01:00
      Finished
      Cherno More Varna
      1 - 3
      Ludogorets Razgrad
  • Bulgaria : First Professional League Relegation Playoff
    • 21:30
      Not started
      Lokomotiv Gorna Oryahovitsa
      -
      Montana
  • Colombia : Primera A Apertura
    • 03:15
      Finished
      Tigres FC
      0 - 1
      Atletico Huila
    • 05:30
      Finished
      Deportivo Pasto
      1 - 2
      Atletico Junior
    • 07:30
      Finished
      Independiente Medellin
      4 - 3
      Atletico Nacional
  • Czech Republic : FNL
    • 20:00
      Finished
      FK MAS Taborsko
      1 - 1
      Zizkov
    • 20:00
      Finished
      Pardubice
      2 - 1
      FK Varnsdorf
    • 20:00
      Finished
      FC Vlasim
      0 - 1
      Sokolov
    • 20:00
      Finished
      SK Dynamo Ceske Budejovice
      3 - 0
      Trinec
    • 20:00
      Finished
      Usti nad Labem
      1 - 0
      Frydek-Mistek
    • 20:00
      Finished
      Opava
      2 - 0
      Sigma Olomouc
    • 20:00
      Finished
      SK Prostejov
      0 - 3
      Vitkovice
    • 20:05
      Finished
      Banik Ostrava
      3 - 0
      Znojmo
  • Denmark : 2. Division Promotion Group
    • 20:00
      Finished
      Broenshoej
      2 - 0
      Dalum
    • 20:00
      Finished
      Hvidovre
      0 - 1
      Greve
  • Denmark : Superligaen Championship Playoff
    • 21:00
      Finished
      Broendby IF
      1 - 2
      FC Nordsjaelland
    • 21:00
      Finished
      FC Koebenhavn
      2 - 0
      SoenderjyskE
    • 21:00
      Finished
      FC Midtjylland
      0 - 3
      Lyngby
  • Denmark : Superligaen Relegation Playoff
    • 23:00
      Finished
      AGF
      1 - 0
      Viborg
  • Ecuador : Serie A - Apertura
    • 00:00
      Finished
      CSD Macara
      1 - 2
      Delfin
    • 00:00
      Finished
      Deportivo Cuenca
      2 - 2
      Emelec
  • England : Championship Playoff
    • 21:00
      Not started
      Huddersfield Town
      -
      Reading
  • England : League 2 Playoff
    • 21:00
      Finished
      Blackpool
      2 - 1
      Exeter City
  • Estonia : Meistriliiga
    • 23:00
      Not started
      Flora Tallinn
      -
      JK Sillamae Kalev
  • Finland : Ykkonen
    • 21:00
      Finished
      IF Gnistan
      1 - 1
      EIF
    • 22:30
      Not started
      TPS
      -
      FF Jaro
    • 22:30
      Not started
      AC Oulu
      -
      KPV
    • 22:30
      Not started
      Honka
      -
      GrIFK Grankulla
  • France : Ligue 1 Qualification
    • 02:00
      Finished
      Lorient
      0 - 0
      Troyes
  • France : Ligue 2 Qualification
    • 23:00
      Finished
      Orleans
      1 - 0
      Paris FC
  • Georgia : Erovnuli Liga
    • 20:30
      Finished
      Saburtalo
      1 - 2
      Chikhura
    • 22:30
      Finished
      Torpedo Kutaisi
      2 - 1
      Samtredia
    • 00:00
      Finished
      Dinamo Tbilisi
      4 - 0
      Dinamo Batumi
  • Greece : Football League
    • 21:00
      Finished
      Aris Thessaloniki FC
      1 - 0
      Apollon Smirnis
    • 21:00
      Finished
      Trikala
      6 - 1
      Chania
    • 21:00
      Finished
      Panelefsiniakos
      1 - 3
      Kallithea
    • 21:00
      Finished
      OFI Crete
      6 - 1
      AE Sparti
    • 21:00
      Cancelled
      AEL Kalloni FC
      0 - 0
      Panegialios
    • 21:00
      Finished
      Acharnaikos FC
      1 - 1
      Anagennisi Karditsas
    • 21:00
      Finished
      Kissamikos FC
      2 - 0
      Agrotikos Asteras
    • 21:00
      Finished
      Panserraikos FC
      4 - 5
      Aiginiakos FC
  • Greece : Super League Playoff Group
    • 22:15
      Finished
      Panathinaikos
      1 - 0
      Panionios
    • 00:30
      Finished
      AEK Athens
      1 - 0
      PAOK Thessaloniki FC
  • Honduras : Liga Nacional - Clausura Final Stage
    • 05:00
      Finished
      CD Motagua
      3 - 0
      Honduras Progreso
  • Iceland : Urvalsdeild
    • 01:00
      Finished
      Breidablik
      2 - 1
      Vikingur Olafsvik
    • 02:15
      Finished
      Fjolnir
      1 - 3
      Stjarnan
    • 02:15
      Finished
      Grindavik
      1 - 0
      Valur
    • 03:00
      Finished
      KR Reykjavik
      2 - 2
      FH Hafnarfjordur
  • International : Toulon Tournament Grp. A
    • 22:00
      Not started
      Japan U20
      -
      Cuba U20
  • Italy : Lega Pro Relegation Playoff Grp. A
    • 22:00
      Finished
      Carrarese
      1 - 0
      Lupa Roma
    • 22:00
      Finished
      Prato
      0 - 0
      Tuttocuoio
  • Italy : Lega Pro Relegation Playoff Grp. B
    • 21:30
      Finished
      Teramo
      0 - 0
      Lumezzane
    • 21:30
      Finished
      Alma Juventus Fano
      2 - 0
      Forli
  • Italy : Lega Pro Relegation Playoff Grp. C
    • 21:00
      Finished
      Akragas
      1 - 1
      Melfi
    • 22:00
      Finished
      Vibonese
      1 - 1
      Catanzaro
  • Kazakhstan : Premier League
    • 20:00
      Finished
      Atyrau
      2 - 0
      Akzhaiyk Uralsk
  • Latvia : Virsliga
    • 21:00
      Finished
      RFS
      3 - 2
      FS Metta/LU
  • Macedonia : Prva Liga
    • 21:30
      Finished
      Pelister
      2 - 3
      FK Vardar Skopje
    • 21:30
      Finished
      Renova
      4 - 4
      KF Shkendija
    • 21:30
      Finished
      FK Sileks
      1 - 0
      Shkupi Skopje
    • 21:30
      Finished
      Rabotnicki
      0 - 3
      Pobeda
    • 21:30
      Finished
      Makedonija GjP
      5 - 3
      FK Bregalnica Stip
  • Mexico : Liga MX Clausura Playoff
    • 06:11
      Finished
      CD Guadalajara
      2 - 1
      Tigres
  • Morocco : Botola Pro
    • 05:00
      Finished
      FUS Rabat
      1 - 1
      MAT Tetouan
    • 05:00
      Finished
      KACM
      2 - 3
      Wydad Casablanca
  • Netherlands : Eredivisie Qualification
    • 21:45
      Finished
      NEC Nijmegen
      1 - 4
      NAC Breda
  • Norway : 1. Divisjon
    • 23:00
      Finished
      Bodoe/Glimt
      1 - 0
      Mjoendalen
    • 23:00
      Finished
      Elverum
      0 - 2
      Levanger
    • 23:00
      Finished
      Fredrikstad
      1 - 1
      Arendal Fotball
    • 23:00
      Finished
      Kongsvinger
      2 - 1
      Floroe
    • 23:00
      Finished
      Sandnes
      0 - 0
      Ull/Kisa
    • 23:00
      Finished
      Tromsdalen
      3 - 2
      Ranheim
    • 23:00
      Finished
      Aasane
      2 - 2
      Stroemmen
  • Norway : Eliteserien
    • 23:00
      Finished
      FK Haugesund
      0 - 0
      Sarpsborg 08
    • 23:00
      Finished
      Kristiansund BK
      1 - 1
      Sogndal
    • 23:00
      Finished
      Lillestroem
      4 - 1
      Tromsoe
    • 23:00
      Finished
      Molde
      3 - 1
      Stabaek
    • 23:00
      Finished
      Brann
      1 - 1
      Aalesund
    • 01:00
      Finished
      Vaalerenga
      1 - 1
      Rosenborg
  • Paraguay : Division Profesional - Apertura
    • 04:00
      Finished
      Cerro Porteno
      2 - 1
      Luqueno
    • 06:10
      Finished
      Libertad
      3 - 0
      Sol de America
  • Peru : Primera Division - Apertura
    • 23:15
      Finished
      FBC Melgar
      2 - 3
      Universidad San Martin
    • 01:30
      Finished
      Union Comercio
      1 - 2
      Universitario de Deportes
    • 04:00
      Finished
      Alianza Lima
      2 - 0
      Real Garcilaso
  • Poland : Ekstraklasa Championship Group
    • 23:00
      Finished
      Termalica Nieciecza
      1 - 2
      Jagiellonia Bialystok
    • 23:00
      Finished
      Korona Kielce
      0 - 1
      Legia Warszawa
    • 23:00
      Finished
      Lech Poznan
      2 - 1
      Wisla Krakow
    • 23:00
      Finished
      Lechia Gdansk
      4 - 0
      Pogon Szczecin
  • Portugal : Cup
    • 23:20
      Finished
      Benfica
      2 - 1
      Vitoria de Guimaraes
  • Romania : Liga I Relegation Group
    • 00:30
      Finished
      ACS Poli Timisoara
      3 - 1
      Tirgu Mures
  • Russia : PFL Zone South
    • 20:00
      Finished
      Chernomorets Novorossiysk
      3 - 0
      Legion Dynamo
    • 21:00
      Finished
      FC Rotor Volgograd
      2 - 0
      Dinamo Stavropol
    • 21:00
      Finished
      SKA Rostov
      2 - 0
      Angusht Nazran
    • 21:00
      Finished
      Chayka
      1 - 1
      Afips Afipsky
    • 21:00
      Finished
      Biolog Novokubansk
      0 - 1
      Armavir FC
    • 21:00
      Finished
      Druzhba
      1 - 3
      Sochi
  • Russia : PFL Zone West
    • 21:00
      Finished
      Tekstilshchik
      1 - 1
      Torpedo Vladimir
    • 21:00
      Finished
      Strogino
      3 - 5
      FC Dolgoprudny
    • 17:00
      Not started
      Znamya
      -
      Dinamo Moscow II
  • Russia : Premier League Qualification
    • 22:00
      Finished
      Arsenal Tula
      1 - 0
      FC Yenisey Krasnoyarsk
  • Scotland : Premiership Playoff
    • 21:00
      Finished
      Hamilton Academical
      1 - 0
      Dundee United
  • South Korea : K. League Challenge
    • 17:30
      Not started
      Bucheon FC 1995
      -
      Seongnam FC
    • 17:30
      Not started
      Ansan Greeners
      -
      Seoul E-Land FC
  • Spain : Segunda B Promotion Playoff
    • 23:00
      Finished
      Racing Santander
      3 - 0
      Rayo Majadahonda
    • 23:00
      Finished
      Fuenlabrada
      0 - 1
      Villanovense
    • 00:00
      Finished
      Leonesa
      2 - 1
      Barcelona B
    • 00:00
      Finished
      Real Murcia
      1 - 1
      Pontevedra
    • 01:00
      Finished
      Alcoyano
      0 - 2
      Cartagena
  • Spain : Segunda B Relegation Playoff
    • 23:00
      Finished
      Linares Deportivo
      1 - 2
      Burgos CF
    • 23:00
      Finished AP
      San Sebastian de los…
      3 - 1
      Atletico Levante UD
  • Spain : Segunda Division
    • 21:00
      Finished
      Zaragoza
      1 - 1
      Rayo Vallecano
    • 23:00
      Finished
      Elche
      1 - 1
      Reus
    • 23:00
      Finished
      Gimnastic
      3 - 1
      Girona
    • 23:00
      Finished
      Mallorca
      0 - 0
      Numancia
    • 01:30
      Finished
      Cordoba
      4 - 2
      Real Oviedo
  • Sweden : Allsvenskan
    • 20:00
      Finished
      Hammarby
      2 - 2
      Joenkoepings Soedra
    • 22:30
      Finished
      IFK Gothenburg
      1 - 1
      Elfsborg
  • Sweden : Superettan
    • 20:00
      Finished
      Trelleborgs FF
      4 - 1
      Oesters IF
    • 22:00
      Finished
      Gefle
      1 - 3
      Brommapojkarna
  • Switzerland : Super League
    • 21:00
      Finished
      Grasshopper
      1 - 3
      Basel
    • 21:00
      Finished
      Lausanne
      1 - 2
      Lugano
    • 21:00
      Finished
      Luzern
      2 - 2
      FC Vaduz
    • 21:00
      Finished
      St. Gallen
      1 - 1
      Sion
    • 21:00
      Finished
      Thun
      0 - 0
      Young Boys
  • Turkey : 1. Lig Playoff
    • 23:00
      Not started
      Eskisehirspor
      -
      Giresunspor
  • Turkey : Super Lig
    • 20:00
      Finished
      Bursaspor
      1 - 2
      Genclerbirligi
    • 20:00
      Finished
      Osmanlispor FK
      1 - 2
      Rizespor
    • 20:00
      Finished
      Karabukspor
      2 - 2
      Kayserispor
    • 23:00
      Finished
      Gaziantepspor
      0 - 4
      Besiktas
  • Uruguay : Primera Division Intermedio
    • 01:30
      Finished
      Juventud de las Piedras
      0 - 1
      Montevideo Wanderers
    • 01:30
      Finished
      Cerro
      0 - 2
      Racing
    • 01:30
      Finished
      Sud America
      1 - 1
      Danubio
    • 05:00
      Finished
      Nacional
      2 - 1
      River Plate
  • USA : Major League Soccer
    • 04:10
      Finished
      Atlanta United
      3 - 1
      New York City FC
    • 07:15
      Finished
      FC Dallas
      0 - 0
      Houston Dynamo
  • USA : NASL Spring Season
    • 03:00
      Finished
      Jacksonville Armada…
      2 - 1
      North Carolina FC
  • USA : USL
    • 01:00
      Finished
      New York Red Bulls II
      2 - 1
      Charleston Battery
    • 04:00
      Finished
      Bethlehem Steel FC
      3 - 1
      Harrisburg City Islanders
    • 04:00
      Finished
      Seattle Sounders FC…
      2 - 2
      Sacramento Republic…
    • 05:00
      Finished
      Vancouver Whitecaps…
      1 - 2
      Real Monarchs SLC
  • Venezuela : Primera Division - Apertura Final Stage
    • 02:00
      Postponed
      Aragua FC
      -
      Carabobo FC
    • 03:00
      Cancelled
      Zulia
      0 - 0
      Deportivo Tachira
  • Indonesia : Liga 1
    • 30/05 18:00
      Not started
      Persipura Jayapura
      -
      Barito Putera
  • Algeria : Ligue 1
    • 30/05 04:30
      Not started
      NA Hussein Dey
      -
      USM Alger
  • Argentina : Primera B Metropolitana
    • 30/05 00:05
      Not started
      Deportivo Riestra
      -
      Atlanta
    • 30/05 01:30
      Not started
      Barracas Central
      -
      Excursionistas
  • Argentina : Primera Division
    • 30/05 05:00
      Not started
      Estudiantes
      -
      Union
    • 30/05 07:15
      Not started
      Velez Sarsfield
      -
      Quilmes
  • Brazil : Serie A
    • 30/05 06:00
      Not started
      Chapecoense AF
      -
      Avai FC
  • Bulgaria : First Professional League Relegation Playoff
    • 30/05 00:00
      Not started
      Slavia Sofia
      -
      Neftochimic Burgas 1962
  • Colombia : Primera A Apertura
    • 30/05 05:30
      Not started
      Cortulua
      -
      Once Caldas
  • Denmark : Superligaen Europa League Playoff
    • 30/05 00:00
      Not started
      Randers FC
      -
      OB
  • Egypt : Premier League
    • 30/05 03:00
      Not started
      Al Ahly
      -
      Misr El-Maqasa
    • 30/05 03:00
      Not started
      Al-Ittihad Al-Sakandary
      -
      Smouha SC
  • Estonia : Meistriliiga
    • 30/05 22:00
      Not started
      FCI Tallinn
      -
      Nomme JK Kalju
    • 30/05 23:00
      Cancelled
      Paernu Linnameeskond
      0 - 0
      Paide Linnameeskond
    • 30/05 23:00
      Not started
      Parnu JK Vaprus
      -
      Paide Linnameeskond
  • Germany : 1. Bundesliga Qualification
    • 30/05 01:30
      Not started
      Eintracht Braunschweig
      -
      Wolfsburg
  • Germany : 2. Bundesliga Qualification
    • 30/05 23:00
      Not started
      1860 Muenchen
      -
      Jahn Regensburg
  • International : AFC Champions League Final Stage
    • 30/05 01:45
      Not started
      Al-Ain
      -
      Esteghlal
    • 30/05 02:00
      Not started
      Al-Ahli
      -
      Al Ahli
    • 30/05 17:00
      Not started
      Kashima Antlers
      -
      Guangzhou Evergrande
    • 30/05 17:00
      Not started
      Kawasaki Frontale
      -
      Muang Thong United
  • International : Club Friendlies
    • 30/05 23:00
      Not started
      SV Lohmar
      -
      FC Cologne
  • International : Toulon Tournament Grp. A
    • 30/05 00:30
      Not started
      England U20
      -
      Angola U20
  • International : Toulon Tournament Grp. B
    • 30/05 22:00
      Not started
      Ivory Coast U20
      -
      Bahrain U20
  • International : World Cup U20 Final Stage
    • 30/05 15:00
      Not started
      Venezuela U20
      -
      Japan U20
    • 30/05 18:00
      Not started
      South Korea U20
      -
      Portugal U20
  • Israel : Leumit League Qualification
    • 30/05 19:00
      Not started
      Hapoel Nazareth Illit
      -
      SC Kfar Kasem
  • Italy : Serie B Promotion Playoff
    • 30/05 01:30
      Not started
      Frosinone
      -
      Carpi
  • Norway : Eliteserien
    • 30/05 00:00
      Not started
      Stroemsgodset
      -
      Viking
  • Paraguay : Division Profesional - Apertura
    • 30/05 04:00
      Not started
      Guarani
      -
      Sportivo Trinidense
    • 30/05 05:30
      Not started
      Deportivo Capiata
      -
      Independiente CG
    • 30/05 06:10
      Not started
      Nacional
      -
      General Diaz
  • Romania : Liga I Relegation Group
    • 30/05 00:30
      Not started
      Concordia Chiajna
      -
      Botosani
  • Russia : PFL Zone Ural-Povolzhye
    • 30/05 20:30
      Not started
      FC Chelyabinsk
      -
      Syzran-2003
    • 30/05 21:00
      Not started
      Volga Ulyanovsk
      -
      KamAZ
    • 30/05 22:00
      Not started
      Dinamo Kirov
      -
      Zenit Izhevsk
    • 30/05 22:30
      Not started
      Olimpiec Nizhny
      -
      NoSta
  • Sweden : Allsvenskan
    • 30/05 00:00
      Not started
      Haecken
      -
      Oestersunds FK
    • 30/05 00:00
      Not started
      AIK
      -
      Malmoe FF
    • 30/05 00:00
      Not started
      Oerebro
      -
      Sirius
  • Sweden : Superettan
    • 30/05 00:00
      Not started
      Helsingborg
      -
      Syrianska
  • Turkey : 1. Lig Playoff
    • 30/05 01:30
      Not started
      Boluspor
      -
      Goztepe
  • Turkey : Super Lig
    • 30/05 00:00
      Not started
      Alanyaspor
      -
      Galatasaray
  • Venezuela : Primera Division - Apertura Final Stage
    • 30/05 06:00
      Not started
      Monagas SC
      -
      Zamora FC
No match for the selected day
  • Italy : Serie A
    • 20:00
      Finished
      Cagliari
      2 - 1
      AC Milan
    • 23:00
      Finished
      Roma
      3 - 2
      Genoa
    • 23:00
      Finished
      Sampdoria
      2 - 4
      SSC Napoli
    • 01:45
      Finished
      Torino
      5 - 3
      Sassuolo
    • 01:50
      Finished
      Palermo
      2 - 1
      Empoli
    • 01:50
      Finished
      Crotone
      3 - 1
      Lazio
    • 01:50
      Finished
      Fiorentina
      2 - 2
      Pescara
    • 01:50
      Finished
      Inter
      5 - 2
      Udinese
  • Indonesia : Liga 1
    • 20:30
      Finished
      Arema
      2 - 0
      Mitra Kukar
    • 20:30
      Finished
      Gresik United
      1 - 1
      PSM Makassar
  • Argentina : Federal A - Promotion - Final Group
    • 22:00
      Finished
      Gimnasia y Tiro
      1 - 0
      Gimnasia Mendoza
    • 02:00
      Finished
      Union de Sunchales
      0 - 0
      Club Atletico Mitre
  • Argentina : Federal A - Relegation - 2nd Stage
    • 01:00
      Finished
      Villa Mitre
      2 - 0
      CA Chaco For Ever
    • 02:00
      Finished AP
      Club Cipolletti
      3 - 1
      Juventud Antoniana
    • 03:00
      Finished
      Sarmiento de Resistencia
      2 - 0
      Altos Hornos Zapla
  • Argentina : Primera B Metropolitana
    • 21:00
      Finished
      San Telmo
      2 - 1
      Colegiales
    • 21:00
      Finished
      Almirante Brown
      0 - 0
      Acassuso
    • 23:00
      Finished
      Tristan Suarez
      0 - 1
      Club Atletico Estudiantes
    • 01:30
      Finished
      CD UAI Urquiza
      1 - 0
      Deportivo Espanol
    • 01:30
      Finished
      Club Atletico Platense
      0 - 2
      CA Talleres Remedios…
  • Argentina : Primera B Nacional
    • 21:00
      Finished
      Santamarina
      2 - 1
      Los Andes
    • 01:00
      Finished
      Central Cordoba de Santiago
      0 - 1
      Argentinos Juniors
    • 01:00
      Finished
      Guillermo Brown
      1 - 0
      Crucero del Norte
    • 01:30
      Finished
      Flandria
      4 - 1
      Juventud Unida Gualeguaychu
    • 02:00
      Finished
      Boca Unidos
      0 - 2
      Nueva Chicago
    • 03:00
      Finished
      Independiente Rivadavia
      1 - 0
      Gimnasia Jujuy
  • Argentina : Primera Division
    • 00:00
      Finished
      Defensa y Justicia
      1 - 0
      Tigre
    • 02:15
      Finished
      Arsenal Sarandi
      0 - 2
      Lanus
    • 03:00
      Finished
      Talleres
      2 - 1
      Atletico Tucuman
    • 04:15
      Finished
      River Plate
      0 - 0
      Rosario Central
    • 04:30
      Finished
      Atletico Rafaela
      1 - 2
      Belgrano
    • 06:50
      Finished
      Patronato de Parana
      0 - 3
      Godoy Cruz
  • Austria : Bundesliga
    • 21:30
      Finished
      Salzburg
      1 - 0
      Altach
    • 21:30
      Finished
      Rapid Wien
      2 - 1
      SKN St. Poelten
    • 21:30
      Finished
      Admira Moedling
      1 - 6
      Austria Wien
    • 21:30
      Finished
      Wolfsberger AC
      1 - 0
      Sturm Graz
    • 21:30
      Finished
      Ried
      2 - 3
      Mattersburg
  • Bolivia : Primera Division - Apertura Adecuacion
    • 02:00
      Finished
      Universitario
      1 - 0
      Jorge Wilstermann
    • 04:15
      Finished
      San Jose
      0 - 1
      The Strongest
    • 06:30
      Finished
      Oriente Petrolero
      1 - 1
      Sport Boys Warnes
  • Bosnia-Herzegovina : Premier League Championship Group
    • 22:00
      Finished
      FK Krupa
      1 - 0
      FK Sarajevo
    • 22:00
      Finished
      Zeljeznicar
      2 - 1
      Radnik Bijeljina
    • 22:00
      Finished
      Zrinjski Mostar
      3 - 0
      Sloboda Tuzla
  • Brazil : Serie A
    • 21:00
      Finished
      Atletico MG
      2 - 2
      Ponte Preta
    • 02:00
      Finished
      Santos FC
      0 - 1
      Cruzeiro
    • 02:00
      Finished
      Atletico PR
      1 - 1
      Flamengo
    • 02:00
      Finished
      Atletico GO
      0 - 1
      Corinthians
    • 04:00
      Finished
      Sport
      4 - 3
      Gremio
    • 05:00
      Finished
      Botafogo RJ
      1 - 0
      Bahia
  • Bulgaria : First Professional League Championship Playoff
    • 22:30
      Finished
      PFC CSKA-Sofia
      3 - 0
      Levski Sofia
    • 01:00
      Finished
      Lokomotiv Plovdiv
      3 - 4
      Dunav Ruse
    • 01:00
      Finished
      Cherno More Varna
      1 - 3
      Ludogorets Razgrad
  • Colombia : Primera A Apertura
    • 03:15
      Finished
      Tigres FC
      0 - 1
      Atletico Huila
    • 05:30
      Finished
      Deportivo Pasto
      1 - 2
      Atletico Junior
    • 07:30
      Finished
      Independiente Medellin
      4 - 3
      Atletico Nacional
  • Czech Republic : FNL
    • 20:00
      Finished
      FK MAS Taborsko
      1 - 1
      Zizkov
    • 20:00
      Finished
      Pardubice
      2 - 1
      FK Varnsdorf
    • 20:00
      Finished
      FC Vlasim
      0 - 1
      Sokolov
    • 20:00
      Finished
      SK Dynamo Ceske Budejovice
      3 - 0
      Trinec
    • 20:00
      Finished
      Usti nad Labem
      1 - 0
      Frydek-Mistek
    • 20:00
      Finished
      Opava
      2 - 0
      Sigma Olomouc
    • 20:00
      Finished
      SK Prostejov
      0 - 3
      Vitkovice
    • 20:05
      Finished
      Banik Ostrava
      3 - 0
      Znojmo
  • Denmark : 2. Division Promotion Group
    • 20:00
      Finished
      Broenshoej
      2 - 0
      Dalum
    • 20:00
      Finished
      Hvidovre
      0 - 1
      Greve
  • Denmark : Superligaen Championship Playoff
    • 21:00
      Finished
      Broendby IF
      1 - 2
      FC Nordsjaelland
    • 21:00
      Finished
      FC Koebenhavn
      2 - 0
      SoenderjyskE
    • 21:00
      Finished
      FC Midtjylland
      0 - 3
      Lyngby
  • Denmark : Superligaen Relegation Playoff
    • 23:00
      Finished
      AGF
      1 - 0
      Viborg
  • Ecuador : Serie A - Apertura
    • 00:00
      Finished
      CSD Macara
      1 - 2
      Delfin
    • 00:00
      Finished
      Deportivo Cuenca
      2 - 2
      Emelec
  • England : League 2 Playoff
    • 21:00
      Finished
      Blackpool
      2 - 1
      Exeter City
  • Finland : Ykkonen
    • 21:00
      Finished
      IF Gnistan
      1 - 1
      EIF
  • France : Ligue 1 Qualification
    • 02:00
      Finished
      Lorient
      0 - 0
      Troyes
  • France : Ligue 2 Qualification
    • 23:00
      Finished
      Orleans
      1 - 0
      Paris FC
  • Georgia : Erovnuli Liga
    • 20:30
      Finished
      Saburtalo
      1 - 2
      Chikhura
    • 22:30
      Finished
      Torpedo Kutaisi
      2 - 1
      Samtredia
    • 00:00
      Finished
      Dinamo Tbilisi
      4 - 0
      Dinamo Batumi
  • Greece : Football League
    • 21:00
      Finished
      Aris Thessaloniki FC
      1 - 0
      Apollon Smirnis
    • 21:00
      Finished
      Trikala
      6 - 1
      Chania
    • 21:00
      Finished
      Panelefsiniakos
      1 - 3
      Kallithea
    • 21:00
      Finished
      OFI Crete
      6 - 1
      AE Sparti
    • 21:00
      Finished
      Acharnaikos FC
      1 - 1
      Anagennisi Karditsas
    • 21:00
      Finished
      Kissamikos FC
      2 - 0
      Agrotikos Asteras
    • 21:00
      Finished
      Panserraikos FC
      4 - 5
      Aiginiakos FC
  • Greece : Super League Playoff Group
    • 22:15
      Finished
      Panathinaikos
      1 - 0
      Panionios
    • 00:30
      Finished
      AEK Athens
      1 - 0
      PAOK Thessaloniki FC
  • Honduras : Liga Nacional - Clausura Final Stage
    • 05:00
      Finished
      CD Motagua
      3 - 0
      Honduras Progreso
  • Iceland : Urvalsdeild
    • 01:00
      Finished
      Breidablik
      2 - 1
      Vikingur Olafsvik
    • 02:15
      Finished
      Fjolnir
      1 - 3
      Stjarnan
    • 02:15
      Finished
      Grindavik
      1 - 0
      Valur
    • 03:00
      Finished
      KR Reykjavik
      2 - 2
      FH Hafnarfjordur
  • Italy : Lega Pro Relegation Playoff Grp. A
    • 22:00
      Finished
      Carrarese
      1 - 0
      Lupa Roma
    • 22:00
      Finished
      Prato
      0 - 0
      Tuttocuoio
  • Italy : Lega Pro Relegation Playoff Grp. B
    • 21:30
      Finished
      Teramo
      0 - 0
      Lumezzane
    • 21:30
      Finished
      Alma Juventus Fano
      2 - 0
      Forli
  • Italy : Lega Pro Relegation Playoff Grp. C
    • 21:00
      Finished
      Akragas
      1 - 1
      Melfi
    • 22:00
      Finished
      Vibonese
      1 - 1
      Catanzaro
  • Kazakhstan : Premier League
    • 20:00
      Finished
      Atyrau
      2 - 0
      Akzhaiyk Uralsk
  • Latvia : Virsliga
    • 21:00
      Finished
      RFS
      3 - 2
      FS Metta/LU
  • Macedonia : Prva Liga
    • 21:30
      Finished
      Pelister
      2 - 3
      FK Vardar Skopje
    • 21:30
      Finished
      Renova
      4 - 4
      KF Shkendija
    • 21:30
      Finished
      FK Sileks
      1 - 0
      Shkupi Skopje
    • 21:30
      Finished
      Rabotnicki
      0 - 3
      Pobeda
    • 21:30
      Finished
      Makedonija GjP
      5 - 3
      FK Bregalnica Stip
  • Mexico : Liga MX Clausura Playoff
    • 06:11
      Finished
      CD Guadalajara
      2 - 1
      Tigres
  • Morocco : Botola Pro
    • 05:00
      Finished
      FUS Rabat
      1 - 1
      MAT Tetouan
    • 05:00
      Finished
      KACM
      2 - 3
      Wydad Casablanca
  • Netherlands : Eredivisie Qualification
    • 21:45
      Finished
      NEC Nijmegen
      1 - 4
      NAC Breda
  • Norway : 1. Divisjon
    • 23:00
      Finished
      Bodoe/Glimt
      1 - 0
      Mjoendalen
    • 23:00
      Finished
      Elverum
      0 - 2
      Levanger
    • 23:00
      Finished
      Fredrikstad
      1 - 1
      Arendal Fotball
    • 23:00
      Finished
      Kongsvinger
      2 - 1
      Floroe
    • 23:00
      Finished
      Sandnes
      0 - 0
      Ull/Kisa
    • 23:00
      Finished
      Tromsdalen
      3 - 2
      Ranheim
    • 23:00
      Finished
      Aasane
      2 - 2
      Stroemmen
  • Norway : Eliteserien
    • 23:00
      Finished
      FK Haugesund
      0 - 0
      Sarpsborg 08
    • 23:00
      Finished
      Kristiansund BK
      1 - 1
      Sogndal
    • 23:00
      Finished
      Lillestroem
      4 - 1
      Tromsoe
    • 23:00
      Finished
      Molde
      3 - 1
      Stabaek
    • 23:00
      Finished
      Brann
      1 - 1
      Aalesund
    • 01:00
      Finished
      Vaalerenga
      1 - 1
      Rosenborg
  • Paraguay : Division Profesional - Apertura
    • 04:00
      Finished
      Cerro Porteno
      2 - 1
      Luqueno
    • 06:10
      Finished
      Libertad
      3 - 0
      Sol de America
  • Peru : Primera Division - Apertura
    • 23:15
      Finished
      FBC Melgar
      2 - 3
      Universidad San Martin
    • 01:30
      Finished
      Union Comercio
      1 - 2
      Universitario de Deportes
    • 04:00
      Finished
      Alianza Lima
      2 - 0
      Real Garcilaso
  • Poland : Ekstraklasa Championship Group
    • 23:00
      Finished
      Termalica Nieciecza
      1 - 2
      Jagiellonia Bialystok
    • 23:00
      Finished
      Korona Kielce
      0 - 1
      Legia Warszawa
    • 23:00
      Finished
      Lech Poznan
      2 - 1
      Wisla Krakow
    • 23:00
      Finished
      Lechia Gdansk
      4 - 0
      Pogon Szczecin
  • Portugal : Cup
    • 23:20
      Finished
      Benfica
      2 - 1
      Vitoria de Guimaraes
  • Romania : Liga I Relegation Group
    • 00:30
      Finished
      ACS Poli Timisoara
      3 - 1
      Tirgu Mures
  • Russia : PFL Zone South
    • 20:00
      Finished
      Chernomorets Novorossiysk
      3 - 0
      Legion Dynamo
    • 21:00
      Finished
      FC Rotor Volgograd
      2 - 0
      Dinamo Stavropol
    • 21:00
      Finished
      SKA Rostov
      2 - 0
      Angusht Nazran
    • 21:00
      Finished
      Chayka
      1 - 1
      Afips Afipsky
    • 21:00
      Finished
      Biolog Novokubansk
      0 - 1
      Armavir FC
    • 21:00
      Finished
      Druzhba
      1 - 3
      Sochi
  • Russia : PFL Zone West
    • 21:00
      Finished
      Tekstilshchik
      1 - 1
      Torpedo Vladimir
    • 21:00
      Finished
      Strogino
      3 - 5
      FC Dolgoprudny
  • Russia : Premier League Qualification
    • 22:00
      Finished
      Arsenal Tula
      1 - 0
      FC Yenisey Krasnoyarsk
  • Scotland : Premiership Playoff
    • 21:00
      Finished
      Hamilton Academical
      1 - 0
      Dundee United
  • Spain : Segunda B Promotion Playoff
    • 23:00
      Finished
      Racing Santander
      3 - 0
      Rayo Majadahonda
    • 23:00
      Finished
      Fuenlabrada
      0 - 1
      Villanovense
    • 00:00
      Finished
      Leonesa
      2 - 1
      Barcelona B
    • 00:00
      Finished
      Real Murcia
      1 - 1
      Pontevedra
    • 01:00
      Finished
      Alcoyano
      0 - 2
      Cartagena
  • Spain : Segunda B Relegation Playoff
    • 23:00
      Finished
      Linares Deportivo
      1 - 2
      Burgos CF
    • 23:00
      Finished AP
      San Sebastian de los…
      3 - 1
      Atletico Levante UD
  • Spain : Segunda Division
    • 21:00
      Finished
      Zaragoza
      1 - 1
      Rayo Vallecano
    • 23:00
      Finished
      Elche
      1 - 1
      Reus
    • 23:00
      Finished
      Gimnastic
      3 - 1
      Girona
    • 23:00
      Finished
      Mallorca
      0 - 0
      Numancia
    • 01:30
      Finished
      Cordoba
      4 - 2
      Real Oviedo
  • Sweden : Allsvenskan
    • 20:00
      Finished
      Hammarby
      2 - 2
      Joenkoepings Soedra
    • 22:30
      Finished
      IFK Gothenburg
      1 - 1
      Elfsborg
  • Sweden : Superettan
    • 20:00
      Finished
      Trelleborgs FF
      4 - 1
      Oesters IF
    • 22:00
      Finished
      Gefle
      1 - 3
      Brommapojkarna
  • Switzerland : Super League
    • 21:00
      Finished
      Grasshopper
      1 - 3
      Basel
    • 21:00
      Finished
      Lausanne
      1 - 2
      Lugano
    • 21:00
      Finished
      Luzern
      2 - 2
      FC Vaduz
    • 21:00
      Finished
      St. Gallen
      1 - 1
      Sion
    • 21:00
      Finished
      Thun
      0 - 0
      Young Boys
  • Turkey : Super Lig
    • 20:00
      Finished
      Bursaspor
      1 - 2
      Genclerbirligi
    • 20:00
      Finished
      Osmanlispor FK
      1 - 2
      Rizespor
    • 20:00
      Finished
      Karabukspor
      2 - 2
      Kayserispor
    • 23:00
      Finished
      Gaziantepspor
      0 - 4
      Besiktas
  • Uruguay : Primera Division Intermedio
    • 01:30
      Finished
      Juventud de las Piedras
      0 - 1
      Montevideo Wanderers
    • 01:30
      Finished
      Cerro
      0 - 2
      Racing
    • 01:30
      Finished
      Sud America
      1 - 1
      Danubio
    • 05:00
      Finished
      Nacional
      2 - 1
      River Plate
  • USA : Major League Soccer
    • 04:10
      Finished
      Atlanta United
      3 - 1
      New York City FC
    • 07:15
      Finished
      FC Dallas
      0 - 0
      Houston Dynamo
  • USA : NASL Spring Season
    • 03:00
      Finished
      Jacksonville Armada…
      2 - 1
      North Carolina FC
  • USA : USL
    • 01:00
      Finished
      New York Red Bulls II
      2 - 1
      Charleston Battery
    • 04:00
      Finished
      Bethlehem Steel FC
      3 - 1
      Harrisburg City Islanders
    • 04:00
      Finished
      Seattle Sounders FC…
      2 - 2
      Sacramento Republic…
    • 05:00
      Finished
      Vancouver Whitecaps…
      1 - 2
      Real Monarchs SLC

England : Premier League

# Team P W D L F-A GD Pts.
1 Chelsea 38 30 3 5 85-33 52 93
2 Tottenham Hotspur 38 26 8 4 86-26 60 86
3 Manchester City 38 23 9 6 80-39 41 78
4 Liverpool 38 22 10 6 78-42 36 76
5 Arsenal 38 23 6 9 77-44 33 75
6 Manchester United 38 18 15 5 54-29 25 69
7 Everton 38 17 10 11 62-44 18 61
8 Southampton 38 12 10 16 41-48 -7 46
9 AFC Bournemouth 38 12 10 16 55-67 -12 46
10 West Bromwich Albion 38 12 9 17 43-51 -8 45
11 West Ham United 38 12 9 17 47-64 -17 45
12 Leicester City 38 12 8 18 48-63 -15 44
13 Stoke City 38 11 11 16 41-56 -15 44
14 Crystal Palace 38 12 5 21 50-63 -13 41
15 Swansea City 38 12 5 21 45-70 -25 41
16 Burnley 38 11 7 20 39-55 -16 40
17 Watford 38 11 7 20 40-68 -28 40
18 Hull City 38 9 7 22 37-80 -43 34
19 Middlesbrough 38 5 13 20 27-53 -26 28
20 Sunderland 38 6 6 26 29-69 -40 24
# Player Team Goals
1
Harry Kane
Tottenham Hotspur 29
2
Romelu Lukaku
Everton 25
3
Alexis Sanchez
Arsenal 24
4
Diego Costa
Chelsea 20
5
Sergio Aguero
Manchester City 20
6
Dele Alli
Tottenham Hotspur 18
7
Zlatan Ibrahimovic
Manchester United 17
8
Eden Hazard
Chelsea 16
9
Joshua King
AFC Bournemouth 16
10
Christian Benteke
Crystal Palace 15
11
Fernando Llorente
Swansea City 15
12
Jermain Defoe
Sunderland 15
13
Heung-Min Son
Tottenham Hotspur 14
14
Jamie Vardy
Leicester City 13
15
Philippe Coutinho
Liverpool 13
16
Sadio Mane
Liverpool 13
17
Olivier Giroud
Arsenal 12
18
Roberto Firmino
Liverpool 11
19
Sam Vokes
Burnley 10
20
Theo Walcott
Arsenal 10

Germany : 1. Bundesliga

# Team P W D L F-A GD Pts.
1 Bayern Munich 34 25 7 2 89-22 67 82
2 RasenBallsport Leipzig 34 20 7 7 66-39 27 67
3 Borussia Dortmund 34 18 10 6 72-40 32 64
4 Hoffenheim 34 16 14 4 64-37 27 62
5 FC Cologne 34 12 13 9 51-42 9 49
6 Hertha Berlin 34 15 4 15 43-47 -4 49
7 Freiburg 34 14 6 14 42-60 -18 48
8 Werder Bremen 34 13 6 15 61-64 -3 45
9 Borussia Moenchengladbach 34 12 9 13 45-49 -4 45
10 Schalke 04 34 11 10 13 45-40 5 43
11 Eintracht Frankfurt 34 11 9 14 36-43 -7 42
12 Bayer Leverkusen 34 11 8 15 53-55 -2 41
13 Augsburg 34 9 11 14 35-51 -16 38
14 Hamburger SV 34 10 8 16 33-61 -28 38
15 Mainz 05 34 10 7 17 44-55 -11 37
16 Wolfsburg 34 10 7 17 34-52 -18 37
17 Ingolstadt 34 8 8 18 36-57 -21 32
18 Darmstadt 34 7 4 23 28-63 -35 25
# Player Team Goals
1
Pierre-Emerick Aubameyang
Borussia Dortmund 31
2
Robert Lewandowski
Bayern Munich 30
3
Anthony Modeste
FC Cologne 25
4
Timo Werner
RasenBallsport Leipzig 21
5
Mario Gomez
Wolfsburg 16
6
Andrej Kramaric
Hoffenheim 15
7
Max Kruse
Werder Bremen 15
8
Arjen Robben
Bayern Munich 13
9
Vedad Ibisevic
Hertha Berlin 12
10
Florian Niederlechner
Freiburg 11
11
Javier Hernandez
Bayer Leverkusen 11
12
Lars Stindl
Borussia Moenchengladbach 11
13
Sandro Wagner
Hoffenheim 11
14
Serge Gnabry
Werder Bremen 11
15
Nils Petersen
Freiburg 10
16
Guido Burgstaller
Schalke 04 9
17
Maximilian Philipp
Freiburg 9
18
Adam Szalai
Hoffenheim 8
19
Emil Forsberg
RasenBallsport Leipzig 8
20
Fin Bartels
Werder Bremen 8

Italy : Serie A

# Team P W D L F-A GD Pts.
1 Juventus 38 29 4 5 77-27 50 91
2 Roma 38 28 3 7 90-38 52 87
3 SSC Napoli 38 26 8 4 94-39 55 86
4 Atalanta 38 21 9 8 62-41 21 72
5 Lazio 38 21 7 10 74-51 23 70
6 AC Milan 38 18 9 11 57-45 12 63
7 Inter 38 19 5 14 72-49 23 62
8 Fiorentina 38 16 12 10 63-57 6 60
9 Torino 38 13 14 11 71-66 5 53
10 Sampdoria 38 12 12 14 49-55 -6 48
11 Cagliari 38 14 5 19 55-76 -21 47
12 Sassuolo 38 13 7 18 58-63 -5 46
13 Udinese 38 12 9 17 47-56 -9 45
14 ChievoVerona 38 12 7 19 43-61 -18 43
15 Bologna 38 11 8 19 40-58 -18 41
16 Genoa 38 9 9 20 38-64 -26 36
17 Crotone 38 9 7 22 34-58 -24 34
18 Empoli 38 8 8 22 29-61 -32 32
19 Palermo 38 6 8 24 33-77 -44 26
20 Pescara 38 3 9 26 37-81 -44 18
# Player Team Goals
1
Edin Dzeko
Roma 29
2
Dries Mertens
SSC Napoli 28
3
Andrea Belotti
Torino 26
4
Gonzalo Higuain
Juventus 24
5
Mauro Icardi
Inter 24
6
Ciro Immobile
Lazio 23
7
Lorenzo Insigne
SSC Napoli 18
8
Alejandro Gomez
Atalanta 16
9
Balde Diao Keita
Lazio 16
10
Marco Borriello
Cagliari 16
11
Mohamed Salah
Roma 15
12
Nikola Kalinic
Fiorentina 15
13
Jose Maria Callejon
SSC Napoli 14
14
Carlos Bacca
AC Milan 13
15
Diego Falcinelli
Crotone 13
16
Cyril Thereau
Udinese 12
17
Fabio Quagliarella
Sampdoria 12
18
Giovanni Simeone
Genoa 12
19
Gregoire Defrel
Sassuolo 12
20
Iago Falque
Torino 12

France : Ligue 1

# Team P W D L F-A GD Pts.
1 Monaco 38 30 5 3 107-31 76 95
2 Paris Saint Germain 38 27 6 5 83-27 56 87
3 Nice 38 22 12 4 63-36 27 78
4 Lyon 38 21 4 13 77-48 29 67
5 Marseille 38 17 11 10 57-41 16 62
6 Bordeaux 38 15 14 9 53-43 10 59
7 Nantes 38 14 9 15 40-54 -14 51
8 Saint-Etienne 38 12 14 12 41-42 -1 50
9 Rennes 38 12 14 12 36-42 -6 50
10 Guingamp 38 14 8 16 46-53 -7 50
11 Lille 38 13 7 18 40-47 -7 46
12 Angers 38 13 7 18 40-49 -9 46
13 Toulouse 38 10 14 14 37-41 -4 44
14 Metz 38 11 10 17 39-72 -33 43
15 Montpellier 38 10 9 19 48-66 -18 39
16 Dijon 38 8 13 17 46-58 -12 37
17 Caen 38 10 7 21 36-65 -29 37
18 Lorient 38 10 6 22 44-70 -26 36
19 Nancy 38 9 8 21 29-52 -23 35
20 SC Bastia 38 8 10 20 29-54 -25 34
# Player Team Goals
1
Edinson Cavani
Paris Saint Germain 35
2
Alexandre Lacazette
Lyon 28
3
Radamel Falcao
Monaco 21
4
Bafetimbi Gomis
Marseille 20
5
Florian Thauvin
Marseille 15
6
Ivan Santini
Caen 15
7
Kylian Mbappe Lottin
Monaco 15
8
Mario Balotelli
Nice 15
9
Nicolas De Preville
Lille 14
10
Steve Mounie
Montpellier 14
11
Benjamin Moukandjo
Lorient 13
12
Emiliano Sala
Nantes 12
13
Jimmy Briand
Guingamp 12
14
Lucas Moura
Paris Saint Germain 12
15
Alassane Plea
Nice 11
16
Lois Diony
Dijon 11
17
Martin Braithwaite
Toulouse 11
18
Ryad Boudebouz
Montpellier 11
19
Enzo Crivelli
SC Bastia 10
20
Valere Germain
Monaco 10

Spain : Liga BBVA

# Team P W D L F-A GD Pts.
1 Atletico Madrid 38 28 6 4 77-26 51 90
2 Barcelona 38 27 6 5 100-33 67 87
3 Real Madrid 38 27 6 5 104-38 66 87
4 Athletic Bilbao 38 20 10 8 66-39 27 70
5 Sevilla 38 18 9 11 69-52 17 63
6 Villarreal 38 17 8 13 60-44 16 59
7 Real Sociedad 38 16 11 11 62-55 7 59
8 Valencia 38 13 10 15 51-53 -2 49
9 Celta Vigo 38 14 7 17 49-54 -5 49
10 Levante 38 12 12 14 35-43 -8 48
11 Malaga 38 12 9 17 39-46 -7 45
12 Rayo Vallecano 38 13 4 21 46-80 -34 43
13 Getafe 38 11 9 18 35-54 -19 42
14 Espanyol 38 11 9 18 41-51 -10 42
15 Granada 38 12 5 21 32-56 -24 41
16 Elche 38 9 13 16 30-50 -20 40
17 Almeria 38 11 7 20 43-71 -28 40
18 Osasuna 38 10 9 19 32-62 -30 39
19 Valladolid 38 7 15 16 38-60 -22 36
20 Real Betis 38 6 7 25 36-78 -42 25
# Player Team Goals
1
Cristiano Ronaldo
Real Madrid 31
2
Lionel Messi
Barcelona 28
3
Diego Costa
Atletico Madrid 27
4
Alexis Sanchez
Barcelona 19
5
Karim Benzema
Real Madrid 17
6
Antoine Griezmann
Real Sociedad 16
7
Aritz Aduriz
Athletic Bilbao 16
8
Carlos Vela
Real Sociedad 16
9
Gareth Bale
Real Madrid 15
10
Javi Guerra
Valladolid 15
11
Kevin Gameiro
Sevilla 15
12
Pedro Rodriguez
Barcelona 15
13
Carlos Bacca
Sevilla 14
14
Ikechukwu Uche
Villarreal 14
15
Nolito
Celta Vigo 14
16
David Villa
Atletico Madrid 13
17
Oriol Riera
Osasuna 13
18
Charles
Celta Vigo 12
19
Ivan Rakitic
Sevilla 12
20
Joaquin Larrivey
Rayo Vallecano 12

Portugal : Liga ZON Sagres

# Team P W D L F-A GD Pts.
1 Benfica 30 23 5 2 58-18 40 74
2 Sporting CP 30 20 7 3 54-20 34 67
3 FC Porto 30 19 4 7 57-25 32 61
4 Estoril 30 15 9 6 42-26 16 54
5 Nacional 30 11 12 7 43-33 10 45
6 Maritimo 30 11 8 11 40-44 -4 41
7 Vitoria de Setubal 30 10 9 11 41-41 0 39
8 Academica 30 9 10 11 25-35 -10 37
9 Braga 30 10 7 13 39-37 2 37
10 Vitoria de Guimaraes 30 10 5 15 30-35 -5 35
11 Rio Ave 30 8 8 14 21-35 -14 32
12 Arouca 30 8 7 15 28-42 -14 31
13 Gil Vicente 30 8 7 15 23-37 -14 31
14 Belenenses 30 6 10 14 19-33 -14 28
15 Pacos de Ferreira 30 6 6 18 28-59 -31 24
16 Olhanense 30 6 6 18 21-49 -28 24
# Player Team Goals
1
Jackson Martinez
FC Porto 20
2
Derley
Maritimo 16
3
Rafael Martins
Vitoria de Setubal 15
4
Lima
Benfica 14
5
Fredy Montero
Sporting CP 13
6
Mario Rondon
Nacional 12
7
Bebe
Pacos de Ferreira 11
8
Evandro Goebel
Estoril 11
9
Rodrigo
Benfica 11
10
Heldon
Sporting CP 10
11
Adrien Silva
Sporting CP 8
12
Federico Dionisi
Olhanense 8
13
Islam Slimani
Sporting CP 8
14
Joao Pedro
Estoril 8
15
Djaniny
Nacional 7
16
Felipe Pardo
Braga 7
17
Oscar Cardozo
Benfica 7
18
Ricardo Horta
Vitoria de Setubal 7
19
Alan
Braga 6
20
Diego Barcelos
Nacional 6

Turkey : Spor Toto Sueper Lig

# Team P W D L F-A GD Pts.
1 Galatasaray 34 21 8 5 66-35 31 71
2 Fenerbahce 34 18 7 9 56-39 17 61
3 Besiktas 34 16 10 8 63-49 14 58
4 Bursaspor 34 14 13 7 52-41 11 55
5 Kayserispor 34 15 7 12 48-45 3 52
6 Kasimpasa 34 14 8 12 48-37 11 50
7 Antalyaspor 34 14 5 15 50-52 -2 47
8 Eskisehirspor 34 11 13 10 48-40 8 46
9 Trabzonspor 34 13 7 14 39-40 -1 46
10 Gaziantepspor 34 12 10 12 42-49 -7 46
11 Genclerbirligi 34 10 15 9 46-47 -1 45
12 Sivasspor 34 12 8 14 42-46 -4 44
13 Elazigspor 34 10 13 11 31-46 -15 43
14 Akhisar Belediye Genclik Ve Spor 34 11 9 14 36-44 -8 42
15 Karabukspor 34 11 7 16 41-53 -12 40
16 Istanbul Basaksehir 34 9 9 16 43-50 -7 36
17 Orduspor 34 6 11 17 35-51 -16 29
18 Mersin 34 4 10 20 31-53 -22 22
# Player Team Goals
1
Burak Yilmaz
Galatasaray 24
2
Kalu Uche
Kasimpasa 19
3
Bobo
Kayserispor 18
4
Pierre Webo
Fenerbahce 16
5
Moussa Sow
Fenerbahce 15
6
Pablo Martin Batalla
Bursaspor 15
7
Lamine Diarra
Antalyaspor 13
8
Marcio Nobre
Mersin 13
9
Necati Ates
Eskisehirspor 12
10
Theofanis Gekas
Akhisar Belediye Genclik Ve Spor 12
11
Umut Bulut
Galatasaray 12
12
Diomansy Kamara
Eskisehirspor 11
13
Ilhan Parlak
Karabukspor 11
14
Lomano Tresor LuaLua
Karabukspor 11
15
Michael Eneramo
Sivasspor 11
16
Olcay Sahan
Besiktas 11
17
Samuel Holmen
Istanbul Basaksehir 11
18
Bogdan Stancu
Orduspor 10
19
Cenk Tosun
Gaziantepspor 10
20
Filip Holosko
Besiktas 10

Indonesia : Super Liga

# Team P W D L F-A GD Pts.
1 Persipura Jayapura 34 25 7 2 82-18 64 82
2 Arema 34 21 6 7 70-33 37 69
3 Mitra Kukar 34 19 8 7 60-42 18 65
4 Persib Bandung 34 18 9 7 72-43 29 63
5 Sriwijaya FC 34 17 6 11 56-61 -5 57
6 Barito Putera 34 15 9 10 55-40 15 54
7 Bali United Pusam 34 14 8 12 59-51 8 50
8 Persiram 34 11 12 11 41-37 4 45
9 Gresik United 34 12 9 13 41-45 -4 45
10 Persepam Madura United 34 12 7 15 42-51 -9 43
11 Persija Jakarta 34 12 6 16 46-45 1 42
12 Persela Lamongan 34 10 11 13 56-46 10 41
13 Persiba Balikpapan 34 10 10 14 42-48 -6 40
14 Persita 34 9 11 14 34-52 -18 38
15 Madura United 34 7 13 14 44-51 -7 34
16 Persidafon 34 8 6 20 39-66 -27 30
17 Persiwa Wamena 34 9 3 22 33-62 -29 30
18 PSPS Pekanbaru 34 4 5 25 26-107 -81 17
No data for this moment